Арбітраж трафіку: що це таке і як на цьому заробляти

@upbau • 15 липня, 12:52

Арбітраж трафіку — це бізнес-модель, яка передбачає, що ви купуєте трафік, а потім перепродаєте його і заробляєте на різниці в ціні.

Арбітражер/вебмайстер спрямовує трафік на сайт або в застосунок рекламодавця та отримує комісію, зазвичай це фіксований відсоток від продажів. Зазначимо, що жодних грошей від рекламодавця авансом арбітражер не отримує, і заробляє він тільки тоді, коли прибуток від залучених ним користувачів перевищує витрати на рекламу та просування.

Три способи арбітражу трафіка

Ви можете знайти в інтернеті безліч думок про те, як і навіщо перенаправляти потоки користувачів між ресурсами, і подумати, що арбітраж трафіку — це незаконна дія. Але це не так, і арбітраж трафіку не має жодного відношення до спаму або нав’язливої реклами, якщо ви не будете використовувати чорні методи.

Загалом можна виділити три способи арбітражу трафіку:

  1. Ви можете просувати дозволеними способами офери, які не суперечать законодавству. У цьому випадку говоримо про білу лідогенерацію. Так, наприклад, ви можете перенаправити користувачів на сайт інтернет-магазину косметичних засобів, вказавши його пропозиції.

  2. Другий спосіб — сірий арбітраж трафіку — передбачає невелику хитрість з боку вебмайстра, який повинен заохотити користувача клікнути на креатив. Таким чином, перенаправлення потоків користувачів між ресурсами може відбуватися за допомогою лаконічних та інтригуючих оголошень із картинкою.

  3. Не складно здогадатися, що крім білого й сірого способів афілейт-маркетингу існує й чорна лідогенерація. У такому разі використовуються будь-які методи, які можуть обдурити користувача. Чорний арбітраж може передбачати спам, агресивну рекламу, клікандер і посилання, які перенаправляють на шкідливі сайти, сайти з відвертим контентом для категорії 18+ тощо.

Як заробити на арбітражі трафіка

Якщо ви хочете почати активно отримувати гроші в онлайн-просторі, то заробіток на трафіку — один із найефективніших способів. Як це відбувається?

Спочатку рекламодавці шукають потенційних клієнтів, тобто користувачів, які відвідають сайт їхньої компанії і куплять товар або послугу. Арбітражери, своєю чергою, купують трафік і, наприклад, за допомогою таргетингу або контекстної реклами перенаправляють користувачів на платформи медіабайєрів, але вже за вищою ціною. Різниця між купівлею і продажем трафіку й становить прибуток для арбітражера.

Розглянемо побудову арбітражної мережі на практиці. Ви можете створити рекламну кампанію з оплатою за клік. Припустимо, вона коштуватиме 0,5$ за кожен клік за оголошенням. Щойно отримаєте трафік, починайте його продавати за вищою ціною, ніж заплатили. Наприклад, запропонуйте рекламодавцю розмістити на вашому лендингу банер, але вже за ціною в 1,5$ за кожен клік за оголошенням. Так ваш прибуток складе 1$ з кожного натискання.

З чого почати арбітраж трафіка і на що звернути увагу

Ви не зможете заробити гроші на арбітражі трафіку, якщо будете рандомно показувати рекламу тій чи іншій аудиторії. Тому спочатку важливо вивчити, кого ви збираєтеся залучати і з якою метою. Щоб арбітражні продажі принесли бажаний результат, радимо спочатку випробувати експериментальні кампанії з мінімальними витратами. Таким чином, ви зможете зрозуміти, які комбінації рекламних майданчиків і пропозицій дійсно ефективні, а які ні. 

З чого ж почати?

  1. Виберіть інструменти для залучення користувачів. Вони можуть бути як платними (наприклад, платна реклама на YouTube, клікандери, таргетинг у соцмережах), так і безоплатними (наприклад, реєстрація в Google або створення й оптимізація корисного контенту для пошукових систем). Щоб зрозуміти, як працює платна генерація, радимо спочатку попрацювати з безкоштовним трафіком.

  2. Визначте нішу. Це можуть бути фінанси, маркетинг, розваги, освіта, фітнес, заробіток в інтернеті тощо. Головне пам’ятайте: чим вища ціна за клік, тим вищим буде ваш прибуток.

  3. Виберіть модель заробітку на афілейт-маркетингу. Загалом їх існує чотири:

  • CPC. Рекламодавець отримує прибуток за натискання за рекламними оголошеннями.

  • CPA. Оплату можна отримати тільки в разі виконання будь-якої дії (наприклад, користувач додав товар у «Кошик»).

  • CPI. Оплата здійснюється, тільки якщо користувач встановлює додаток.

  • CPL. Медіабайєр оплачує завершену реєстрацію користувача.

Зазначимо, що вам не обов’язково обирати тільки одну модель, як заробити на арбітражі. Ви можете їх комбінувати, залежно від того, яку стратегію для себе обрали.

4. Підготуйте унікальний контент. Не витрачайте свій час на те, щоб створити майданчик, на якому будете розміщувати одні рекламні оголошення. Якщо вас цікавить, як стати арбітражником, для початку сконцентруйтеся на створенні корисного контенту з якісним візуалом. Такий ресурс користувачі будуть не тільки читати, а й репостити, підвищуючи ваші продажі.

Насамкінець про головне: який прибуток?

Вище ми вже згадували, що афілейт-маркетинг — це чудовий спосіб заробітку в інтернеті. Однак ви маєте розуміти, що такий маркетинговий інструмент нестабільний, і ваш прибуток залежатиме від різних факторів. Знайдена вдала комбінація рекламного майданчика та пропозиції може принести гідний заробіток, але на її пошуки може піти дуже багато часу.

Щоб уникнути цього, ви можете з мінімальними витратами протестувати відразу кілька комбінацій. Щойно знайдете ефективні та зрозумієте принцип їхньої роботи, масштабуйте їх і, таким чином, у майбутньому зможете збільшити свій прибуток. 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
UPbay | Бізнес
UPbay | Бізнес@UpBay

44Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 15 липня

Більше від автора

  • Що таке облігація?

    Номінальна вартість Купони Термін дії Ринкова ціна Ризики для інвесторів

    Теми цього довгочиту:

    Облігації

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається