Бізнес для початківців із нульовим бюджетом існує! Наприклад, можна продавати цінні деталі старої техніки. На цій простій справі можна заробляти до 30 тис. гривень на місяць.
Продаж деталей зі старої електроніки важко назвати повноцінним бізнесом. Це спосіб отримати додатковий дохід, але підприємливість та кмітливість допоможуть отримати гарний прибуток. Реалізувати таку ідею можна з мінімальними вкладеннями. Для старту буде достатньо 5 тисяч гривень. А незабаром бізнес може давати непоганий дохід: близько 30 тис. гривень на місяць.
У чому суть ідеї
Стара електроніка, яка припадає пилом серед мотлоху, в правильних руках може перетворитися на гроші. Раніше під час виробництва техніки використовували цінні метали: золото, срібло, платину, мідь тощо. Різні запчастини, виготовлені із дорогих матеріалів, можна вигідно перепродати. Для цього буде потрібна підприємливість, щоб поповнювати запаси техніки, і руки, щоб цю техніку розбирати.
Робочий простір може вміститися у гаражі. Так що з початковим капіталом 5 тис. гривень можна створити свій домашній "бізнес у гаражі" на раритетній техніці. Все, що вам доведеться робити, – витягувати із старої техніки окремі деталі та продавати.
Що продаватимемо
Не поспішайте скуповувати все поспіль. Старої техніки – безліч. Але не будь-який знайдений раритет може бути корисним для заробітку. Ви повинні купувати тільки техніку, яка гарантовано принесе прибуток. Тому, перш ніж переходити до активних дій, ретельно вивчіть ринок – які товари продаються і за якою ціною. Складіть список деталей, які ви зможете вигідно продати. Так вам буде простіше здійснювати угоди.
Які деталі матимуть на ринку найбільший попит? На чому можна більше заробити?
Найдорожче коштують транзистори, резистори, конденсатори та мікросхеми – у цих деталях міститься найбільше дорогоцінних металів. Вимикачі, реле та термопари продаються набагато менше, однак і на цих деталях можна заробити. Щоб переконатися в цьому, наберіть у пошуковій системі запит «скупка радіодеталей» - ви переконаєтеся, що такі товари мають великий попит і ціни на них досить високі.
У таблиці наведено приблизні ціни на найвигідніші радіодеталі.
Приблизна вартість закупівлі радіодеталей
Де знайти товар
Багато людей навіть не здогадуються, що в них вдома зберігаються речі, на яких можна заробити.
Починати можна із власного будинку. Перевірте комору або балкон - раптом і у вас є стара електроніка: телевізор, транзистор, радіо і т.д. Головне, щоб у цій техніці були деталі цінних металів.
Потім опитайте родичів та друзів – може, й у них знайдуться стара техніка. Запропонуйте їм свою допомогу за самовивіз або символічну плату. Хоча багато хто сам з радістю віддасть непотрібну електроніку, аби ви забрали її.
Ви можете шукати постачальників, використовуючи сайти оголошень. Розмістіть свою пропозицію викупити та вивезти стару технік. Або знайдіть відповідні пропозиції самі - на сайтах типу "ОЛХ", "BESPLATKA" і т.д. є багато оголошень, де люди розпродають «мотлох» задешево. Вам залишиться лише зателефонувати та забрати техніку. Можливостей багато, тому ваше завдання – шукати і не упускати їх.
Справжні поклади радянської електроніки знаходяться у селах. Зазвичай, сільські жителі зберігають більше старих речей. Тому добре, якщо у вас є свій автомобіль - тоді ви зможете проїхатися найближчими селищами і селами. Організуйте мобільний пункт прийому старої техніки, проїдьтеся по селах з гучномовцем. І ви будете здивовані, як охоче селяни віддадуть вам непотрібний мотлох. Для них символічна плата буде значно вагомішою, ніж для міських жителів.
Що робити з купленим товаром
Після того, як ви зберете електроніку, виникне питання – що з цим добром робити далі. Деякі сміливці займаються в домашніх умовах афінажем - процедурою вилучення дорогоцінного металу з деталей електроніки. Проте організація кустарного виробництва – справа сумнівна. Цим займаються заводи з переробки та утилізації старої електроніки. Продаж металу без проби переслідується згідно із законом. Крім того, самостійно здійснювати очищення золота від домішок заборонено згідно із законом. У Кримінальному кодексі є відповідна стаття. Також слід враховувати, що скуповуванням золота займаються лише ліцензовані компанії.
Тому найраціональніший варіант – просто скуповувати товар та обробляти його. Вам потрібно буде розібрати техніку, дістати всі необхідні елементи, розсортувати по окремих деталях і продати їх скупникам.
Яке обладнання потрібне для старту
Діяльність із продажу деталей не вимагає від підприємця особливих навичок та знань. З цим впорається будь-хто. Жодного спеціального обладнання не знадобиться. Буде достатньо наявних вдома інструментів – викрутки, молотка та плоскогубців.
Як зареєструвати бізнес
Для цього бізнесу підійде реєстрація ФОП. Процедура реєстрації стандартна, жодних спеціальних дозволів не потрібно. У КВЕД слід зазначити код - роздрібна торгівля вживаними товарами. Це дозволить здійснювати роздрібну торгівлю деталями зі старої техніки. Для оподаткування можна вибрати спрощену систему. Обидва види не вимагають ведення суворої звітності. Насправді ж найчастіше подібну діяльність не реєструють, працюючи за сірими схемами.
Скільки грошей потрібно для початку
Купівля старої електроніки – це бізнес, тому потрібний комерційний підхід та певна організація. З самого початку слід передбачити витрати на рекламу, бензин та скуповування техніки. Щоб зменшити витрати на бензин, заздалегідь сплануйте маршрут. Також потрібно враховувати витрати на збут дорогоцінних металів і міді. Стартувати можна з капіталом 2-5 тис. гривень та особистим автомобілем. Складіть план доходів та витрат, щоб розрахувати ефективність роботи.
Скільки можна заробити на старій електроніці
Скупка та продаж старих деталей буде вигідна лише в тому випадку, якщо підприємець грамотно встановлюватиме ціни на них. Розмір прибутку залежить від його ділової активності та вигідності самих угод. «Дешевше купити, дорожче продати» - ось головне правило. Фіксованих цін на прийом техніки немає. Вартість завжди визначається приблизно. Вигода власника техніки вас цікавить в останню чергу. Підприємець повинен бути впевнений, що зможе заробити на речі, що купується. Прибуток у цьому бізнесі може досягати 30 тис. гривень на місяць.
Висновок
Продаж деталей із старої електроніки – це вигідна ідея для тих, хто хоче знайти додатковий заробіток, не маючи початкового капіталу та підприємницького досвіду. Без фінансових вкладень та обладнання, з мінімальним ризиком і конкуренцією ви зможете заробляти на речах, яких багато хто хоче позбавитися.
Продаж деталей зі старої техніки – перспективна ідея в Україні. Наш менталітет передбачає ощадливість. Тому ви легко знайдете товар для закупівлі і тих, кому зможете перепродати деталі. Завдяки своїй заповзятливості ви можете заробляти близько 30 тис. гривень щомісяця. При цьому поточні витрати бізнесу будуть мінімальними. Вкладені кошти ви окупите у перший місяць роботи.