Звичайно, якщо є бюджет на купівлю нового покоління QLED-телевізора від Samsung або OLED-моделі від LG – питання покупки спрощується. Але не всі готові платити за останні розробки, які нерідко не виправдовують завищених очікувань від яскравої реклами. У нашому рейтингу найкращих телевізорів 50 дюймів 2024 року зібрані як преміальні, так і недорогі моделі. Добірку складали з урахуванням адекватного співвідношення ціна/якість при аналізі актуальних технічних характеристик, відгуків покупців та експертних висновків професіоналів. Відразу варто зауважити, що всі моделі мають роздільну здатність 4К (в описі), але за фактом треба розуміти наступне:
4K – це 4096 на 2160 пікселів;
Ultra HD – це 3840 на 2160 пікселів.
У випадку з телевізорами ми говоримо про фактично Ultra HD, хоча виробники вказують саме 4К.
Кращі телевізори 50 дюймів за ціною та якістю
У цій категорії зібрані моделі або маловідомих торгових марок, або минулі покоління провідних виробників. Чекати на наявність ШІ-процесора або дуже яскравої картинки від таких рішень не варто. Важливо, щоб був хороший кут огляду, вихід в Інтернет (Смарт-ТВ), просте керування та доступне меню. У даному класі чимало моделей із добрим, об’ємним звуком. Разом з тим, використовуються, як правило, бюджетні типи підсвічування, і яскравість у денний час доби суттєво поступається преміальним телевізорам.
Nokia Smart TV 5000A
Кращим бюджетним телевізором 50″ з гарною картинкою у 2024 році є лінійка серії Nokia Smart TV 5000A. Модель відрізняється стабільною роботою та високим рівнем продуктивності, що аргументовано використанням гарного 4-ядерного процесора, в основі якого знаходиться Cortex-A55. Звичайно, доступні сучасні порти, включаючи Wi-Fi + Ethernet LAN. В основі панелі є 8-бітна технологія LCD. Є відмінне LED-підсвічування, яке здатне гарантувати гідну конкуренцію навіть дорожчим рішенням. Немає жодних питань до точності та коректності відображення кольорів, відтінків та переходів. Повний спектр мовлення аргументований наявністю комбінованого тюнера від DVB-S2 до DVB-С. Традиційно компанія приділяє належну увагу встановленим сервісам від Skype до Netflix.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
багато програм;
відмінна екосистема;
добрий дозвіл;
підтримка Dolby Digital Plus.
Мінуси:
не виявлено.
Philips 50PUS7906
Рейтинг телевізорів 50 дюймів поповнює ще одна модель на VA-матриці, але з шикарним підсвічуванням класу Edge LED. Псевдо 10-бітна матриця з технологією FRC має частоту оновлення 60 Гц. Головною особливістю цієї лінійки є потужний процесор Crystal, який вміє підганяти картинку під формат 4K UHD. Також реалізовано технологію High-Dynamic Range. Працює цей апарат з урахуванням операційної системи Tizen 5.5. Судячи з коментарів покупців, база Smart Hub повністю виправдовує очікування, а також реалізований універсальний пульт One Remote. У плані зручності жодних претензій немає. Ще однією перевагою є підтримка технології AirPlay 2, що оцінять користувачі гаджетів від Apple, оскільки можна здійснювати контроль за їх допомогою.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
додаток SmartThings;
підтримка AirPlay 2;
підсвічування Edge LED;
добрий звук.
Мінуси:
8-бітна матриця VA.
LG 50UP75006LF
Якщо шукаєте хороший 4К-телевізор з хорошим процесором та HDR, не переплачуючи за останні матриці та нові технології, рекомендуємо звернути увагу на збалансований апарат серії LG 50UP75006LF. Дана модель має відмінну передачу кольорів, а також широким кутом огляду. Рівень кольорів становить 17 мільйонів крапок, що вказує на можливість отримання максимально приємних вражень під час перегляду різного типу контенту. Технологія FILMMAKER MODE™ на практиці, а не тільки на папері, усувається згладжування руху. Процесор чудово справляється з шумами, в результаті чого ви отримуєте живіші відтінки. Підвищується рівень контрастності. Технологія LG ThinQ передбачає підтримку керування голосом.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
розумні технології;
збалансована картинка;
кут огляду;
відмінна передача кольорів;
технологія FILMMAKER MODE™.
Мінуси:
не виявлено.
QLED Samsung QE50Q60AAU
Найкращий телевізор 50 дюймів 2024 року – це Samsung QE50Q60AAU, що працює на базі технології QLED. В даний час це передова матриця, яка можна порівняти хіба що з OLED. Щоправда, товари компанії Samsung залучають вищим рівнем яскравості (візуально, як мінімум) у денний час доби. З іншого боку, ця модель поступається аналогам від LG на базі OLED у плані економічності. Ми віддали перевагу цій колекції з розрахунком на покупців, які хочуть отримати максимум за означену вартість. Працює модель на базі Smart TV (Tizen) і радує вкрай простим управлінням. У плані оснащення є 3 слоти HDMI, Ethernet, а також два інтерфейси USB.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
дорога матриця;
рівень яскравості;
добрий звук;
система Smart TV (Tizen);
процесор з ШІ.
Мінуси:
не знайдено.
Як вибрати хороший телевізор 50″?
Якщо ви не можете вирішити або не знаєте, як вибрати 50-дюймовий телевізор для домашнього користування, зверніть увагу на ряд простих параметрів:
Підсвічування. Бажано хоча б Direct LED, але ще кращий Edge LED.
Матриця. Важливо розуміти, що умовно всі технології можна поділити на рідкокристалічні та органічні світлодіоди. Далі, ми говоримо лише про різновиди IPS та VA-матриць. Ті самі моделі на квантових точках та інші передові технології є лише більш розвиненими їх різновидами.
Кут огляду. Для цього форм-фактора вважається нормою 178 градусів, що, власне, досягається навіть у випадку з простими IPS-панелями.
Частота оновлення. Даний параметр вже давно використовується як маркетинг. Навіть 60-гц цілком достатньо для плавної картинки. Інші покращення, видалення шумів та масштабування (апскейлінг до 4К) видають безпосередньо процесори.
Контрастність. Важливо дивитися не так на динамічну, а статичну контрастність, і від 3000:1. Виробники вказують феноменальні цифри, розуміючи, що багато користувачів не враховують різниці.
Яскравість. Для бюджетного сегмента норма від 300 кд/м2 без технології розширеного динамічного діапазону. У преміальному класі можуть використовуватися найпросунутіші версії HDR, аж до HDR10+.
СМАРТ-ТВ. Тут необхідно сказати, що чистий Android передбачає можливість завантаження різних додатків, але фірмові ОС LG та Samsung за умовчанням оснащуються доступом до провідних світових сервісів.