Побутові вакуумні пакувальники стають все популярнішими, і з кожним днем знаходять ширшу сферу застосування: від вакуумування харчових продуктів до документів і навіть одягу. При цьому такий прилад займає мало простору та регулярно знаходить застосування у домашніх умовах. У нашому рейтингу вакууматорів 2024 року ми розглянемо недорогі моделі для користувачів-початківців і дорожчі побутові прилади для великих родин і досвідчених покупців, які вже встигли повною мірою оцінити переваги такої техніки.
Дивіться ціна на нашому сайті!
Топ-10 кращих вакуумних пакувальників 2024 року
Добірка складена з урахуванням співвідношення ціна/якість, на базі коментарів та особистого досвіду від експлуатації різних пакувальників для дому.
Недорогі побутові вакууматори
У цій категорії зібрані оптимальні моделі для домашнього користування. Ми не гналися за достатком опцій та дорогими комплектаціями, але приділили належну увагу відгукам користувачів.
Lund 67880
Відкриває Топ-10 вакуумних пакувальників безкамерна модель Lund 67880, що приваблює насамперед низькою вартістю на тлі аналогів з подібними технічними характеристиками. Враховуючи невисоку вартість цього пристрою, ми намагалися відразу зрозуміти, в чому каверза, але явних дефектів не виявили. Пристрій досить ефективно пає пакети, що також аргументовано швидкістю відкачування 11 літрів за хвилину. Потужність гаджета складає 140 Вт, що є добрим показником. Бентежить лише якість пластику, який навіть візуально виглядає вкрай несерйозно. Тим не менш, відгуки користувачів підтверджують заяву бренду на предмет хорошої якості та надійності. Крім того, треба розуміти, що небагато бюджетних вакууматорів підтримують більше однієї рейки.
Плюси:
добре викачує повітря;
регулювання вакуумування;
потужність 140 Вт;
подвійна лінія плавлення.
Мінуси:
крихкий пластик.;
одна зварювальна рейка.
Cecotec FoodCare SealVac 600 Easy
Якщо ще не визначилися з тим, який вибрати побутовий вакуум, також рекомендуємо звернути увагу на безкамерну, компактну модель Cecotec FoodCare SealVac 600 Easy. Цей прилад робить одну, але дуже міцну зварювальну рейку. Потужність всмоктування повітря при цьому становить 0,6 бар, що є не ідеальним показником. Втім, це можна пояснити наявністю непоганої потужності 85 Вт. Прилад підтримує лише одну зварювальну рейку, але виконує її досить якісно та швидко. Спеціальної ємності для збирання рідини у цій модифікації немає. У бюджетному сегменті таких девайсів дуже мало. Важить вакууматор початкового рівня менше 500 г, тому знайде місце в будь-якому ящику на кухні.
Плюси:
невелика вага;
хороша потужність;
компактні розміри;
якість рейки.
Мінуси:
мінімум опцій.
Severin FS 3604
Список хороших вакууматорів для дому поповнює ще одна настільна модель Severin FS 3604, що приваблює простотою використання та низькою вартістю. Ця модель вище представлених раніше пристроїв у силу вищої потужності 160 Вт. При цьому в рамках експлуатації здійснюється подвійна рейка зварювання досить міцна. З корисних функцій хотілося б відзначити підтримку контейнера рулону, а також захист корпусу від дрібних механічних пошкоджень. Корпус зроблений якісно, складається із досить міцного пластику. Важить конструкція, зі зрозумілих причин, більше вказаних раніше аналогів.
На відміну від двох попередніх вакууматорів, цей прилад підтримує дві рейки зварювання та контейнер для рулону. Потужності вистачає для ефективного виконання поставлених завдань.
Плюси:
міцний корпус;
не низька потужність;
подвійна рейка зварювання;
добрий виробник.
Мінуси:
не найвідоміший бренд.
Silver Crest SFS 120 A1
Другу позицію в сегменті бюджетних вакууматорів займає модель Silver Crest SFS 120 A1, яка позиціонується як пристрій для роботи з великим обсягом продуктів харчування. При цьому пакувальник має відмінну конструкцію, яка запобігає втраті ваги навіть у рамках теплової обробки. Власне, такий результат дозволяють досягти всіх вакууматорів високої якості. Ще однією перевагою є гарна комплектація. Виробник порадував цільову аудиторію наявністю спеціального ножа для зрізу плівки. Крім іншого, хотілося б відзначити потужність 110 Бар (швидкість відкачування близько 10 літрів за хвилину). Головною особливістю цього приладу є підтримка роботи з продуктами, що містять вологу.
Плюси:
є ніж для плівки;
якість конструкції;
оптимальні характеристики;
підходить для вологих продуктів;
надійний винахід.
Мінуси:
кабель 1,3 метра.
Camry CR 4470
Найкращий бюджетний вакууматор 2024 року – це модель Camry CR 4470, потужність якої складає 110 Вт. При такому прилад підтримує два режими роботи: сухий і для продуктів з вологою. Враховуючи швидкість відкачування 12 літрів за хвилину, можна зробити висновок про те, що цей прилад підходить для роботи з значними обсягами продуктів. Слід зазначити, що довжина лінії рейки може досягати 12 сантиметрів. Регулювання ступеня всмоктування повітря не має. Разом з тим, Корпус створений із міцного пластику, в корпусі не виявлено вад. Головною причиною якої цей прилад очолив добірку бюджетних вакууматорів є стабільність і надійність. При цьому пристрій цієї серії сьогодні можна знайти в Україні за приємною ціною.
Плюси:
стабільна робота;
компактні розміри;
хороша продуктивність;
сфера застосування.
Мінуси:
ні.
Вакуумні пакувальники за ціною та якістю
У цій категорії представлені більш дорогі, професійні прилади, які мають, відповідно, ширшу сферу застосування.
Gorenje VS120E
Поповнює наш рейтинг вакууматорів для будинку модель вищого класу серії Gorenje VS120E, оснащена потужним компресором, який може створювати розрядження, аж до 800 мбар. Потужність силової установки досягає при цьому 120 Вт. Також необхідно відзначити справді високий рівень зручності у використанні, що аргументовано вагомим досвідом торгової марки, гарним електронним керуванням та скромними розмірами. Працює цей вакууматор у двох режимах, включаючи вакуумування. Тішить, що ширина шва паяння може становити 30 сантиметрів. Можна вакуумувати не тільки сухі, але і продукти, що містять вологу. Можна працювати із контейнерами. Є спеціальний відсік для зберігання кабелю.
Плюси:
ширина паяння;
для вологих продуктів;
якість конструкції;
оптимальна потужність.
Мінуси:
базовий функціонал.
Electrolux E4VS1 4 AG
Якщо Вас цікавить багатофункціональний вакууматор для контейнерів та пляшок, варто приділити увагу моделі Electrolux E4VS1 4 AG, яка радує справді міцною рейкою. Хороший показник ефективності дуже просто пояснити підтримку системи Vac & Seal, яка передбачає створення вакууму вручну. За відгуками можна зрозуміти, що паяння дуже міцне. Також слід відзначити хорошу потужність 80 Вт, але продуктивність всього 4 літри в хвилину, що не є хорошим результатом, тому доводиться довше паяти пакети. З особливостей відзначимо реально тиху роботу, наявність піддону для крапель та мембранні кнопки, сумніватися у надійності яких не доводиться.
Плюси:
міцна рейка;
якість конструкції;
технологія Vac & Seal;
надійна модель;
просте керування.
Мінуси:
не висока продуктивність.
Caso GourmetVac 480
Враховуючи репутацію компанії Caso, а також високий рівень надійності її вакууматорів, у нашій добірці представлено одразу два огляди цієї фірми. Почнемо з моделі Caso GourmetVac 480, яка має подвійний зварювальний шв, і підходить для паяння пакетів з шириною до 30 сантиметрів. Відповідно, прилад має вкрай широку сферу застосування. Висока продуктивність і простота використання аргументовані наявністю знімної камери і використання двопоршневого насоса, продуктивність якого досягає 20 літрів в хвилину. Передбачено автоматичне замикання кришки, є контейнер для рулону, ніж для різання витратних матеріалів. Крім того, виробник подбав про наявність імпульсного режиму, а також про відкачування повітря під час роботи з ніжними продуктами. У комплект входять рулони різних розмірів.
Плюси:
сфера використання;
якість насоса;
хороша комплектація;
висока потужність;
подвійний шов.
Мінуси:
є більш просунута лінійка.
Steba VK 12
Продовжуючи огляд преміальних пакувальників, важко не помітити якість та популярність товарів компанії Steba. Зокрема, на наш погляд, заслуговує на увагу лінійка якісних вакууматорів серії VK 12. Ця серія радує чудовою герметизацією, але й високою швидкістю роботи приладу. З коробки цей прилад має шикарний набір фірмових пакетів, розрахованих на роботу з різноманітними продуктами харчування. Безкамерний прилад відкачує до 12 літрів за хвилину, а потужність всмоктування досягає 0,8 бар. Висока популярність гаджета обумовлена наявністю вбудованого ножа для плівки та дійсно якісного подвійного шва.
Плюси:
подвійний шов;
добре складання;
висока потужність;
відмінна герметизація.
Мінуси:
не виявлено.
Caso FastVAC 500
Кращий вакууматор 2024 року – це модель Caso FastVAC 500 професійного рівня від вже згаданого німецького виробника. Як і попередня серія, цей прилад має потужний 2-поршневий насос, а також гострий ніж для різання пакетів. Паяння, як ви розумієте, теж здійснюється подвійним швом, що гарантує більш високу міцність. При цьому можна подбати про ніжні продукти харчування завдяки наявності спеціальних режимів. Корпус даного пакувальника створений із довговічної нержавіючої сталі, є ручка-блокування для захисту від дітей. Гарантія на цей пристрій складає 24 місяці. Варто відзначити відмінну комплектацію, до складу якої входять хороші пакети для захисту різних інгредієнтів.
Плюси:
потужність 130 Вт;
тривалість гарантії;
фірмові пакети;
якість корпусу;
стабільна робота.
Мінуси:
ні.
Як вибрати хороший вакуумний пакувальник?
На відміну від маркетологів та виробників ми не приділитимемо багато уваги опціям, які особливо не потрібні. Насправді йдеться про вкрай просту техніку, тому впоратися з тим, як вибрати вакууматор для дому зможе навіть недосвідчений покупець. Важливо приділити належну увагу лише кільком критеріям:
Співвідношення ціна/якість;
Простота експлуатації;
Форм-фактор та розміри;
Додаткові функції.
Якщо Ви збираєтеся часто використовувати такий винахід, варто приділити належну увагу якості корпусу та використаним матеріалам. Докладніше розглянемо зазначені питання.
Догляд та експлуатація
Навіть дорогі вакууматори передбачають мінімум органів керування та граничну простоту в обслуговуванні. Так як прилад безпосередньо не контактує з продуктами харчування, ймовірність забруднення внутрішніх компонентів вкрай низька, але іноді рідина все ж таки потрапляє в корпус (при роботі з соковитими фруктами, овочами). Таке явище навряд чи може завдати серйозної шкоди, але потрібно розбиратися та витягувати рідину. Тому деякі бренди оснащують свої вакууматори додатковим контейнером для збору рідини. Наскільки це рентабельно і чи варто переплат – вирішувати вам!
Управління кожним таким пристроєм здійснюється за допомогою двох кнопок: одна для відкачування повітря, друга для роботи з пакетами.
Скільки коштує хороший побутовий вакууматор?
Питання суб'єктивне, оскільки багато залежить від різних факторів:
Вартість контейнерів, якщо підтримується ця опція;
Спеціальні режими роботи;
Зручність у роботі, якість складання.
Моделі цієї цінової категорії, як правило, не оснащуються клямкою на кришці, тому доведеться притримувати прилад під час виконання поставленого завдання. Пристрої, зазвичай, припускають повністю автоматизований режим роботи. Далі, вартість формується від бренду та опцій.
Форм-фактор та розміри
Практично всі побутові вакууматори створені у горизонтальному форм-факторі, що дозволяє їх зберігати у будь-якому ящику. Якщо у Вас немає доступу до електрики, врахуйте, що існують ручні та акумуляторні моделі, але вони мають нижчу потужність. Що стосується габаритів, то всі вакуумні пакувальники приваблюють гарною ергономікою. Винятком є пристрої, доповнені різаком чи відсіком для зберігання витратних матеріалів. З іншого боку, це зручніше.
Додаткові функції
Власне, найпопулярнішою опцією є вакуумування контейнерів. Тут слід зазначити, що далеко не всі вони підходять для роботи з певним типом вакууматора. Потрібно заздалегідь розібратися в цьому питанні та дізнатися, скільки коштуватимуть контейнери для того чи іншого приладу.
Ще одне «нашуміле питання» - це вакуумний затор. Враховуючи наш досвід від експлуатації приладів із цією опцією, особливої різниці немає. Це лише невеликий бонус для тих користувачів, які хочуть зберігати не лише їжу, а й напої. Наприклад, якщо потрібно зробити пробку для відкритої пляшки чогось.
Ще одна опція – це режим маринад, в рамках якого прилад може відкачувати та запускати повітря назад, якщо необхідно, наприклад, збільшити швидкість приготування засолювання або м'яса для мангалу.
Висновки про вакууматори
Ми постаралися зважити на інтереси різних покупців, і представили в нашому списку пристрої для широкої аудиторії покупців. Тим не менш, ми розуміємо, що однієї добірки може не вистачити зрозуміти, який краще придбати вакууматор для дому в Україні. Пропонуємо переглянути огляди на різні моделі. Зокрема, лідерів нашого списку:
Недорогий, але гарний пакувальник – BBK BVS601;
З підтримкою вакуумування пляшок – RAWMID VDP-02;
Кращий вакууматор за ціною та якістю – Kitfort KT-1502;
Гарний преміальний пакувальник для дому – Caso FastVAC 500.
Список гідних моделей не є остаточним. Багато представлених брендів є, як мінімум, кілька відмінних лінійок для експлуатації в домашніх умовах.