Мої учениці, після навчання зтикаються з першим і складним викликом – яку ціну поставити на свої послуги. Страх і сумніви ростуть з кількох напрямків:
Новачок без кейсів
Демпінгувати чи не демпінгувати
Хочеться заробляти нормано
Синдром самозванця
Страх відповідальності
І якщо з останніми двома пунктами я навряд допоможу (бо у мене немає диплому психолога😅)
А от диплом смм-спеціаліста маю і за роки роботи в цій сфері навчилась «набивати» ціну.
З чого почати формувати свій прайс новачку в смм:
Перше що я раджу – оцінити ринок пропозицій. Походіть по сайтах і телеграм каналах з вакансіями. Подивіться що пропонують і які обов’язки прописують.
Друге – оцінка своїх сил. Випишіть собі на листочок/нотатник усе шо ви вже можете і всієте робити. Також напишіть шо зараз вивчаєте і які скіли прокачуєте.
Трете – робіть портфоліо. Тренуйтесь на несправжніх проектах. Вигадайте собі клієнта і забрифуйте його. Пропишіть йому стратегію, розробіть візуальну концепцію і т.д. Красиво все упакуйте. Але коли будете подавити резюме, не забудьте вказати де кейси «тренувальні» а де справжні.
Четверте – Дізнайтесь середню вартість роботи сммника у вашому місті (це можна зробити наприклад на ворк юа). І вирахуйте ціну за годину роботи. Так вам буде легше зрозуміти скільки часу ви будете витрачати на роботу і відповідно – заробляти. Причому не вдаватися до демпінгу ринку.
П’яте – постійно навчайтесь. Без цього вам довго не прожити в цій сфері, який би цінник ви не сатавили.
Приклади розрахунку гонорарів я розібрала на власному «гаманці» у себе на каналі – https://youtu.be/X0uoWtopV0A
Колеги, розповідайте в коментарях, як ви формували свій перший прайс?