Створення інтернет-аукціону з нуля

Згідно з останніми статистичними дослідженнями, одними з найбільш відвідуваних сайтів є інтернет-аукціони. З точки зору користувачів, усі розуміють принцип роботи такого майданчика - користувач "Х" хоче продати товар "Y".

Він шукає найбільш зручний для себе інтернет-аукціон, реєструється і залишає оголошення з описом основних характеристик товару, прикріплює до нього фотографію. Потенційні покупці "Х", залишають свої заявки з ціною, і продавець обирає найщедрішого покупця. Далі вони обговорюють деталі покупки і, здійснюють її.

Досить просто, чи не так, особливо порівняно з реальним життям, де спробувати себе як власника аукціонного дому може лише дуже заможна людина, оскільки лотами виступає антикваріат або ексклюзивні дорогі предмети, які вимагають від аукціоністів відповідних "умов".

Але чи такий простий цей процес, з точки зору організатора інтернет-аукціону? Давайте разом рахувати і розбиратися...

Интернет-аукцион: Риск и выгода покупки одежды и обуви

Адміністративні та організаційні питання

Для організації інтернет-аукціону знадобиться домашній комп'ютер, оплачений інтернет і, про всяк випадок, база даних електронних адрес, яку можна буде використовувати в рекламній розсилці.

Наступний пункт - створення безпосередньо самого ресурсу. Цю роботу потрібно довірити тільки фахівцеві (його можна знайти за допомогою того ж інтернету і будь-якої фрілансерської біржі). Залежно від інтерфейсу сайту, його дизайну, наявності голосової реклами, кількості сторінок тощо оплачуватиметься і робота вебмайстра. Але "найскромніший" сайт "потягне" щонайменше 300-500$, тому одразу включіть ці витрати до списку витрат.

До речі, сайту має бути присвоєно ідентифікатор, який допоможе всім учасникам торгів зв'язуватися особисто з вами.

Наступний пункт призначення - банк, де майбутній підприємець має оформити банківський рахунок, на який перераховуватимуться всі кошти (або банківську картку, "прив'язану" до однієї з грошових систем інтернету). А потім - податкова інспекція, як казав Остап Бендер, кримінальний (у нашому випадку, податковий) кодекс потрібно поважати!

Потім вашим завданням стане підготовка предметів, які будуть виставлені на торги. Для цього слід їх сфотографувати в максимально презентабельному вигляді та скласти невеликий опис основних характеристик, віку та інших параметрів товару. Якщо ви можете це зробити самі - чудово, якщо ні - вам потрібно шукати хорошого копірайтера.

Прикарпатські волонтери запустили інтернет-аукціон для допомоги армії  (відео)

Розмістивши лоти на сайті в певних категоріях (їхня кількість і перелік мають розташовуватися на головній сторінці), вкажіть ціну на товар. І тепер чекайте, коли на електронну пошту чи телефон прийде повідомлення про купівлю тієї чи іншої речі. Цього ж дня відправте куплений товар покупцеві, щоб жодних затримок і зволікань у доставці не виникало.

Як організувати роботу з клієнтами

З клієнтами потрібно спілкуватися - відповідати на всі їхні запитання, після купівлі товару - обов'язково надіслати електронного листа зі словами подяки та уточненням умов доставки, максимально зручних для покупця. Через кілька днів слід ще раз зв'язатися з клієнтом, щоб дізнатися його враження про покупку тощо. Шанобливе ставлення до кожного клієнта - основа основ вашої успішної діяльності, адже "сарафанне радіо" доносить інформацію мережею зі швидкістю звуку.

Рекламні ходи

Не забувайте про те, що без реклами вам не обійтися. Прорекламувати інтернет-аукціон можна за допомогою:

  • електронної розсилки листів із посиланням на сайт за всіма адресами бази даної;

  • короткого рекламного ролика (або банера), розташованого на ваших сторінках у всіх соціальних мережах;

  • посилань на сайт в особистих коментарях і постах на різних сайтах;

  • невеликих банерів, розміщених на сайтах із відвідуваністю >1000 осіб і з колом потенційних користувачів (тобто людей, яких зацікавить саме такі категорії товарів).

  • пропозиції відвідувачам аукціону стати учасниками реферальної програми, яка залучатиме на ваш сайт більшу кількість клієнтів.

Розширення діяльності

У тому разі, якщо сайт розвиватиметься, і відвідуваність його підвищиться, потрібно буде розширюватися далі, приймаючи заявки на розміщення лотів від сторонніх користувачів. Визначте фіксовану ставку орендної плати за розміщення лота або ж встановіть комісію в розмірі 10% за кожну здійснену угоду.

Фінанси

Природно, що перед тим, як створити свій інтернет-аукціон, необхідно розробити ретельний бізнес-план, у якому буде перераховано всі організаційні заходи і терміни їх впровадження в життя. Окремо розраховується калькуляція проекту. До неї мають входити такі витрати (ціни усереднені і показані в нижньому порозі):

  • розробка сайту інтернет-аукціону - 500$;

  • купівля бази даних електронних адрес - 50$;

  • створення рекламного ролика - 250$;

  • написання текстової звичайної та СЕО-оптимізованої інформації (назва сайту, головна сторінка, описи товарів, пости і коментарі, відгуки покупців тощо) - 300$

  • купівля рекламної площі для банерної реклами - 300$ (для початку).

  • поштові витрати на доставку перших замовлень - 40$;

  • непередбачені витрати - 5-10$ від загальної суми бюджету проекту.

Звичайно, сайт окупиться не відразу, зате ви зможете позбутися непотрібних речей і постійно утримувати будинок у чистоті. Тож дерзайте, людей, готових купити якісні речі в хорошому стані за півціни - дуже багато, і ви обов'язково знайдете свою клієнтуру!

Спосіб та інструменти розробки

Розробка з нуля. Реалізація проєкту від першої сторінки коду до останньої крапки в тексті вимагає багато часу, зусиль і грошей. Однак, тільки такий підхід дасть змогу побудувати справді унікальну аукціонну веб-платформу з новими функціями та цікавими дизайнерськими рішеннями. Зазвичай для цього наймають розробників на аутсорсинг, що сильно спрощує процес, даючи змогу зберегти контроль над авторськими правами і тримати руку на пульсі розробки.

Теми WordPress, клони. Шаблонні рішення використовують, коли хочуть максимально спростити і здешевити проєкт, але це може спрацювати лише в нішах без конкурентів. У всіх інших випадках у користувачів не буде причин використовувати такий сайт: "Навіщо мені новий аукціон, якщо він як дві краплі води схожий на той, яким я вже користуюся". Крім того, у шаблонних рішень є проблеми з безпекою та оновленнями.

Ось кілька тем WordPress для створення онлайн-аукціонів:

  • Auction Theme.

  • WordPress Penny Auction theme.

  • Шаблон аукціону Property Bid Auction Template.

  • Аукціони на торги за проектами.

  • WP Auction Software.

Найкращі PHP-фреймворки. Мова про фреймворки Laravel, Yii, Symfony та інші, за допомогою яких можна сильно прискорити і спростити розробку сайтів онлайн-аукціонів. Це набір файлів, що містить низку основних функцій та інструментів для розробки, які можна використовувати як основу для створення свого сайту.

MVP, тестування і запуск

Minimum viable product (MVP). MVP - сайт, що володіє мінімальними, але достатніми для задоволення ключових потреб користувачів функціями. Для онлайн-аукціону це можливість виставити товар на продаж з боку продавця і можливість брати участь в аукціоні з боку покупця, а також можливість зробити й отримати оплату за купівлю товару.

Тестування платформи.

Щойно ключові функції буде реалізовано, приступайте до тестування MVP. Таким чином за мінімальні гроші ви зможете перевірити концепцію і виявити критичні помилки. Крім того, за допомогою MVP можна отримати зворотний зв'язок, що дасть змогу вдосконалити концепцію і дизайн.

Запуск платформи.

Офіційний запуск сайту онлайн-аукціону має супроводжуватися гучною маркетинговою компанією і щедрими акціями та бонусами, щоб привернути максимальну увагу потенційних користувачів. Продавців на сайт потрібно залучати заздалегідь, обіцяючи їм усіляку допомогу, райські умови і нечуваний прибуток.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

860.3KПрочитань
11Автори
665Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається