Як тільки певний сегмент товарів набуває популярності, маркетологи починають користуватися недосвідченістю цільової аудиторії, розповідаючи про дивовижні особливості конкретного продукту. Тому перед оглядом нашого рейтингу найкращих іригаторів 2024 року ми хотіли б відразу розвіяти кілька міфів:
Іригатор не може замінити зубну щітку, а використовуються лише як додатковий засіб для догляду за порожниною рота;
Ніхто Вас не зобов’язує постійно використовувати бальзами – можна обходитися звичайною фільтрованою водою;
Не варто вірити виробникам, які стверджують, що без довгого шлангу для подачі води чи бальзамів така техніка не може бути ефективною.
Кращі стаціонарні іригатори
Для домашнього користування вибирають стаціонарні іригатори – вони надійніші за портативні аналоги, ефективніші і потужніші. У комплект класичних рішень входять насадки для всієї родини. Мінус у тому, що іригатори стаціонарного типу займають багато місця. Якщо у вас у ванній кімнаті мало місця, рекомендуємо звернути увагу на моделі за допомогою настінного монтажу. Варто також додати, що для сімей з дітьми стаціонарний прилад більш прийнятний вибір через плавне перемикання режимів, і простіше підібрати оптимальну пульсацію.
PECHAM Professional
Топ-15 іригаторів відкриває модель PECHAM Professional, розрахована на експлуатацію сім’єю із 3 осіб. Продукт відноситься до цінової категорії середнього (базового рівня), чим можна пояснити широку популярність техніки. Прилад отримав ергономічний корпус та лояльну вартість. При цьому надлишковий тиск вказує на ефективну роботу виробу. І це позитивно впливає на якість очищення навіть важкодоступних місць, включаючи міжзубні проміжки. Пульсація регулюється в діапазоні до 1700 рухів за хвилину. Конструкція має багатоступінчастий регулятор. Місткість резервуара для води дорівнює 600 мілілітрам. До переваг цієї серії необхідно віднести наявність семи насадок, включаючи аксесуари для імплантів, ясен, внутрішніх поверхонь щік.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
високий тиск;
масаж ясен;
комплектація;
зручний регулятор;
для 3 користувачів.
Мінуси:
невелика ємність.
Oral-B Professional Care MD20
Ще одним недорогим, але добрим стаціонарним іригатором є модель Oral-B Professional Care MD20. Цей прилад має менший тиск, ніж попередній інструмент для очищення ротової порожнини, але підтримує турбо-потік. Тим не менш, клінічні дослідження та реальні відгуки покупців вказують на хорошу ефективність пристрою, чого й варто було очікувати від такого відомого бренду. За допомогою цього винаходу можна суттєво збільшити ефективність простої зубної щітки. Тиск регулюється у кількох площинах. У комплект входить 4 насадки. Незважаючи на низьку вартість, виробник подбав про наявність надійної конструкції, гарні аксесуари в комплекті.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
резервуар на 600 мл;
багато насадок;
добре складання;
результати досліджень.
Мінуси:
невисока потужність.
Sencor SOI 2202TQ
Ця модель має гарне співвідношення ефективності та якості складання на тлі досить привабливого цінника. Лінійка Sencor SOI 2202TQ отримала 10 ступенів напору, чого вистачає і чутливих, і звичайних зубів. Виходячи з коментарів користувачів, іригатор добре стимулює кровообіг, стимулює ясна. Зручність у експлуатації додатково гарантує таймер, розрахований на 2 хвилини роботи. Необхідно відзначити наявність якісного та безпечного акумулятора, який можна використовувати навіть за умов ванної кімнати, де підвищений рівень вологи. Продуктивність приладу дорівнює 1400 пульсацій за хвилину, а ємність для води дорівнює 600 мілілітрам.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
оптимальна комплектація;
надійний виробник;
добра конструкція;
нормальний тиск.
Мінуси:
не найдорожчий корпус.
B.Well WI-922
Одним із найефективніших іригаторів для домашнього користування заслужено вважається модель B.Well WI-922. Багато експертів оцінили цей прилад за рахунок гарної комплектації (доступно 7 аксесуарів з коробки) та реальної ефективності для обслуговування до 3 членів сім’ї. Сімейний прилад оснащується гарною силовою установкою, чим можна пояснити максимальний тиск 827 кПа. Невелика ємність (600 мл) нівелюється високим рівнем зручності використання. За коментарями можна зрозуміти, що цей іригатор гарантує приємний, безболісний масаж ясен. Регулювати тиск можна за допомогою спеціального перемикача на корпусі. Це один із найделікатніших приладів, тому його часто купують користувачі з дітьми у сім’ї.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
делікатний догляд;
хороша потужність;
багато насадок;
клінічні випробування.
Мінуси:
не виявлено.
Waterpik WP-100 E2 Ultra
Найкращий стаціонарний іригатор 2024 року для дому – це модель Waterpik WP-100 E2 Ultra, що приваблює найвищими результатами на тлі конкурентів з більш сучасними технічними характеристиками. Таке на ринку іригаторів зустрічається далеко не завжди. Незважаючи на максимальну потужність 620 кПа, надлишковий тиск досягає 6,2 Атмосфер. Частота проходження імпульсів становить 23 Гц, що вище, ніж у конкурентів з 800 кПа і більше. З цим іригатором на максимальній потужності дуже просто очистити міжзубні проміжки. Ймовірно, тут фактичні дані справді відповідають заявленим відомостям. При цьому навіть на максимальній потужності витрачається 400 мілілітрів у рідини за хвилину, тому цілком достатньо однієї заправки на сеанс. Об’єм резервуара при цьому дорівнює 600 мл. У комплект входить 7 насадок.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
хороша комплектація;
реальні показники;
частота проходження імпульсів;
економічна витрата.
Мінуси:
ні.
Кращі портативні іригатори
Головною особливістю компактних іригаторів є економія вільного простору. Їх можна брати у відрядження чи подорож. Більше того, багато користувачів змушені експлуатувати такі вироби, якщо у ванній кімнаті не проведено проведення. Мінус у тому, що такі рішення не дуже підходять для дітей через складність налаштування оптимальної пульсації, та й взагалі вони мають менш високу потужність на тлі стаціонарних аналогів.
B.Well WI-911
Якщо Ви хочете спробувати хороший бюджетний портативний іригатор, рекомендуємо звернути увагу на легендарну лінійку B.Well WI-911. Є й пізніші спадкоємці цієї серії, але для користувачів-початківців знайти рентабельніший продукт складно. Пристрій має насадки для двох користувачів, а його тиск сягає 620 кПа. При частоті пульсацій 1600 за хвилину можна ефективно усувати наліт і забруднення. Час автономної роботи досягає 70 хвилин. На повну зарядку іригатора потрібно близько 8 годин. Варто відзначити оптимальний розмір резервуару для рідин – 150 мілілітрів, невелику вагу та скромні габарити зручного інструменту. Працює цей пристрій у двох режимах.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
компактні розміри;
високий тиск;
добре складання;
оптимальна ємність;
дві насадки.
Мінуси:
не нове покоління.
WaterPik WP-462 E2 Cordless
Достойна уваги серед усіх хороших моделей акумуляторних іригаторів та серія WaterPik WP-462 E2 Cordless, що приваблює відмінним співвідношенням ціна/якість. Практичний бездротовий пристрій має NiMH-акумулятор, який є, ймовірно, його єдиним недоліком. Час автономної роботи та термін зарядки – явно не ідеальні. Тішить частота в 1450 імпульсів за 60 секунд і резервуар на 200 мілілітрів. Це чудові показники для цієї цінової категорії. При максимальній продуктивності приладу вистачає на 45 секунд роботи. В комплект входить два сопла, ортодонтична насадка та аксесуар для видалення нальоту.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
хороша комплектація;
просте керування на ручці;
висока продуктивність;
ємний резервуар для води.
Мінуси:
параметри батареї.
Philips Sonicare 3000 HX3806
Йдеться про звуковий іригатор преміум-класу, який працює на принципово іншій технології очищення. З особливостей даного приладу слід зазначити режим потрійного розпилення, синхронізацію із зубною щіткою. В результаті досягається не тільки інтенсивний догляд, а й відбілювання, ефективніший масаж ясен. Користувачам подобається якість датчика тиску, гарна індикація, гідний час автономної роботи. Інженери відомої торгової марки подбали про наявність таймера та хорошу автономність у районі 56 хвилин. Ще однією перевагою є великий резервуар у розмірі 250 мілілітрів. Враховуючи технологію, чіплятися до ємності резервуара не доводиться, адже в цьому випадку він не має значення. У комплект входить лише 2 насадки, але з тривалим терміном служби.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
непогана автономність;
досвід виробника;
таймер та датчики;
ефективне відбілювання.
Мінуси:
висока ціна.
Panasonic EW1411
Поповнює рейтинг найкращих іригаторів модель Panasonic EW1411, розрахована на користувачів, які багато часу проводять у дорозі. Акумулятор прилад приваблює компактними розмірами, високим тиском (5,9 Атмосфер), а також високу ефективність в роботі. Частота проходження імпульсів у цьому виробі досягає 25 Гц. Доступно 4 режими роботи, включаючи акуратний, потужний, звичайний та пульсуючий. Місткість резервуара для рідин досягає 130 мілілітрів. Місткості батареї вистачає на 60 хвилин автономної роботи. Якщо вірити виробнику, таких параметрів вистачає для 10 днів експлуатації. На зарядку батарейки потрібно близько 15 годин. Є спеціальна док-станція, що передбачена комплектацією.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
час автономності;
режими роботи;
максимальна продуктивність;
високий тиск;
добрі насадки.
Мінуси:
дорожче за багатьох конкурентів.
Philips HX3826
Найкращий портативний іригатор 2024 року для ротової порожнини – модель Philips Sonicare Cordless Power Flosser 3000 HX3826. Це новий представник серії, який виділяється на тлі попередника не тільки поліпшеним дизайном, але і вищим рівнем зручності у використанні. При цьому доступно лише 2 режими роботи, включаючи безперервну подачу води та пульсуючі хвилі. Інтенсивність можна регулювати – є 3 швидкості. Це особливо важливо, якщо у Вас чутливі ясна, наприклад. Комплектація включає продуману основну насадку стандартного типу – для щоденного чищення ротової порожнини. Приємним бонусом є фірмовий наконечник під назвою Quad Stream. Цей аксесуар потрібний для створення підвищеного тиску. Прилад має скромні розміри, а автономність має вистачити на 2 тижні експлуатації без зарядки.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
якість насадок;
висока продуктивність;
час автономної роботи;
зовнішній вигляд та ергономіка.
Мінуси:
не найприємніший цінник.
Кращі іригатори за ціною та якістю
У цій категорії представлені оптимальні моделі, з погляду співвідношення ціна/якість. Власне, це все сказано щодо характеристики наступних приладів. Хотілося лише додати кілька рекомендацій.
Незважаючи на стереотипи, стоматологи рекомендують користуватися іригатором двічі на день – після чищення зубів зубною щіткою. Для ефективної експлуатації як портативного, так і стаціонарного іригатора достатньо використовувати фільтровану або кип’ячену теплу воду.
Xiaomi Oclean W10
Мабуть, почнемо з бюджетного портативного іригатора, що приваблює тривалою автономною роботою та гарною якістю складання. Модель Oclean W10 від Xiaomi гарантує ретельне очищення зубів, незважаючи на лояльний цінник. Корпус іригатора має відмінний водонепроникний корпус за стандартом IPx7, тому за вологу в кімнаті не варто переживати. Також відзначимо наявність продуманої збірки та високий тиск, аж до 8 атмосфер. Цього достатньо для видалення нальоту та чищення порожнини рота під язиком. Частота пульсацій при цьому досягає показника 1400 Гц. Часу автономної роботи при цьому вистачає на 30 годин, а заряджання здійснюється від USB-C.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
вологозахищений корпус;
час автономної роботи;
продумане складання;
привабливий цінник.
Мінуси:
не особливо відрізняється від попередника.
Panasonic EW1211
Поповнює топ іригаторів для ротової порожнини з гарним співвідношенням ціни та якості ще одна дорожня модель, що приваблює адекватним цінником та оптимальними характеристиками. Разом з тим цей прилад гарантує високу потужність струменя, який без особливих проблем прибирає наліт у місцях, де зубна щітка може здатися безсилою. До особливостей іригатора EW-1211 варто віднести ефективний масаж, що сприяє поліпшенню кровопостачання. Шкоди слизової оболонки не чинить. Незважаючи на доступну вартість, модель створює тиск 1400 імпульсів за хвилину. Для контролю потужності доступно 3 режими роботи. Мінус у тому, що об’єм контейнера становить лише 130 мілілітрів, чого вистачає лише на 35 секунд роботи. Об’єму акумулятора вистачає на 15 хвилин експлуатації.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
якість конструкції;
висока потужність;
3 режими роботи;
функція масажу ясен.
Мінуси:
ємність 130 мл.
Waterpik Cordless Plus WP-450
Напевно, користувачі хороших дорожніх іригаторів зможуть оцінити переваги моделі WP-450 E2 Cordless Plus, яка має дуже високу потужність для цього сегмента техніки. Прилад видає до 1450 пульсацій за 60 секунд. Тиск води при цьому може змінюватись в діапазоні від 210 до 520 кПа. Іригатор важить менше 250 грамів. Можна підключати до розетки та використовувати від акумулятора відповідно. У комплект входить зарядний пристрій, стандартна насадка, для чищення мови, ортодонтична насадка для брекетів, для імплантів. До переваг стильного девайсу також можна віднести підтримку масажу, компактний та стильний корпус.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
не ковзний корпус;
хороша потужність;
невелика вага;
кількість насадок.
Мінуси:
час автономної роботи.
Xiaomi Oclean W1
Доповнює рейтинг портативних іригаторів модель Xiaomi Oclean W1, виконана у стильному та компактному корпусі. Пристрій швидко синхронізується із смартфонами, має відмінний акумулятор. Важливо, що вага конструкції не досягає 150 грамів. При цьому компанія використовувала гарний та довговічний пластик. Високого тиску вистачає для ефективного масажу ясен чищення порожнини рота навіть під язиком. Судячи з відгуків, наліт видаляється дуже ефективно. Об’єму резервуара для води при цьому вистачає на 30-40 секунд роботи, тому що обсяг резервуара лише 30 мілілітрів.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси
якість пластику;
масаж ясен;
популярна модель;
високий тиск.
Мінуси:
маленький резервуар.
Oral-B Aquacare 4 + SmartSmile 4 (4400)
Головною перевагою мікробульбашкового іригатора Oral-B Aquacare 4 є технологія Oxyjet. На думку багатьох експертів, саме вона гарантує максимальну ефективність при очищенні, видаляючи максимум бактерій і мікробів. Потужності вистачає для ефективного збагачення води пухирцями. Зрозуміло, що при використанні цієї моделі (бажано з приставкою SmartSmile 4) досягається високий рівень захисту від нальоту. Відповідно, зменшується ймовірність отримання запалення ясен. До переваг можна віднести два режими роботи, включаючи турбо-потік. Мінус у тому, що насадок обмаль, і цей гаджет з дуже солідним цінником здатний виправдовувати очікування лише одного покупця. Разом з тим за таку вартість можна придбати повноцінний зубний центр для всіх членів сім’ї.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
захист від бактерій;
висока потужність;
відомий бренд;
зручна модель.
Мінуси:
висока ціна, мало насадок.
Як вибрати хороший іригатор для ротової порожнини?
На наш погляд, ключовим параметром у цьому питанні є бренд. Якщо Ви не знаєте, як вибрати іригатор для домашнього користування, зверніть увагу на такі параметри як:
Тип іригатора. Умовно всі види такої техніки можна поділити на моноструминні, імпульсні та мікропухирцеві рішення. Найбільшою популярністю користується другий варіант. При виборі імпульсного іригатора врахуйте, щоб він видавав від 1200 пульсацій за хвилину.
Потужність. Загалом вистачає від 520 кПа (якщо орієнтуєтесь на компактний чи портативний прилад). Для стаціонарних моделей краще від 800 кПа і вище.
Насадки. У комплект сучасних приладів завжди входять стандартні аксесуари для всієї родини. Для більш вузьких завдань є пародонтологічні, ортодонтичні, насадки для імплантів, мови, носа та інше.
Поради щодо використання іригатора
Яка насадка потрібна для профілактики риніту? Для цього виробники комплектують свої прилади назальними насадками. Ці аксесуари також підходять для профілактики гаймориту.
Які є бальзами для іригаторів? Для зміцнення емалі зубів (мають фтор), Профілактичні бальзами мають антисептики та екстракти у своєму складі. Для свіжого дихання використовують м’яту або ментол для лікування пародонтозу (біоантиоксиданти).
Як доглядати за іригатором? Щоб продовжити прилад термін використання необхідно дотримуватися простих правил: не протирайте корпус спиртом, використовуйте тільки ті насадки, які рекомендує виробник, не заливайте іригатор різними засобами, які не передбачені інструкцією.
Рейтинг виробників іригаторів
Наш рейтинг найкращих виробників іригаторів має суб’єктивний характер. Нам не хотілося б, щоб наша особиста думка завадила ухвалити правильне рішення. Тим не менш, ми склали цей умовний топ, враховуючи три параметри: репутацію фірми, кількість портативних та стаціонарних іригаторів, співвідношення ціна/якість.
Donfeel;
Revyline;
B.Well;
CS Medica;
Waterpik;
Panasonic;
Philips.
У продажу також є багато гідних приладів компанії Aquajet та інших брендів, але ми вирішили приділити більше уваги торговим маркам, які пропонують широкий асортимент продуктів для різних груп користувачів.
Який іригатор краще обрати у 2024 році?
Розглянувши різні варіанти іригаторів для ротової порожнини, ми готові поділитися своєю власною думкою і висновком щодо того, який краще купити:
Збалансована модель за ціною та якістю – Oral-B Aquacare 4 + SmartSmile 4 (4400);
Зручна портативна модель – Philips HX3826;
Потужний стаціонарний іригатор – Waterpik WP-100 E2 Ultra.
Підписуйтесь на соціальні мережі ресурсу, щоб стежити за оновленнями.