Як правильно обрати біржу для торгівлі криптовалютою | Whitebase Trading №2

Зміст
Зображення стоворено автором у графічному редакторі Canva. Джерело вихідного фото: WhiteBIT © Автор бере на себе авторські права та відповідальність за походження

У світі криптотрейдингу існує один вагомий критерій, який важливий як для професіоналів, так і новачків – правильний вибір криптобіржі. Вона – не тільки головний інструмент інвестора, але і його єдине робоче місце. Саме тому вкрай необхідно обрати для себе найбільш комфортне та при цьому безпечне середовище для торговельних операцій, адже від нього залежить левова частка якості вашого трейдингу. 

У цій статті ми поговоримо про те, як правильно обрати біржу для криптовалютної торгівлі, яких критеріїв варто при цьому дотримуватися і які характеристики торговельного майданчика вважати “червоними прапорцями”.

Ця стаття входить у серію Whitebase Trading – рубрику навчальних статей про криптоторгівлю, заснованій на однойменну тренінгу від криптобіржі WhiteBIT. Матеріал є продовженням минулого довгочиту, тож рекомендую ознайомитися з ним перед прочитанням цієї статті.

Не дивлячись на те, що вибір торговельного майданчика в основному спирається на індивідуальні вподобання та субʼєктивні фактори, існує 7 обовʼязкових критеріїв, які вкрай важливі при обранні платформи для криптовалютної торгівлі. Кожен із них ми й розглянемо у цьому матеріалі.

Кількість торгових пар

Зазвичай, кількість торгових пар на криптобіржі безпосередньо не означає її вищу якість. Однак чим більше криптовалют представлено на торговельному майданчику, тим більший у вас асортимент вибору для торгівлі та гнучкість у трейдингу. Якщо на біржі пропонується 1-2 торгові пари – наприклад, тільки Bitcoin і Ethereum – то вона буде просто сковувати вас як трейдера. Ба більше, низька кількість криптовалют на біржі може свідчити про відсутність інтересу Web3 проєктів до криптовалютного майданчику та, власне, бажання на ній ліститись


Криптосленг:

Лістинг (від англ. listing) – це допуск цифрових валют до торговлі на криптовалютній біржі. Термін першочергового використовувався до початку торгів цінних паперів на фондовому торгівельному майданчику. Від цього слова походить і дієслово “ліститися”, що фактично означає зазначений вище процес. 


Тим не менш, як я вказував вище, кількість криптовалют на біржі ще не демонструє її якість. Тому розглядайте тільки ті торговельні майданчики, на яких присутні топ 100 цифрових валют. Із їх списком можна ознайомитися на CoinMarketCap і CoinGecko. Що важливо, інтерфейси обох ресурсів функціонують українською. 

Безпека

Не дивлячись на те, що сама технологія блокчейн пропонує один із найбільш передових рівнів захисту персональних даних, її приватність відкриває можливості для спекуляцій і махінацій. 

Гадаю, що ви чули про те, як багато бірж зламується, і з них виводять кошти. Саме тому безпека – це, мабуть, найголовніший критерій вибору криптовалютної біржі, адже вона є посередником, отримує від вас кошти, а отже й несе відповідальність за їх зберігання. Для того, щоб імовірність злому чи втрати фінанів була максимально низька, біржі пропонують різноманітні методи захисту ваших акаунтів. При цьому торговельні майданчики не обмежуються складним паролем і двофакторною автентифікацією – вони пропонують додаткові інструменти для верифікації, дистанційне обмеження входу на біржу для деяких пристроїв, а також інший передовий функціонал для безпечного зберігання фінансів.

У якості прикладу, як варто обирати біржі за критерієм безпеки, ми оцінимо 5 найбільш захищених із них за рейтингом CER.live від Hacken

№1. Cryptology: перше місце у рейтингу безпеки CER від Hacken | численні позитивні відгуки від користувачів | нагороди за знаходження багів і недоліків у захисту біржі (Bug Bounty) | дотримання AML-стандартів.


Нормативно-правовий сленг:

AML (Anti Money Laundering, з англійської – “протидія відмиванню грошей”) – заходи по боротьбі з відмиванням грошей, яких мають неухильно дотримуватися всі фінансові компанії, що працюють на території Євросоюзу і США.


№2. Kraken: залучення послуг зовнішнього аудиту для підтвердження резервів | шифрування конфіденційної інформації за вимогами міжнародних стандартів | зберігання більшої частини активів на холодних гаманцях під наглядом озброєної охорони та відеоспостереження | двофакторна автентифікація | постійний моніторинг підозрілої активності в реальному часі | нагороди за знаходження недоліків у безпеці біржі (Bug Bounty)


Криптосленг:

Криптогаманець (wallet) – це спеціальні програми або пристрої, які забезпечують взаємодію користувача з блокчейном, дозволяючи отримувати та переводити монети. Важливо, що криптогаманці зберігають саме ключі доступу до активів, а не власне цифрові кошті. 

У залежності від виду зберігання, криптогаманці поділяють на гарячі та холодні.

Гарячий криптогаманець (hot wallet) – спеціальне програмне забезпечення з постійним доступом до мережі й Інтернету, що призначений для зберігання ключів доступу до криптовалюти.

Натомість, холодний криптогаманець (cold wallet) – це фізичний носій (частіше за все у вигляді флешки) для зберігання ключів до активів. Такі гаманці вважаються найбільш безпечними за гарячі, адже не вимагають постійного підключення до інтернету.


№3. WhiteBIT: 96% цифрових активів зберігаються на холодних гаманцях із мультипідписом | страховий фонд у 30 млн доларів | двофакторна аутентифікація, управління безпечними адресами для виводу коштів | антифішинг | відповідність до стандартів FATF (Міжнародна група з протидії відмиванню доходів) | перевірки активів за допомогою AML системи | нагороди за знаходження багів і недоліків у безпеці (Bug Bounty)

№4. Binance: більша частина активів зберігається на фізичних носіях під захистом | постійний безпековий моніторинг у режимі реального часу | шифрування даних

№5. Coinbase: високоякісне шифрування даних | 100% активів зберігається на холодних гаманцях | двофакторна автентифікація | моніторинг підозрілої активності в режимі реального часу 

Саме механізми безпеки, які вказані вище, варто брати до уваги при виборі дійсно надійної та захищенної криптобіржі.

Місія та візія біржі

Дуже важливим фактором при виборі біржі є розуміння стратегічної мети компанії або принаймні її позиціонування. Ви повинні розуміти, які цілі переслідує компанія та який образ створює. Наприклад, якщо ви усвідомлюєте, що біржа заохочує до торгівлі з високими ризиками, пропонує досить високі маржинальні плечі та бонуси за це, то, із великою ймовірністю, такий торговельний майданчик налаштований на швидкі прибутки та ліквідації депозитів. Тим не менш, якщо стає зрозуміло, що біржа прагне розвиватися в довгостроковій перспективі, не поспішає з агресивними нововведеннями, утримує баланс між інноваційністю та безпекою, а також пропонує зручне введення та виведення капіталу з торгового майданчику, то саме таку біржу й варто обирати.


Криптосленг

Маржинальне плече (leverage) – надання брокером додаткового капіталу трейдеру для здійснення операцій на фінансових ринках. Відоме також як “кредитне плече” або “фінансовий важіль”. Leverage є основною торгівлі за рахунок позикових коштів, які рівноцінно приносять вищі прибутки – маржинальної і фʼючерсної торгівлі. Такі техніки інвестування є доволі ризиковими у порівнянні з класичною, спотовою торгівлею. Тим не менш, вони є доволі популярними. Ми їх розберемо у наступній статті рубрики.


У цілому, можна сформувати такий критерій в одне просте правило: чим агресивніше криптобіржа обіцяє високі прибутки та так звані “вигідні пропозиції”, тим більше вона зацікавлена у ваших втратах. І навпаки. 

Ліквідність 


Криптосленг

Ліквідність – це здатність цифрового активу конвертуватися у фіатні кошти (гоотівку) без значного зниження в ціні. 


Гадаю, кожен із вас міг чути про такі ситуації, коли на одній із бірж ціна криптовалюти показувала більш інтенсивне зниження в порівнянні з іншими торговельними майданчиками. Це означає, що така біржа не спроможна забезпечувати стабільну ціну активу або ж не має достатньої кількості користувачів, а отже, її ліквідність є доволі низькою. 

Саме тому важливо не інвестувати свій капітал у такі торговельні майданчики, адже низький рівень ліквідності означає відсутність готовності біржі до проведення торгових операцій. Обовʼязково слідкуйте за обʼємами торгів на певному торговельному ресурсі та цінами активів на ньому, особливо при високій інтенсивності операцій і/або зростанні чи падінні в ціні певної криптовалюти. Це можна також зробити за допомогою CoinMarketCap і CoinGecko.

Активність і результативність служби підтримки

Служба підтримки – це критерій, якість якого впливає не тільки на комфорт користучача, але й на його безпеку. Оперативність, готовність до вирішення будь-яких запитів і якість роботи підтримки в цілому – ось на що варто звернути увагу при виборі майбутньої криптобіржі.

Підказка: як тільки ви зареєструвалися на криптовалютній біржі, рекомендую першим чином перевірити швидкість реакції служби підтримки та при цьому прямо озвучити таку причину запиту. Так ви зможете перевірити не тільки оперативність менеджерів, але і їх готовність відреагувати на будь-яке повідомлення.

Не важливо забувати й про мови, які підтримує гаряча лінія біржі. Чим більшою кількістю мов володіє служба підтримки, тим легше вам буде вирішити власну проблему за відсутності барʼєру.

Комфорт при поповненні балансу та знятті коштів

Якщо з поповненням балансу в різних криптобіржах частіше за все не виникає проблем, то зняття коштів може супроводжуватися певними складнощами. У залежності від того, які опції для цього представлені на торговельному майданчику, час переводу матеріальних засобів на ваш персональний рахунок і комісії за це можуть відрізнятися. Тому рекомендую протестувати такий функціонал біржі з невеликими сумами коштів і в результаті обрати сервіс із найбільш зручним і швидким виводом коштів.

Зручність і увага до деталей

Як я зазначав, криптобіржа – це ваше основне робоче місце, а отже, воно має повністю відповідати вашим потребам. Варто звернути увагу не тільки на розгалуженість інтерфейсу, але й на його швидкість і ергономічність. Раджу уникати біржі, які функціонують доволі повільно (привіт, Binance), натомість обирати торговельні майданчики із високою респонсивністю та комфортною логіку UI. 

Ключові тези

Криптобіржа – ваше основне робоче місце і в той же час – посередник у торгових операціях, який несе на собі відповідальність за ваші фінанси. Саме тому при виборі торговельного майданчику слід звертати увагу на такі критерії:

  1. Кількість торгових пар на біржі. Чим більше криптовалют представлено на торговельному майданчику, тим більше можливостей відкриваються для вас у трейдингу. Натомість низька кількість торгових пар буде свідчити про відсутніть у криптопроєктів інтересу до біржі, а отже натякати на її ненадійність і низьку якість.

  2. Безпека. Біржа несе відповідальність за ваші кошти. Тому, обирайте торговельний ресурс із високим ступенем захисту та дотриманням останніх стандартів безпеки.

  3. Місія та візія біржі. Чим агресивніше криптобіржа обіцяє високі прибутки та так звані “вигідні пропозиції” (що водночас є доволі ризиковими), тим більше вона зацікавлена у власних доходах, а отже й у ваших втратах. І навпаки.

  4. Ліквідність. Ліквідність криптобіржі полягає у її реакції на стрімкі зміни на ринку. Для того, щоб торгівля була більш стабільною (якщо це, звичайно, можливо), варто дослідити обʼєми торгів бірж на моніторингових ресурсах, зокрема CoinMarketCap чи CoinGecko.

  5. Активність і результативність служби підтримки. Після того, як ви зареєструвалися на біржі, одразу ж перевіряйте оперативність служби підтримки, а також мови та засоби звʼязку, із якими вона працює.

  6. Комфорт при поповненні балансу та знятті коштів. Дослідіть процеси поповнення балансу та зняття коштів у бірші. Варто звернути увагу на комісії, швидкість транзакцій, а також залучення третіх юридичних осіб у фінансові процеси.

  7. Зручність і увага до деталей. Насправді, від комфортного та швидкого інтерфейсу біржі залежить левова частка вашого успіху в торгівлі. Тож тестуйте біржі, їх функціонал і обирайте найбільш зручну для вас.


Тепер, коли ви змогли обрати зручну для себе криптобіржу, час переходити до її глибшого вивчення. У наступній статті в серії – детальний розбір їх інтерфейсів і структури.


Про рубрику:

Whitebase Trading – серія навчальних статей з криптоторгівлі, заснована на відеотренінгу Whitebase Trading від компанії WhiteBIT – європейської криптобіржі, заснованої у Харкові.
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Павло Осадчук
Павло Осадчук@paul_osadchuk

пишу про крипту та блокчейн

3.1KПрочитань
17Автори
29Читачі
На Друкарні з 3 серпня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається