Я спайн аніматор, який ніколи не думав, що буду аніматором. Навпаки, анімація завжди здавалася занадто важкою справою щоб нею займатися. Все змінив випадок.
Я навчався на архітектора, але десь з 3 курсу почав розуміти, що не хочу будувати панельки, а те що хочу - інвестори в Україні грошей не дадуть. Тож в пошуках чогось більш креативного і вільного від сурових совкових поглядів, я вирішив піти в художники в Геймдев.
Архітектори вчаться малювати, але на папері. І я малював аквареллю на папері і викладав свої роботи в (тоді це ще здавалася нормальним) вк. Так мене випадково знайшов мій майбутній роботодавець і запропонував малювати гру. Я сказав, що не малюю на планшеті і буду малювати все аквареллю і крапка. Він погодився.
Прийшовши в офіс, програмісти на мене подивилися і на те, як я малюю аквареллю, сканую все та вирізаю в фотошопі арт і сказали: “ ну аквареллю ти нам покадр не намалюєш” і стали вирішувати питання анімації, що і як робитимемо.
І знайшли. Рішенням виявився Spine. Це спеціалізована для ігор програма скелетної 2д анімації методом інтерпретації (комп'ютерного обчислення проміжних позицій між ключовими кадрами:)
Вони дали мені ключ від програми і сказали “роби”. Я відповів, що я є не аніматор і ніколи не анімував, на що отримав відповідь “ти зможеш”.
Звідки вони знали?
Прийшовши додому я встановив спайн тріал, покрутив кісточки, закинув малюнок який сам намалював, зрозумів як створювати ключ, як створювати кістку та як додавати зображення і все. На наступний день я прийшов зі словами “та тут всього 3 інструменти, я все зроблю”.
Так я займався в цій компанії 3 роки потому і анімацією.
Це була мала інді компанія із 4-6 чоловік. Ми сиділи в офісі на 6кв.м і було весело.
Коли ж фінанси нас утримувати у інвесторів закінчилися, фірма розвалилася і я шукав роботу художником 3 довгих місяця. Нікому не був потрібен художник, що малює лише на папері в ІТ. А на комп'ютері я так і не навчився малювати.
Я заповнив собі лінкедін сторінку. Вказав свій досвід як художника, свої навички знання фотошопу. Так такий - а ну ще спайн. (Написав одним словом в кінці останнім навиком)
І тут мені написала HR і запропонувала позицію спайн-аніматора.
Я і не збирався цим займатись, але погодився, бо гроші, що накопичив з минулої роботи, вже добігали кінця.
Я йшов на нову роботу очікуючи, що ось я прийду в офіс, 50 працівників (мені здавалося, що це багато тоді в порівнянні з 6-ма в минулій) це гігантська фірма, багато аніматорів і от зараз вони мене навчать як працювати і анімувати…
Моєму здивуванню не було меж. На фірмі панувала вакханалія з анімаціями, художники не знали як різати, ніхто не думав про оптимізацію, всі робили по своєму.
Я неочікувано виявив, що маю унікальні знання і навички технічної анімації, які відпрацьовував 3 роки в тісній роботі з програмістами в технології яка на той момент існувала всього 3-4 роки і спеціалістів неможливо було знайти. На фірмах потрібні були спайн аніматори, а їх не було ніде.
Звідки я це взяв? Ну HR яка наймала мене на роботу, потім ще тиждень ходила і питала чи нема у мене ще і друзів аніматорів, бо не може нікого знайти, а мене вона знайшла чисто випадково, побачивши слово Spine в кінці мого резюме і коли писала мені не вірила, що щось вийде:)
Я оцінив ситуацію:
Нова технологія, що набирає попит
Я вже маю величезний досвід в ній
Аніматорів мало
Відео на ютубі мало
Уроків ніде нема.
Починаю спочатку вести міні курс про спайн в середині фірми, а через тиждень відкриваю сторінку школи Artcraft і пропоную їм записати курс по спайну.
Така моя історія, як я став аніматором спайн і вже працюю ним 7+ років, навчаю цьому в арткрафті, в телеграм групі українських спайн аніматорів та організовую зустрічі та майстер-класи для спайн аніматорів:)
Тепер в моєму житті майже все пов'язане з анімацією:)
Якщо тема тут буде мати попит, то спробую і тут викладати якісь уроки чи ділитися досвідом з розробки ігрової комп'ютерної 2д анімації:)
Доречі на друкарні до сьогодні не було ще тем “спайн” та “spine” :D
І найголовніше: