Розмір світового ринку криптовалют у 2023 році оцінювали в 7,67 млрд доларів США, і очікується, що сукупний річний темп зростання становитиме 12,5% у період з 2024 по 2030 рік. У 2023 році капіталізація світового ринку криптовалют оцінювалася в більш ніж 800 млрд доларів США. Спробуйте і ви заробити на ньому.
Приєднуйтесь до мого Telegram-каналу для щоденних оновлень
Як заробити на криптовалюті
Пам'ятайте, що криптовалютні ринки можуть бути дуже нестабільними, тому важливо вміти аналізувати, враховувати ризики і проявляти обережність, перш ніж інвестувати або брати участь у будь-якій справі, пов'язаній з криптою.
Кілька поширених способів, якими люди заробляють на криптовалюті:
Купівля та зберігання
Одна з найпопулярніших стратегій - просто купувати криптовалюти й утримувати їх протягом тривалого часу, тобто довгострокове інвестування. Цей підхід вимагає терпіння і віри в майбутню вартість обраної вами криптовалюти.
Торгівля
Трейдери отримують прибуток від волатильності ринків, використовуючи різні стратегії, такі як технічний аналіз, новинні події, ринкові тенденції.
Майнінг
Майнінг - видобуток криптовалюти. Майнери використовують потужні комп'ютери для розв'язання складних математичних задач, а натомість отримують у нагороду щойно викарбувані монети. Однак майнінг може бути дуже капіталомістким, вимагає технічних знань і спеціального обладнання.
Майнінг - не єдина технологія створення нових блоків у блокчейні та забезпечення емісії. Альтернативами є форжинг (мінтинг) та ICO. Зазвичай використовується тільки одна технологія, але в деяких криптовалютах використовують комбінації з них.
Стейкінг
Стейкінг можна розглядати як менш ресурсоємну альтернативу майнінгу. Він полягає у зберіганні коштів на криптовалютному гаманці для підтримки безпеки та активності мережі. Простіше кажучи, стейкінг - це блокування криптовалюти для отримання винагороди.
Участь в ICO
ICO (Initial Coin Offering, первинне розміщення токенів) - форма залучення інвестицій у технологічні проєкти та стартапи у вигляді емісії та продажу інвесторам нових криптовалют. У разі успіху проєкту вартість токенів може збільшитися, що дасть змогу інвесторам отримати прибуток. Проте важливо провести ретельне дослідження і комплексну перевірку перед участю в ICO, оскільки в цій сфері існує вищий ризик шахрайства і невдалих проєктів.
Забезпечення ліквідності
Криптовалютні біржі пропонують можливість забезпечити ліквідність для торгових пар. Вкладаючи кошти в пул ліквідності, учасники отримують винагороду залежно від торгових комісій, які стягує біржа.
Наприклад, криптовалютна біржа Binance має повноцінну програму для постачальників ліквідності на торговій секції Спот - Spot Liquidity Provider Program. Ця програма розрахована на постачальників ліквідності.
P2P-операції
Peer-to-peer (P2P) означає, що угоди відбуваються безпосередньо між користувачами, без участі посередника. В основному це:
Арбітраж. Тобто потрібно знайти валютну пару з максимальною різницею курсів. Уявімо, що на одній біржі біткоїн коштує 61,7 тисяч доларів, а на іншій - 61,5. Отже, купивши цю криптовалюту на другій з них, а потім продавши на першій, ви залишитеся в плюсі. Для цього люди шукають найбільш прибуткові зв'язки.
Обмін. Обмін є частиною арбітражу, але є люди, які займаються тільки обміном. Тобто продають людям, наприклад, USDT за рублі та іншу валюту тим, хто бажає торгувати або інвестувати на біржі.
Кредитування. Деякі криптовалютні P2P-платформи надають послуги кредитування, де ви можете позичити свої криптовалюти іншим користувачам в обмін на процентні платежі.
DeFi-фермерство
Стандартна схема така: інвестор купує токен, найчастіше Uniswap, і розміщує його в пулі ліквідності якогось трейдингового або лендингового протоколу. А як підтвердження участі в пулі отримує спеціальні LP-токени, які депонуються (стейкаються) на спеціальному смарт-контракті.
Відразу після запуску проєкти часто виплачують великі фермерські бонуси, тож номінальна прибутковість може досягати 1000%. Поступово кількість токенів, що розподіляються щотижня, знижується, але прибутковість все одно залишається на рівні 50-100%.
NFT-трейдинг
Невзаємозамінні токени (NFT) завоювали популярність у сфері цифрового мистецтва і предметів колекціонування. Купівля, продаж і обмін NFT можуть приносити прибуток, а можливо, ви й самі зможете створити NFT, який користуватиметься попитом.
Криптопартнерські програми
Багато криптовалютних платформ пропонують партнерські програми, в яких ви можете заробляти комісійні, залучаючи нових користувачів, які реєструватимуться за вашими посиланнями і здійснюватимуть транзакції.
Криптоосвіта та копірайтинг
Якщо у вас є досвід і знання про криптовалюти, ви можете ділитися своїми думками за допомогою освітнього контенту, блогів або навіть книг. Крім того, деякі платформи та видання платять криптовалютою за написання статей або створення навчальних матеріалів.
Приєднуйтесь до мого Telegram-каналу для щоденних оновлень