Авторитет домену – що це та як?

Зміст

Якщо ви займаєтеся створенням сайтів, ви, ймовірно, чули про авторитет домену (DA). Метрика DA має довгу історію в індустрії SEO, і багато SEO-стратегів використовують її для розуміння та кількісної оцінки рейтингового потенціалу вебсайтів.

Так що таке авторитет домену і наскільки він важливий для вашої власної стратегії SEO? Авторитет домену призначений не тільки для фахівців із SEO. Будь-хто, хто хоче зайняти вище місце в результатах пошуку, може отримати вигоду з розуміння цього показника авторитетності сайту.

Тож, почнемо!

Що таке авторитет домену?

Авторитет домену – це показник, створений Moz, програмним забезпеченням для SEO, який кількісно визначає, яке місце займе вебсайт у результатах пошуку. Авторитет домену оцінюється за шкалою від 0 до 100, при цьому вищі бали вказують на високий потенціал ранжування.

Як розраховується авторитет домену Moz?

Є кілька факторів, які Moz використовує для розрахунку DA, але найважливішими з них є вхідні посилання, що вказують на ваш домен, також відомі як зворотні посилання.

Moz збирає цю інформацію зі свого постійно оновлюваного індексу Link Explorer. Ресурси з великою кількістю зворотних посилань і унікальними доменами, що посилаються, з більшою ймовірністю матимуть вищі бали DA.

Що таке добрий показник авторитету домену?

Оскільки авторитетність домену оцінюється за 100-бальною шкалою, може виникнути спокуса класифікувати певні оцінки як хороші або погані. Але отримання ідеального балу DA – це майже подвиг, який коли-небудь робили лише найбільші та найпопулярніші вебсайти.

Ось чому Моз наголошує, що цей показник є порівняльним. Вебсайти з низькими показниками DA, як і раніше, можуть займати високі позиції в результатах пошукових систем. Допустимо, ваш ресурс має DA 25. Це може бути погано в порівнянні з мільйонами інших сайтів, але якщо цей показник вищий, ніж у ваших конкурентів, то ви, швидше за все, зможете випередити їх за важливими ключовими словами у вашій галузі.

Іншими словами, хороший показник авторитету домену повинен бути вищим, ніж у доменів, які ви сподіваєтеся переплюнути.

Як перевірити повноваження домену

Цікавитесь оцінкою авторитету домену для вашого власного вебсайту? Ви маєте багато варіантів. Ось тільки три з них:

  1. Інструмент SEO-аналізу домену Moz.

  2. Перевірте повноваження домену Linkgraph.io.

  3. Перевірка авторитетності сайту Ahrefs.

Авторитет домену: що вам дійсно потрібно знати

То що насправді вам потрібно знати про авторитет домену?

Якщо ваша головна мета – просто залучити нових клієнтів з пошуку, не обов’язково знатися на всіх тонкощах цього розрахунку. Однак, Domain Authority є безліч прямих додатків для розробки успішної стратегії SEO. Ось найважливіші речі, які потрібно зрозуміти про цю метрику авторитетності сайту.

Авторитет домену не є фактором ранжування

Хоча DA може допомогти кількісно оцінити потенціал ранжування, він не бере участі в алгоритмі ранжування Google. Ось чому нові або невеликі вебсайти з низькими показниками авторитету домену все ще можуть випереджати конкурентів, якщо вони створюють високоякісний, інформативний, свіжий та актуальний контент для користувачів.

Однак деякі з факторів, які використовує Moz для розрахунку авторитету, є факторами ранжування Google. Наприклад, кількість пов’язаних кореневих доменів і кількість сторінок, що посилаються. В результаті часто існує позитивний зв’язок між показниками DA та іншими показниками ефективності SEO, такими як рейтинг ключових слів, середня позиція та органічний трафік.

Авторитет домену – не єдина метрика авторитетності сайту

Авторитет домену Moz – не єдиний спосіб перевірити авторитетність сайту, доступна SEO-фахівцям. Інші великі SEO-бренди та інструменти дослідження ключових слів з великими індексами посилань розробили власні показники авторитетності. Деякі з них включають:

  1. Потік цитування Majestic.

  2. Оцінка авторитету Semrusha.

  3. Рейтинг домену Ahrefs (DR).

І оскільки кожен із цих брендів використовує свої власні унікальні розрахунки та індекси посилань, оцінки вашого сайту можуть сильно відрізнятися за кожною метрикою.

Трапляються випадки, коли оцінки DA і DR можуть сильно відрізнятися для одного і того ж домену. Група доменів, де оцінки DA значно нижчі, ніж оцінки DR, може бути пов’язана з тим, що Ahrefs враховує як якість посилань, так і авторитетність доменів, що посилаються, у своїх розрахунках DR.

Таким чином, хоча DA, можливо, є найбільш широко використовуваною метрикою авторитету в індустрії SEO, це в жодному разі не є абсолютною правдою про потенціал ранжування. Існують і інші способи зрозуміти стан здоров’я і потенціал ранжування вашого сайту крім DA.

Google PageRank – вихідний показник авторитетності

Задовго до того як DA з’явився на сцені SEO, Google PageRank був вихідною метрикою авторитету.

Раніше Google публічно відображав PageRank вебсторінок на панелі інструментів, але оскільки чорні оптимізатори використовували цю інформацію, щоб підвищити свій рейтинг, Google тепер тримає оцінки PageRank під замком.

По суті, щоразу, коли сторінка посилається на іншу, вона передає частину свого PageRank (або посилального капіталу). Це означає, що сторінки з великою кількістю зворотних посилань передаватимуть більше PageRank, ніж інші.

На відміну від Domain Authority, PageRank насправді є фактором ранжування, на який Google спирається під час просування вебсторінок. Таким чином, хоча Google більше не дає нам прямого уявлення про PageRank, ви повинні розуміти, що кожне гіперпосилання, як і раніше, передається через PageRank в Інтернеті.

Підвищення авторитету домену і SEO поза сторінкою йдуть пліч-о-пліч

Оскільки розрахунок авторитету домену в основному залежить від зворотних посилань, поза сторінкові SEO-стратегії, такі як побудова посилань та цифровий PR, справді є єдиним способом підвищити такі показники авторитетності сайту, як DA.

Хоча покращення SEO на сторінці завжди буде корисно для підвищення релевантності вашого ресурсу та якості в очах Google, оптимізація на сторінці не безпосередньо впливатиме на ваш DA, як зворотні посилання.

Проте з якіснішим контентом на вашому сайті отримання зворотних посилань за допомогою стратегій за межами сайту, ймовірно, стане набагато простіше. Загалом у SEO мультидисциплінарний підхід буде більш ефективним, ніж використання однієї стратегії.

Обов’язково підпишіться на мій блог в Instagram та на канал в YouTube, щоб не пропустити цікаві оновлення зі сфери ІТ та завжди першими отримувати нові ідеї для ефективного розвитку онлайн!

А щоб отримати консультацію із WordPress - пишіть сюди.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Тетяна Таперо
Тетяна Таперо@Tatiana_Tapero

GOOGLE IT Support specialist

349Прочитань
2Автори
3Читачі
Підтримати
На Друкарні з 19 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається