Як уникнути плати за неактивність
Якщо у вашому обліковому записі не було активності більше 12 місяців, з вас, швидше за все, буде стягнено плату за неактивність.
Тобто більше року.
Єдиний виняток, який я зустрів, це Укргазбанк.
Але майте на увазі, що далеко не всі банки чекають 12 місяців, щоб почати "роздягати" клієнта. Деяким з них достатньо 6 місяців, а особливо жадібним - навіть 3 місяців неактивності.
Тепер трохи детальніше.
Сенс Банк (колишня Альфа). Після 6 місяців неактивності починають списувати по 50 грн щомісяця. Але!
Якщо залишок на рахунку перевищує 2000 грн/50 доларів/50 євро, то за неактивність списувати не будуть.
Райффайзен (колишній Аваль). Після 6 місяців неактивності починають списувати по 30 грн щомісяця. І тут без ніяких "але". Будуть списувати, аж поки кошти не залишаться.
Izibank - банк, що може претендувати на звання Короля жадібності, бере за неактивність вже після 3х місяців відсутності витратних(!) операцій по рахунку. Причому зніматиме так:
4-й місяць - 50 грн
5-й місяць - 100 грн
6-й місяць - 150 грн
7-й місяць - 200 грн
8-й місяць - 250 грн
9-й місяць - 300 грн
10 місяць - 350 грн
11 місяць - 400 грн
12 місяць - 200 грн, щоб разом було 2000 грн.
Якщо немає грошей на картці, можуть почати списувати із "Заначки" (тобто з ощадного рахунку). Серед людей поширена помилка - вивели кошти з картки на Заначку, і думаєте, що заховались. Аж ні.
Уточнив у підтримки, як працює поняття "неактивності" для кредитної картки. Відповідь: якщо по кредитній картці(!) не було жодної витратної операції протягом 3х місяців, то вмикається режим неактивного рахунку. І ось тут можуть почати списувати або з віртуальної картки (без ліміту), або із "Заначки". Коротше, звідти, де є власні кошти.
Але якщо власних коштів немає... то просто через півроку неактивності цю кредитну картку закриють. І нічого списувати нізвідки не будуть.
Тепер подивимося яку суму банки беруть:
20 грн одноразово - Акордбанк.
20 грн - ПУМБ (але якщо залишок на картці більше 1000 грн, то не братимуть)
20 грн/місяць - Приватбанк, і тут братимуть, доки не закінчаться гроші.
50 грн/місяць - МТБ - і тут так само, як і у Приваті: поки не вийдете у нуль.
100 грн/місяць - Укргазбанк
100 грн/місяць - monobank
Давайте спробуємо розібратися як не втрапити в дану халепу:
1. Якщо у вас багато карток, зробіть ревізію і закрийте непотрібні.
2. Якщо вам потрібна та чи інша картка - зробіть хоч одну операцію на рік, щоб рахунок був активним. Але це після того, як виконаєте п.1.
3. Пам'ятайте: є банки, які знімуть усі гроші до нуля з рахунку, про який ви вже забули.
4. Дізнайтесь, при яких умовах картковий рахунок вважатиметься неактивним саме у вашому банку. Бо умови усюди різні. І або виконайте умову активності (наприклад, одна купівля з картки протягом якогось періоду чи просто перерахування, якщо це задовольнить банк).
Важливе зауваження! Виплата на карту відсотків по депозиту (чи на залишок по картці) не є операцією, яка зараховується у активність. Тобто якщо у вас є картка для виплати відсотків по депозиту, банк може спочатку нарахувати відсотки, а потім почати їх списувати за неактивність.