Довідник криптана (великий словник термінів що використовуються в крипті)

Цей гайд створений для користувачів, які хочуть почати розбиратися в крипті

Абузити – (від англ. abuse – зловживати) – використовувати всі можливості системи, порушуючи встановлені правила – наприклад, мультиаккінг або використання ботів/скриптів.

Амбасадор - учасник проекту, який досяг вищих знань про проект і працює на благо розповсюдження цього проекту. Зазвичай на платній основі. Амбасадорка - набір в проектах амбасадорів.

Активність - певна процедура, в якій потрібно взяти участь для отримання токенів або НФТ на ранній стадії (підписатися на соцмережі, заповнити форму/глим, взяти участь у тестнеті, підняти ноду, взяти участь у програмі амбасадорів, заявитися у вайтліст, взяти участь у лотереї на токенсейлі).
Антик - антидетектбраузер.
Асік – це пристрій для професійного майнінгу криптовалюти.

Аірдроп - "airdrop" (роздача монет). Процес безкоштовної роздачі токенів або НФТ називають ейрдроп. Аірдропи потрібні для популяризації проектів.

Альткойн – Altcoin – будь-яка криптовалюта, крім самого біткоїну. Наприклад: Ethereum, Litecoin, Ripple, Binance Coin.

Приєднуйтесь до мого Telegram-каналу для щоденних оновлень

Батч - (від англ. batch - партія, пакет, розлиток) - деяка частина алокації користувача, видана у певній кількості та у певний час.
Бичачий тренд - Бичачий ринок - це період позитивного руху на ринку. «Биками» трейдери називають покупців, активність яких штовхає ціни нагору.
Баунті - bounty's - це безкоштовна роздача монет або НФТ, але на відміну від аірдропів, організатори баунті часто просять учасників криптоспільства виконати певне завдання замість перекладу монет. Наприклад, зробити репост реклами стартапу у соціальній мережі.
Блокчейн - це технологія зберігання даних на базі розподіленого реєстру.

Вайтліст - WL - список адрес\юзерів, який дозволяє пройти в пріоритетній черзі на подію.

Ведмежий тренд – це період затяжного падіння над ринком. "Ведмедями" трейдери називають продавців, під тиском яких ціни падають.
Волатильність – (від англ. volatility – мінливість) це коливання ціни активу або його прибутковості за певний період часу. Як правило, що вища волатильність активу, то вищий ризик.

Газ – Gas – комісія для виконання транзакції в мережі.

Делістинг - delisting - зняття з продажу.
Дамп – це навмисне спровоковане падіння курсу активу.
Дно – це термін, яким трейдери називають локальний мінімум курсу активу.

Злив – це навмисний продаж. Даним терміном можна, наприклад, визначити продаж активу на тлі виходу негативної новини.

Ікси – це рівень прибутку, чи одиниця виміру зростання активу. Один ікс дорівнює зростанню 100%, 2 – 200% тощо. Часто позначаються англійською літерою "X".

Кіт – це великий інвестор. Зазвичай цим терміном називають власників криптовалют, на рахунку яких понад $1 тис. біткоїнів.
Кран - це платформа, на якій можна отримати криптовалюту безкоштовно або через невелике завдання.

Клейм – claim – взаємодія зі смартконтрактом для отримання викуплених токенів, бейджів, НФТ

Колаборація – колаба – зазвичай застосовується у НФТ, коли один проект запрошує інший відомий проект для створення спільного розіграшу чи рафла, вигідне обом аудиторіям.
Капча – захисний код або зображення, щоб відрізнити вас від бота.

Приєднуйтесь до мого Telegram-каналу для щоденних оновлень

Лаунч – launch – запуск проекту для мінта або для пресейлу.

Лістинг – listing – реєстрація монети на біржі або виставлення NFT на продаж у маркетплейсі.
Лонг - це термін, яким трейдери називають довгострокове утримання активу. Походить від англійської «long» (довгий).
Ліквідність - це активів (токенів) бути проданими чи купленими над ринком без будь-якого впливу базисну ціну даного активу.
Лімітний ордер - (Лімітка на сленгу) - limit order - це заявка на купівлю або продаж токена за ціною, яка заздалегідь встановлена самим покупцем або продавцем.
Лут - Лутаємо - форма звернення, коли потрібно щось терміново зібрати.

Мінт-mint – придбання NFT на сайті творців колекції або на лачпаді маркетплейсу.

Мультиакаунти - (мультики, мульти) - кілька акаунтів, які належать (афілійовані) одній людині, але оформлені на різних людей (родичів, знайомих)
Метамаск – (metamask) – це некастодіальний (особистий) online-гаманець, який використовується для зберігання та виконання різних дій з криптовалютами. Головною відмінністю від бірж є те, що Метамаск належить лише користувачеві.

НФТ - NFT - Non-Fungible Token (незамінний токен) – унікальний цифровий актив, що зберігається в блокчейні.
Нода - це мережевий "вузол" (англ. node). За допомогою терміна зазвичай позначають підключений до блокчейну проекту комп'ютер. За допомогою нод відбувається обмін даних про блоки та різного роду транзакції. Вузол може бути сховищем даних всього блокчейна або його частини.

Оновити хай – це сленгове вираження, яким трейдери позначають фіксацію нового максимуму вартості активу.

ОГ - OG - роль дискорді що відрізняє користувача, як раннього прибічника проекту. Зазвичай, ОГ – дуже важко отримати. За роль ОГ користувачі отримують найбільше привілеїв від проекту.

Опір - це стійкий рівень, від якого ціна активу часто відштовхується вниз.

Паблік-сейл – public sale – іноді просто паблік – відкриття продажів для всіх бажаючих.
Памп - pump - це навмисне виведення курсу активу на зріст.

Підтримка – це стійкий рівень, від якого ціна активу часто відштовхується нагору.
Профіт – profit – це прибуток від роботи. Криптотрейдер застосовують цей термін для позначення прибутковості торгових операцій або інвестицій.
Проксі - проксі - проміжний сервер (комплекс програм) в комп'ютерних мережах, що виконує роль посередника між користувачем і цільовим сервером (при цьому про посередництво можуть знати, так і не знати обидві сторони в залежності від заданих умов для проксі).

Раффл - Ruffle - розіграш який дає шанс отримати WL або NFT
Ревіл – reveal – відкриття вашого NFT. Майже всі колекції приховані щоб уникнути масового зливу в перші дні лістингу.
Рарність – Rarity – ступінь рідкості NFT у колекції. Чим рідше NFT, тим вона дорожча.
Ринковий ордер – (market order) – ордер (заявка) на швидку купівлю/продаж за поточною ринковою ціною. Кажуть – "продати по ринку".

Приєднуйтесь до мого Telegram-каналу для щоденних оновлень

Стейблкоїн – стейбл – це криптовалюти, вартість яких прив'язана до тієї чи іншої фіатної валюти, а також можуть підтримувати стабільність курсу за рахунок алгоритмів.

Спалювання монет – це процес, під час якого розробники знищують певну кількість емісії криптовалюти. Як правило, процес вдаються для підтримки курсу цифрового активу через скорочення його обсягу на ринку.

Сейл або токенсейл - (від англ. sale, tokensale) - це формат краудфандингу криптовалютних засобів, який дозволяє придбати токени проекту за низькими цінами та на ранніх стадіях, перш ніж вони стануть доступними для широкої аудиторії користувачів на торгових майданчиках.

Скіп - (від англ. skip) - відмова від участі в будь-якій криптовалютній події, наприклад, у токенсейлі, з певних причин, як правило, пов'язаних з репутацією проекту. Скипати – значить пропускати подію.

Стейкінг – (від англ. staking) – це спосіб отримання пасивного заробітку. Цей спосіб заснований на алгоритмі Proof-of-Stake. Суть його полягає у утриманні токенів на гаманці для отримання права брати участь у видобутку криптовалюти. Токени блокуються на певний проміжок часу та використовуються для забезпечення діяльності блокчейну. Користувач отримує нагороди за виконання цих дій. Стейкінг – це своєрідний аналог банківського депозиту під певний відсоток.
Стакан - таблиця найближчих ордерів на купівлю та продаж активу, яку ви можете побачити на будь-якій біржі або торговій платформі. Ліванути в склянку/злити - "фліпанути" - продати за маркет-ордером, за ринковою ціною.

Токен – token – цифровий актив. Він випускається для залучення інвестицій у проект чи компанію. Випускаються токени під час проведення IDO і можуть торгуватися на криптовалютних біржах.
Туземун – to the moon – Даним терміном позначають справжнє або прогнозоване значне зростання курсу активу.
Транзакція (на сленгу транза) – це процес передачі криптовалютних активів з одного рахунку на інший. ТГЕ – (від англ. TGE – Token Generation Event) – подія генерації (запуску) токена. Після цієї події токени можуть бути розподілені між інвесторами і загорнутися однією з бірж.
Тір - (tier - рівень) - ступінь крутості/надійності/прибутковості криптовалютних фондів - наприклад, тир-1 - це найкрутіші, тир-2 - менш круті і таке інше.

Флор/підлога - floor - найнижча ціна NFT в колекції в маркетплейсі.
Фліп - Flip - продаж NFT одразу після мінта.
Фомо – FOMO (fear of missing out) – розчарування від втраченої вигоди або навпаки, ейфорія від передбачуваної вигоди. В обох випадках шкодить.

Хешрейт - це загальна обчислювальна потужність мережі криптовалюти або кількість хешів в секунду, що обчислюються пристроєм для майнінгу. Хешрейт демонструє ефективність та продуктивність пристроїв для видобутку криптовалюти.

Шилити - спаміти запрошенням до проекту для отримання інвайтів
Шорт – short – це коротка позиція у трейдингу. Цим терміном називають угоди, з яких можна заробити зниження курсу активу. Тих, хто відкриває шорти над ринком, називають шортистами. Ще кажуть – надів шорти – це значить став у позицію продажу.

Щиткоїн - токен який нічим не цінний.

Приєднуйтесь до мого Telegram-каналу для щоденних оновлень
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

862.3KПрочитань
11Автори
668Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Hamster Kombat: Шахрайство чи Інноваційна Можливість?

    Hamster Kombat набирає популярність серед гравців у всьому світі, залучаючи мільйони користувачів своїм унікальним підходом до гри та заробітку. Але з появою нових проєктів у світі криптовалют завжди виникає питання: чи можна довіряти цьому проєкту, чи це чергове шахрайство?

    Теми цього довгочиту:

    Криптовалюта
  • Moonbix Bot: Нова Тапалка від Binance, як заробити та як працює

    Пропустили дропи від Notcoin та DOGS? Не хвилюйтесь, у вас з’явився новий шанс! Binance щойно запустили гру Moonbix, де можна отримувати токени та нагороди. Як заробляти токени та які деталі? Читайте в статті прямо зараз!

    Теми цього довгочиту:

    Тапалка
  • Скільки можна заробити на криптовалюті у 2024

    Чи можна заробляти на криптовалюті? Просто згадайте що біткоїн з 2011 року який коштував 0.01, зростав у 200, 500 разів до 2017, і навіть після тривалої кризи вартість BTC наразі досягає $71000.

    Теми цього довгочиту:

    Онлайн Заробіток

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Hamster Kombat: Шахрайство чи Інноваційна Можливість?

    Hamster Kombat набирає популярність серед гравців у всьому світі, залучаючи мільйони користувачів своїм унікальним підходом до гри та заробітку. Але з появою нових проєктів у світі криптовалют завжди виникає питання: чи можна довіряти цьому проєкту, чи це чергове шахрайство?

    Теми цього довгочиту:

    Криптовалюта
  • Moonbix Bot: Нова Тапалка від Binance, як заробити та як працює

    Пропустили дропи від Notcoin та DOGS? Не хвилюйтесь, у вас з’явився новий шанс! Binance щойно запустили гру Moonbix, де можна отримувати токени та нагороди. Як заробляти токени та які деталі? Читайте в статті прямо зараз!

    Теми цього довгочиту:

    Тапалка
  • Скільки можна заробити на криптовалюті у 2024

    Чи можна заробляти на криптовалюті? Просто згадайте що біткоїн з 2011 року який коштував 0.01, зростав у 200, 500 разів до 2017, і навіть після тривалої кризи вартість BTC наразі досягає $71000.

    Теми цього довгочиту:

    Онлайн Заробіток