NEAR EVM: Нова ера сумісності блокчейнів

Джерело: itweek

Коли ми чуємо або читаємо щось про EVM, то виникає багато запитань, зокрема, що це і для чого? Іншими словами, це своєрідна платформа для безпечного процесу кодування на основі блокчейну. Мережа Ethereum є фундаментом у використанні віртуальної машини EVM та однією з ключових інновацій. Сьогодні існує цілий ряд EVM-сумісних блокчейн-мереж, які розширюють горизонти децентралізованих технологій, пропонуючи користувачам широкий вибір та можливості. Блокчейни такі як Polygon, Avalanche та Fantom, поєднують у собі сумісність з EVM за допомогою унікальних особливостей та переваг, роблячи їх привабливими для різноманітних потреб розробників та користувачів. 

Детальніше про блокчейни, сумісні з Ethereum Virtual Machine

(Віртуальна машина Ethereum) - це віртуальний комп'ютер, що лежить в основі блокчейну Ethereum. Він забезпечує середовище для процесів повʼязаних з перебігом смарт-контрактів, що зберігаються на блокчейні. EVM гарантує безпечне та децентралізоване виконання цих контрактів, роблячи Ethereum потужною платформою для децентралізованих додатків (dApps). Перевага EVM-сумісних блокчейнів полягає у швидкості транзакцій та нижчих комісіях, що вигідно для масштабних застосунків та широкому виборі де створювати dApps та зберігати крипту.  За даними Shardeum.org є багато блокчейнів, які сумісні з EVM і це Avalanche, Fantom, Shardeum, та інші. 

  • Avalanche (AVAX)

Avalanche є наступною потужною блокчейн-платформою, яка вирізняється блискавичною швидкістю транзакцій, низькими комісіями та масштабованістю. Її унікальний протокол консенсусу гарантує швидке підтвердження транзакцій без шкоди для безпеки.

Розроблена для підтримки широкого спектра децентралізованих додатків (dApps) та спеціальних блокчейн-мереж, Avalanche славиться своєю сумісністю та гнучкою інфраструктурою. Ці якості роблять її фаворитом у таких сферах, як DeFi, ігри та корпоративні блокчейн-рішення. Avalanche дозволяє створювати множинні підмережі, даючи можливість різним блокчейнам співіснувати та взаємодіяти в межах екосистеми. Наголос на швидкості та надійності усуває багато поширених проблем, з якими стикаються інші блокчейн-мережі. Avalanche вже використовують для своєї роботи такі компанії як KKR, Deloitte., та MasterCard.

  • Fantom (FTM) 

Fantom теж сумісний з EVM, який прагне вирішити проблему масштабованості та ефективності. Fantom використовує механізм консенсусу під назвою Lachesis, який забезпечує майже миттєве завершення транзакцій, роблячи його ідеальним для DeFi та інших додатків. Його структура не лише підтримує смарт-контракти, але й забезпечує сумісність з Ethereum, що дає змогу розробникам без проблем переносити свої додатки та використовувати зростаючу екосистему Ethereum, як це робить аудит-проєкт Hacken та компанія Verichains - гарант безпеки світового класу.

  • Shardeum (SHM)

Shardeum - це інноваційний блокчейн рівня 1, розроблений для вирішення трьох ключових проблем: масштабованості, децентралізації та безпеки. Завдяки динамічному шардингу стану, Shardeum може обробляти велику кількість транзакцій з низькими комісіями за газ. Ця унікальна технологія робить Shardeum першою платформою смарт-контрактів, де TPS (транзакції в секунду) пропорційно зростає з кількістю вузлів. Платформа може динамічно розширюватися або звужуватися залежно від навантаження в мережі, забезпечуючи як лінійне, так і автоматичне масштабування без шкоди для швидкості транзакцій. Shardeum прагне стати основою для Web3, пропонуючи децентралізований інтерфейс користувача (UX), який не поступається, а то й перевершує централізовані аналоги. Платформа має потенціал прискорити масове прийняття децентралізованих технологій та відкрити нові можливості для людей у всьому світі. Одними з найвідоміших проєктів Shardeum є новий ігровий метавсесвіт Zuraverse, протокол обміну файлами P2P FileMarket і платформа для Web3 геймінгу FusionwaveAI

  • Aurora (AURORA)

Ще одним цікавим блокчейном і водночас екосистемою є Aurora, яка теж сумісна з EVM. Працює як протокол блокчейну 2 рівня на NEAR. Сумісність з EVM робить її привабливою платформою для розробників, знайомих з Ethereum. Однією з особливостей Near Protocol є внутрішнє структурне рішення для масштабування Nightshade. Завдяки Nightshade, Near Protocol може обробляти велику кількість транзакцій з низькими комісіями, зберігаючи при цьому високий рівень децентралізації та безпеки. Спеціальна розробка Aurora Cloud розширює можливості Aurora, дозволяючи розгортати декілька екземплярів EVM (Ethereum Virtual Machine) на NEAR. Ці екземпляри, відомі як Aurora Chains, об'єднуються в мережу, що динамічно взаємодіє завдяки XCC (перехресним викликам контрактів) на базовому рівні NEAR. 

Це можна зобразити схематично:

Джерело: doc.aurora.dev

Aurora є актуальною для багатьох транзакцій на криптобіржах та використовує ETH як базову валюту для транзакцій. Також, екосистема сумісна з широким спектром інструментів екосистеми Ethereum, наприклад, MetaMask, Foundry, Truffle, Hardhat та Remix. Aurora доступна на багатьох криптобіржах, зокрема MEXC, BingX та WhiteBIT

Станом на 15.05 поточна ціна Aurora складає: 

Джерело: AURORA/USDT chart. Source: WhiteBIT TradingView

Світ блокчейну стрімко розвивається, і на цій сцені з'являються нові гравці, які пропонують інноваційні рішення та розширюють можливості. Блокчейни, сумісні з EVM (Ethereum Virtual Machine), виокремлюються як потужний тренд, що знаменує собою значний крок вперед у цій еволюції. Ці блокчейни, по суті, є сучасними інтерпретаціями технології Ethereum, які зберігають сумісність з її екосистемою, але водночас пропонують ряд вдосконалень та унікальних можливостей. Це відкриває двері для розробників та користувачів, поєднуючи знайоме середовище Ethereum з новими перевагами.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Алекс Шевчук
Алекс Шевчук@Alex_Shevchuk

Пишу з гумором про ШІ та Web3

123Прочитань
4Автори
0Читачі
На Друкарні з 2 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається