Ґрейасексуальність: не завжди 'або-або'

У далекому 2022 році я мала дівчину. За всіма канонами того вірту вона мене вмовляла ролити (не тільки романтично, а й еротично). Якщо її другий варіант дуже навіть приваблював, то мені здавався супер некомфортним. А мені тоді було 12-13, пубертат в розквіті сил. Всі інші мої однолітки лише про секс і могли думати, тож логічно, що мені було незрозуміло: чому я не така, як вони?

   Після гори вивчених матеріалів на тему сексу, цього роду потягу, я дійшла думки, що ще занадто маленька, і пізніше все буде.

   В травні наступного року весь тікток гудів про pride month. Якщо ви трішки цікавились, то мали б чути про те, що кожен день червня присвячений певній орієнтації. Ось і я натрапила на такий «календарик».

   9 червня (по тих календариках) — день ґрейасексульних людей. Співпадіння, але того ж дня я сіла шукати статті про це. На превеликий жаль, матеріалів дуже мало, особливо тих, які розказують живий досвід людей. Тож те, що ви читаєте зараз, — збірка інформації з тих небагатьох статей, які я відкопала, з нотками моїх життєвих розповідей.

   Отож, ґрейасексуальність — одна із варіацій асексуальності. Зупинимось поки що на цьому.

   Асексуальність — самовизначення людей, які не мають статевого потягу, або він дуже низький, і виявляють низьке або відсутнє зацікавлення у сексуальних стосунках.
‼️Важливо зазначити, що асексуальні люди можуть відчувати романтичний потяг, на відміну від аромантиків. Людей, які є асексуалами та аримантиками водночас, називають ароейсами.

   Коли я прочитала оце «або [статевий потяг] низький», у мене був тупік: в сенсі асексуали все-таки можуть збуджуватись та відчувати зацікавленість у сексі?

   Читаючи далі, виявилось, що термін «асексуальність» це весь спектр орієнтацій такого роду, а не щось однозначе по типу гетеро, бі, гей чи лесбійка. Як і романтичний потяг, асексуальний має теж багацько варіантів. Одним із таких є, наприклад, демісексуальність —  тип асексуальності, при якому людина відчуває сексуальний потяг лише до людей, з якими має емоційний звʼязок (не варто плутати з власними переконаннями‼️). І так, якщо є емоційний звʼязок, демісексуали не обов’язково матимуть потяг до цієї людини, смак теж важливий.

   Врешті я дібралась до ґрейасексуальності.

   Ґрейасексуальність — спектр між асексуальністю та сексуальністю.

Однією із ключових відмінностей ґрейасексуалів від алосексуалів (або просто «сексуалів») — бажання сексу частіше спрямоване на себе, ніж на інших, тож немає бажання залучати у свою сексуальність когось ще.

Але тут зʼявляється інша деталь:

Асексуальні люди можуть насолоджуватися сексуальним задоволенням свого партнера без потреби в будь-якому сексуальному задоволенні у відповідь. [1]

Але комусь це задоволення партнера теж може бути некомфортним.

   Аби ви краще зрозуміли всі ці нюанси, розберемо одразу типи ґрейасексуальності:

   1. секс-позитивні або секс-зацікавлені — ідея сексу здається привабливою, вони можуть ним займатись задля задоволення, зачаття дітей чи інших причин.

   2. секс-нейтральні — ідея сексу є ні привабливою, ні огидною.

   3. секс-незацікавлені — такі грейсексуали можуть спокійно ставитися до еротичних та сексуальних сцен в медіа, мастурбувати або мати сексуальні фантазії, проте коли мова заходить про сексуальні дії стосовно них, вони можуть відчувати себе неприємно. (До цього типу я себе відношу.)

   4. секс-негативні — ідея сексуальних стосунків здається відверто некомфортною, іноді навіть викликає фізичний дискомфорт.

Тепер трішки Q&A

В різному віці різний рівень сексуального потягу, хіба асексуальність не є такою ж стабільною, як і типи романтичного потягу?

Через брак досліджень, вчені досі дискутують на цю тему. Але варто памʼятати, що терміни «асексуальність», «ґрейасексуальність», «демісексуальність» тощо є лише словами, які допомагають людям описати те, ким вони є. Комусь ці «ярлики» потрібні, комусь ні. Зрештою, ваш вибір ідентифікувати себе всякими термінами чи ні.

Я почала себе ідентифікувати як ґрейасексуальну десь у 13. Попереду ще все життя, все може змінитись, і я не заперечую ймовірності, що поміняю думку. Та досі цей термін мені підходить. Якщо вам окей себе також відносити до ґрейасексуальних, то чому б ні? Все залежить від вашого комфорту.

Мені подобається займатись сексом із своїм партнером і я ніколи не мав бажання зайнятись ним з кимось іншим. Можливо, я асексуал? Демісексуал?

Спитайте себе: якщо б ваш партнер перестав займатися сексом, у вас був би дискомфорт?

Моногамність відрізняється від асексуальності в тому, що при моногамності потреба в сексі закривається через стосунки. А при асексуальності потреба близькості закривається іншими варіантами: обіймами, поцілунками, душевними розмовами тощо; внутрішньої потреби в сексі немає (або дуже низька, памʼятаємо, та?).


На цьому все, якщо ви знайшли місця, де я помилилась, не так виразилась, або маєте питання — будь ласка, повідомте мені тут в коментарях, телеграмі чи твіттері.

[1] — цитата взята з форуму AVEN.

Список джерел
  1. Wikipedia
  2. AVEN
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
sofie
sofie@8Z4mxKrB2_0VKlo

9Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 24 грудня

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається