ICO та лаунчпади: революційні способи залучення фінансування

Зображення створено автором статті в графічному редакторі Canva © Автор бере на себе авторські права та відповідальність за походження

Криптовалюта дедалі активніше переходить на щабель мейнстримної царини. Популярність індустрії зростає, а уваги від регулятивних установ стає ще більше, як і нових криптопроєктів. Та чи виникало у вас питання, звідки така значна кількість нових крипторішень отримує гроші на їх реалізацію?

Насправді блокчейн-проєкти та їхні розробники заснували нову ланку економіки — криптоекономіку — і створили новий підхід до фінансування криптостартапів. Підхід, який запозичений із фондового ринку й адаптований до технічних аспектів криптовалюти.

Знайомтесь: ICO — основне джерело отримання фінансування на розвиток і створення блокчейн-проєкту. 

Що таке ICO

ICO (Initial Coin Offering, дослівно — початкова пропозиція монети) — це спосіб, яким криптокомпанії залучають кошти від інвесторів для реалізації проєктів. Наріжним каменем ICO є пропозиція придбання власної монети/токену за фіксованою ціною.

Розглянемо це на прикладі.

Уявімо, що є певний проєкт, який хоче створити власну криптовалюту або токен. Зрозуміло, що для підтримки його функціональності та промоушена необхідне фінансування.

Зазвичай стартапи або нові підприємства вдаються до традиційних методів отримання матеріальних засобів — шукають інвесторів або звертаються до банків, щоб позичити гроші на певних умовах. Та криптокомпанії діють по-іншому — влаштовують ICO.

Процес ICO полягає у видачі спеціальних цифрових токенів або монет за певну фіксовану ціну за одиницю. Потенційні інвестори, що зацікавлені в проєкті, купують такі монети, розраховуючи на подальше зростання їхньої цінності.

Фактично ICO є прямим аналогом IPO (Initial Public Offering — первинна публічна пропозиція) — інструменту продажу акцій приватної акціонерної компанії інвесторам задля залучення фінансування.

Однак між IPO та ICO є декілька ключових відмінностей:

  1. При IPO інвестор отримує акцію компанії, тоді як при ICO він отримує токен, який не репрезентує жодного капіталу в компанії.

  2. IPO є більш регульованими, аніж ICO.

Види ICO

Криптосфера не обмежується лише монетами та токенами, її технологічна база досить розгалужена, що привело до широкої типології продуктів, які також потребують фінансування, і для цього фінансування вони залучають інтегральну одиницю — токени

Саме тому нові централізовані та децентралізовані криптобіржі також використовують сценарій первинної пропозиції для залучення інвестицій, що адаптований під певний проєкт. Тому можна виділити декілька типів ICO:

  • IEO (Initial Exchange Offering, з англійської — первинна біржова пропозиція) — це тип первинного продажу токенів, який контролюється криптовалютною біржею. Замість того щоб продавати свої токени безпосередньо інвесторам, компанія надсилає їх на біржу, яка потім продає їх приватним особам від імені компанії.

  • IDO (Initial DEX Offering, з англійської — первинна пропозиція на децентралізованій біржі”) – це підхід до продажу токенів серед потенційних інвесторів, що відбувається на децентралізованій біржі (DEX) за допомогою пулів ліквідності та смарт-контрактів.

  • STO (Security Token Offering, з англійської – “первинна пропозиція токенізованих цінних паперів”) – це публічний продаж токенізованих цінних паперів (так званих security tokens) на криптовалютній біржі. Токенізовані цінні папери являють собою інвестиційний контракт, пов'язаний з фінансовим активом.

Тим не менш, варто зазначити, що ICO вийшов далеко за межі сценарію фінансування криптопроєктів. Його дефініція набула комплексного значення, і на поточний момент цей термін позначає комплексний набір дій із продажу активу, штучної підтримки його попиту та пропозиції, регулювання його кількості, а також просування, маркетингу і репутаційного менеджменту.

Зрозуміло, що не всі фундатори токенів здатні забезпечити повноцінний успіх власному активу з огляду саме на активне просування та PR. Ба більше, тенденція fast-food world не оминула й блокчейн-індустрію, тому щодня кількість нових проєктів поповнюється в шаленому темпі. Помножимо це на сумнівну репутацію активу й отримаємо виняткову вибірковість потенційних інвесторів, яка дуже й дуже ускладнює шлях до зірок для новоутворених продуктів.

Тут на допомогу приходять лаунчпади (launchpad) – унікальне рішення для підтримки крипто-стартапів і гарантії успішного їх запуску. 

Лаунчпади: що це таке, і як вони змінюють індустрію

Лаунчпад – це спеціальна платформа, яка полегшує проведення ICO, IDO, IEO та інші типи первинних пропозицій, надаючи проектам безпосередній доступ до потенційних інвесторів і допомагаючи їм стартувати.

Простіше кажучи, роль лаунчпада полягає в тому, щоб підтримувати інвестиції в певну криптовалютну ініціативу, просувати її та допомагати протягом усього терміну проведення ICO, IDO тощо.

Без перебільшення можна сказати, що лаунчпади є невід'ємними елементами криптоіндустрії. Вони є наріжними каменями життєздатності стартапів і невід'ємною частиною екосистеми популяризації криптовалют. Саме тому їх кількість на просторах блокчейн-виміру є досить великою.

Зокрема, із найпопулярніших можна зазначити Ethereum Launchpad, DAO Maker і OKX Launchpad, а також лаунчпад від найбільшої європейської криптобіржі з України WhiteBIT, на якому нещодавно запустився проєкт з українським корінням Scamfari – екосистема інструментів для боротьби зі скамом та махінаціями в криптоіндустрії, а згодом і сервіс з токенізації нерухомості – JOVJOU.

Та як працює лаунчпад з технічної точки зору? Розглянемо якраз на прикладі українського Scamfari.

Проєкт прагне залучити фінансування і тому випускає 100 000 000 000 нативних токенів $SCM. Такі токени розподілено у необхідних пропорціях серед фондів та ініціатив проєкту. Для розподілу у рамках WhiteBIT Launchpad проєкт виділяє 10% від загальної кількості SCM. 20% з цієї кількості нарахуються учасникам у рамках первинного розподілу. Через 6 місяців опісля 80% токенів почнуть нараховуватися учасникам протягом періоду у 12 місяців.

Проте, на тлі твердження про те, що лаунчпад є вигідним рішенням для всіх трьох класів криптоіндустрії, виникає резонне питання — як лаунчпади роблять своє використання дійсно релевантним?

Переваги для компаній та їх проектів

Як я вже згадував раніше, надійні криптовалюти можуть бути затьмарені великою кількістю реклами scam-проєктів. Крім того, на ранніх стадіях розвитку стартапам може не вистачати грамотної маркетингової стратегії та реального фінансування. Саме тут на сцену виходять лаунчпади, які пропонують маркетингову підтримку та венчурний капітал для проєкту, а це є буквально найпрогресивнішим стартом на шляху до успіху.

Переваги для інвесторів

Будучи рушійною силою криптоекономіки, інвестори не вдаються до прийняття поспішних рішень на основі ринкових коливань. Ретельний аналіз інвестиційного вибору та репутація проєкту є головними факторами у визначенні правильного моменту для вкладання коштів. Завдяки постійному проведенню ICO та IDO і більш широкому поширенню технології, шанси придбати актив за нижчою фіксованою ціною або отримати його через участь в ініціативах спільноти зростають.

Переваги для криптоспільноти

Варто підкреслити, що технологія блокчейн принесла в індустрію передові маркетингові стратегії та кейси, і лаунчпад є одним із них. Враховуючи той факт, що ICO та IDO передбачають залучення ком'юніті, лаунчпад використовує цей критерій для побудови міцної бази інвесторів та ентузіастів навколо проекту.

Зрештою, лаунчпад — це дійсно феноменальна концепція в криптовалютному та маркетинговому вимірах, яка значно покращує їх. Як чудовий інструмент, що полегшує інвестиційні процеси та просування криптовалютних проектів, дуже важливо знати і використовувати найкращі стартап-панелі. 


Та насправді, інвестувати в нові криптопроєкти – це одночасно й вигідно, й ризиковано. З одного боку, у вас буде можливість придбати цифровий актив за фіксованою низькою ціною й отримати шанс помножити власні прибутки згодом. Натомість, такі шанси трапляються дуже рідко без глибокого аналізу. Тому точно не варто здійснювати необдумані інвестиції, а підходити до первинного придбання з холодною головою та чіткими розрахунками.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Павло Осадчук
Павло Осадчук@paul_osadchuk

пишу про крипту та блокчейн

3.3KПрочитань
17Автори
30Читачі
На Друкарні з 3 серпня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається