Удароміцні смартфони – це абстрагований сегмент електроніки, що не має відношення до продуктів таких брендових компаній, як Samsung, Apple або Xiaomi. У цьому сегменті свої лідери, що виробляють гаджети відповідно до військових стандартів захисту MIL-STD-810. При цьому важливим аспектом створення таких пристроїв є відповідність захисту від вологи та пилу за стандартом IP-XX. У нашому рейтингу топі найкращих захищених смартфонів 2024 року представлені моделі провідних брендів, включаючи Doogee, UleFone і Blackview. На жаль, товари будівельної компанії Caterpillar сьогодні знайти у продажу в Україні дуже складно.
Кращі недорогі вологозахищені смартфони
У цій категорії представлені моделі середнього класу, що мають захист від бризок та вологи. У цьому ціновому діапазоні знайти пристрої з підтримкою провідних стандартів IP-68 або IP-69K досить складно. Недорогі телефони такими дорогими корпусами оснащують вкрай рідко через об’єктивні причини. Проте, нам вдалося скласти добірку з гаджетів з якісними параметрами, тому що ми відштовхувалися від оптимального співвідношення ціна/якість.
Xiaomi Redmi Note 12
Відкриває список смартфонів із захистом від вологи за стандартом IP-53 модель серії Xiaomi Redmi Note 12, що має OLED-дисплей із частотою 120 Гц. Для цієї вартості дисплей явно відмінний: має добру деталізацію та глибину кольору. Найменше захоплення викликає процесор Snapdragon 4 Gen 1, який, незважаючи на свою новизну, поступається конкуренту. Тобто Медіатек. Разом з тим, смартфон має непогану камеру для початкового класу, а в АнТуТу йому вдається набрати 388 тисяч балів. Загалом це оптимальний рівень продуктивності для бюджетників, але нічого примітного. Селфі-камера теж нічим не відрізняється від левової частки смартфонів. Потужність швидкого заряджання становить 33 Вт.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
частота зміни кадрів;
відмінна деталізація;
глибина кольору;
хороша яскравість.
Мінуси:
не найкращий чіп.
Samsung Galaxy Xcover 5
Не любите китайські смартфони, але маєте намір отримати бюджетний вологозахищений телефон? У компанії Samsung є рішення, і воно називається Galaxy Xcover 5. Правда, технічні характеристики цього «старенького» сильно поступаються новим конкурентам. Але є одна перевага – це стандарт захисту MIL-STD-810. Простіше кажучи, цей смартфон не боїться механічних пошкоджень, а захист від пилу та вологи відповідає маркуванню IP-68. Крім того, цей девайс виділяється гарним зв’язком та зручним форм-фактором. За продуктивність відповідає далеко не новий чіп Exynos 850. У парі з 4 гігабайтами ОЗУ загалом потужності вистачає для стабільної роботи із софтом, але не для ігор. Екран має скромні розміри та параметри. Навіть роздільна здатність всього 1480 на 720 пікселів. Є швидке заряджання на 15 Вт, а важить смартфон до 200 грамів, незважаючи на захист від ударів.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
захист від ударів;
невеликі розміри;
добрий зв’язок;
невелика вага.
Мінуси:
характеристики.
Xiaomi Poco M5
Йдеться про відносно недорогий, але хороший смартфон із захистом від вологи за стандартом IP-53. Цей телефон має великий 6,58-дюймовий екран на IPS-матриці та вкрай привабливий процесор Helio G99. Ймовірно, найкраще рішення серед конкурентів у цьому розділі. У цьому частота зміни кадрів становить 90 Гц. Не складно зрозуміти, що акцент зроблений саме на потужність і на підліткову аудиторію. Як ви розумієте, з камерами справи менш привабливі. Тим не менш, основний сенсор має роздільну здатність в 50 мегапікселів з апертурою f/1.8. Батарея на 5000 мАг у Poco М5 заряджається від зарядки 18 Вт.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
відмінна потужність;
хороша автономність;
гідний звук;
непоганий екран.
Мінуси:
специфічний дизайн.
Oppo Reno 7
Якщо не можете вирішити, який купити смартфон із захистом від води, також рекомендуємо звернути увагу на недорогий девайс від Oppo серії Reno 7 з вкрай цікавим дизайном і підсвічуванням навколо камер. Креативне рішення в середньому класі також отримало хорошу фронтальну камеру та зарядку на 33 Вт за стандартом Oppo VOOC 4.0. Тут стандарт вологозахисту всього IPX4. Простіше кажучи, модель не боїться бризок з будь-якої сторони, включно з дощем, але пряме занурення у воду не допускається. За продуктивність відповідає непоганий Snapdragon 680, але все ж таки це не G99. Що ж до дисплея, то AMOLED-матриця з частотою 90 Гц повністю виправдовує очікування.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
основна камера;
стильний дизайн;
відмінна глибина кольору;
добра яскравість.
Мінуси:
захист стандарту IPX4.
Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Найкращий смартфон із захистом від вологи у 2024 році у бюджетному класі – це модель середньо-преміального рівня серії Xiaomi Redmi Note 10 Pro з AMOLED-дисплеєм та чіпом Snapdragon 732G. Лінійка стоїть на рівні недорогих телефонів лише тому, що вже вийшло два нові покоління. Основна камера цілком відповідає середньому сегменту і підтримує один з чотирьох об’єктивів на 108 Мп. Частота оновлення екрана при цьому складає 120 Гц і є підтримка розширеного динамічного діапазону HDR. Крім того, цей девайс оснастили шикарною фронтальною камерою і швидкою зарядкою, потужність якої становить 33 Вт. Враховуючи сукупність параметрів та суттєву відмінність цієї версії смартфона від класичної, ми вважаємо, що в середньому класі складно знайти більш релевантне рішення із захистом від вологи та пилу. Звичайно ж, ця лінійка працює на базі актуальної ОС.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
потужний чіп;
швидка зарядка;
відмінний дисплей;
якість звуку;
захист від вологи.
Мінуси:
не виявлено.
Недорогі удароміцні смартфони
У цій добірці зібрані удароміцні моделі, що відповідають зазначеному військовому стандарту з цінником до 10 тисяч гривень. Від них не варто очікувати хороших знімків, але навіть ці пристрої можуть потішити гарною потужністю та дивовижною автономністю.
Doogee S35T
Відкриває рейтинг захищених смартфонів початкового рівня лінійка Doogee S35T, що має захист за стандартом MIL-STD-810G. З заднього боку корпусу є окремий зовнішній динамік. Зручність експлуатації в екстремальних умовах можна пояснити наявністю надійного ремінця. У комплекті є додаткова плівка. Що стосується технічних характеристик, вони відповідають ціні девайсу. Зокрема, це стосується недорогого 5-дюймового дисплея з HD-роздільною здатністю, хоча він побудований на досить яскравій IPS-матриці. Як процесор використовується Unisoc Tiger T310 з 4 ядрами, чого для ігор явно мало. Проте, проблем із використанням софту не виникне, адже є 3 гігабайти ОЗУ. Як ОС використовується Android 11.0. З корисних опцій виділимо яскравий ліхтарик.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
система Android 11.0;
камера для цієї ціни;
хороша комплектація;
стандарт захисту MIL-STD-810G
Мінуси:
слабкий процесор;
дозвіл дисплея.
Hotwav T5 Pro
Ще один недорогий високоміцний смартфон, що відповідає провідним стандартам захисту від вологи (IP68 та IP69K) та удароміцності (MIL-STD-810G). Крім того, цей девайс приваблює гарною автономністю через велику батарею на 7500 мАг, але якість дисплея залишає бажати кращого, адже реалізований великий 6-дюймовий екран з роздільною здатністю 960 на 480 пікселів. Це однозначно не найчіткіший дисплей, хоч і працює на базі IPS-технології з яскравістю на рівні 380 ніт. Слід зазначити наявність сучасної операційної системи Android 12 та потужного процесора Helio A22. У зв’язку з 4 гігабайтами оперативної пам’яті продуктивності вистачає будь-яких додатків. Вбудована пам’ять всього 32 Гб, але основна камера теж скромна, хоч і включає об’єктив Samsung S5K3L8.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
яскравість дисплея;
автономна робота;
процесор Helio A22;
міцність телефону.
Мінуси:
дозвіл екрану.
UleFone Armor X8i
Це вже досить функціональний смартфон із захистом від падінь та вологи, що приваблює збалансовані параметри. UleFone Armor X8i має 5,7-дюймовий екран з роздільною здатністю 1440 на 720 пікселів на IPS-технології. Працює цей гаджет на системі Android 11.0, а також чипі Helio A25. Ми говоримо про 8-ядерний процесор із частотою до 1,8 ГГц. Обсяг ОЗП становить 3 гігабайти, але цього цілком вистачає для утиліт. У тесті AnTuTu цей бюджетний смартфон складає понад 91 тисячу балів. Камера має 3 об’єктиви, включаючи сенсор на 13 мегапікселів з апертурою f/2.2. Такий модуль дозволяє знімати відео у форматі FullHD, але середньої якості. Місткість акумулятора дорівнює 5080 мАг, передбачена підтримка швидкого заряджання на 10 Вт. Недоліки основної камери вирівнюють селфі-сенсор на 16 Мп від Samsung серії S5K3P3.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
швидка зарядка 10 Вт;
поганий акумулятор;
фронтальна камера;
нормальна потужність.
Мінуси:
проста головна камера.
Hotwav Cyber 9 Pro
Ця модель трохи дорожча за аналоги, але це можна пояснити підтримкою потужнішого процесора. Смартфон має 6,26-дюймовий екран з роздільною здатністю 1520 на 720 пікселів на IPS-матриці, що має непоганий рівень кольору та яскравості (450 ниток). Високу вартість на тлі інших бюджетників можна пояснити підтримкою процесора Helio P60, доповненого відразу 8 гігабайтами ОЗУ. Варто відзначити гарну селфі-камеру, роздільна здатність якої складає 16 мегапікселів. З необхідних опцій необхідно виділити NFC-чіп. Основна камера має 3 модулі, включаючи матрицю Samsung S5KGM1SP з роздільною здатністю 48 мегапікселів. Необхідно відзначити наявність великого акумулятора на 7500 мАг за допомогою швидкого заряджання на 10 Вт.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
великий акумулятор;
швидка зарядка 10 Вт;
камера із сенсором Samsung S5KGM1SP;
непогана яскравість;
фронтальна камера.
Мінуси:
трохи дорожче за аналоги.
Oukitel WP18
Найкращий недорогий захищений смартфон 2024 року – це модель Oukitel WP18, що відповідає стандартам MIL-STD-810G та IP-68. Відповідно, цей гаджет не боїться екстремальних навантажень, вологи та пилу. Однією з головних особливостей є ємна батарея на 12500 мАг, але модель важить не більше ніж 400 г, що є відмінним показником. Автономна робота може досягати 70 годин при безперервному спілкуванні мобільного зв’язку. Показник справді визначено, що також обумовлено підтримкою енергоефективного процесора серії MediaTek Helio A22. У зв’язці з 4 гігабайтами оперативної пам’яті продуктивності цілком вистачає будь-яких програм. Живлення такої великої батареї, на щастя, проводиться за рахунок швидкого заряджання на 18 Вт. Необхідно відзначити наявність великого 5,93-дюймового екрану з роздільною здатністю 1600 на 720 пікселів.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
є NFC;
швидка зарядка 18 Вт;
ємність акумулятора 12500 мАг;
сенсор камери IMX362;
великий екран.
Мінуси:
не знайдено.
Кращі удароміцні смартфони за ціною та якістю
Навіть до ударостійких смартфонів вимоги поступово зростають. У цій добірці представлені моделі, з якими не просто можна вирушити в екстремальну подорож, а й провести час за будь-якою грою, є непогані камери.
Blackview BL8800
Топ-15 захищених смартфонів поповнює серія Blackview BL8800, що приваблює підтримкою чіткого екрана 6,58-дюймового на IPS-матриці. Однією з переваг цієї моделі є ємна батарея на 8380 мАг. Разом з тим, модель має дійсно потужний процесор MediaTek Dimensity 700, який належить фактично до преміального класу. Відповідно цей «позашляховик» підходить для сучасних ігор. Просте меню можна пояснити підтримкою ОС серії Android 11. Максимальний об’єм ПЗУ може становити 256 гігабайт при ОЗП у розмірі 8 гігабайт. Популярний гаджет має чудову камеру, до складу якої входить великий об’єктив з роздільною здатністю 50 мегапікселів. Рівень світлочутливості цього об’єктива відповідає стандарту f/1.8.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
хороший обсяг пам’яті;
сучасна ОС;
потужний процесор;
непоганий екран;
ємність батареї.
Мінуси:
мало відгуків.
Doogee V20
Якщо цікавить хороший смартфон із захистом від ударів та потужною батареєю, слід звернути увагу на лінійку Doogee V20. Ця модель також працює на процесорі Dimensity 700 від компанії MediaTek у зв’язці з оперативною 8 гігабайтами. Продуктивності, як ви розумієте, вистачає для будь-яких програм та 3D-ігор. Ще одним приємним бонусом є просунутий дисплей, створений на технології AMOLED, що є рідкістю для удароміцних девайсів. Об’єм акумулятора при цьому менше, ніж у зазначеної раніше моделі, і становить лише 6000 мАг. Як операційна система використовується Android 11. Камера фактично ідентична, якщо порівнювати з моделлю Blackview BL8800, але ширококутний сенсор виграє, і має роздільну здатність в 20 Мп. Знімки чудові для цього сегмента смартфонів.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
непогана автономність;
дуже яскравий екран;
висока потужність;
добра основна камера.
Мінуси:
те ж селфі-камера.
AGM Glory G1S
Якщо не знаєте, як вибрати удароміцний смартфон із гарною камерою, варто звернути увагу на лінійку AGM Glory G1S. До переваг цього протиударного стільникового апарату необхідно віднести відмінний дводіапазонний GPS, камеру, лазерний далекомір та ІЧ-світлодіоди. Є хороший динамік із підтримкою стереозвуку, досить гучний. Корпус смартфона не боїться тиску та високих температур. У цьому гаджеті є акумулятор, який не сприйнятливий до морозів. У контексті технічних характеристик все добре, тому що використовується 6,53-дюймовий екран з щільністю пікселів 402 PPI. Це свідчить про чітку картинку. Хорошу продуктивність видає Snapdragon 480, але цей чіп поступається представленим раніше гаджетам. Місткість батареї на 5000 мАг підтримує швидку зарядку на 18 Вт та бездротову на 10 Вт.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
камери за цю вартість;
швидке та бездротове заряджання;
багато функцій;
термічна стійкість;
гучність та чистота звуку;
камери нічного бачення.
Мінуси:
середня потужність.
Doogee S98
Розглядаючи потужні протиударні смартфони, важко не помітити модель Doogee S98, яка має чіп MediaTek Helio G96. Цей процесор використовується в багатьох класичних девайсах останніх поколінь, що говорить про хорошу енергоефективність та продуктивність навіть у вимогливих іграх. До особливостей можна віднести збоку програмовану кнопку. Окрім цього, виробники подбали про гарну камеру нічного бачення. Тішить і екран на задній кришці, але не дуже функціональний. Його можна використовувати для отримання повідомлень. Корпус створений відповідно до провідних стандартів, включаючи IP69K. Важливо підкреслити, що цей флагман має батарею на 6000 мАг за допомогою швидкого заряджання 33 Вт.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
підтримка бездротової зарядки 15 Вт;
добрий процесор;
додатковий екран;
потужність швидкого заряджання 33 Вт;
програмована бічна кнопка.
Мінуси:
не знайдено.
UleFone Power Armor 19T
Кращий захищений смартфон 2024 року із захистом від ударів та вологи – UleFone Power Armor 19T, що виділяється від конкурентів не лише цікавими опціями, а й хорошими технічними характеристиками. Почнемо з опцій. Ця модель підтримує порт розширення під назвою uSmart Expansion. Що це? Суть у можливості підключення ендоскопа, мікроскопа та іншого спеціалізованого обладнання. Ще однією цікавою функцією є підтримка відео під водою. До речі, камера тут далеко не найгірша. Підтримується 3 об’єктиви, включаючи Samsung HM2 з роздільною здатністю 108 мегапікселів. Дисплей з розміром 6,58-дюймів має роздільну здатність 2408 на 1080 пікселів і частоту зміни кадрів 120 Гц. Процесор Helio G99 дозволяє грати навіть у сучасні 3D-програми. Місткість батареї становить 9600 мАг, і підтримує заряджання в 66 Вт.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
фронтальна камера;
основна камера з 4К;
преміальний процесор;
хороша батарея та заряджання;
екран із плавним зображенням.
Мінуси:
ні.
Що потрібно знати про ударостійкі смартфони?
Імовірно, якщо Ви не знаєте, як вибрати ударостійкий смартфон, Вам буде корисно дізнатися кілька важливих фактів про такі девайси:
Компанія Samsung теж намагалася взяти частку ринку, випустивши свій перший захищений смартфон серії «Xcover», але навіть репутацію не дозволила обіграти «вартовий» ринку;
Довгий час лідером сегмента вважалася компанія Caterpillar, але останніми роками бренд перестав радувати цікавими смартфонами;
Багато удароміцних смартфонів відповідають класу MIL-STD-810G, але у них може бути зовсім різний у плані міцності корпус. Більше того, деякі гаджети витримують температуру до +200 градусів і не бояться падіння навіть із 30 метрів і більше;
Ще одним важливим параметром є зносостійкість акумулятора і деякі бренди радують користувачів батареями, які не бояться низьких температур;
Камери таких смартфонів поступово розвиваються, хоча одним з основних параметрів при їх виробництві є ІЧ та режим нічного відео;
Останнім часом стали з’являтися моделі, що мають процесори преміального рівня, що можна пояснити не стільки погонів за потужністю, скільки прагнення до збільшення енергоефективності;
Як багато користувачів орієнтуються на ємність акумулятора, забуваючи, що автономність також залежить від енергоспоживання чіпа. Чим свіжіша технологія використовувалася, тим нижче техпроцес (нм), і довше зберігається заряд;
Чим кращий екран, тим він вимогливіший у плані витрати енергії;
Найсучаснішим стандартом захисту від вологи та пилу сьогодні вважається IP-69K, але за нього явно не варто переплачувати. Повністю вистачає IP-68;
Зважаючи на великі акумулятори таких смартфонів, не варто забувати про значущість швидкої зарядки. Сьогодні стандартом вважається хоча б 15 Вт.
Відповіді на питання
Якими параметрами повинен мати ударостійкий смартфон? Крім військового стандарту захисту, такі пристрої обов’язково захищені від вологи та пилу по найсучаснішому IP-68 або IP-69К.
Удароміцний смартфон якого бренду краще вибрати? Довгий час лідером вважалася будівельна компанія Катерпіллер, але сьогодні їх товарів мало, але є гідні конкуренти, які представлені у нашому рейтингу.
Які стандарти захисту протиударних смартфонів? Провідним сьогодні є стандарт MIL-STD-810G.
Який захищений смартфон краще вибрати у 2024 році?
Навіть досвідчений користувач, який знає цей сегмент техніки, сьогодні може розгубитися серед безлічі цікавих удароміцних моделей. Якщо Ви не знаєте, який вибрати протиударний смартфон, рекомендуємо вивчити різні покоління телефонів представлених брендів. Говорячи про сьогоднішні реалії, очевидно, є сенс звернути увагу на такі гаджети.
Кращий протиударний смартфон – UleFone Power Armor 19T;
Недорогий, але гарний девайс – Doogee S35T;
Збалансований ударостійкий телефон – Oukitel WP18;
Потужний смартфон із гарною зарядкою – Doogee S98;
Поділіться і Ви своєю думкою, друзі в коментарях.