Кожен, хто хоч трохи зіткнувся зі світом IT, уже знає, що WordPress – це дуже потужна і гнучка система. І приховує вона у собі набагато більше, ніж може здатися на перший погляд. Наприклад, є в цій CMS такий механізм, який дозволяє створювати мультисайти.

При активації режиму мудьтисайтів звичайний сайт WordPress перетвориться на величезну мережу, де ви можете запустити тисячу різних сайтів, використовуючи єдину копію системи. Більше того, не просто тисяча, а мільйони сайтів! І це не перебільшення!

Найяскравіший приклад роботи мультисайту це WordPress.com. Він містить у собі мільйони різних сайтів на базі однієї CMS чи суперадмінки.

То що таке мультисайт і навіщо він потрібен? Зараз я вам все розповім!

Мультисайт – це що і навіщо може знадобитися?

В даному випадку мається на увазі можливість або режим WordPress, що дозволяє запускати відразу кілька різних сайтів в межах однієї копії CMS. За підсумками, всі сайти всередині готової Мережі можуть використовувати будь-які плагіни та будь-які теми, але бажано, щоб вони були аналогічними.

Мультисайти встановлюють з різних причин. Наприклад, коли потрібно розмістити різні сайти користувача – блоги, магазинчики і так далі. Таким чином, виходить конструктор, де будь-який користувач може створити собі веб-ресурс, не звертаючись за допомогою до адміністратора. Розпізнати такі ресурси досить легко – за URL-адресою, яка має такий вигляд:

Різниця між ними в тому, що перший встановлений як піддомен, а другий як підпапка. І мультисайти – це таки підпапки. У такому режимі адміністрування ви можете охопити безліч сфер діяльності, тобто користувачі можуть одночасно вести блоги на різні теми.

Створення Мережі WordPress може знадобитися і при створенні внутрішньої мережі сайтів для компанії. Наприклад, коли ви хочете запустити багато різних веб-ресурсів і всі вони базуватимуться на одній копії WordPress. Так вам буде набагато легше стежити за оновленнями CMS, і ви зможете контролювати всі процеси через загальну панель управління.

А ще мультисайти вибирають ті, кому потрібно створити кілька інтернет-магазинів, орієнтованих на регіональність. Наприклад, коли ви заходите на сайт великого інтернет-магазину, то вам можуть запропонувати обрати ваше місто, після чого сторінка оновлюється і ви можете приступати до покупок з орієнтуванням на наявність товару в магазині вашого міста тощо. Так, це теж режим мультисайту чи аналогічний йому.

Чи потрібні саме вам мультисайти?

У деяких випадках можна обійтися просто створенням рубрик на звичайному веб-сайті WordPress. Також не потрібно морочитися на цю тему в тих випадках, коли вам потрібні різні бази даних для користувачів, а ще коли ви встановлюватимете кардинально різні теми та плагіни на ресурсах.

При цьому ви повинні розуміти, що мультисайти мають свої плюси і мінуси. Наприклад, до плюсів таких ресурсів можна віднести можливість автоматично створювати сайти чи блоги для кожного користувача та створювати блоги для обмеженої групи користувачів. Як це розуміти? Йдеться про обмеження по email або обмеження за допомогою спеціального коду, але для цього вам доведеться встановити спеціальний плагін.

На мультисайтах можна створювати як необмежену кількість сайтів для одного користувача, так і встановити обмеження, використовуючи спеціальний плагін. Він не дасть створювати одному користувачеві більше сайтів, ніж ви дозволите. Так само можна зробити і з файлами, що завантажуються. Якщо ви зайдете на будь-який конструктор сайтів, то побачите, що обсяг сайтів, що завантажуються, обмежений. З мультисайтами так само!

Загалом переваг у мультисайтів багато, але є й мінуси. По-перше, для роботи з таким масштабним ресурсом потрібно мати певний адміністративний досвід, а ще потрібно буде запросити доступ до сервера для редагування базових файлів WP. Крім того. далеко не всі теми добре комунікують з мультисайтами, а якщо точніше говорити, то більша їх частина не підтримує «мульті».

Власне, також і справа з деякими плагінами!

При цьому пам’ятайте, що при виникненні проблем з головним сайтом виникнуть проблеми і на дочірніх, тобто це позначиться на всій Мережі. І будьте готові до того, що у вас можуть виникнути труднощі під час відображення контенту з різних сайтів на головній сторінці основного. Тут вам також доведеться встановлювати спеціальний плагін.

Підведу підсумок

Чим мультисайт відрізняється від звичайного? Насамперед, наявністю супер адміністратора. Саме він може керувати всіма підсайтами та роздавати ролі користувачам, які зареєструвалися. Суперадмін має доступ до всієї Мережі. Він може редагувати усі блоги і не тільки. У результаті новачкові у сфері роботи з WordPress навігація на мультисайті може здатися дуже заплутаною. Проте згодом до неї можна звикнути!

Ще одна відмінність – це можливість налаштовувати різні доступи до сайтів для різних користувачів. Правда, тут вам доведеться заздалегідь подумати над тим, яких елементів буде доступ у користувачів, а що від них взагалі слід сховати. І, знову ж таки, для налаштування різних доступів можуть знадобитися додаткові плагіни. Відповідно, загальний ресурс буде вкрай “важким”.

Тому якщо ви ніколи не працювали з мультисайтами, а з ресурсом, який працює на WordPress, зіткнулися вперше, то не варто кидатися у вир із головою. Попрацюйте зі звичайною адмінпанеллю CMS, звикніть до її пристрою та навігації. І тільки потім вирішуйте, а чи потрібен вам мультисайт або ви можете обійтися звичайною версією WordPress.

Обов’язково підпишіться на мій блог в Instagram та на канал в YouTube, щоб не пропустити цікаві оновлення зі сфери ІТ та завжди першими отримувати нові ідеї для ефективного розвитку онлайн!

А щоб отримати консультацію із WordPress - пишіть сюди.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Тетяна Таперо
Тетяна Таперо@Tatiana_Tapero

GOOGLE IT Support specialist

349Прочитань
2Автори
3Читачі
Підтримати
На Друкарні з 19 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається