📆60-річчя заснування ООН і 50-річчя членства Фінляндії в ООН
🔘Центр монети містить частину пазла із зображенням голуба миру. У нижній частині центральної частини розміщено напис FINLAND — UN і рік; Ініціал художника (K) знаходиться над останньою цифрою року, а знак монетного двору (M) знаходиться між написом і голубом. Дванадцять зірок Європейського Союзу прикрашають зовнішнє кільце.
Вартість пам'ятної монети 2 євро 2005 — Фінляндія:
💵Ebay нещодавно було продано: $4 — $9
💵Продаж на Ebay: $6,4
⚡️Тираж: 2 000 000
📰 Контекст монети
👉Організація Об’єднаних Націй (ООН) — це міжурядова організація, заявлені цілі якої полягають у підтримці міжнародного миру та безпеки, розвитку дружніх відносин між націями, досягненні міжнародного співробітництва та бути центром для узгодження дій націй. Це найбільша та найвідоміша міжнародна організація у світі. Штаб-квартира ООН розташована на міжнародній території в Нью-Йорку, а також інші головні офіси в Женеві, Найробі, Відні та Гаазі (де знаходиться Міжнародний суд).
👉ООН було створено після Другої світової війни з метою запобігання майбутнім війнам, замінивши Лігу Націй, яка була охарактеризована як неефективна. 25 квітня 1945 року 50 урядів зібралися в Сан-Франциско на конференцію і почали розробку проекту Статуту ООН, який був прийнятий 25 червня 1945 року і набув чинності 24 жовтня 1945 року, коли ООН почала роботу. Відповідно до Статуту, цілі організації включають підтримання міжнародного миру та безпеки, захист прав людини, доставку гуманітарної допомоги, сприяння сталому розвитку та дотримання міжнародного права. На момент заснування ООН налічувала 51 державу-члена; з додаванням Південного Судану в 2011 році членство тепер становить 193, що представляють майже всі суверенні держави світу.
👉Місія організації щодо збереження миру у всьому світі була ускладнена в перші десятиліття холодною війною між Сполученими Штатами та Радянським Союзом та їхніми відповідними союзниками. Його місії складалися в основному з неозброєних військових спостерігачів і легкоозброєних військ, які головним чином виконували функції моніторингу, звітування та зміцнення довіри. Кількість членів ООН значно зросла після широкомасштабної деколонізації, яка почалася в 1960-х роках.
👉З тих пір 80 колишніх колоній отримали незалежність, у тому числі 11 підопічних територій, за якими спостерігала Рада з опіки. До 1970-х років бюджет ООН на програми економічного та соціального розвитку значно перевищив витрати на підтримку миру. Після закінчення холодної війни ООН змінила й розширила свої операції на місцях, виконуючи широкий спектр складних завдань.
🔗Посилання: