Пояснювальна записка до читаючого:
«Перший фешн-маніфест» - фешн, як поняття, у даному конспекті не має на увазі хмарне ефімерне поняття «високої моди», її тенденційність, а маючи на увазі будь що зв’язане з оточуючою нас індустрією легкої промисловості.
Чому «Другої хвилі» - тому що перша хвиля, як би це не видавалось дивним для багатьох, закінчилась приблизно в 90х роках 20 століття (це твердження спірне, далі буде редактуватись)
Розділ І
Причетності
1. Ви завжди причетні до індустрії моди, хоч вам видається що ви нічого про це не знаєте (а в цьому ви вже можете бути праві), а от в якій мірі ви причетні індустрії ви зможете сказати через якийсь період часу подивлячись на себе в минулому.
2. Ви можете триматись подалі індустрії моди, але свідомо - коли зможете компетентно розбиратись в цьому питанні, і відкидаючи все, що ви індитифікуєте, але якщо ви кажете,що не розбираєтесь, що не слідкуєте за індустрією і нічого не знаєте - ви все одно будете далі причетні до індустрії, бо ви не знаєте що є проявом її, і що саме вам слід відкидати, щоб не бути причетним до індустрії.
3. Перші представники цивілізації, не були причетні до індустрії моди тому, що вони були індеферентні тим показникам, які зараз вміщує цей термін «мода», представники раси зараз - не можуть бути індеферентними до одягу, тому, що людина яка цей одяг створювала, шила і продавала, доставляла до вашого дому і магазину - так чи інакше комунікувала і відтворювала попередній досвід експлуатуючи його. І то, що ви вдягли з аргументацією «мені так подобається», а інша людина з такою ж аргументацією вдягла інше - говорить про соціальний здобуток в цьому питанні і причетність кожного до індустрії в різній мірі.
4. Сурогатна мода здатна затьмарювати очі людині, коли та впадає в манію величі маючи причетність в індустрії, в той час коли дизайнер який її створював, в якийсь період свого часу і розвитку безумовно страждав від того, що суспільство або люди з його оточення його не розуміють.
5. Сучасна соціальна істота часто переживає розвиток індустрії моди віртуально, споглядаючи як тренди пролітають один за одним, але сама може не доторкатись до жодного з трендів. Це дає людині віртуальну причетність, це краще чим нічого, але теорія без практики часто не працює.
6. На моду впливають всі фактори в суспільстві, і дуже сильний вплив мають політична ситуація в країні та традиції. Під традиціями та політичною ситуацією, в даному конспекті мається на увазі, не тільки те що відбувалось 100 і більше років тому, а і 20-30 років.
7. Лідери думок впливатимуть на моду до тої пори, поки аудиторія знаходитиметься в розвитку. Одним із індикаторів, які вказують, що аудиторія розвинулась достатньо, в питаннях потрібних індустрії, є відсутність лідерів думок в цій індустрії.
8. Залежність лідерів думок з індустрією є лише в економічному формуванні суспільства. Прогнозувати залежність лідерів думок з індустрією за інших соціальних формах залежностей - тяжко. Глобально їх не існує кілька тисяч років, тому спрогнозувати цю ймовірність тяжко, але можна припускати і протилежне.
9. При відсутності економічних законів мода не перестає існуває, а переходить в іншу зону потреб. Капіталістична система одна з рушіїв моди, саме вона формує сурогатну потребу.
10. Мода не може бути не сурогатим інтересом, вона є одним із проявів індустріального суспільства. Легка промисловість може не бути сурогатною потребою.
11. Мода може ніяк не відповідати потребам та запитам, але за таких умов вона буде знаходитись в стогнації (в економічному світі). Спрогнозувати чи обов’язково мода буде відповідати потребам і запитам не в економічномічній системі - ми можемо лише частково, опираючись на деякі прояви сучасного світу (який має економіку), але це буде вкрай не точний прогноз.
12. Національний одяг є проявом моди і маркером взаємозв’язків в спільнотах, племенах, народах (обмежоване не територією, а культурою і інколи досвідом). Глобалізація та індустріалізація пригнічує розвиток проявів національних ідентифікацій, і переводить його в інші форми проявів.
Вище описані монументальні взаємозалежності в фешн-індустрії як такі. Деякі з них яскраво виражені в сьогоденні, деякі в минулому, можливо деякі більш вагомо покажуть себе в майбутньому.
Розділ ІІ
Поціновувачі.
13. В поціновувачах фешн-культури задіяні не тільки, так звані “користувачі” індустрії, а й виробники та розробники. Не всі з них женуться за великим прибутком (який в індустріальну епоху є ключовим рушієш), а і ті хто в захваті займається розробкою та виготовленням.
14. Медійні особи, лідери думок часто підігрівають інтерес до більш відомих брендів, дизайнерів, розробників, виробників, тощо, тоді коли інші, теж по справжньому талановиті (все вище перечислене) знаходяться в тіні і в мінімальній кількості уваги, що в індустріальну епоху призводить до страждань, цих самих, через те що їх не розуміють, не чують, не знають, не цінують і тд.
15. Суспільство навколо особистостей яких не зрозуміли, не підтримали, не почули, навіть і якщо знають про них та поважають, зазвичай не намагаються попасти в їх коло впливу, в поле їх діяльності, а відмежовуються, хоча і можуть далі підтримувати.
Розділ ІІІ
Митцям
1. Оберігайте себе від надмірних рефлексій, коли дивитесь на минулі плоди нашої праці, ви це зробили та переросли. Це вершина по якій ви вчились ходити, попереду ще ті, для яких вчились. Хочеться відразу бігти, а треба навчитись ходити.
2. Не всі здатні реалізувати ваші ідеї, декого ви матимете навчити. Для цього ви маєте проексперементувати та показати виробництвам потрібний результат ваших експерементів.
3. Можливо вам ніколи не вдасться стати тим ким хочете, тому втішайтесь тому що ви змогли досягти.
4. Вчитись своїми помилками завжди цікавіше ніж йти чужим безпечним шляхом. Ви зможете знайти ваш почерк в роботі, та втратити чимало грошей, можливо поринете в борги, та знімете рожеві окуляри. Якщо в боргах ви хотітимете займатись цим далі, вас можна привітати, ви знайшли своє ремесло.
5. Так само як в кожної музики є свій слухач, так і в одягу є свій претендент. Після Еріка Саті інші композитори можливо теж думали, що цього рівня вони не досягнуть, і можливо хтось не написав свій шедевр, бо в нього опустились руки, а когось це надихнуло і показало наскільки довгою може бути дорога творчості.