Біткоїн впав нижче за $60 000 після різкого зростання до $71 000 та ринкових коливань. Чому це може бути тривожним сигналом для інвесторів? Аналізуємо на основі ключових точок Біткоїну, досягнутими у квітні.
У середу, 1 травня, Біткоїн (BTC) продемонстрував посилення ведмежої тенденції та повернувся до зони нижче за $60 000.
Корекція послідувала за різким зростанням ціни BTC до відмітки в $71 000. Основною причиною падіння ціни з 2 квітня стала величезна реалізація прибутку, що склала понад $2,7 млрд.
Понад місяць “бики” та “ведмеді” змагаються за домінування на ринку. Чи чекає на ціну Біткоїна відновлення в довгостроковій перспективі, чи це лише черговий етап волатильності, що передує халвінгу? Відповідаємо на питання за допомогою аналізу ключових рухів біткоїна у квітні.
Стрімке відновлення Біткоїна до 71 000 доларів: причини
Як повідомляє IT Tech, автор для аналітичного ресурсу CryptoQuant, реалізація величезних прибутків від торгів Біткоїном стала однією з головних причин відновлення криптовалюти.
Окрім цього, IT Tech зазначив, що тиск продажів на Біткоїн знизився, оскільки короткострокові трейдери перестали зазнавати збитків від цінової корекції. На противагу цьому, BTC продемонстрував збільшення притоку коштів на накопичувальні адреси, що призвело до того, що їхні реверси досягли історичних максимумів.
Серед іншого, IT Tech вважає потужну кореляцію Біткоїну з Tether (USDT) як рушійний фактор динаміки зростання криптовалюти. І дійсно – нещодавно були випущені нові USDT, що також могло сприяти відновленню Біткоїна до відмітки у вище за $70 тис.
Окрім технічних факторів, аналітик наголосив на зміні в поведінці довгострокових інвесторів, що спричинила послаблення дистрибуції Біткоїна.
Атмосфера на ринку дійсно змінилася на більш святкову на тлі очікування зниження вдвічі, що, очевидно, було викликано високим індексом Fear&Greed та залученістю бірж. Великі криптовалютні біржі сприяють активності спільноти – як-от CoinMarketCap або WhiteBIT, яка нещодавно запустила активність, присвячену халвінгу Біткоїна.
Тим часом, CoinDesk вважає, що останній бум ціни Біткоїна пов'язаний з позитивнішим за всі очікування звітом про заробітну плату в несільськогосподарському секторі, який підтверджує економічну стійкість США. Саме з цієї причини висхідна динаміка була притаманна для Nasdaq, S&P 500 та золота.
Ефект халвінгу в дії?
Незважаючи на те, що рух довгострокових власників за останні сім днів був нижчим за середній, що свідчить про їх бажання притримати свої активи, дані CryptoQuant показали високі чисті потоки обміну Біткоїну. Це вказує на посилення тиску продажів і свідчить про домінування корекційного тренду.
Короткостроковий песимізм спостерігається й через співвідношення мережевої вартості Біткоїна до кількості транзакцій, яке різко зросло.
Важливо, що весь крипторинок обвалився на тлі загострення іранської агресії проти Ізраїлю, що призвело до ще більшого обвалу ціни на Біткоїн.
Довгостроковий оптимізм
Маркус Тілен, засновник 10X Research, вважає $80 000 наступною точкою для ціни Біткоїна. У записці, надісланій своїм клієнтам 8 квітня, він заявив:
"Якщо прорив буде бичачим (як ми й підозрюємо), Біткоїн може піднятися вище 80 000 протягом наступних кількох тижнів – якщо не раніше. Купівля на рівні $69 280 і встановлення стоп-лоссу на рівні $65 000 видається доцільною".»
На підтвердження тези Тілена, CoinDesk помітив на денному графіку BTC/USD патерн "бичачий прапор". Симетричний трикутник, який часто називають котушкою, відображає консолідацію в межах цінового діапазону, що звужується. Під час консолідації ринок зазвичай накопичує енергію, яка в кінцевому підсумку вивільняється в напрямку, у якому діапазон буде розширено. Найчастіше симетричні трикутники закінчуються бичачим проривом ціни.
На противагу цьому, відомий аналітик Rekt Capital передбачив відхилення Біткоїна від його висхідного тренду та його подальшу консолідацію.
"Так, Біткоїн затиснутий між старими історичними максимумами на рівні $69000 (підтримка) і максимумами двотижневої давності на рівні $71300 (супротив). Тут є простір для консолідації в майбутньому", – написав він у своєму пості для X.»
За великим рахунком, графік Біткоїна має всі шанси просунутися вгору, але це буде зроблено за рахунок підвищеної волатильності, що передує халвінгу. Це підтверджує й знижена активність довгострокових утримувачів криптовалюти (холдерів).