Що таке сільськогосподарські землі?

Категорії сільськогосподарських земель

Для початку давайте розглянемо, що таке землі сільськогосподарського призначення, в яку, всі так хочуть інвестувати.
Виявляється, не все так однозначно і не все так просто. В рамках земель сільськогосподарського призначення є різні категорії.

Найбільш поширені і найбільш бажані - це ті землі, які називаються "Для товарного сільськогосподарського виробництва". До речі, якраз ці землі були обмежені в обороті і по них ми чули загальну фразу "мораторій". Насправді "мораторій" стосувався лише земель товарно-сільськогосподарського виробництва.

Землі особистого селянського господарства ОСГ, належать до ще однієї категорії. Інколи в старих документах можна побачити напис, присадибна ділянка, або підсобне господарство - це теж сьогодні ОСГ. Отже землі особистого селянського господарства в абсолютній більшості - це два гектари, але не хвилюйтесь, якщо ви побачили більше ніж два гектари, був період коли могло бути більше ніж два гектари. Це відбувалося власне, як виділення від держави, чи від територіальної громади земельної ділянки особі, так звана безплатна земельна ділянка, право на яку станом на сьогодні має кожен громадянин України. Особливо зараз ми чуємо, що для учасників бойових дій держава ніби як резервує, чи зобов'язує територіальні громади резервувати і так далі, але з точки зору Конституції, кожен громадянин має право на земельну ділянку, в будь-якій точці України, інша річ, чи можемо ми з вами реалізувати це право. І тут більше проблем і питань ніж відповідей, але теоретично і навіть практично, це можливо, так от ці землі інколи бувають більше двох гектарів, а інколи бувають менше двох гектарів. Але зазвичай це, якраз 2 га - максимальна межа, її виділяли відповідно сільські, селищні ради, чи то районні державні адміністрації в окремих випадках розпайовуючи власне ці поля.

Земля товарного сільськогосподарського виробництва - це земля колись була колективною власністю колгоспу, а після ліквідації в 90-х роках колгоспів були створені КСП колективні сільськогосподарські підприємства. КСП потім видали кожному своєму члену такий папірець - Сертифікат на земельну частку, або Пай.

І власне отой ідеальний Пай, гіпотетично три гектари, був пізніше трансформований в реальну земельну ділянку з кадастровим номером, яка могла бути, або більшою або меншою залежно від складу земель, їх наявності, від отієї цифри, яка була написана в земельному сертифікаті. І от ці земельні ділянки, сьогодні мають статус розпайованої землі, їх продавці сьогодні звільнені від оподаткування, якщо принесуть довідку, що це була розпайовка і власне ці земельні ділянки і є отими землями сільськогосподарського товарного виробництва.

Ми також бачимо, що є землі фермерського господарства, які мають окремий код здається 03 чи 02, власне ці земельні ділянки, так само є землями сільськогосподарського призначення, але вони виділялись для фермерського господарства. В залежності від часу, фермерам виділяли від 5 до 100 гектарів. Ідеальна картинка для України, як держави, була мати багато фермерів по 100 гектарів, але насправді маємо небагато холдингів по сто тисяч гектарів.

Ще одна категорія сільськогосподарських земель - це сіножаті і пасовища. Дуже часто ці землі не використовуються, як сіножаті чи як пасовища, а використовується, як рілля, при цьому на папері залишаючись, власне оцими сіножатями чи пасовищами.

Ну зрештою напевно останні сільськогосподарські землі, які на сьогодні існують, це землі для садівництва, зазвичай мова йде про невеличкі ділянки. Землі для колективного садівництва купують і продають, але треба розуміти, що обсяг і розмір цих ділянок не великий і дуже часто постає питання про економічну доцільність даних угод. Але дуже часто, як і в попередньому випадку, там не сади, просто цільове призначення під садівництво, а насправді ці ділянки використовуються для обробітку або навіть для будівництва. Оскільки для категорії садівництва, так і для ділянок (ОСГ) особистого селянського господарства, передбачена можливість зведення відповідних житлових будинків.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Smart Wallet
Smart Wallet@smartwallet

1.3KПрочитань
1Автори
5Читачі
На Друкарні з 27 травня

Більше від автора

  • Як отримати 1000грн від держави

    Програма, започаткована президентом Володимиром Зеленським, спрямована на соціальну підтримку населення «у суворий зимовий період».

    Теми цього довгочиту:

    Допомога 1000 Гривень
  • Тапалка від мережі магазинів VARUS

    VARUS — це одна з найбільших мереж супермаркетів в Україні, яка налічує понад 100 магазинів у різних регіонах країни.

    Теми цього довгочиту:

    Varus
  • Інвестиції в сільськогосподарську землю

    Інвестиції в сільськогосподарську землю: Порівняння якості ґрунтів Як впливає логістика на ціну Зміни на ринку землі пов'язані з війною Ринок оренди землі Що нас чекає далі? Яка можлива переорієнтація ринку Як працює ринок землі на даний час

    Теми цього довгочиту:

    Інвестиції В Землю

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається