Helsing, стартап у сфері "військового штучного інтелекту" за підтримки засновника Spotify Деніела Ека, який раніше залучив 102,5 мільйона євро, сьогодні залучив ще 209 мільйонів євро (223 мільйони доларів США) в рамках раунду фінансування серії B, який очолив General Catalyst. Шведський концерн важкої промисловості та оборони Saab приєднується в якості стратегічного інвестора, поглиблюючи вже існуюче партнерство.
Інвестиції потенційно можуть зробити Helsing найбільшою європейською компанією в галузі штучного інтелекту, а також найбільшим європейським єдинорогом у сфері оборонних технологій. У червні французька компанія Mistral AI залучила 113 мільйонів доларів США при оцінці в 260 мільйонів доларів. Попередня оцінка Helsing становила 1,5 мільярда євро, але після залучення коштів ця цифра перевищила 1,7 мільярда євро.
Ще в 2021 році повідомлялось про те, як Деніел Ек виконує свою обіцянку вкласти 1 мільярд євро (1,2 мільярда доларів) зі своїх особистих статків у фінансування високотехнологічних "самогонних проєктів", використовуючи Prima Materia, свою інвестиційну компанію, щоб підтримати Helsing 100 мільйонами євро. Його платформа штучного інтелекту стверджує, що вона здатна підвищити обороноздатність і національну безпеку, особливо для ліберальних демократій, зробивши їх більш ефективними, використовуючи дані в реальному часі.
На сьогоднішній день Helsing розширила свою діяльність в Європі, тісно співпрацюючи з урядами. У червні цього року німецький уряд обрав компанії Helsing і Saab для забезпечення засобів радіоелектронної боротьби на основі штучного інтелекту для винищувача Eurofighter. А цього місяця Helsing та її партнери по консорціуму виграли контракт на забезпечення ШІ для програми Future Combat Air System (FCAS).
Компанія також - несподівано - працює в Україні з 2022 року.
"Цей раунд фінансування є вотумом довіри в Європі, - сказав Торстен Рейл, співзасновник Helsing, у своїй заяві. "Прихильність General Catalyst до глобальної та європейської стійкості ідеально поєднується з нашою місією допомогти захистити наші демократії".
"Ми заснували Helsing, тому що віримо, що ШІ буде необхідним для того, щоб демократії могли продовжувати захищати свої цінності. Наші нещодавні успіхи показують, що це переконання поділяють уряди та промисловість", - додав Гундберт Шерф, співзасновник Helsing.
Попередній вихід Helsing у Серію А (102,5 млн євро) очолювала компанія Prima Materia. Ек, співголова Helsing, сказав: "Ці інвестиції від General Catalyst, а також інвестиційне та стратегічне партнерство з Saab Defence підтверджують, що Helsing є основним партнером з розробки платформи штучного інтелекту за межами Європи".