Ажіотаж на електричні генератори поступово зростає, а водночас ціни починають зростати. Як і було обіцяно нами раніше, ми оновили наш рейтинг найкращих бензинових генераторів 2024 року з огляду на асортимент продажу товарів в Україні та особливості вибору. Умовно кажучи, у нашій добірці є невеликі інверторні електричні обігрівачі похідного типу (в районі 1-2 кВт), за допомогою яких явно не можна обслуговувати будинок, але для приготування їжі чи туризму більше і не треба. Також є повноцінні електричні генератори для обслуговування будинків, але не слід забувати, що кінцева потужність залежить від того, як багато приладів Ви збираєтесь експлуатувати.
Топ-10 бензинових генераторів 2024 року
У цій добірці зібрані різні моделі як з точки зору призначення, так і потужності з ціною. Докладніше про вибір такої техніки див. наприкінці публікації.
Бензинові електрогенератори до 3 кВт
У цій категорії представлені генератори до 3 кВт. Такі прилади мають на увазі підключення невеликої кількості приладів. Якщо ж хочете живити енергією одночасно холодильник, пральну машину, бойлер, наприклад, доведеться подумати про потужніший винахід.
Zipper ZI-STE1100IV
Відкриває Топ-10 бензинових електрогенераторів інверторна модель початкової цінової категорії EF Power RD3600, який отримав 4-тактний мотор. Його робочий об’єм становить 212 см³, а потужність в районі 2800 Вт. Це хороший показник, якщо брати до уваги вартість. До складу конструкції при цьому входить відразу два навантаження та клеми для підзарядки АКБ. Виробником передбачено регулятор AVR, який відповідає за стабільну вихідну напругу. Тобто ймовірність стрибків мінімальна, як і просадок при зміні рівня навантажень на генератор. Зазначимо, що встановлено великий паливний бак, місткість якого сягає 15 літрів бензину.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
є регулятор напруги;
великий паливний бак;
непогана потужність для цієї ціни.
Мінуси:
мало відгуків.
KRAFT&DELE KD109
Продовжуючи тему обговорення ручних генераторів енергії, можна виділити ще одну модель на 1 кВт серії KRAFT&DELE KD109. Ми говоримо про однофазний прилад з вихідною напругою 220В, який має двотактний тип двигуна з великим баком на 4,2 літрів. За відгуками користувачів можна зрозуміти, що цей винахід витрачає не більше 400 мілілітрів палива на годину. Відповідно, генератор може працювати в автономному режимі близько 10 годин і контролювати процес вкрай просто за рахунок індикації рівня палива. Надійна робота обумовлена використанням досить ефективного повітряного охолодження силової установки, але рівень шуму становить близько 70 дБ. Модель вочевидь не тиха.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
автономна робота;
добре охолодження;
розмір паливного бака;
надійна модель.
Мінуси:
вузька сфера застосування.
WERK WPG-3600
У пошуках гарного бензинового електрогенератора до 3 кВт слід звернути увагу на прилад серії WERK WPG-3600 з фактичною потужністю в 2800 Вт. Головною перевагою цієї техніки насамперед є економічна витрата палива. При цьому місткість бака досягає 15 літрів, чого в середньому вистачає на 12 годин генерації енергії без перебоїв та дозаправки. Як ви розумієте за ціною, для запуску цього винаходу експлуатується система ручного пуску за допомогою тросового механізму (як у випадку бензопил). Тішить хороша система захисту, чим зумовлена стабільна робота техніки, а також низький рівень шуму. Необхідно відзначити наявність 2 розеток у конструкції, напруга яких дорівнює 220В та 230В. Знаходиться генератор у міцному металевому каркасі, завдяки якому легко транспортувати цей винахід.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
металевий каркас;
великий бак;
стабільна робота;
продумана конструкція.
Мінуси:
не знайдено.
Dedra DEGB2510
Якщо цікавить потужніший інверторний електричний генератор, рекомендуємо звернути увагу на лінійку DEGB2510 від тієї ж компанії Dedra. Цей генератор функціонує на основі 4-тактного двигуна (5 коней), верхні клапани якого розташовані зверху. Як завжди, на виході товару цієї торгової марки досягається практично ідеальна синусоїда, а також частота пускового струму. По зрозумілих причин, продукт позиціонується як хороший генератор для електричних приладів, включаючи чутливі аксесуари. Одночасно цей прилад може мати один великий побутовий прилад, наприклад, пральну машину або холодильник. У деяких випадках апарат використовується в літніх будиночках, але більше підходить для походів як компактності, так і параметрів. Максимальна потужність цього агрегату сягає 2200 Вт.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
для чутливих приладів;
міцне складання;
компактні габарити;
оптимальні характеристики.
Мінуси:
не виявлено.
EnerSol EPG-2800S
Ще один хороший електричний генератор на бензині, який має високоміцну трубчасту раму та авторегулятор напруги. Досить надійний апарат із силовою установкою у 7 «конячок» відмінно підходить для обслуговування техніки з сумарною потужністю 2500 Вт. У заявлених характеристиках йдеться про витрату палива на рівні 1,2 літра на годину, що вважається середнім показником на ринку. Виходячи з відгуків користувачів, навіть при меншому навантаженні палива вистачає на 12-14 годин при заправці бака по максимуму – це 15 літрів бензину. Спереду знаходиться вичерпний набір роз’ємів, включаючи одразу 2 розетки із захистом у вигляді автоматів по 16А. На них подається струм, як ви розумієте, з постійною напругою 12В.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
оптимальна потужність;
нормальна витрата бензину;
хороший двигун;
система захисту.
Мінуси:
не знайдено.
Karcher PGG 3
Найкращим електричним генератором до 3 кВт у 2024 році, на наш погляд, є модель Karcher PGG 3 від торгової марки, яка явно не потребує презентації. Брендовий продукт використовується будівельними бригадами та рядовими домашніми умільцями по всьому світу, включаючи Україну, Польщу та інші країни Європи. При цьому виріб швидко купують, що можна зрозуміти за асортиментом товарів бренду в каталогах місцевих магазинів. Щодо параметрів, відзначимо наявність надійного 4-тактного агрегату. До складу конструкції входить автоматичний регулятор напруги. Тішить стильний екран і зручна складна ручка, що гарантує простота в транспортуванні винаходу.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
простість транспортування;
відмінний двигун;
топовий виробник;
авторегулятор напруги;
надійний електрогенератор.
Мінуси:
ні.
Бензинові електрогенератори для дому
У цьому розділі зібрані середні та преміальні електрогенератори, які мають оптимальне співвідношення ціни та якість з урахуванням цільового призначення.
Werk WPG-6500
Рейтинг бензинових електрогенераторів поповнює лінійка Werk WPG-6500, потужність якої досягає 5500 Вт, чого цілком вистачає для обслуговування літніх будиночків та приватного сектора у разі непередбаченого вимкнення енергії. Ми говоримо про досить надійний 4-тактний виріб, потужність якого досягає 13 кінських сил. Незважаючи на досить солідну витрату палива, час автономної роботи може становити 10 годин. Слід зазначити міцний захищений корпус за стандартом IP-23. Потужний агрегат не завадив розробникам подбати про відносно низький рівень шуму генератора. Зокрема, це аргументовано використанням відмінної антивібраційної системи та шумоізоляції.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
непогана звукоізоляція;
корпус із захистом від вологи;
міцний корпус;
надійний двигун.
Мінуси:
витрата палива.
HECHT GG 8000
Ще один надійний електричний генератор, що має гарну комплектацію та високоякісне складання. Лінійка HECHT GG 8000 отримала вбудований датчик рівня олії, а довговічність гарантує використання 100-відсоткової міді. Сумніватися у довговічності корпусу та двигуна не доводиться. При цьому інженерам вдалося вмістити багато вузлів у компактний корпус. Ще однією перевагою є якісний альтернатор та гарантія на чеський генератор, яка поширюється на користувачів з України. У конструкції Ви можете виявити дві розетки 230В, 400В. Звісно, є вольтметр, потужний запобіжник та регулятор напруги. Фактична потужність силової установки складає 6500 Вт.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
багато механічних вузлів;
стабільна робота;
гарантія від чеського бренду;
оптимальна витрата;
висока потужність;
продумана конструкція.
Мінуси:
дуже гучна модель.
Pezal PGG3100X
Список хороших бензинових електрогенераторів для всього будинку поповнює ще одна потужна модель із 4-тактним двигуном – це Pezal PGG3100X. Важливо, що цей агрегат має автоматичний регулятор напруги, а потужність силової установки досягає 7 кінських сил. Судячи з відгуків користувачів, цього вистачає обслуговування побутової техніки на 3000 Вт. При такому навантаженні витрата може досягати до 1,5 літра бензину на годину, але максимальний об’єм бака всього 9 літрів. Цього вистачає приблизно 6 годин. На жаль, для підключення побутових приладів є лише одна розетка зі струмом до 16А. Втім, цінник відповідає рівню зручності моделі, а до систем захисту та надійності жодних питань немає.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
прийнятна ціна;
хороша потужність;
системи захисту;
якість збірки.
Мінуси:
невеликий бак;
всього одна розетка.
EcoFlow Smart Generator
Кращий електрогенератор 2024 року з бензиновим двигуном з точки зору співвідношення ціна/якість – це лінійка EcoFlow Smart Generator, яка відноситься вже до преміального класу інверторних агрегатів. До його складу входить хороший електростартер, датчик, є кабель для станції Delta. Цей чотиритактний генератор зі стартером споживає трохи більше 1 літра бензину за годину роботи. Паливний бак при цьому містить до 4 літрів палива. Відповідно, від однієї заправки цей апарат може працювати в районі 3-4 години. Попереду можна виявити дві розетки. Завдяки датчикам апарат самостійно відключиться при виявленні концентрації чадного газу.
✅Дивитись ціни та модифікації✅
Плюси:
датчик СО;
надійний агрегат;
сфера застосування;
економічна витрата;
стабільна робота;
підключення зарядної станції.
Мінуси:
не низька ціна.
Як вибрати хороший бензиновий електрогенератор?
Найпростіше викласти цю інформацію, відштовхуючись від поширених питань. Якщо Ви не знаєте, як вибрати електричний генератор, напевно, доведеться зіткнутися з такими питаннями:
Який генератор краще дизельний чи бензиновий? Для більшості користувачів вибір очевидний, адже другий варіант дешевший, компактніший і його легше запустити у будь-яку пору року. Електрогенератори не вимагають особливого догляду (періодично треба міняти свічки запалювання та контролювати олію, іноді міняти фільтри). Дизельні аналоги виграють у плані економічності (хоча у 2024 році вже багато залежить від конкретної моделі) та в ресурсі роботи (але, знову ж таки, все у Ваших руках та правилах експлуатації);
Як розрахувати необхідну потужність генератора? Найпростіше – підсумувати потужність всіх приладів, які Ви плануєте підключити до генератора одночасно. Для заміського будинку, як правило, вважають холодильник, телевізорів до 8 ламп, телевізор та обігрівач. Якщо скласти всі прилади, додати коефіцієнт пускового струму та додати запас у районі 15-20% виходить цифра порядку 6500-7000 Вт. Для літнього будиночка вистачає близько 3 кВт. Є ще похідні моделі до 1 кВт, але, як ви розумієте, ці компактні рішення розраховані на мисливців та рибалок;
Однофазний або трифазний генератор? Тут все максимально просто – якщо в будинку стандартні розетки (до 220 В), то потрібен перший варіант, якщо ж живлення здійснюється через мережу 380В, то необхідний трифазний генератор.
Висновки про бензинові електрогенератори
Таким чином, купувати таку техніку необхідно з огляду на основні цілі та завдання. Від цього залежить і потужність, і тип живлення. Якщо не знаєте, який купити бензиновий генератор у 2024 році, спочатку рекомендуємо оцінити такі рішення як:
Кращий інверторний генератор до 1 кВт – Zipper ZI-STE1100IV;
Надійний генератор до 7 кВт – Vulkan SC8000TE-II;
Кращий генератор до 3 кВт – Karcher PGG 3;
Хороша модель для дому за ціною та якістю – AGT 7501 BSB SE.
У міру появи нових моделей у продажу наш рейтинг оновлюватиметься.