Раніше ми обговорювали актуальність плит загалом, а також переваги комбінованих моделей (з газовими конфорками та електричною духовкою). Також ми частково порушили питання, які більш детально обговоримо в нашому рейтингу найкращих електричних плит 2025 року. Всі вони мають свої сильні й слабкі сторони, про що ми докладніше поговоримо у розділі тексту «як вибрати плиту». Відразу хотілося б відзначити, що в нашому топі представлені як бюджетні, так і преміальні рішення, але з базовим набором опцій: автоматичне відключення, автоматичним підпалом та оптимальною духовкою.
Кращі електричні плити за ціною та якістю
У цій категорії представлені бюджетні моделі та плити середнього класу з конфорками переважно Hi-Light. Очевидно, що індукційні конфорки коштують значно дорожче, і представники цього класу представлені в іншій категорії нашої збірки (див. нижче за списком). Складаючи цей розділ, ми орієнтувалися на відгуки та об’єктивне співвідношення ціна/якість.
Beko FSS 57000 GW
Ця модель розрахована на користувачів, які хочуть отримати компактну електричну плиту, яка отримала духовку з оптимальною місткістю та температурою нагрівання. Сумніватися як лінійка Beko FSS 57000 GW не доводиться. Ця лінійка має якісні конфорки класу Hi-Light із досить високою швидкістю нагріву для цього сегмента панелей. Незважаючи на доступну цінову категорію, потужність чотирьох конфорок варіюється в діапазоні від 1200 до 1700 Вт. Відзначимо досить велику духову шафу, місткість якої дорівнює 60 літрам. Тішить гарну якість дверцят, ймовірність отримання опіків завдяки якій зведена до мінімуму (реалізовано двошарове скління).
✅ Порівняти ціни ✅
Плюси:
доступна ціна;
хороші конфорки Hi-Light;
електричний гриль;
подвійне скління.
Мінуси:
не всі продукти бренду надійні.
Electrolux LKI 64020 BX
Поповнює рейтинг електричних плит з індукційними конфорками модель Electrolux LKI 64020 BX, що отримала довговічну склокерамічну поверхню, до складу якої входять 4 конфорки за допомогою індикації тепла. Лінійка має високоякісну склокерамічну поверхню, доповнену чотирма високоякісними індукційними конфорками. Максимальна потужність однієї з них сягає 2300 Вт. На окрему увагу заслуговує першокласна духовка, що має об’єм 73 літрів. Вона підтримує 275 градусів нагріву, що «розв’язує руки» домашнім умільцям. Реалізовано конвекцію та гарний електричний гриль з підсвічуванням. Загалом реалізовано 6 режимів приготування різної їжі.
✅ Порівняти ціни ✅
Плюси:
добре складання;
багато функцій;
очищення парою;
електричний гриль;
дороге покриття.
Мінуси:
є більш функціональна серія.
AEG CIB6442ABM
Поповнює список флагманських електричних плит з індукцією модель компанії AEG серії CIB6442ABM, що відрізняється стильним дизайном у стилі нержавіючої сталі. Захист від відбитків гарантує покриття Antifingerprint. Відразу відзначимо, що ця серія підтримує унікальну функцію під назвою AirFry, яка доповнена спеціальним деком, що гарантує можливість приготування різних страв, включаючи м’ясо. При цьому смачна золотиста скоринка гарантована, адже крім цієї технології є конвекція та гриль. Зазначимо, що використовуються дорогі телескопічні напрямні з правильним розташуванням усередині камери. Вентилятор працює чудово. Щодо характеристик, то тут все стандартно.
✅ Порівняти ціни ✅
Плюси:
дороге покриття;
режим духовки;
добра ізоляція;
функція AirFry.
Мінуси:
у плит Aeg немає вилки до дроту в комплекті.
Gorenje GEIT 5C61 XPG
Якщо шукаєте дорогу електричну плиту для домашнього користування, можливо, варто звернути увагу на преміальну лінійку GEIT 5C61 XPG. Ця лінійка має досить високий цінник, що можна пояснити за допомогою гарної індукційної поверхні. Понад те, виробник подбав про наявність функціональної духовки, місткість якої становить 70 літрів. Духова шафа підтримує регулювання температури в діапазоні від +50 до +230 градусів. Не обійшлося без використання гарного гриля, якісних автоматичних довідників та дорогих телескопічних деко. З цікавих особливостей можна виділити функцію очищення стінок за рахунок пари, але досить висока вартість, перш за все, обумовлена використанням дорогих деталей, включаючи зносостійке склокерамічне покриття.
✅ Порівняти ціни ✅
Плюси:
покращене покриття;
дорогі деталі;
багато опцій;
відмінний гриль;
добре збирання.
Мінуси:
висока вартість.
Smeg TR4110IGR
Найкраща електрична плита преміум-класу у 2025 році – це модель Smeg TR4110IGR, розрахована на використання у комерційних умовах. Цей продукт відмінно підійде тим користувачам, які хочуть придбати кухонну техніку, та забути в наступні роки про ремонт чи модернізацію обладнання. Дана серія має відразу три духові шафи, кожна з яких передбачає роздільне управління. Слід зазначити наявність відразу п’яти індукційних конфорок, які знаходяться на довговічному склокерамічному покритті. Як ви розумієте, обладнання виконане у ретро-стилі. Температура нагрівання духовки варіюється в діапазоні від 50 до 260 градусів, а об’єм становить 61 літр. Ще 36 літрів містить додаткова камера. Також варто відзначити чудовий гриль, який по-різному регулюється у встановлених камерах духовки та потужну конвекцію.
✅ Порівняти ціни ✅
Плюси:
відразу 3 камери духовки;
відмінне покриття;
довговічна модель;
багато опцій;
очищення парою.
Мінуси:
комерційна модель.
Як вибрати хорошу електричну плиту?
Нижче наведено основні параметри та характеристики, які допоможуть визначитися із покупкою, якщо не знаєте, як вибрати електричну плиту для дому. Почнемо з опису корисних опцій:
Таймер – дозволяє виставити час зворотного звіту та супроводжується наявністю індикації;
Термостат – необхідний для регулювання, а також для підтримки заданої температури;
Гриль – дозволяє розширити перелік страв, що готуються;
Конвекція – покращує циркуляцію повітря для досягнення максимально ефективного результату, і тут необхідно враховувати розташування та якість елементів;
Вертел – зручний для приготування низки страв, наприклад, шашлику та іншого.
Робоча поверхня може бути виготовлена з бюджетної емалі, надійнішої нержавіючої сталі або склокераміки. Очевидно, що останній варіант кращий, але дорожчий.
Різновиди електричних конфорок
Визначившись із кількістю та типом робочих зон, варто приділити належну увагу видам конфорок, які використовуються в електричних плитах:
Чавунні – найпростіший варіант, оснащений нагрівачем у вигляді «млинця», який знаходиться над варильною поверхнею. До переваг таких конфорок необхідно віднести високу теплову інерцію, простоту та доступну ціну. Мінус у швидкій деформації (служать 2-3 роки);
Hi-Light – модернізовані конфорки, в яких використовується металева стрічка замість ТЕНів. Робоча поверхня при цьому виготовляється зі склокераміки, тому швидкість нагріву вища, але не миттєва;
Індукційні – працюють на базі електромагнітного випромінювання, яке нагріває лише посуд, а не довкілля. Можливість отримання пошкоджень є мінімальною.
Вибір електричної духовки для плити
Одним із найважливіших параметрів вибору електричної плити є саме духовка. Тут необхідно взяти до уваги такі моменти:
Об’єм духової шафи – якщо купуєте класичну модель на 4 конфорки, і не збираєтеся багато готувати в духовці, навряд чи варто приділяти багато уваги цьому параметру. В іншому випадку необхідно враховувати номінальний, а не заявлений обсяг;
Температура духовки – вважається нормою від +50 до 250 градусів, чого цілком вистачає більшість страв. Є моделі із мінімальним порогом від +30 до +300 градусів, але переплачувати за це не завжди рентабельно;
Потужність – необхідне значення залежить від складності шафи. Очевидно, якщо у вас є конвекція і гриль, потрібен потужний прилад від 3000 Вт, а інакше від додаткових функцій просто немає сенсу;
Додаткова камера – преміальні плити можуть оснащуватися другою духовкою з окремим нагрівальним елементом, що дозволяє готувати відразу дві страви одночасно, але в побуті такі рішення рідко знаходять застосування;
Режими приготування – ідеально, якщо ваша духовка підтримує конвекцію та нагрівання, адже такі моделі набагато ефективніше готують м’ясо, рівномірно розподіляючи тепло по всій камері;
Кількість скла дверцят – тут економити не варто, адже чим більше скла, тим надійніша і довговічніша техніка. Крім того, досягається більш високий рівень теплоізоляції. Стекол може бути від 1 до 4. Оптимально 3 шари.
Тип дверцят може бути висувним або відкидним, але важливіше, щоб був автодовідник, що відчутно продовжує термін експлуатації обладнання.