З кожним роком виробники гарнітури пропонують все більше гідних моделей, призначених для використання в іграх. Через велику кількість товарів сьогодні вже можна знайти специфічні моделі для консолей. При цьому є як дротові, так і Bluetooth-моделі, що відрізняються конструкцією, якістю мікрофона, системою шумопоглинання та іншими важливими параметрами. Враховуючи особливо важливі нюанси, співробітники редакції підготували для вашої уваги рейтинг кращих навушників 2025 року для комп’ютерів і ноутбуків. У нашому списку зібрані бюджетні, преміальні моделі з бездротовим та кабельним підключенням. При цьому ми орієнтувалися на повнорозмірні рішення, оскільки цей варіант оформлення зараз є максимально ефективним на тлі внутрішньоканальних та інших аналогів.
Кращі бездротові ігрові навушники
У цьому сегменті представлені навушники, що підключаються до ПК та ноутбуків за допомогою бездротового зв’язку. На вибір покупців пропонуються різні варіанти гарнітури з підключенням по ІЧ-каналу, радіоканалу або Bluetooth. Останні, як показує практика, мають найбільший попит, і саме такі гаджети ми вирішили зібрати в початковій, середній та вищій ціновій категорії. Радіус дії таких ігрових гарнітур, як правило, становить близько 10 метрів. Важливо розуміти, що в таких гаджетах використовувати просунуті технології типу aptX (для покращення звуку) складніше. При приблизно однаковій ціні, як правило, класичні повнорозмірні моделі краще за бездротові аналоги.
BASEUS Encok D02
Відкриває топ навушників для комп’ютера бездротова модель BASEUS Encok D02 з лояльним цінником і непоганим при цьому мікрофоном. Щоправда, необхідно одразу сказати, що AUX-кабель у комплектацію не входить. Автономність цієї гарнітури досягає 25 годин, що є добрим показником для цієї вартості. Крім того, тішать м’які амбушури, виготовлені із застосуванням штучної шкіри високої якості. У контексті динамічних випромінювачів нічого надприродного не виявили: придатний звук цієї ціни з явним акцентом на низи. Для поєднання інших гаджетів використовується сучасний стандарт Bluetooth 5.0.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
стабільне з’єднання;
низька вартість;
гідний мікрофон;
добра фіксація.
Мінуси:
у комплекті немає AUX-кабелю.
Corsair Void RGB Elite
Відразу варто сказати для тих, хто не знає, що це один із провідних виробників комплектуючих для ПК та гарнітури. Яскравим підтвердженням цього є ця модель хороших ігрових бездротових навушників 7.1 для ПК, яка володіє широкою сферою застосування, продуманими амбушурами і високоякісним стереозвуком. В основі гарнітури знаходяться 50-міліметрові динаміки неодимового типу. Крім того, гаджет приваблює зручними амбушурами, до складу яких входить сітчаста мікроволоконна тканина та піноматеріали з так званим ефектом пам’яті. Бездротове підключення доступне за частотою 2,4 ГГц.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
частотний діапазон;
рівень чутливості;
дорогі амбушури;
надійний виробник;
якість збірки.
Мінуси:
висока ціна.
SteelSeries Arctis Pro
Найкращі бездротові ігрові навушники 2024 року – модель SteelSeries Arctis Pro Wireless, призначена для підключення 2.4G за допомогою Bluetooth 4.1. Відгуки покупців вказують на те, що знімної батареї вистачає на 10 годин без підзарядки. При цьому в комплект входить два акумулятори: поки один експлуатується, другий можна заряджати. До переваг гарнітури необхідно віднести якісний, висувний двонаправлений мікрофон, доповнений просунутою системою шумозаглушення та якісними елементами керування звуком.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
час автономної роботи;
дві батареї в комплекті;
швидке підключення;
безкомпромісний звук;
оптичний кабель Toslink.
Мінуси:
ні.
Найкращі ігрові навушники з мікрофоном
Напевно, багато шанувальників мережних ігор погодяться з тим, що загальні враження від ігрового процесу нерідко залежать від якості мікрофона в навушниках. Аж до його розташування, зручності, якості, зрештою. Зустрічаються пристрої з розташуванням мікрофона на дроті та вбудовані в корпус. Щодо вибору, то тут уже залежить від індивідуальних потреб користувача. На предмет особливостей та характеристик поговоримо наприкінці статті. Що важливо відзначити – ми вирішили зібрати як бюджетні, так і преміальні дротові навушники із повнорозмірними чашами високого класу.
A4 Tech Bloody G-500
Поповнює рейтинг ігрових навушників з мікрофоном модель A4 Tech Bloody G-500, що приваблює шикарною комплектацією для цінового діапазону: кабель з пультом дистанційного керування, килимок, подовжувальний провід. Стерео-гарнітура закритого типу підходить для комп’ютерів та ноутбуків. Модель приваблює агресивним, цілеспрямованим дизайном, що, власне, характерно для багатьох девайсів цього класу, але футуристичний зовнішній вигляд саме цього гаджета встигли оцінити багато користувачів. Конструкція виготовлена з металевого оголов’я, а також м’якого вінілового оздоблення під шкіру. Передбачено регулювання висоти посадки. Тішить, що оголов’я забезпечує користувачів сильним притиском чашок до голови користувача. Навушники мають просунуті 40-міліметрові неодимові динаміки, що забезпечує потужним звуком з вираженим басом. На окрему увагу заслуговує спрямований мікрофон висувного типу. Їсти переходить відразу з двома 3-pin mini-jack роз’ємами.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
великі динаміки;
добрий мікрофон;
стильний дизайн;
відмінна комплектація.
Мінуси:
проста конструкція.
Corsair HS80 RGB USB
Якщо шукаєте гарні навушники середнього класу, явно варто оцінити лінійку Corsair HS80 RGB USB. Це безперечно один з найкращих брендів у галузі виготовлення периферійних аксесуарів. При цьому новинка підтримує Dolby Audio, яскраве підсвічування та гнучке (професійне налаштування) параметрів. Ще однією перевагою є просунутий мікрофон із системою шумозаглушення ENC. Мікрофон відключається за рахунок поняття дужки, а чутливість складає 40 дБ. До переваг цієї серії навушників необхідно віднести зручне регулювання оголов’я, якісний кабель та гарний 7,1-канальний віртуальний звук. Використовуються практично преміальні 50-мм динаміки.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
добрий кабель;
великі динаміки;
добрий мікрофон;
стильний дизайн;
відмінне підсвічування.
Мінуси:
важка модель.
Razer Kraken X
Поповнює список навушників для ігор із гарним мікрофоном модель Razer Kraken X з підтримкою віртуального звуку 7.1. Мультиплатформна гарнітура важить лише 250 грамів. При цьому гаджет має відмінний кардіоїдний висувний мікрофон, який точно виправдовує свою вартість. Модель позиціонується як гарна геймерська гарнітура для різних систем, включаючи ігрові ноутбуки, персональні комп’ютери, консолі. Висока якість звуку забезпечується 40-міліметровими динаміками. При цьому коментарі покупців вказують на високу якість звуку із яскраво вираженим акцентом низів. Відмінне рішення для ігор різного жанру, включаючи шутери. Довжина дріт при цьому становить 1,3 метри.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
2х3-pin mini-Jack 3.5mm;
великі динаміки;
невелика вага;
добрі ущільнювачі;
м’яка посадка.
Мінуси:
шумозаглушення.
Kingston HyperX Cloud
Високою якістю збірки приваблюють геймерські навушники під назвою Kingston HyperX Cloud і не тільки. Гарнітура отримала великі 53 мм Hi-Fi динаміки, що охоплюють частотний діапазон від 15 до 25 кГц. Варто додати, що модель отримала металевий каркас, покритий якісним матовим пластиком. Власне, і про дрібниці подбати ніхто не забув. Шнур в оплетені є яскравим підтвердженням. Окремим рядком виведені всі клавіші керування, включаючи кнопку збільшення/зменшення звуку. Якщо вірити відгукам геймерів, звук відрізняється чистотою, рівним тоном. При цьому навіть інформації щодо хоча б найменших спотворень, нам знайти не вдалося. Навпаки, багато хто нахвалює якість деталізації сцени, амбушур.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
співвідношення ціна/якість;
великі драйвери;
стильний дизайн;
шнур обплетення.
Мінуси:
не виявлено.
Logitech G Pro X
Найкращі ігрові навушники з гарним мікрофоном 2025 року за ціною та якістю – це модель Logitech G Pro X з провідним підключенням та просунутою системою віртуалізацією багатоканального звуку. Це досягається за рахунок застосування комплектного ЦАП-адаптера. Гарнітура підтримує технологію Blue Voice, суть якої полягає у використанні цифрової обробки голосу. Якісний звук досягається за рахунок використання великих 50 мм динамічних випромінювачів на базі неодимових магнітів. Драйвери гарантують не лише потужний, а й якісний звук. Крім якості стереозвуку необхідно відзначити точне позиціонування та якість конструкції.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
дорогі деталі;
великі динаміки;
точне позиціонування;
технологія Blue Voice.
Мінуси:
не виявлено.
Як вибрати ігрові навушники?
Визначившись з типом техніки, враховуючи переваги та недоліки як бездротових, так і якісніших у плані звуку, але менш зручних провідних геймерських гарнітур, необхідно приділити належну увагу важливим аспектам. Якщо не вирішили для себе, як вибрати хороші ігрові навушники, варто хоча б розібратися з тим, що має на увазі той чи інший параметр, що вказується розробниками в описі їх продуктів:
Формат звуку. Існують моно-, стерео-, та 5.1-канальні моделі, але, звичайно ж, одноканальними моделями сьогодні вже нікого не здивувати. Стандарт 5.1 спочатку розробляли для створення більш об’ємного звуку типу surround, а суть у використанні декількох драйверів в одній чаші, але такі моделі зустрічаються рідко. Оптимально це стерео 7.1.
Імпеданс. Ця характеристика уособлює номінальний опір гарнітури змінного струму (аудіосигналу). Враховувати цей параметр є актуальним у тому випадку, якщо вам вдалося знайти дві моделі з приблизно однаковими характеристиками та вартістю. Оптимальним показником вважається від 16 до 32 Ом. Вищі показники характерні для використання потужних підсилювачів.
Частотний діапазон. Вважається нормою від 20 до 20 000 Гц. Тут варто сказати, що людське вухо сприймає від 16 Гц до 22 кГц. Отже, гнатися за дуже широким діапазоном не варто, переплачуючи за «хитрий маркетинг».
Чутливість. Теоретично, йдеться про гучність, на якій навушники звучать. При цьому рівень гучності залежить від показника опору, про що нерідко забувають розповісти продавці в магазинах електроніки. Щодо «сухих значень», оптимально в районі 90 дБ. Вищі значення потрібні в тому випадку, якщо гарнітура використовується на вулиці, де доводиться мати справу зі сторонніми звуками.
Діаметр динаміка. Один з основних параметрів, від якого залежить якість та потужність. При цьому динамічні випромінювачі сьогодні використовуються частіше за більш модернізованих арматурних аналогів, які коштують дорожче (частіше застосовуються у внутрішньоканальних гаджетах). Хорошим показником вважається розмір від 40 до 50 мм.
Які навушники для ігор краще купити у 2023 році?
Безумовно, досвідчені покупці звертають увагу і коефіцієнт гармонійних спотворень, і шумоподавлення, і вбудований підсилювач. Однак, якщо ви не знаєте, які купити ігрові навушники, ці показники навряд чи допоможуть розібратися. У такому разі раціональніше орієнтуватися на перевірені часом бренди. Врахуйте, що у нашому рейтингу представлені девайси від відомих виробників. Що ж до наших висновків на базі коментарів та особистої думки, підсумок наступний:
Хороші бездротові бюджетні навушники – Redragon Sky;
Краща бездротова ігрова гарнітура – SteelSeries Arctis Pro Wireless;
Топові навушники від Corsair – модель Void RGB Elite;
Якісні навушники з гарним мікрофоном – Logitech G Pro X.