Дозвольте мені почати з деякої статистики: чи знали ви, що традиційне викладання STEM-предметів зменшує відсоток успішності на 55%? [1]
Хоча активне навчання (те, що в англомовному просторі зветься “active learning”) не є новою концепцією і може бути впроваджене різними способами, деякі люди все ще примудряються творчо підходити до нього. Наприклад, замість того, щоб читати підручники і відповідати на теоретичні питання, тому що школа не має місця або бюджету для повноцінної лабораторії, учні можуть досліджувати науку віртуально.
Labster - саме той додаток, який для цього потрібен! Це віртуальна лабораторія, яка працює з (майже) будь-якого пристрою і має понад 300 симуляцій для ваших учнів. Давайте розглянемо плюси, мінуси, можливості, а головне - чи варта ціна того?
Що пропонує Labster?
Наразі існує рівно 303 симуляції. Всі вони розділені за рівнями навчання: для старшої школи, для університетів і коледжів, для професіоналів. Також є 33 предмети на вибір (так звані пакети). Тож вибір відповідної програми не повинен бути проблемою!
Усі симуляції мають час на виконання, і в середньому вони тривають 30 хвилин. Більшість з них більше схожі на пояснювальне відео, де студенти можуть як вивчати теорію, так і застосовувати її у віртуальній лабораторії.
Якщо ви не впевнені, яку симуляцію обрати - ви завжди можете переглянути коротке пояснювальне відео про кожну симуляцію та прочитати огляд, навчальні цілі тощо.
Переваги Labster
Дійсно ефективне рішення, якщо навчальний заклад не має бюджету або простору (також чудово підходить для домашнього навчання!)
Дає можливість учням не тільки вчитися, а й застосовувати знання у творчому середовищі без реальних наслідків, а це означає, що вони можуть реалізувати всі свої ідеї!
Labster пропонує вчителям можливість оцінювати учнів, оцінювати їхній прогрес та коригувати зміст курсу - і все це на одній платформі
Він легко інтегрується з платформами LMS, такими як Moodle, Canvas, Blackboard та іншими
Вам не потрібно завантажувати додаток, щоб користуватися ним - він відкривається в браузері. Він також доступний в AppStore для IPad!
Мінуси Labster
Не всі симуляції доступні іншими мовами, окрім англійської. Існує обмежений список симуляцій, доступних французькою, іспанською, італійською, німецькою, данською, французькою канадською мовами, і лише одна симуляція бразильською португальською! Української, звичайно, немає. Але і р*сійськ*ї також. Win-win?
Labster працює за ліцензією, а не за щомісячною/щорічною оплатою або за принципом "pay-as-you-go”
Якщо ви або ваші студенти з технікою на “Ви” або на “Вибачте будь-ласка”, може бути складно навчити всіх і пояснити, що відбувається.
Вони не скажуть вам ціну заздалегідь - вам доведеться зв'язатися з ними, щоб отримати її. Йой
Найважливіше - вартість
Як я вже казала, Labster працює за ліцензією, і ціни на сайті не вказані. Зазвичай це означає, що ціна дуже висока! Власне, я зв'язалась з ними - і вони мені так і не відповіли. Можливо, вони вирішили, що я не їх потенційний клієнт!
Однак, згідно з різними джерелами, вартість становить близько 100$ за студента. Це може бути трохи більше або менше, залежно від того, чи це індивідуальний або груповий доступ. Краще присісти - в наших реаліях це майже 4000 грн!
Хороша новина полягає в тому, що вони пропонують 30-денну безкоштовну пробну версію!
Якщо ви дійсно хочете спробувати, я б запропонувала зібрати невелику групу замотивованих студентів (таким чином ви не витратите дорогоцінний пробний час на організаційні питання) і спробувати його. Якщо відгуки студентів будуть позитивними і їхні результати будуть вищими, ніж у тестової групи без Labster - можливо, варто обговорити інвестиції!
Labster вартий того, чи це просто нова іграшка?
[1] “Active learning increases student performance in science, engineering, and mathematics” by Freeman et al., 2014, (https://www.pnas.org/doi/10.1073/pnas.1319030111)