Які сертифікати про знання німецької мови є і де вони потрібні
Для чого вам потрібний сертифікат про знання німецької мови
Сертифікати з німецької корисні тим, хто збирається вступати до університетів, влаштовуватися на роботу, переїжджати чи возз'єднуватися з сім'єю в Німеччині, Австрії, іншій німецькомовній країні. Їх приймають як підтвердження ваших мовних здібностей у посольствах, міграційних центрах, відділах з міграційної політики Міністерства внутрішніх справ, нарешті їх часто вимагають HR-менеджери при розгляді резюме.
Про що «каже» сертифікат
Сертифікат – письмове підтвердження цільовою мовою того, що ви володієте цією конкретною мовою на рівнях від А1 до С2. Усі сертифікати містять приблизно однакову інформацію: який рівень і як довго ви вивчали, як добре володієте основними мовними компетенціями (читання, письмо, говоріння, аудіювання, на високих рівнях – граматика) і хто ручається за ваші знання. Найменш докладні сертифікати видають після рівня А1: вони, як правило, містять ім'я власника свідоцтва, інформацію про досягнутий рівень та школу, яка його видала. Найбільш докладні – від рівня В2, коли у іспиті з'являється графа «Граматика».
Як зрозуміти, сертифікат якого рівня я маю надати
1. При вступі
Для участі у приймальній кампанії у німецьких та австрійських вузах вам потрібен сертифікат рівня А2-В1 (для підготовчих курсів), В2 (безпосередньо для вступу на більшість спеціальностей), С1 (для майбутніх медиків). Також австрійські університети вимагають сертифікат рівня С1 на більшість спеціальностей, без нього можна претендувати в країні лише на навчання у коледжах.
Часто університети на своїх сайтах уточнюють необхідний рівень. Ви також можете написати до приймальної комісії ВНЗ та уточнити, сертифікат про володіння яким рівнем і від якої мовної школи вони приймуть.
2. При переїзді, возз'єднанні та влаштуванні на роботу
Якщо ви плануєте відвідати країну як нянька за спеціальною програмою, працювати у сфері обслуговування, то підійде рівень А1. Він же знадобиться тим, хто хоче отримати подружню візу.
Однак для роботи кваліфікованих фахівців на менеджерських позиціях і вище потрібні рівні С1 та С2.
Які існують іспити на знання німецької
Найбільш популярний - іспит в Інституті Ґете, при успішній здачі якого ви отримуєте Goethe-Zertifikat від рівнів А1 до С2. Такий сертифікат приймають скрізь, він підійде для будь-яких цілей.
ÖSD – державний іспит з німецької як іноземної, який підійде для переїзду, возз'єднання, релокації, влаштування на роботу та надходження. Поділено на рівні від А1 до С2.
TestDаF – іспит, розроблений насамперед для підтвердження знання мови в абітурієнтів німецьких та австрійських вузів. Має трирівневу систему (TDN 3, 4, 5), яка відповідає рівням В2-С1 у європейській системі.
DSD – це своєрідний мовний диплом, що складається із трьох рівнів: DSD A2, I Erste Stufe (B2), DSD II Zweite Stufe (B2/C1). Приймається для вступу до німецького коледжу або вишу.
DSH – також іспит, який підходить для вступу до університетів Німеччини, Австрії, Швейцарії, Люксембургу, Ліхтенштейну або Бельгії. Розділений на три рівні, але при поданні документів комісія прийме лише 2 та 3 рівень (В2-С1). Рекомендуємо складати цей іспит безпосередньо в країні та ВНЗ призначення.
Як готуватися до екзаменів
Мовні курси
Репетитор
Пробні тести на сайтах, які видають сертифікат
Онлайн ресурси (наприклад, deutschonline.ucoz.org )