Заробіток на нейромережах 2024

Зміст

Нейромережі стали мейнстримом 2023 року і, як і інші новітні розробки, тут же стали застосовуватися для заробітку в інтернеті.

Нейромережа - що це таке простими словами

Якщо не вдаватися в математичні терміни, то нейромережа - це просунута пошукова система. Тільки, на відміну від звичного Гугла, вона розуміє не тільки пошуковий запит, а й команди, що робити з результатом пошуку. А пошукову видачу здатна видавати не у вигляді переліку посилань на сайти, а у вигляді осмислених текстів або зображень.

Наприклад, людина вимовляє команду "Намалюй смішного рудого котика з блакитними очима і блакитним бантиком на голові". Нейромережа перекладає голос у текст і на зрозумілу їй мову. Потім у своїй базі, на якій її навчали, знаходить зображення рудих котиків, котиків із блакитними очима, блакитних бантиків, розуміє, де в котиків голова і який вигляд має мати бантик на голові, а потім синтезує фрагменти знайдених зображень і видає кілька варіантів результату.

Зрозуміло, що нейромережа не може створити те, чого немає в її базі - у неї немає фантазії. Можливості нейромережі залежать не тільки від її математичної моделі, а й від того, скільки даних "згодували" їй під час навчання.

Як заробити на нейромережах

Способів заробітку, в яких так чи інакше використовується штучний інтелект, безліч, і кількість їх постійно зростає зі зростанням "можливостей" нейромереж.

Умовно їх можна розділити на три категорії:

  1. Заробіток на створенні (розробці, налаштуванні, навчанні, адаптації) нейромереж.

  2. Заробіток на продажу "послуг" нейромереж - платний доступ.

  3. Заробіток на використанні нейромереж у бізнесі та інших видах заробітку.

Ось кілька способів, які можуть заробляти приватні особи і дрібні компанії:

1. Розробка та впровадження нейронних мереж

Розробити принципово нову нейромережу невеликій компанії і, тим більше, приватній особі, не під силу. Найбільші IT-компанії вкладають у це величезні гроші, жорстко конкуруючи між собою.

Зате є можливість використовувати тенденцію, що намітилася, зі створення вузькоспеціалізованих нейромереж шляхом навчання наявних моделей.

Такі мережі можуть виконувати обмежені функції, зате на найвищому рівні.

Наприклад:

  • Розпізнавання лісових пожеж, що починаються, за супутниковими знімками.

  • Розпізнавання раку легенів за рентгенівськими знімками.

  • Розпізнавання і переклад ієрогліфів.

  • Виявлення бракованої продукції на різних етапах технологічного процесу тощо.

Для навчання моделі нейромережі потрібно зібрати базу, в якій будуть як приклади правильних рішень, так і неправильних. Потім проводиться тестування відповідей нейромережі та підтвердження правильних рішень. Тобто все, як і під час навчання людських дитинчат.

А це складна і трудомістка робота, яку може виконати тільки людина.

2. Участь у змаганнях з машинного навчання

Великі IT-розробники нейромереж нерідко влаштовують змагання з великим призовим фондом. Для них це вигідніше, ніж наймати велику команду фахівців, адже в змаганнях може брати участь величезна кількість учасників, а оплату, тобто приз, отримує тільки переможець.

3. Створення продуктів на основі нейромереж

Наприклад, розробка онлайн-перекладача для смартфона "голос-голос", який "на льоту" перекладає мову кожного з учасників розмови зрозумілою для його співрозмовника мовою. Припустімо, одна людина розмовляє хінді і чує відповіді хінді, тоді як інша чує її ірландською і розмовляє ірландською.

4. Курси та навчання користуванню нейромережами

З появою перших нейромереж з'явилися і люди, охочі навчитися ними користуватися повною мірою. Як наслідок, тут же з'явилися пропозиції - від найпростіших курсів до серйозних онлайн-шкіл.

А це ніщо інше, як інфобізнес - давно перевірений спосіб заробітку в інтернеті.

5. Використання нейромереж для заробітку та бізнесу

Це найпростіший і найдоступніший навіть школяреві спосіб заробітку на нейромережах.

Наприклад, копірайтери швидко зрозуміли, що за допомогою Chat GPT можна писати набагато більше і швидше і спробували обійти конкурентів шляхом зниження цін.

Однак і замовники не дурні - вони стали перевіряти отримані тексти через Детектори ШІ - це нейромережі, навчені розпізнавати тексти, згенеровані нейромережами.

У результаті такі горе-копірайтери втратили рейтинги або залишилися без роботи.

Розумніші копірайтери за допомогою Chat GPT стали збирати інформацію на задану тему, а потім піддавати її глибокому рерайту. Так виходять якісні тексти, але часу на них йде менше.

Ютубери, які знімають розважальні або пізнавальні відео, за допомогою нейромереж стали підбирати ідеї, сюжети і сценарії своїх роликів, а також зображення для заставки (превью).

Мабуть, найпопулярніший зараз спосіб заробітку з використанням нейромереж - це генерація зображень, а іноді й фрагментів відео, для створення роликів і оформлення статей, а також озвучування відео іноземними мовами.

Генерація зображень нейромережею

Синтез зображень за текстовим запитом для використання в оформленні статей і створення відео - мабуть, найпопулярніший спосіб заробітку на нейромережі.

Leonardo

Нейромережа Leonardo AI - це система глибокого навчання, яка дає змогу створювати зображення з текстового опису, використовуючи численні моделі. Штучний інтелект може генерувати ілюстрації, працювати в режимі полотна, видалити фон або зробити ремікс на готову картинку.

Щодня Леонардо дає 150 кредитів безкоштовно, чого достатньо для генерації близько 50 зображень. Цього вистачає для оформлення приблизно 10 статей.

Midjourney

Midjourney - the guide (for people that don't want to be left behind)

Одна з перших, а тому найбільш "просунута" і популярна нейромережа для синтезу зображень.

Midjourney - найпопулярніша нейромережа, що малює за словами. Її роботи настільки красиві, що здатні здобути перемогу в конкурсі мистецтв. Якщо ви бачили обкладинку музичного альбому, незвичайну ілюстрацію до фільму або інше явно створене нейромережею зображення, найімовірніше, воно було зроблено за допомогою Midjourney.

У 2024 році можна заробляти за допомогою нейромереж на продажі текстів, картинок, відео, презентацій, курсів і не тільки, а також використовувати штучний інтелект у заробітку іншими способами.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

903.3KПрочитань
11Автори
713Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається