10 харчових трендів у роздрібній торгівлі на 2025 рік

Зміст

Харчові тренди на наступний рік включають як розвиток уже усталених тенденцій турботи про здоров'я й облік кліматичного порядку денного, так і принципово нові – ситуативну закоханість у хрумкіт і трансформацію чайних напоїв.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Рада з тенденцій Whole Foods Market – одного з найбільших продовольчих ритейлерів США та світу – представила 10 головних очікуваних тенденцій у галузі харчування на 2025 рік. Ювілейний, десятий, звіт про споживчі переваги було складено за участю більш як 50 членів команди Whole Foods Market, зокрема закупників, комплектувальників і кулінарних експертів.

Закуски з «міжнародними» смаками

Банальна база – попкорн або чипси – може стати пробивною новинкою, якщо додати до неї міжнародний відомий смак. Такі змішані продукти, як-от: шоколад із мексиканською ваніллю, корейські чипси з водоростей чи йогуртовий соус за вірменським рецептом – мають масову привабливість і спонукають споживачів куштувати щось нове.

Найдалекоглядніші виробники пишуть на упаковці «біографію» цього товару, а також історію, що стоїть за його виробництвом.

В Україні натяки на цей тренд можна побачити у плитках шоколаду з різними спеціями, зокрема чилі, а також розчинній каві за бразильським або азійським рецептом.

Пельмені в усьому їхньому різноманітті

Зростанню популярності пельменів/дамплінгів, яка й без того зашкалює, сприяє зручність у приготуванні, тривалий термін зберігання замороженої продукції та практично нескінченна можливість міксувати смаки.

Овочеві пельмені, пельмені з квасолею та сальсою, етнічні формати пельменів на кшталт мексиканських тамалів – усе це превалюватиме на полицях і в тіктоці наступного року.

В Україні, де найбільш звичним форматом «тестової кишені» є вареники, тренд виявиться в розширенні начинок, а також зростанні популярності доставляння з азійських ресторанів.

Хрумкі текстури

Модно все, що хрумтить, а якщо вашому продукту не властивий хрускіт, то потрібно його додати. Гранола, пророщені та ферментовані горіхи, смажений нут і грибні чипси – усе це способи мати в тарілці жаданий тренд.

У звичні продукти – навіть у пакетовані приправи – додається хрумкий ефект, а ресторани доповнюють салати й закуски хрусткими елементами.

В Україні найбільш відомий приклад імплементації цього тренду – McFlury з крихтами печива Oreo, а також присипані фісташкою салати й основні страви в ресторанах.

Гідратація з додатковою користю

Споживачі хочуть більшого від своєї H2O, шукаючи додаткові електроліти й гідратацію у найінноваційніших формах.

Кокосова вода – вже вчорашній день. На полицях з'являються хлорофілова вода, кактусова вода, що містить антиоксиданти й електроліти.

Зрозуміло, щоб повністю відповідати тренду, вода має бути налита в багаторазову пляшку або термос.

В Україні цей модний тренд існував, здається, завжди – достатньо згадати культовий «Живчик» з ехінацеєю.

Чай у різних формах

Звичний напій виходить за межі форм і форматів. У 2025 році чай може бути не напоєм, а інгредієнтом для мусів, граноли або десертів.

Але, навіть залишаючись напоєм, він видозмінюється в частині формату заварювання: на ринок виводяться чайні дрипи, спеціальні перфоровані чайні смужки, а також пакетики для холодного заварювання у пляшках. Ще одна новинка – газований чай і чай на рослинному молоці.

Компостована упаковка

Виробники прагнуть демонструвати екологічність, роблячи частину або всі елементи своєї упаковки компостованими. Деякі можна компостувати навіть у домашніх умовах, не здаючи на переробку.

В Україні за цей тренд досі відповідає крафт.

Екологічність алкогольної тари

Прогресивні алкогольні бренди працюють над скороченням свого впливу на довкілля. Оскільки потенціал продукту у цьому контексті вже вичерпано після появи органічних вин, виробники доводять свою екологічність, працюючи з упаковкою.

Наприклад, Sustainable Wine Roundtable (одним із засновників якого є Whole Foods Market) поставив за мету знизити вагу пляшок на 25% до 2026 року.

В Україні до цього тренду з натяжкою можна віднести пропоновану деякими виробниками упаковку BAG-IN-BOX (3 л) – економічну, компактну та екологічну.

Закваска

Концепція випеченого в домашніх умовах хліба набула другого дихання під час пандемії. У цей же період відбулося відродження попиту на закваски.

Тепер закваска починає проникати у продуктові відділи супермаркетів – як добавка до коржів для піци, брауні, крекерів, коржиків, спагеті.

В Україні, де традиції хлібопечення традиційно сильні й закваска є на кожній другій кухні, тренд можна буде спостерігати хіба що в ще більшому розширенні асортименту хліба та здоби на заквасці.

Водорості та інша водна зелень

Популярність морських водоростей – тренд минулих років, який підтягнув зростання споживання й іншої водної зелені. Її вважають одним із найбільш екологічно стійких джерел білку та поживних речовин і додають у дедалі більшу кількість продуктів.

Зелень може бути як морською, так і прісноводною – морський мох, ряска, агар-агар (рослинна альтернатива желатину, одержувана з червоних водоростей), все це має гарні шанси бути оголошеним наступним суперфудом.

В Україні формується ніша їстівних водоростей, проте наразі вона мінімальна й орієнтована переважно на веганів.

Повсюдний протеїн

Споживачі прагнуть включити до свого раціону більше білку, і традиційних порошків та батончиків уже не достатньо для досягнення цієї мети. Новий тренд – збільшення споживання білка із «цілісної їжі».

Субпродукти позиціонуються як суперпродукт, що містить значну кількість білку, вітамінів і мінералів. Складність полягає у специфічних способах приготування й підготовки таких продуктів, як печінка, легені, мізки та нирки, і це забезпечує попит на фарші, які поєднують традиційне м'язове м'ясо з м'ясом субпродуктів.

В українській кухні вживання субпродуктів нормалізоване й поширене, що формує найсприятливіші умови для розвитку цього тренду.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

33.4KПрочитань
1Автори
74Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Кейтеринговий бізнес

    В Україні ринок кейтерингу активно розвивається завдяки зростанню попиту на організацію подій. Тому є можливість зайняти свою частку на цьому ринку.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • 7 бізнес-ідей до 5000$

    Почати власну справу – мрія багатьох. Але найчастіше її руйнують страхи та упередження. Мовляв, "не достатньо грошей" для старту, чи "без інвестора ніяк". Насправді, для того, аби запустити малий бізнес не обов'язково мати десятки тисяч доларів.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається