10 харчових трендів у роздрібній торгівлі на 2025 рік

Зміст

Харчові тренди на наступний рік включають як розвиток уже усталених тенденцій турботи про здоров'я й облік кліматичного порядку денного, так і принципово нові – ситуативну закоханість у хрумкіт і трансформацію чайних напоїв.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Рада з тенденцій Whole Foods Market – одного з найбільших продовольчих ритейлерів США та світу – представила 10 головних очікуваних тенденцій у галузі харчування на 2025 рік. Ювілейний, десятий, звіт про споживчі переваги було складено за участю більш як 50 членів команди Whole Foods Market, зокрема закупників, комплектувальників і кулінарних експертів.

Закуски з «міжнародними» смаками

Банальна база – попкорн або чипси – може стати пробивною новинкою, якщо додати до неї міжнародний відомий смак. Такі змішані продукти, як-от: шоколад із мексиканською ваніллю, корейські чипси з водоростей чи йогуртовий соус за вірменським рецептом – мають масову привабливість і спонукають споживачів куштувати щось нове.

Найдалекоглядніші виробники пишуть на упаковці «біографію» цього товару, а також історію, що стоїть за його виробництвом.

В Україні натяки на цей тренд можна побачити у плитках шоколаду з різними спеціями, зокрема чилі, а також розчинній каві за бразильським або азійським рецептом.

Пельмені в усьому їхньому різноманітті

Зростанню популярності пельменів/дамплінгів, яка й без того зашкалює, сприяє зручність у приготуванні, тривалий термін зберігання замороженої продукції та практично нескінченна можливість міксувати смаки.

Овочеві пельмені, пельмені з квасолею та сальсою, етнічні формати пельменів на кшталт мексиканських тамалів – усе це превалюватиме на полицях і в тіктоці наступного року.

В Україні, де найбільш звичним форматом «тестової кишені» є вареники, тренд виявиться в розширенні начинок, а також зростанні популярності доставляння з азійських ресторанів.

Хрумкі текстури

Модно все, що хрумтить, а якщо вашому продукту не властивий хрускіт, то потрібно його додати. Гранола, пророщені та ферментовані горіхи, смажений нут і грибні чипси – усе це способи мати в тарілці жаданий тренд.

У звичні продукти – навіть у пакетовані приправи – додається хрумкий ефект, а ресторани доповнюють салати й закуски хрусткими елементами.

В Україні найбільш відомий приклад імплементації цього тренду – McFlury з крихтами печива Oreo, а також присипані фісташкою салати й основні страви в ресторанах.

Гідратація з додатковою користю

Споживачі хочуть більшого від своєї H2O, шукаючи додаткові електроліти й гідратацію у найінноваційніших формах.

Кокосова вода – вже вчорашній день. На полицях з'являються хлорофілова вода, кактусова вода, що містить антиоксиданти й електроліти.

Зрозуміло, щоб повністю відповідати тренду, вода має бути налита в багаторазову пляшку або термос.

В Україні цей модний тренд існував, здається, завжди – достатньо згадати культовий «Живчик» з ехінацеєю.

Чай у різних формах

Звичний напій виходить за межі форм і форматів. У 2025 році чай може бути не напоєм, а інгредієнтом для мусів, граноли або десертів.

Але, навіть залишаючись напоєм, він видозмінюється в частині формату заварювання: на ринок виводяться чайні дрипи, спеціальні перфоровані чайні смужки, а також пакетики для холодного заварювання у пляшках. Ще одна новинка – газований чай і чай на рослинному молоці.

Компостована упаковка

Виробники прагнуть демонструвати екологічність, роблячи частину або всі елементи своєї упаковки компостованими. Деякі можна компостувати навіть у домашніх умовах, не здаючи на переробку.

В Україні за цей тренд досі відповідає крафт.

Екологічність алкогольної тари

Прогресивні алкогольні бренди працюють над скороченням свого впливу на довкілля. Оскільки потенціал продукту у цьому контексті вже вичерпано після появи органічних вин, виробники доводять свою екологічність, працюючи з упаковкою.

Наприклад, Sustainable Wine Roundtable (одним із засновників якого є Whole Foods Market) поставив за мету знизити вагу пляшок на 25% до 2026 року.

В Україні до цього тренду з натяжкою можна віднести пропоновану деякими виробниками упаковку BAG-IN-BOX (3 л) – економічну, компактну та екологічну.

Закваска

Концепція випеченого в домашніх умовах хліба набула другого дихання під час пандемії. У цей же період відбулося відродження попиту на закваски.

Тепер закваска починає проникати у продуктові відділи супермаркетів – як добавка до коржів для піци, брауні, крекерів, коржиків, спагеті.

В Україні, де традиції хлібопечення традиційно сильні й закваска є на кожній другій кухні, тренд можна буде спостерігати хіба що в ще більшому розширенні асортименту хліба та здоби на заквасці.

Водорості та інша водна зелень

Популярність морських водоростей – тренд минулих років, який підтягнув зростання споживання й іншої водної зелені. Її вважають одним із найбільш екологічно стійких джерел білку та поживних речовин і додають у дедалі більшу кількість продуктів.

Зелень може бути як морською, так і прісноводною – морський мох, ряска, агар-агар (рослинна альтернатива желатину, одержувана з червоних водоростей), все це має гарні шанси бути оголошеним наступним суперфудом.

В Україні формується ніша їстівних водоростей, проте наразі вона мінімальна й орієнтована переважно на веганів.

Повсюдний протеїн

Споживачі прагнуть включити до свого раціону більше білку, і традиційних порошків та батончиків уже не достатньо для досягнення цієї мети. Новий тренд – збільшення споживання білка із «цілісної їжі».

Субпродукти позиціонуються як суперпродукт, що містить значну кількість білку, вітамінів і мінералів. Складність полягає у специфічних способах приготування й підготовки таких продуктів, як печінка, легені, мізки та нирки, і це забезпечує попит на фарші, які поєднують традиційне м'язове м'ясо з м'ясом субпродуктів.

В українській кухні вживання субпродуктів нормалізоване й поширене, що формує найсприятливіші умови для розвитку цього тренду.

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

10.8KПрочитань
1Автори
41Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • Що таке нейромаркетинг і як це працює

    Сьогодні чимало відомих компаній використовують здобутки нейромаркетингу: PayPal, Yahoo, Google, Microsoft та інші. Проте цей підхід допомагає не лише корпораціям, але й набагато меншим бізнесам зрозуміти, що ховається за поведінкою споживача.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як відкрити антикварний магазин

    Відкриття антикварного магазину в Україні може стати прибутковим і цікавим бізнесом для тих, хто захоплюється історією та мистецтвом.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як збільшити конверсію через Instagram Reels

    Відео в Інстаграмі — це не просто тренд, це нова реальність, де кожен може стати режисером своєї унікальної історії бренду.

    Теми цього довгочиту:

    Маркетинг

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається