10 правил успішного бізнесу

Зміст

Успішний бізнес – це послідовність правильних рішень. Розмірковуючи, як вчинити, бізнесмени-початківці часто ставлять підніжки своїй справі. У цій статті розповідаємо, як не допустити типових помилок і досягти успіху в бізнесі.

Головне правило будь-якого успіху - займатися улюбленою справою. Всі знають цю істину, але тільки одиниці знають, як зробити її своїм життям.

1) Навчіться делегувати

Бізнес, який тримається на одній людині, неможливо масштабувати: жоден підприємець не може вміти та встигати все. Делегування можливостей не означає втрати контролю — найміть професіоналів, яким довіряєте, і дозвольте їм виконувати свою роботу. Якщо здається, що довкола жодного професіонала, перегляньте підхід до пошуку кадрів.

2) Аналізуйте та плануйте

Припустимо, ви хочете продавати килимки для йоги у місті, де нещодавно закрився єдиний йога-центр. Ви вирішили, що людям більше подобається займатися вдома, а виявилося, що йога нікому не подобається як вид фізичної активності і килимки нікому не потрібні. Щоб такого не трапилося, вивчіть ринок та дізнайтеся максимум про обрану нішу. Зверніть увагу на пропозиції конкурентів, запросіть розцінки 10-15 постачальників та складіть хоча б схематичний бізнес-план. Спирайтеся не на припущення, а на цифри, щоб точно визначити переваги та слабкі сторони свого продукту щодо ринку.

3) Зрозумійте свою цільову аудиторію

Незнання цільової аудиторії та її поведінка веде до найбезглуздіших і образливих помилок. Наприклад, саме через них реклама автомобілів преміум-класу з'являється у метро та на зупинках громадського транспорту. Без портрета цільової аудиторії складно вибрати відповідний канал просування та побудувати модель продажів, яка відповідає звичній поведінці споживача. Розуміючи аудиторію, ви зможете звертатися до клієнта безпосередньо та подавати такий продукт, який вирішить його проблему та буде по-справжньому потрібен.

4) Будьте вперті!

На будь-якому новому шляху вас зустрінуть перешкоди і перепони, про які ви не знали раніше. Не бійтеся цього, йдіть далі. Ми ж пам'ятаємо, що цей шлях за межами вашого минулого життя, а це означає, що він вам ще не відомий. Але тільки пройшовши по новому для себе шляху можна потрапити туди, де раніше не був.

5) Дбайте про старих клієнтів

У гонитві за новими клієнтами не забувайте про стару, лояльнішу аудиторію, якій легше зважиться на покупку. Її утримання вимагає менше ресурсів, ніж залучення нової, але в обсягу продажів позначиться позитивно. Аналізуйте потрет лояльного споживача - це дозволить розширити охоплення за рахунок користувачів, схожих на нього за поведінкою.

6) Спробуйте нове

Навіть найстабільніші та найвідоміші компанії іноді вирішуються на ребрендинг і намагаються здивувати клієнта, освіжити сприйняття продукції. Бізнес вимагає готовності до змін: від звільнення неефективного співробітника, який працює з моменту заснування фірми, до експериментального розсилання. Говоріть «так» соцмережам, обладнанню останніх моделей та фахівцям, які застосовують нестандартні методики, щоб не відстати від конкурентів. Якщо в чомусь не знаєте, знайдіть людину, яка підкаже або візьме це на себе.

7) Дійте швидко!

Термін придатності будь-якої ідеї - 3 дні. Тому, якщо ви не робите перших кроків для реалізації ідеї протягом 3 днів, то ви не здійсните її ніколи. Кожна ідея - це можливість змінити своє життя. Але лише одиниці використовують її по-справжньому. Швидкі - частіше помиляються, але тільки так досягають вершин. Інші сидять і чекають наступної можливість, щоб знову її упустити.

8) Не заощаджуйте на всьому поспіль

Прагнення мінімізувати витрати можна пояснити, особливо на перших етапах розвитку бізнесу. Але не слід з економії знімати приміщення з дахом, що протікає, купувати обладнання б/в, відмовлятися від консультацій фахівців і наймати стажерів і родичів без досвіду в сфері замість професіоналів. Офіс, співробітники, техніка – це ресурси, без яких не буде бізнесу. Якщо якість цих ресурсів залишає бажати кращого, то результат буде таким самим.

9) Не нехтуйте формальностями

Розплатилися за купівлю офісної техніки готівкою та не взяли чек? Завантажили з інтернету типовий договір оренди нежитлового приміщення? Чи не взяли розписку? Те, що здається порожніми формальностями, — часто важливі юридичні аспекти, дотримання яких обов'язково для ФОП та закупівельних організацій.

10) Створіть пасивний дохід

Пасивний дохід – це дохід від вкладень, які будуть приносити дохід, а не лише вимагати вкладень знову і знову в його підтримку. Наприклад, якщо автомобіль використовується просто тільки для пересування, то від цього немає пасивного доходу. А от якщо купити автомобіль і за допомогою нього заробляти, тоді автомобіль буде приносити пасивний дохід.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

960.5KПрочитань
11Автори
784Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається