Ці круті ідеї та тренди будуть затребувані з 2023 по 2035 рік
Дедалі більше підприємців створюють нові технологічні стартап-компанії, потенційно здатні вирішити такі найважливіші глобальні проблеми, як зміна клімату, надлишок відходів, нестача води, зникнення тварин і рослин.
Основні інноваційні бізнес-ідеї для крутих стартапів на найближчі 12 років
Генеративний штучний інтелект (ШІ)
Цифрове прискорення загалом стало великою тенденцією останніх кількох років. У 2023-2025 роках у світі цифрове прискорення продовжиться. Один зі способів, як стартапи використовуватимуть цифрове прискорення, - це генеративний штучний інтелект (ШІ).
"Генеративний ШІ" - це широкий парасольковий термін, який охоплює багато чого. У найпростішому випадку це стосується неконтрольованих алгоритмів машинного навчання. Ці алгоритми створюють ("генерують") новий контент і знання, використовуючи те, чого вони навчилися.
Наприклад, штучний інтелект для генеративного кодування може сам генерувати код. Цей код ставатиме дедалі складнішим і витонченішим у міру "навчання" ШІ. Цю можливість можна використовувати для виправлення помилок і поліпшення функцій у додатках.
За допомогою цієї технології проблеми перекладу з будь-якої мови на будь-яку іншу мову будуть повністю вирішені. Ми не зможемо відрізнити контент, створений людьми, від контенту, створеного штучним інтелектом - у письмовому контенті, відео, цифровому мистецтві та багато іншого. Ми бачимо, що ринок ШІ зростає в геометричній прогресії, і ми очікуємо, що 2023 року світовий ринок ШІ перевищить $50 млрд.
Однак генеративний ШІ таїть у собі певні небезпеки. Іноді це пов'язано з такими речами, як глибокі фейки і неправдиві новини. Але за правильного використання у нього багато корисних застосувань:
Генеративний ШІ чудово підходить для автоматизації нудної, повторюваної роботи цифрової творчості. Наприклад, він може відредагувати зображення і аудіофайли, щоб отримати чіткі і чіткі результати. Така робота трудомістка і нудна для інженерів-людей, але для генеративного ШІ вона дається легко.
Генеративний штучний інтелект може швидко створювати моделі для тестування. Вони корисні для всього: від прогнозування погоди до дослідження аудиторії.
Генеративний ШІ може вигадувати ідеї контенту для блогів, постів у соціальних мережах і багато чого іншого.
Генеративний штучний інтелект може дуже швидко створювати цифрові прототипи.
Бум технології Інтернету речей (IoT)
Інтернет речей - сьогодні це більше, ніж інтерактивні холодильники. Технологія IoT дає змогу всьому, від вашої системи опалення до вашого велосипеда, стати порталом даних.
Інтернет речей ось уже кілька років досягає критичної маси. У 2023-25 роках він стане більш масштабним і доступним, ніж будь-коли раніше. По суті, пристрої IoT є комунікаційними шлюзами. Кожен комунікаційний шлюз - це ще одна можливість налагодити відносини з клієнтами. Але стартапам, які активно впроваджують технології Інтернет речей, слід бути обережними. Споживачі не будуть задоволені, якщо їхній холодильник почне забиватися випадковою рекламою брендів.
Якщо ви збираєтеся використовувати Інтернет речей для маркетингу та комунікацій, слід віддати контроль клієнту. В іншому разі ви можете здатися наполегливим і нав'язливим брендом. І це останнє, чого ви хочете, коли намагаєтеся побудувати відносини між брендом і клієнтом.
Стартапи в майбутньому також можуть використовувати Інтернет речей для прискорення бізнес-процесів. Такі речі, як смарт-трекери, допомагають в управлінні офісом. Інтелектуальні функції безпеки можуть попередити вас про потенційний злом. Картрідери для малого бізнесу можуть надсилати дані про транзакції прямо у вашу CRM. Ви навіть можете використовувати Інтернет речей для надсилання інструкцій виробничим машинам.
Криптовалюта і Web 3.0
Ethereum збереже домінування серед розробників, оскільки віртуальні машини Ethereum (EVM) продовжують викликати мережеві ефекти серед розробників. Ми також продовжимо стикатися з негативними наслідками для екосистем за участю FTX, але це не утримає більше альтернативних рівнів 1 від появи, циклічної появи і втрати популярності.
Токенізація змінить відносини між компаніями та їхніми спільнотами. Для компаній усіх форм і розмірів - а не тільки "компаній Web3" - стане нормою пропонувати своїм спільнотам клієнтів, фанатів і прихильників можливості для зростання за допомогою випуску токенів. Токенізація відкриває можливість роздрібної участі в приватних ринках завдяки ліквідності, фракціонуванню, швидкому розрахунку і прозорості, що вигідно обом сторонам угоди.
Однією з найзахопливіших подій у цій галузі є інтеграція ШІ в технологію Web 3.0 Використовуючи машинне навчання та обробку природної мови, чат-боти та віртуальні помічники на базі штучного інтелекту полегшать компаніям спілкування з клієнтами.
CSaaS (кібербезпека як послуга) - або аутсорсинг кібербезпеки
Аутсорсинг хмарних сервісів був тенденцією бізнесу в останні кілька років. У 2023-2030 роках світовий ринок CSaaS (кібербезпека як послуга) стане величезним.
Кібербезпека дуже і дуже важлива. Кіберзлочинність зростає, і з кожним днем вона стає все більш витонченою. За прогнозами аналітиків, до 2025 року кіберзлочинність коштуватиме світовій економіці $10,5 трлн кожного наступного року.
Водночас посилюються покарання за кібератаки. Законодавство, таке як GDPR і CCPA, жорстко розправляється з брендами, які не захищають дані клієнтів. Відповідно до GDPR компанії можуть бути оштрафовані на суму до 4% від усього їхнього річного обороту за витік даних.
Тому дуже важливо, щоб компанії та бренди були на вершині кібербезпеки. Один з найкращих способів зробити це - довірити кібербезпеку фахівцям. Хмарні компанії, що займаються кібербезпекою, мають масу переваг для стартапів:
Вони надають послуги CSaaS високого рівня за доступною ціною. У багатьох стартапів немає ресурсів, щоб найняти талановиту команду з кібербезпеки. Завдяки аутсорсингу вони отримують необхідний їм досвід за доступною ціною.
Дають цілодобове обслуговування. Команди CSaaS можуть присвятити всю свою роботу захисту систем своїх клієнтів. Таким чином, бренди можуть присвятити себе клієнтам, не турбуючись про кібербезпеку.
У них найпередовіші технології безпеки. Найкращі системи кібербезпеки дорогі у володінні. Найнявши компанію CSaaS, стартапи можуть отримати переваги передових технологій без попередніх витрат.
Переробка пластику, як ноу-хау
Пластик - один із найлютіших ворогів сучасності. Незважаючи на те, що в сучасному світі пластик незамінний, він більше шкодить нашому життю, ніж допомагає. Неминуче зло, скажете ви. Незалежно від твого особистого ставлення до навколишнього середовища, переробка сміття може стати твоїм покликанням і стартапом на мільйони доларів.
Переробка пластику має великий потенціал на світовому ринку. Планета забита пластиком, і нові пластикові вироби - це найменше, чого вона зараз потребує. Настав час взяти переробку пластику під контроль і створити нові технології в цій масштабній індустрії.
За підрахунками вчених, пластик, зібраний по всій Землі, оцінюють у понад $500 млрд. Думаю, масштаб і перспективи для бізнесу зрозумілі.
Викидати легше, ніж переробляти. Саме тому пластикові відходи завдають шкоди нашій Планеті, потрапляють у землю та океан і повертаються до нас у формі мікропластику в їжі.
Ринок супердодатків зростатиме
Супердодаток - це, по суті, універсальна платформа, яка пропонує кілька сервісів у єдиному великому і просунутому додатку. По суті це як портал - мобільний застосунок. За даними аналітиків Gartner, супердодатки стануть однією з провідних тенденцій технологічних стартапів у 2023-2025 році.
Що робить супердодатки такими популярними під час запуску? Задовольняють усі потреби користувача в одному місці. Оскільки наші смартфони мають обмежений об'єм пам'яті, єдиний універсальний застосунок, безумовно, кращий;
Дійсно, супердодатки, такі як PhonePe (додаток для цифрових платежів) і Grab (спочатку технологічне рішення для доставки), мають зараз величезну популярність у різних країнах. Супердодатки надають такі послуги, як:
Доставка продуктів/ліків/продуктів;
Цифрові платежі;
Відео трансляція;
Бронювання готелю і багато іншого.
Фінтех залишиться популярним
Фінтех-стартапи були найбільшим одержувачем венчурних доларів у 2022 році, незважаючи на загальне скорочення венчурного фінансування цього складного року і незважаючи на банкрутство відомих крипто-бірж і крипто-компаній.
Як прогнозує Crunchbase у 2023-25 роках, найвірогідніше, буде продовжено інвестиції у фінтех-компанії, особливо в галузі платежів B2B і бізнес-послуг, хоча ми повинні очікувати скорочення криптофінансування після краху FTX.
Боротьба з відходами та сміттям за допомогою роботів
Кількість відходів у всьому світі збільшується із загрозливою швидкістю, водночас керувати ними дедалі складніше. Збирати й утилізувати сміття в такому обсязі важко, особливо з огляду на загрози для здоров'я і життя, що супроводжують ці процеси.
І чому ми повинні дозволяти людям ризикувати їхніми життями і контактувати зі сміттям, якщо є зручна альтернатива - роботи? В останні кілька років робототехніка досягла серйозного технологічного прориву.
Багато компаній з управління відходами та їхнього перероблення вже використовують роботів, але збирання сміття досі залишається сферою, в якій роботи практично не задіяні.
Ідеї зі створення роботів, що збирають відходи, вже розробляються по всьому світу.
До прикладу, Чиказька некомерційна компанія AltruBots винайшла робота-сміттяра, який має очистити річку Чикаго. Роботів також можна навчити розрізняти види сміття, щоб розділяти його для переробки або остаточної утилізації.
Якщо тобі подобаються технології та ідея про чистішу планету, роботи-сміттярі можуть стати чудовим вибором для твого стартапу. За рахунок цього екологічного бізнесу ти не просто багато заробиш, а зробиш свій внесок у захист довкілля, а й позбавиш багатьох людей ризиків, на які вони наражаються, збираючи сміття щодня.
Електромобілі прискорять технології та інновації в галузі акумуляторів
Зростаюче використання електромобілів загострило потребу в поліпшених технологіях швидкого і бездротового заряджання та інноваціях у сфері акумуляторів. У результаті накопичення енергії - це розглядається як основна тенденція у 2023-2025 роках у всіх галузях, і очікується, що до 2027 року його ринок ноу-хау акумуляторів принаймні потроїться (з $10 млрд до $37 млрд).
Акумуляторні технології продовжуватимуть удосконалюватися з погляду щільності енергії, діапазону температур, циклів перезарядки і терміну служби, технологій та інфраструктури, стабільності поставок матеріалів, витрат, управління життєвим циклом і утилізації.
Точно так само ринок водню в автомобільній галузі отримає масштабні зміни. Виробництво, зберігання і транспортування водню зазнають значних інновацій, щоб знизити пов'язані з цим витрати і обмеження, а також розширити широкомасштабне використання транспортних засобів, що працюють на водні.
Інноваційні водоочисні технології
З кожним днем чиста вода на Землі стає все більшою розкішшю. Незважаючи на те, що існують традиційні способи очищення води, тривають пошуки нових, екологічно безпечних шляхів очищення.
Планета потребує не просто водоочисних технологій, а інноваційних розробок, таких як атмосферний генератор води, що дає змогу генерувати воду з вологого повітря.
Однією з найбільших проблем, з якою нам доведеться зіткнутися в цьому десятилітті, є нестача води, а також постачання нею постійного зростаючого населення.
Вирішення цих питань може стати гідним викликом для амбітних підприємців.
Деякі стартап-проекти вже почали створювати воду з повітря. Ринок атмосферного генерування води дуже перспективний. Очікується, що він значно зросте в наступні кілька років.
Існують простіші способи очищення води, наприклад за рахунок біопіску. Локальне рішення для очищення води - це перспективна бізнес-ідея.
Очищення повітря та зменшення рівня CO2 в атмосфері
За останнє десятиліття показники забруднення повітря значно погіршилися. Такі міста, як Пекін, Нью-Делі, Мехіко та інші мегаполіси перетворилися на справжні газові камери.
Незважаючи на те, що в цих містах було вжито відповідних заходів, якість повітря практично не змінилася. Люди стали користуватися очисниками повітря, особливо у власних будинках.
Ринок очищення повітря однозначно зростає і, як очікується, продовжуватиме розвиватися. Найскладніше буде розробити недорогі технології, доступні масовому споживачеві.
Уже створено хороші промислові очищувачі повітря - це ефективне рішення локально, але подібні прилади не можуть вирішити проблему на глобальному рівні.
Інженери та винахідники мають зосередитися на технологіях, які знизять рівень CO2 в атмосфері та вплинуть на чистоту повітря загалом.
Технології, що надають доступ до освіти
Брак хорошої освіти можна вважати коренем більшості проблем, з якими ми стикаємося. Чи можуть люди в бідних країнах здобувати якісну освіту, в потрібному масштабі та за низькою ціною, щоб мати можливість для кар'єри та розпочати прибуткову справу? Так, це можливо.
Тренди зростання ринку освітніх технологій заманливі для стартапера-початківця, проте час замислитися над соціальним прогресом. Технології допомагають нам подолати такі обмеження, як відстань, мова, час і простір.
Сумно, що в епоху існування зондів на Місяці та Марсі, на землі все ще є місця, де освіта все ще не доступна. Освітнім стартапам слід зосередитися на інноваціях, які доставлять освіту у віддалені місця з економікою, що розвивається.
Цієї мети не просто досягти, але тим ціннішим буде результат. Освіта відіграє важливу роль у загальному розвитку будь-якої держави. Стартапам у сфері освітніх технологій слід зосередитися на країнах з низьким рівнем доступу до освіти у віддалених, економічно ослаблених, сільських демографіях.
Інноваційні автомати медичних послуг
Охорона здоров'я в наш час - стало дорогим задоволенням, особливо для людей з низькими доходами. Дорогі лікарні, висококваліфікованих лікарів і зручну інфраструктуру складно винести за межі міст, багаті жителі яких можуть дозволити собі оплату медичних послуг.
Але як бути з бідними? Чи можна використовувати інноваційні технології, щоб вирішити проблему доступу до охорони здоров'я?
Автомати медичних послуг можуть надати подібний доступ і бути надійним джерелом доходу для їхніх власників.
Ці автомати схожі на банкомати або термінали, які можуть провести медичний огляд, поставити діагноз, зробити аналіз крові, видати ліки і забезпечити віддалену консультацію з лікарем.
Автомати медичних послуг уже використовуються в деяких розвинених і технологічних країнах.
Подібні технології зменшують витрати на охорону здоров'я, а зібрана й оброблена інформація про не міських жителів становить великий інтерес для деяких організацій, включно з фармацевтичними компаніями.
У світі вже діють компанії, що спеціалізуються на розробці автоматів медичних послуг, які проводять медичний огляд і здійснюють допомогу в екстрених ситуаціях. З розвитком подібних технологій жителі сільської та віддаленої місцевості отримують доступ до термінових медичних послуг.
Веганська їжа - це тренд, який прогресуватиме
Веганство швидко набуває популярності, особливо серед молоді. Більшість людей не мають достатнього уявлення про веганські рецепти та інгредієнти, на що вказує мала кількість орієнтованих на веганство ресторанів.
Оскільки ринок веганства зростає і, як очікується, активно зростатиме й надалі, зараз найкращий час для відкриття інноваційного стартапу в цій сфері.
Такі стартапи просувають ідеї веганства і здорового способу життя, вони пропонують клієнтам овочеві та фруктові страви, безлактозне молоко і веганське м'ясо. За рахунок цього благородного бізнесу можна рятувати тварин і водночас добре заробляти.
Інноваційні харчові технології
Це факт, що нині індустрія харчових технологій зростає з кожним днем, проте на цьому ринку є багато сфер і перспективних ніш, які можна розвивати. Серед них такі інноваційні, як друк їжі на 3-D принтері та виробництво веганського м'яса.
Обидві індустрії допомагають створювати екологічну альтернативу звичайним продуктам.
3-D друк їжі економить час, гроші та трудовитрати, а виробництво веганського м'яса - це здоровіша й етичніша заміна звичайному м'ясу.
Проте у світі не так багато стартапів у сфері 3-D друку продуктів харчування. Ринок веганського м'яса теж тільки починає зростання. Як бачите, це два перспективних бізнес-напрямки на нових ринках, що активно зростають.
Прогрес технологій дронів, зростання сервісів доставки дронами
Хоча доставка дронами вже не нова технологія і явище зараз розповсюджене, вона не дуже розвинена з комерційного погляду (приміром, в Індії та деяких країнах існують суворі обмеження щодо використання дронів). Однак це дуже перспективна індустрія і стартапи, пов'язані з дронами, можуть займати сильну позицію на ринку.
Дрони революціонізують логістику в управлінні ланцюжками поставок. Фактично, за оцінками, до 2025 року 10% усіх вантажів у світі будуть перевозитися автономними системами, такими як безпілотні автомобілі та дрони. Ці зміни стали можливими завдяки технологіям нового покоління, які дозволяють дронам літати самостійно без втручання людини. Це відкрило абсолютно новий світ можливостей для застосування дронів у логістиці.
Наприклад: дрон може самостійно долетіти до певного місця на складі та провести інвентаризацію товарів. Потім він може відправити ці дані назад у центральну базу даних, яка може автоматично відстежувати, де перебувають ці товари, коли вони переміщуються зі складу на склад або з корабля на берег.
Незважаючи на те, що легалізація доставки дронами може зайняти деякий час, стартапери можуть взяти приклад з таких компаній, як Zipline. Цей стартап із Кремнієвої долини запустив першу у світі національну систему доставки дронами в Руанді.
Подібні стартапи повинні сконцентрувати увагу на доставці їжі та необхідних медичних засобів у місця, де люди дуже потребують цього.
Системи доставки дронами можуть надати допомогу під час повеней, посух та інших природних катастроф. Цей ринок динамічно розвивається, але очікується, що він значно зросте в наступні кілька років.
Блокчейн, ШІ, IoT, VR і AR, квантові обчислення - ці технології будуть у тренді у 2023-2030 роках
Досягнення в галузі штучного інтелекту і машинного навчання призведуть до появи більш схожих на людину віртуальних помічників та інтелектуальної автоматизації в різних галузях;
Інтернет речей (IoT) і далі розширюватиметься, підключаючи більше пристроїв і створюючи нові можливості для збору та аналізу даних;
Технологію блокчейна використовуватимуть для створення нових типів цифрових активів і децентралізованих платформ і дедалі ширше застосовуватимуть у різних галузях;
Квантові обчислення ставатимуть дедалі актуальнішими і важливішими для вирішення складних завдань у таких галузях, як фінанси, охорона здоров'я та логістика;
Віртуальну (VR) і доповнену реальність (AR) дедалі частіше використовуватимуть як для розваг, так і для практичних застосувань, як-от віддалена робота й освіта;
Мережі 5G стануть більш поширеними, що забезпечить вищу швидкість інтернету і більш надійне з'єднання;
Хмара і 5G змінюють усе. Ширше використання живого ШІ для збору та візуалізації даних і постійне стирання межі між грою і реальним світом;
Автономні транспортні засоби стануть більш поширеними, що підвищить безпеку та ефективність на дорогах;
Робототехніка і дрони будуть частіше використовуватися у виробництві, доставці та інших галузях;
Прикордонні обчислення ставатимуть дедалі важливішими в міру того, як дедалі більше пристроїв під'єднуватимуться до Інтернету, що дасть змогу обробляти дані ближче до джерела;
Біотехнологія і редагування генів будуть продовжувати розвиватися, що призведе до нових методів лікування і потенційних етичних проблем.