20 ідей зимового бізнесу

Зміст

Щоб визначитися з напрямком для зимового бізнесу, враховуйте такі чинники:

  • Коливання температури. Останніми роками зими спостерігається нестійка погода. Через це окремі види бізнесу можуть "прогоріти". Наприклад, ви планували заробляти чищенням снігу, а зима видалася безсніжною.

  • Зимові канікули. Затяжні вихідні збільшують попит на розваги. Насамперед, це стосується зимових забав, наприклад: катання на лижах, сноутюбінг тощо.

  • Холод. Взимку актуально все, що пов'язано з теплом: в'язані светри, вовняні шкарпетки, обігрівачі та каміни, утеплення будинків тощо.

  • Психологічні та фізіологічні чинники. Взимку багато людей відчувають занепад сил, депресії тощо. Люди прагнуть розваг і позитивних емоцій. Ось чому взимку популярний розважальний бізнес.

Зима надає чимало можливостей для підприємців - як початківців, так і досвідчених. Якщо ви вже працюєте у сфері продажів і просто шукаєте зимові товари, які можна вигідно реалізувати, зверніть увагу на перші 10 ідей у списку. А якщо ви плануєте зробити ваш сервіс актуальнішим, вам стане в пригоді друга частина добірки із зимовими послугами.

1. Продаж рукавичок, шкарпеток і капців із підігрівом

Взимку на кожному розі можна зустріти точку, що торгує рукавичками, шарфами і шапками. Конкурувати з таким товаром складно. Але можна бути більш просунутим - і запропонувати покупцям товари зі спеціальною системою обігріву. Вироби можуть нагріватися і від мережі, і від батарейок або USB. Наприклад, є домашні капці, які заряджаються від розетки. А рукавички, що працюють від USB, можуть зігрівати руки протягом 6 годин поспіль. З'явилися навіть устілки, які обігріваються вбудованими літій-іонними батареями і можуть управлятися пультом.

Це не просто практичний товар, який можна купити собі, а й корисний подарунок. А взимку тема з подарунками актуальна для всіх. Що ж стосується формату бізнесу - ви можете відкрити торговельну точку, наприклад, острівець у ТЦ, а можете реалізовувати товар через інтернет-магазин або сайт-односторінник.

Чи багато можна заробити на продажу таких виробів? Розглянемо на прикладі шкарпеток з підігрівом. Закупівельна ціна таких виробів становить 100-200 гривень, а в магазинах вони продаються за 500-1000 гривень. Разом, прибуток з однієї пари шкарпеток - понад 400 гривень.

2. Продаж пристроїв сушіння черевиків

Взимку в багатьох районах спостерігається підвищена вологість, через що речі потребують сушіння. Усім знайома картина, коли зимові черевики сушаться біля батареї. Але це може зіпсувати взуття. Ось тут на допомогу приходите ви - продавець гаджетів, які видаляють вологу з речей і одночасно надають їм приємного запаху.

3. Продаж зимових подарункових кошиків

Цікава ідея - продавати набори з найпотрібніших в зимовий час дрібниць: теплі шкарпетки, баночка меду, фіточай, гаджети з підігрівом (наприклад, рукавички), крем для рук, аромасвічка тощо. Можна запропонувати кілька тематичних комплектів.

4. Продаж зимових светрів

Ну яка зима без в'язаних светрів з оленями? З року в рік такі светри користуються популярністю. Їх купують як подарунок, для повсякденного носіння або спеціально для святкування Нового року. Ви можете організувати торгову точку в ТЦ або запустити тимчасовий сайт чи групу в соцмережах.

5. Продаж камінів, печей та обігрівачів

Взимку актуальні всі товари, які можуть давати тепло. Тому зайнятися продажем камінів, печей або обігрівачів - це вдала ідея. Але вам потрібно ретельно вибирати асортимент. Сьогодні ринок пропонує різне теплове обладнання, зокрема новинки - наприклад, популярними стають інфрачервоні обігрівачі, які кріпляться до стелі, що економить місце.

Взимку зростає попит на каміни. Зазвичай, фірми, які продають каміни, надають і послуги з установки. Але організувати такий бізнес не так просто: по-перше, діяльність зі встановлення камінів пов'язана з підвищеною небезпекою, тому вам потрібно здобути професійні навички, перш ніж розпочинати справу; по-друге, потрібні спеціалізоване обладнання та інструменти - а це чималі вкладення; по-третє, сама робота доволі складна й копітка. Але всі труднощі компенсуються високим доходом.

6. Продаж курток із захистом від застуди

Ще один варіант інноваційних речей. Тепер з'явилися куртки, які оснащені водонепроникною підкладкою і вставками з іонами срібла. Завдяки цьому людина захищена від шкідливих мікробів і впливу низьких температур. Одну з таких курток запропонував бренд Xiaomi.

Очікується, що попит на такі куртки буде високим, адже зараз люди приділяють особливу увагу своєму здоров'ю. Висновок: придбайте партію таких курток і продавайте їх за допомогою інтернету. Ви також можете урізноманітнити асортимент своєї торгової точки.

7. Продаж зимових товарів для авто

Взимку автомобіль потребує особливого догляду. Це зимова гума, незамерзаюча рідина для омивання скла; механічні склоочисники; рідина для розморожування замків; механічні склоочисники; накидки на сидіння з підігрівом тощо. Ви можете знайти місце - поруч із заправкою, жвавою дорогою або автомийкою, щоб організувати тимчасову точку для продажів.

8. Продаж санок, льодянок, тюбінгів

Взимку в кожному місті будують крижані гірки, з яких люблять кататися і дорослі, і діти. Тож у місцях народних забав активно торгують санками, льодянками, тюбінгами та іншими засобами для активного відпочинку. Ви можете урізноманітнити свій асортимент оригінальними зимовими іграшками: снігокати, бластери для гри в сніжки, сніжкороби, набір для будівництва сніговика, формочки для будівництва голку, снігоступи у формі слідів снігової людини тощо. Усе це можна придбати за мінімальною ціною на китайських сайтах і продавати з високою націнкою.

9. Продаж зимових чохлів на дитячі коляски та автокрісла

Взимку утеплюються всі - навіть дитячі візочки. Вигідна ідея для сезонного бізнесу - продаж зимових чохлів на коляски та автокрісла. Вони застосовуються для додаткового захисту від вітру, дощу і снігу, зігріваючи навіть за низьких температур. У комплект до такого чохла можуть йти теплі рукавички, які чіпляються на ручку коляски, або накидки на автокрісло, що нагадують ковдрочку.

Ідея підійде для рукодільниць - тоді не доведеться закуповувати партію товарів, а працювати за індивідуальними замовленнями. Серед молодих мам дуже цінується товар handmade, а отже, на цьому можна непогано заробити.

10. Продаж термобілизни

Ще один предмет гардероба, який користується високим попитом у зимовий період. У цей час націнка на товар може досягати 100%. Продавати її вигідно як у торгових точках, так і через інтернет.

11. Організація фотосесій, прокат фотозони

З настанням холодів фотографи переміщаються з парків і відкритих локацій у фотостудії. У листопаді-грудні проходять новорічні фотосесії, потім починаються лавсторі до 14 лютого. Багато весільних фотосесій взимку часто проходять у студії.

Тож якщо у вас є невелике приміщення з вікном, яке можна переобладнати на фотостудію, - починайте! Година оренди, в середньому, коштує 600-1000 гривень, залежно від міста. Бізнес підійде творчим натурам з організаторськими здібностями.

12. Професійне очищення дахів і доріг

У багатьох містах взимку з'являються дві проблеми - сніг і бурульки. Не завжди ЖЕК і комунальники встигають прибирати обмерзання і розчищати дороги. Ви можете закупити обладнання, зібрати бригаду з 3-4 осіб і надавати відповідні послуги зі снігоприбирання. Вашими клієнтами будуть комерційні установи, власники автостоянок і власники житлових будинків. Ця послуга користується великим попитом останніми роками.

Вартість 1 снігоприбиральної машини становить близько 20 тис. гривень. До неї ще доведеться докупити причіп та інвентар (лопати, лом тощо). Разом, мінімум, який знадобиться для відкриття бізнесу, 50 тис. гривень.

Не економте на обладнанні. Хороші снігоприбирачі мають велику потужність, функцію прибирання криги тощо. Усе це прискорює процес роботи, що позитивно позначиться на обсязі прибутку. До речі, про прибуток: у середньому, послуги з прибирання снігу коштують 2-3 тис. гривень за прибирання 1 тис. кв. м. території.

13. Пункт вуличного харчування

Прибуткова ідея - організувати продаж зимових напоїв і традиційних зимових страв у місцях новорічних гулянь. Безалкогольний глінтвейн і медовуха, чай і кава, імбирні пряники, булочки з корицею, гарячі млинці, морс тощо.

Ви можете розмістити пункт на жвавому перехресті, у парку, недалеко від ковзанки. Інший варіант - зробити пункт продажу пересувним.

14. Пакування подарунків

Грудень, січень і лютий багаті на подарунки, тому пакування презентів взимку стає як ніколи актуальним. Ідея хороша для підприємців-початківців і творчих натур, які планують розвивати справу. Невелика точка, яка упаковує подарунки, може стати початком вашого успішного бізнесу.

Для старту потрібно орендувати торгову точку в ТЦ, де більшість людей і купують подарунки. Вигідно бути сусідами з квітковими крамницями, сувенірними крамницями або магазинами подарунків. Закупіть пакувальний папір, подарункові коробки, сумки та інші необхідні матеріали.

15. Прокат лижного обладнання або санок

Взимку люди з радістю катаються з крижаних гірок, влаштовують прогулянки по снігу, - одним словом, потребують спеціального інвентарю. Не всі готові його купувати, тому актуальною є послуга прокату зимового обладнання.

Вкладення досить великі, але попит на таке обладнання стабільний кожної зими. Закупівля лиж і санок - вкладення пристойні, але можна придбати б/в і заощадити. Попит на обладнання стабільний кожної зими. Як показує досвід учасників ринку, всі витрати відбиваються в перший же місяць за сніжної погоди.

16. Перегони на зимових велосипедах

Цікавий спосіб провести дозвілля по-зимовому. Організовувати перегони на спеціальному велосипеді. Трасу можна прокласти в будь-якому місці. Така розвага більше зацікавить молодь. Тому ви можете рекламувати і продавати свої послуги через інтернет.

Вам буде потрібно закупити зимові велосипеди, розробити маршрут. Друге - безкоштовно, перше - близько 15 тис. гривень за 1 велосипед. Ну а щоб влаштувати перегони, потрібно мінімум 3 велосипеди. Разом, для відкриття потрібно близько 50 тис. гривень.

17. Сноутюбінг

Під незнайомим словом зустрічається просте пояснення. Сноутюбінг - це спуск із гірки на надувних санях або льодянках. Щоб організувати таку розвагу, знадобиться підібрати відповідне місце, зробити гірки для спуску і закупити обладнання. У середньому, ціна якісних сноутюбів становить близько 1000 гривень. На старті потрібно придбати хоча б 10-15 таких. Разом, початкові вкладення складуть близько 25 тис. гривень, включно з підготовчими роботами.

18. Прогулянки на лижах

Цільова аудиторія таких прогулянок - активні та спортивні люди. Ви можете самостійно організувати маршрут, придумати цікаву програму і всією цією дружною компанією вирушити на прогулянку. Вам буде потрібно придбати кілька пар лиж, а також продумати рекламну кампанію, щоб залучити клієнтів.

19. Лазня на колесах

У холодну пору року популярністю користується автофургон, перебудований під просту лазню на кілька людей. Принцип роботи: фургончик на тиждень-два заїжджає на подвір'я спального району і за допомогою мегафона та друкованої реклами заохочує мешканців відвідати мобільну лазню. Але майте на увазі, що за сильних морозів обслуговування лазні може ускладнитися. Тому в такий час краще уникати роботи мобільної лазні.

Ви можете розміститися не тільки в спальному районі. Баня для того й на колесах, щоб переміщатися і шукати більш вдалі місця. Це можуть бути: біля бази відпочинку; на місцях, де збираються рибалки тощо.

20. Заробіток на новорічних святах

Коротенько нагадаємо, що основні види заробітку на новорічні свята це:

  • Різні вироби для новорічного декору, зокрема вироби ручної роботи;

  • Оренда: заміських будинків, карнавальних костюмів, ялинок та ялинкових іграшок;

  • Послуги оформлення та дизайну в новорічній стилістиці (для корпоративних і приватних клієнтів);

  • Організація заходів, проведення новорічного дозвілля;

  • Приготування їжі, кейтеринг;

  • Продаж новорічних подарунків.

Як не помилитися з вибором напряму

Високу прибутковість зимового бізнесу забезпечує великий приплив клієнтів, тому вирішальним фактором під час вибору ідеї буде: аналіз споживчого попиту та конкуренції.

Нюанси, на які варто звернути увагу, коли обираєте напрямок бізнесу:

  • Початкові знання та навички - обирайте тему, на якій ви добре розумієтеся або яка не потребує навчання. Життєвий цикл сезонного бізнесу становить 3-5 місяців. Тому у вас не буде часу, щоб навчатися, заглиблюватися в тему і тонкощі бізнесу. Доведеться діяти оперативно, вибираючи найпростішу і найдієвішу схему.

  • Користь для споживачів - послуга або товар мають бути затребувані на ринку і зрозумілі для споживача. Наприклад, якщо ви плануєте продавати куртки, що захищають від застуди, необхідно точно донести до клієнта, чому він повинен це купити. В історії з курткою зробити це складніше, ніж із зимовою гумою для машини. Тому потрібно заздалегідь продумати, хто буде вашою цільовою аудиторією і як швидко ви зможете вийти на стабільні продажі. Якщо у вас немає чіткого уявлення і схеми дій - краще цю ідею відкласти.

  • Аналіз конкурентів - обов'язково оцініть заповнення тієї ніші, в якій плануєте працювати. Якщо в місті, умовно, 20 точок із продажу рукавичок, є ймовірність, що ваша 21 буде зайвою. Але також майте на увазі, що відсутність конкурентів - ще не фактор успіху. Іноді це говорить про те, що на місцевому ринку така ідея просто не приживеться. Щоб не помилитися з висновками, слід розглядати фактори в сукупності.

Якщо все буде сплановано правильно, то сезонний бізнес окупиться за 1-1,5 місяця і приноситиме високий дохід. Усе залежить від навичок і дій самого підприємця.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

862.6KПрочитань
11Автори
668Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається