25 ідей, як заробити на новорічних святах

Зміст

Чи варто взагалі затівати новорічний бізнес? Відповідь "так" пояснюється кількома причинами. Як правило, новорічний бізнес - це швидкий старт і швидкий період окупності. По-друге, це "золотий час", коли відбуваються найімпульсивніші та необдумані покупки. Передноворічна метушня геть відключає у людей "режим економії" - вони готові багато витрачати, а підприємці готові багато заробляти. По-третє, до новорічних свят готуються абсолютно всі: і приватні особи, і компанії. А це просто гігантське охоплення аудиторії.

1. Новорічний хендмейд: іграшки, листівки, свічки, подушки

Новорічний настрій насамперед створюють прикраси. Люди намагаються оточити себе красивими, тематичними речами, що створюють атмосферу свята. Їх використовують також і як подарунок, тому новорічний хендмейд завжди дуже затребуваний.

Суть бізнесу на хендмейді полягає у виготовленні оригінальних прикрас і святкового декору для роздрібного продажу. Вироби ручної роботи вигідно виділяються на тлі однотипних китайських товарів, які заполоняють полиці в магазинах. Вони підкорюють покупців своєю індивідуальністю, душевністю та якістю. Тому якщо ви займаєтеся рукоділлям, можна перетворити свої вміння на гроші.

Тематика надає величезний політ фантазії. Ось лише мала частина ідей:

  • святкові чохли на меблі;

  • спідниці для узніжжя ялинки;

  • різдвяні шкарпетки;,

  • новорічні вінки;

  • новорічні свічки;

  • чохли на подушки або фігурні подушки,

  • ялинкові іграшки (дерев'яні, в'язані, з хутра, бісеру, з нанесенням фотографій або зображення на замовлення тощо),

  • гірлянди,

  • листівки.

Витрати на цей бізнес пов'язані з придбанням матеріалів для виробів та оренду місця торгівлі. Щоб заощадити на оренді, можна запустити продажі через інтернет. Завдяки соціальним мережам прорекламувати і продати свої вироби можна з мінімальними витратами. Пам'ятайте, що двигун торгівлі в соціальних мережах - картинка. Тому постарайтеся створити привабливі фотографії своїх товарів. Хороший ефект може дати участь у новорічних ярмарках і виставках.

Успіх починання залежить від самої ідеї, якості роботи та адекватної вартості на товар. У продажній вартості мають бути закладені витрати на виробничі витрати на матеріали та оплату ручної роботи.

2. Бізнес для власників собак: катання на упряжках, хаскі для новорічної фотосесії

У вас є собака, який не працює, але багато їсть? Завдяки цим ідеям ваш вихованець зможе взяти участь у поповненні сімейного бюджету.

Перший варіант заробітку - організація катань на собачих упряжках за певним маршрутом, прогулянки за містом або лісом. Таку розвагу можна провести і в місцях масового скупчення людей: у парках, на базах відпочинку тощо. Чи багато ви бачили собачих упряжок на новорічні свята? Конкуренція на ринку подібних послуг невисока, ідея не заїжджена і сподобається людям, тому можна очікувати високого попиту. Для повного екіпірування потрібні вкладення до 50 тисяч грн, які підуть на купівлю саней і спеціального спорядження для тварин.

У середньому, одне коло з відстанню 500 метрів може коштувати до 500 гривень. Якщо вигідно продумати маршрут і грамотно підійти до реклами, можна окупити вкладені кошти менше, ніж за місяць.

Щоб організувати такий бізнес, необхідно вибрати відповідні локації й обговорити це з власниками місця. Власники заміських клубів і баз відпочинку, напевно, будуть зацікавлені в тому, щоб на їхній території відкрився такий цікавий "атракціон", здатний залучити відвідувачів.

Ідея ідеально підходить для заводчиків собак і власників розплідників хаскі, лайок, маламутів. Загалом, для тих, хто утримує кілька собак, які будуть в упряжці. Щоб організувати такий бізнес, потрібно бути впевненим у самих собаках - їхній дресурі, характері та поведінці.

А що робити тим, у кого лише один собака? Можна організовувати фотосесії, в яких ваш вихованець буде в головній ролі. Сьогодні новорічні фотосесії дуже популярні - люди влаштовують особисті або сімейні зйомки. І собаки відмінно вписуються в новорічну атмосферу, адже вони здатні помітно оживити кадр і підняти настрій під час фотосесії. Крім того, багато компаній влаштовують новорічні зйомки для рекламних матеріалів. Тож знайти охочих сфотографуватися з вашим чарівним вихованцем - не проблема. Головне, щоб сам собака був налаштований на зйомку і не вередував.

Вартість такої послуги може різнитися. Усе залежить від міста, часу зйомки та породи. Для фотосесій найпопулярніші хаскі, лабрадори і самоїди. Середня вартість однієї фотосесії із зоомоделлю, як їх прийнято називати, становить 700 гривень. Витрати при цьому мінімальні: вам потрібно буде привезти собаку на фотосесію і, можливо, придбати кілька цікавих реквізитів - наприклад, гарний нашийник. Щоб організувати такий бізнес, слід домовлятися з фотостудіями, фотографами або самостійно просувати послугу в інтернеті.

3. Креативні подарункові набори

Реалізуючи цю бізнес-ідею, ви ніби протестуєте проти банальних новорічних подарунків. Нехай речі, які прийнято вручати на Новий рік, залишаються тими самими - але оригінальною можна зробити саму подачу. Як варіант - креативні подарункові коробки. Індивідуально підібрані аксесуари в оригінальному оформленні можуть завоювати свого покупця. Наприклад, замість банального набору чаїв можна запропонувати зібрати цілу чайну коробку "Для чаювань", куди увійдуть і кілька кухлів ручної роботи, і кілька смачних чаїв, і солодощі - наприклад, імбирні пряники з іменним привітанням. При цьому ніхто не пропонує вам освоювати всі напрямки рукоділля. Ви можете просто знайти постачальників, з якими співпрацюватимете. Ваше завдання - знайти цікаві речі, зібрати їх у набір і оригінально оформити. Можна заздалегідь запропонувати своїм покупцям кілька варіантів коробок. Придумати оригінальні назви, сфотографувати набори для прикладу і передбачити набори на різний бюджет.

Перед новорічними святами у багатьох людей просто немає часу довго і скрупульозно вибирати подарунки, приділяючи увагу кожній дрібниці. Набагато зручніше для них буде зайти на інтернет-сторінку, вибрати вподобаний набір і оплатити замовлення. Бізнес може бути оформлений у форматі односторінкових сайтів (landing page) або в соціальних мережах. Сума витрат піде на виготовлення наборів-прикладів, створення landing-сторінки або просування товарів у соціальних мережах.

4. Оренда будинку або квартири на новорічні свята

Послуга оренди приміщення для святкування Нового року вельми популярна. Великі компанії різного віку, бажаючи провести захід у комфортних умовах, часто обирають для цього заміські будинки та просторі квартири-студії. З кожним роком ця послуга набирає популярності. Адже провести святкові дні в приватному будинку - значить позбутися надокучливої метушні міста, змінити обстановку, що набридла, і повноцінно відпочити.

Суть бізнесу полягає в тому, щоб організувати подобову оренду квартир, заміських будинків і котеджів на новорічні свята. Реалізувати цю ідею можна двома способами: пропонувати в оренду власну нерухомість або здійснювати посередницькі послуги.

Якщо у вас є вільне житло або заміська дача, можна отримати чималий дохід від її здачі в подобову оренду компаніям. Вартість таких послуг у святкові дні підвищується в 3-4 рази від звичайної ціни. Це означає, що у великому місті послуга коштуватиме близько 2000 гривень з людини, тобто 25-30 тисяч на добу за будинок. Цінник на квартири, звісно, менший. Зазвичай житло здається мінімум на дві доби. Звідси виходить, що середній заробіток за одне замовлення становитиме приблизно 50-60 тис. гривень. Але ціни залежать і від інших параметрів. Наприклад, надавши гостям додаткові послуги - лазню, зону барбекю, караоке тощо, можна помітно підняти цінник.

Шукати потенційних клієнтів необхідно з початку грудня. Пропонувати послуги можна шляхом подачі оголошень на різних ресурсах і розміщуючи листівки на дошках оголошень. Також важливо пам'ятати, що здаючи в оренду власну нерухомість, потрібно правильно скласти договір оренди і прописати в ньому всі умови, щоб уникнути збитків. Пропонуючи послуги посередника, можна просити не менше 20% від кожної угоди.

5. Оренда новорічних костюмів або декору

Продовжимо тему оренди. Це свято, як і День Народження, буває теж тільки раз на рік. Тому багато речей люди вважають за краще не купувати, а брати в оренду. Коли ще людині знадобиться костюм Санти чи набір вуличних гірлянд для прикрашання оселі?

Тому чому б не організувати бізнес, заснований на пропозиції оренди новорічних костюмів і предметів декору на час свят? У новорічні дні і дорослим, і дітям хочеться опинитися в казковій атмосфері, яку карнавальні костюми або декор можуть легко створити.

Затребуваним такий проєкт робить зростання популярності тематичних корпоративів і новорічних заходів. І не варто забувати про класику жанру - новорічні ранки.

Для старту слід заздалегідь закупити різні новорічні костюми для дітей і дорослих. Рекомендується заздалегідь вивчити інтереси та вподобання цільової аудиторії, щоб грамотно підібрати костюми. Вартість прокату повинна включати в себе подальшу хімчистку і ціну можливого ремонту. Пропонувати свій товар можна через інтернет або на орендованій торговій точці.

Крім новорічних костюмів можна орендувати новорічний декор: вуличні гірлянди для прикрашання будинків, готові штучні ялинки, прикрашені незвичайними іграшками, новорічні фігурки, що танцюють, або фігури-гірлянди.

6. Прокат сноубордів, снігоходів і лиж

Для новорічних свят точка прокату - це дуже актуальний бізнес. Запропонувати людям покататися на снігоходах чи лижах після тривалих застіль - чудова ідея!

Суть бізнесу полягає в придбанні спорядження та екіпіровки для зимових видів спорту, а також організація пункту платного прокату. Основна сума вкладених коштів піде на закупівлю спорядження. Після того, як необхідне обладнання буде куплено, можна зайнятися не менш важливим процесом - вибором місця для розміщення пункту прокату. Чудовим варіантом стануть заміські бази і будинки відпочинку, міські парки. Для організації також потрібне невелике приміщення для зберігання інвентарю та розміщення персоналу.

Рентабельність таких послуг залежить від вдалого розташування і якісної реклами. За правильного підходу, можна розраховувати на рентабельність бізнесу в 50%. Середній дохід на місяць може становити від 70 тисяч гривень. А якщо займатися бізнесом без залучення персоналу, можна заробити ще більше.

7. Корпоративне оформлення офісів, вітрин і громадських центрів

До новорічних свят потреба в правильній атмосфері виникає в багатьох організацій, офісів, торгових центрів і магазинів. З кожним роком послуги оформлювачів набирають популярності завдяки бажанню багатьох компаній виділитися на тлі конкурентів своїм корпоративним декором.

Суть бізнесу - розробка індивідуальних художніх проєктів зі створення декору приміщень у новорічній тематиці. Така ідея ідеально підходить для дизайнерів, художників і просто творчих людей, у яких є здібності до декораторування.

Для запуску проєкту потрібна реклама послуги в різних форматах (група в соціальних мережах із прикладами робіт або розміщення оголошень на різних інтернет-ресурсах), а також закупівля необхідного матеріалу для роботи.

Свої послуги можна пропонувати ресторанам, торговим центрам, різним офісам, магазинам. Також є ймовірність, що ваша пропозиція зацікавить і приватних осіб. Адже отримати готову концепцію новорічного оформлення - значить створити особливу, святкову атмосферу у своїй оселі. Рентабельність такого бізнесу повністю залежить від уміння продавати свої послуги та швидкості роботи над замовленням. Вона легко може скласти понад 100% від суми витрат на матеріали.

8. Продаж гарячих напоїв на вулиці

Народні гуляння проходять із розмахом і не тільки в затишних приміщеннях, а й на вулицях: у парках, на площах, новорічних ярмарках, ковзанках тощо. Саме в таких місцях скупчення людей можна обладнати торгову точку, де пропонуватимуть гарячі напої. Попитом користуються невеликі намети або фургончики, що пропонують каву, чай, какао в зручних пластикових стаканчиках. Продавати можна не тільки гарячі напої, а й солодощі до чаю. Наприклад, булочки або імбирні пряники.

Для відкриття такого бізнесу знадобитися орендувати фургончик, обладнаний усім необхідним. Слід подбати про пошук місця майбутньої торгівлі та зробити це заздалегідь, щоб обрати найбільш вигідну локацію.

Також можна організувати цей бізнес в оригінальному форматі та продавати напої зі спеціального переносного рюкзака просто на ходу. Вартість терморюкзака з усім необхідним обладнанням становить приблизно 10-15 тисяч гривень. Щоденний оборот у новорічні свята може скласти до 15 тисяч гривень. А це означає, що окупити бізнес цілком реально за один день.

9. Санта Клаус та Ельфи додому

Банально? Заїжджено? Ні. Уже багато років запрошення Діда Мороза і Снігуроньки додому є однією з найбільш затребуваних новорічних розваг. А після дерусифікації у нас дід та снігурка пішли на другий план і стає більш актуальним Санта. Артистів запрошують додому, щоб порадувати дитину, і на новорічні корпоративи в рамках розважальної програми.

Буде потрібно мінімум - придбати яскраві костюми головних новорічних персонажів і написати оригінальний сценарій із привітаннями. Хороші костюми коштують від 3 тисяч гривень за кожен. Але можна знайти і більш бюджетні варіанти, які обійдуться всього в 1,5-2 тисячі гривень. Також бажана наявність власного транспорту, щоб було зручно добиратися до замовника з усім реквізитом. Реклама: пости в соціальних мережах, оголошення на різних ресурсах, листівки тощо.

Мінімальна вартість запрошення додому становить 500 гривень. Залежно від регіону та програми вартість може бути більшою. А в новорічну ніч за такі послуги можна призначати подвійний тариф. Маючи свій автомобіль, можна робити не менше 10 замовлень на день. Тобто, за тиждень новорічних свят реально заробити 30-50 тисяч гривень.

10. Оренда ялинок

Який же Новий рік без ялинки? У кожній оселі має стояти ялинка - справжня чи штучна, кому як подобається. Розуміючи високий попит на цей новорічний символ, дуже багато підприємців займаються його продажем. Але ось тих, хто пропонує ялинки в оренду не так уже й багато. При цьому є позитивний досвід оренди не тільки штучних, а й живих ялинок.

Суть ідеї полягає в тому, щоб надавати штучні ялинки в оренду з додатковими послугами (транспортування, прикрашання та подальший демонтаж ялинки). Є щонайменше три причини, чому варто обрати цей бізнес. По-перше, штучні ялинки користуються попитом в офісах, школах, адміністративних установах. Багато хто обирає саме штучні дерева, оскільки вони простіші в експлуатації. По-друге, на ринку не так багато підприємців, які пропонують такий вид послуги. По-третє, ідею оцінять покупці, які не мають часу на новорічні клопоти. А послуга "ялинка напрокат із транспортуванням, установкою, прикрашанням і подальшим вивезенням" може вирішити їхню проблему.

Для старту необхідно закупити кілька ялинок різних габаритів. З метою економії можна придбати товари оптом або б/в. Вартість дерева висотою до 2 м становить 1-2 тисячі гривень. Якщо купувати ялинки "з рук", можна заощадити половину з цих коштів. Також можна придбати ялинкові прикраси. Саме на ці дві статті витрат підуть грошові вкладення. Крім того, знадобиться транспорт і приміщення для зберігання інвентарю - це питання легко вирішується, якщо ви маєте особистий автомобіль і гараж. Штучні ялинки в розібраному вигляді не займають багато місця, тому зберігати їх не складно.

У Києві така комплексна послуга коштує близько 10 000 гривень (2500 коштує ялинка, а 7500 - прикраса і перевезення). У регіонах, звісно, цінник буде значно нижчим.

Але не тільки штучні ялинки надають в оренду. Віднедавна з'явилася незвичайна бізнес-ідея оренди живих ялинок. Сервіс прокату живих новорічних ялинок запустив американський стартап "The Living Christmas Company". Ідея реалізується так: компанія має власну земельну ділянку, де вирощують ялини. Клієнти звертаються в компанію, вибирають вподобану ялинку. Потім фахівці з корінням викопують дерево, поміщають його в спеціальний горщик і доставляють всю цю конструкцію клієнтам додому. Ялинка переходить у розпорядження замовників на час новорічних свят. Після цього фахівці забирають дерево і знову висаджують його у відкритий ґрунт. Такі сервіси існують не тільки в США, хоча в нашій країні послуга ще не розвинена. Тому у вас є чудовий шанс досягти успіху, реалізувавши нову ідею.

11. Послуга "Тверезий водій на Новий рік"

Усі знають, який ажіотаж переживають служби таксі під час новорічних свят. І чомусь завжди в ці дні машин катастрофічно не вистачає. Тому на новорічні свята можна підробити таксистом і гарантовано отримати замовлення. Особливо прибутковою ця робота буде в новорічну ніч в регіонах де немає комендантської години. Щоб реалізувати цю ідею, достатньо мати свій автомобіль і бути готовим проміняти святковий вечір на робочий час.

З цією ідеєю не доводиться претендувати на оригінальність. А що, якщо надавати послуги не на своєму автомобілі, а на автомобілі замовника? Ця послуга знадобиться, якщо, наприклад, людина приїде в ресторан на своїй машині. Щоб не залишати свою машину на парковці, автовласник вважатиме за краще скористатися послугою "тверезий водій", який відвезе його додому. Для цього "тверезому водієві" навіть не потрібен свій транспорт - достатньо водійських прав.

12. Новорічний квест

Квести - відносно новий, але вже дуже популярний вид бізнесу в Україні. Люди люблять цей вид розваг, а у святкові дні він користується особливим попитом.

А що, якщо придумати справжній новорічний квест? При цьому необов'язково обладнати складну локацію і платити за оренду приміщення. Адже квест може бути переїзним. Це стане чудовим варіантом розваги на корпоративи, домашні вечірки або дитячі ранки (залежно від сценарію). Можна придумати універсальний квест, який буде цікавий і дорослим, і дітям. Або передбачити два варіанти одного й того ж сценарію - простіший і складніший. Усе залежить від вашого креативу.

Сценарій для квесту можна придумати самостійно або замовити готовий у професіоналів. Розробка одного невеликого сценарію коштуватиме близько 10000 грн. Ще 5000 грн знадобиться, щоб закупити весь необхідний інвентар. Також знадобиться свій автомобіль для перевезення обладнання та акторів.

Орієнтовна вартість такого квесту становить від 2500 гривень за виїзд. Ціни залежать від складності організації квесту, його тривалості та часу оренди. Він може бути реалізований завдяки логічним загадкам і для цього не потрібно додаткового обладнання. Але, можливо, ви організуєте цілу перевізну квест-кімнату, монтаж якої займає мінімум годину часу. Варіанти можуть бути різні і залежать від того, скільки коштів ви готові вкласти в бізнес. Але точно відомо одне - квести залишаються популярною розвагою, на якій можна добре заробити.

13. Новорічний кейтеринг

Усі люблять новорічні застілля. Але далеко не кожен любить у святковий день стояти біля плити та готувати безліч страв для новорічної вечері. Тому послуга доставки їжі користуватиметься попитом у новорічні свята. Адже людям набагато простіше замовити їжу додому, ніж готувати все самим. Новорічний кейтеринг допоможе вирішити ще одну проблему - вибір новорічного меню. Господині часто ламають голову, чим здивувати гостей і що приготувати на новорічний стіл. Тому багато хто оцінить готові святкові меню, які містять у собі багато незвичайних, смачних страв.

Якщо ви вмієте смачно готувати, то можна запропонувати клієнтам приготування страв і в них вдома. Як додаткові види послуг виступить сервірування, оформлення столу, розробка індивідуального меню та інше. Організувати такий бізнес досить просто. Для цього достатньо добре готувати і розбиратися в кулінарії, а також розмістити оголошення про надання послуг новорічного кейтерингу.

14. Продаж піротехніки (не актупльно у воєнний час)

Ще один класичний новорічний атрибут - феєрверки. Салюти люблять (любили) усі, і під час новорічних свят активно купують їх. Реалізація піротехніки є дуже прибутковою справою. Однак це дуже серйозний бізнес - феєрверки можна продавати тільки після отримання дозволу на цей вид діяльності.

Бізнес-ідея полягає в дрібнооптових закупівлях піротехніки для її роздрібної реалізації покупцям. В умовах високої конкуренції цей бізнес принесе гарний прибуток за умови правильного формування асортименту та ціни.

Продаж піротехніки слід розпочати з отримання дозволу.

Наступний крок - вибір торгової точки. Рекомендується розташовуватися біля супермаркетів або ялинкових базарів.

Найважливіший етап - пошук постачальників і закупівля товару. Купувати товар - салюти, петарди, бенгальські вогні та інше можна з Китаю, проте варто звертати увагу на написи на пакуванні, щоб уникнути купівлі дешевої піратської підробки.

Для сезонного бізнесу рекомендується купувати піротехніку 1-3 класу, яка не потребує оформлення спеціальної ліцензії. Серед покупців найпопулярніші феєрверки в середній ціновій категорії з простим управлінням. Зазначену суму вкладень доведеться витратити на придбання товару та оренду торгової точки.

15. Виготовлення новорічних букетів із цукерок і чаю

Чай і солодощі - стандартний набір для новорічного подарунка, який всім давно встиг набриднути. Але якщо підійти до оформлення такого презенту креативно, можна здивувати своїх клієнтів і заробити навіть на цьому. Незвичайна композиція у вигляді різдвяного вінка або ялинки, прикрашеної цукерками, стане цікавим подарунком. Із чаю, цукерок і "зимових" рослин (хвойних гілок, бавовни) можуть вийти гарні букети, які захочеться подарувати і близьким людям, і колегам по роботі.

Організація не потребує великих грошових вкладень. Досить буде виготовити кілька таких подарунків для реклами. Головне в цьому бізнесі - вміння робити з усіх матеріалів цікаві композиції. Якщо ви вже володієте такими навичками - то можете сміливо починати бізнес! А тим, хто хоче освоїти цю майстерність, радимо відвідати спеціальні курси або вивчити відео-уроки, які зараз легко можна знайти в інтернеті. До речі, такі їстівні композиції створюють не тільки з цукерок і чаю. Наприклад, освоївши техніку карвінгу, ви зможете робити оригінальні букети з фруктів і овочів.

Пропонувати свої послуги можна за допомогою розміщення оголошень на сайтах, створення власних акаунтів у соціальних мережах або співпраці з працівниками магазинів сувенірів, кондитерських тощо.

Ціна таких смачних подарунків може починатися від 500 гривень і досягати 2-3 тисяч гривень. При ефективній рекламі можна розраховувати на отримання доходу в розмірі 50-70 тисяч гривень.

16. Виготовлення в'язаних речей із новорічною тематикою

Затишні речі ручного в'язання в новорічній тематиці стануть чудовим подарунком. Шкарпетки, рукавиці, шарфи, светри і навіть чохли на подушки. Тут уже на ваш розсуд, головне - підійти до питання креативно. Нехай це будуть комплекти новорічних светрів "family-look", які допоможуть цілій родині створити єдиний образ для святкової вечері або фотосесії. Або запропонуйте іменні светри. А ще це можуть бути різдвяні панчохи та навіть в'язані вінки.

Щоб реалізувати ідею, потрібна невелика кількість матеріалу і реклама своїх виробів. Це чудова ідея як для рукодільниць-початківців, так і для тих, хто хоче урізноманітнити вже наявний бізнес актуальними товарами. Додатковий дохід можна отримати, якщо брати участь у різних святкових ярмарках.

Ціна виробів складається з витрачених матеріалів і робочого часу, оплата якого сягає до 100% до собівартості пряжі.

17. Організація новорічних корпоративів

В останні роки організація новорічних корпоративів набирає популярності. Нудні ресторанні посиденьки залишаються в минулому. Сьогодні новорічний корпоратив - це своєрідний формат тімбілдингу, спосіб керівників заохотити роботу співробітників і частина корпоративної культури, тому багато компаній з усією серйозністю підходять до питання організації таких заходів.

Суть бізнесу - організація "під ключ" новорічного заходу для компанії та проведення розважальної програми. Успіх бізнесу залежить від організаторських здібностей, креативу та розумної цінової політики. Особливо користуються попитом бюджетні варіанти організації, коли за помірну плату підприємець може запропонувати гідну розважальну програму.

Основні витрати припадають на закупівлю реквізиту та рекламу послуг. Однак найважливіший елемент цього бізнесу - робота організатора. Важливі як його креативні здібності у створенні сценарію програми, так і вміння організувати свято, знайти посередників, якщо це потрібно, тощо. Пропонувати свої послуги можна на сайті оголошень, за допомогою розсилок із бізнес-пропозицією на електронну пошту місцевих компаній, а також власникам кафе та ресторанів. Бажано мати якусь презентацію своєї роботи: фотозвіти, сценарії, відео.

Прибуток залежатиме від кількості гостей, масштабності розважальної програми та інших факторів. Мінімальна сума організації одного такого заходу може становити 10 000 гривень. Замовників слід шукати заздалегідь, пропонуючи відео або фотозвіти про свою роботу, створивши сайт або групу в соцмережах. Співпраця з певним рестораном допоможе пропонувати банкети з організацією меню та шоу-програми. Прибуток варіюватиметься від кількості гостей і мінімально може становити 10 000 гривень за один захід.

18. Листи дітям від Святого Миколая

Кожні батьки прагнуть по-особливому привітати свою дитину, щоб створити чарівну атмосферу і подарувати справжню казку. Сьогодні існує безліч варіантів оригінально порадувати дитину на Новий рік. Одним із найбюджетніших варіантів є іменний лист дитині від Святого Миколая. Ідея з'явилася давно, але досі має високий попит.

Ваше завдання полягає у виготовленні індивідуальних вітальних листів у спеціальних конвертах. Цей бізнес підійде для людей із розвиненою уявою.

Для відкриття бізнесу знадобляться: персональний комп'ютер із Photoshop, кольоровий принтер, сканер, а також різноманітні інструменти для оформлення листів. Заздалегідь можна створити кілька шаблонів для листів із привітаннями для дітей різного віку. До стандартного вітального набору можуть входити лист, конверт, медаль, іграшка на ялинку "зроби сам" та інше - кожен підприємець сам обирає, якою буде пропозиція. Вартість листа від Святого Миколая варіюється від 150 до 400 гривень залежно від наповнення.

Пропонувати свої послуги можна через соціальні мережі та оголошення на різних інтернет-ресурсах. Додатковий прибуток можна отримати, співпрацюючи з працівниками дошкільних установ або магазинів іграшок. Можна працювати із замовниками з будь-якого міста, розсилати такі листи рекомендованою поштою. При налагодженому виробництві та кропіткій роботі за святкові дні можна заробити до 100 тисяч гривень.

19. Пошиття новорічних костюмів

Якщо ви вмієте шити, то зможете заробити на новорічних костюмах. Усе, що вам знадобиться в цьому бізнесі - швейна машинка і ваші навички шиття. Якщо у вас вже є обладнання, то почати справу можна і зовсім без вкладень, або спрямувати ці гроші на рекламу своїх послуг.

Дитячі костюми. Щороку у всіх садочках і школах проходять ранки, куди дітям належить приходити в яскравих карнавальних костюмах зайчиків, сніжинок тощо. Незважаючи на великий вибір дитячих костюмів на ринку, багато батьків віддають перевагу вбранням, зшитим на замовлення. Причини можуть бути різні: не знайшли відповідного, не хочуть купувати костюм "як у всіх", хочуть знайти бюджетніший варіант. Тут-то ви і прийдете на допомогу, запропонувавши свої послуги. Але бізнес не обмежується одними тільки костюмами для дітей.

Костюми для дорослих. Дорослі теж ходять на новорічний карнавал: тематичні корпоративи або святкування в новорічну ніч. Тільки вибір карнавальних костюмів для дорослих не завжди різноманітний. Найчастіше це дорогі костюми, на які не хочеться витрачатися. Тому до вас можуть звернутися.

Костюми для корпоративів. І, нарешті, третій вид замовлень - від корпоративних клієнтів. Наприклад, усі фотостудії організовують новорічні фотосесії. Зазвичай це сімейні зйомки або якісь чарівні сюжети. Для всього перерахованого необхідні карнавальні костюми. І ви можете знайти фотостудію, яка буде готова купити або взяти в оренду пошиті вами костюми.

Для реалізації однієї з цих ідей потрібна невелика кількість підручних матеріалів і реклама своїх виробів. Зшийте кілька оригінальних костюмів, щоб рекламувати свої послуги. Постарайтеся придумати незвичайне рішення для стандартних образів. Підглянути ідеї можна на різних сайтах, де продають карнавальні костюми, а також на різних сайтах з ідеями на кшталт Pinterest або з хендмейд-товарами Etsy. Введіть запит "children xmas costume" - і надихайтеся!

Як встановити ціну? Дізнатися, скільки люди готові за це заплатити. Запитайте знайомих, вивчіть різні форуми - питання про бюджет на дитячі костюми піднімається мамами дуже часто. Згідно з опитуваннями, на костюм дитині мами готові витрачати від 500 до 2000 гривень. Невелика частина з опитаних готові заплатити не більше 3000 гривень. Формуйте ціну на свої костюми, орієнтуючись на ці дані. Звичайно, майте на увазі, що в різних регіонах бюджет може варіюватися. Тому обов'язково вивчіть інші пропозиції: скільки коштують костюми в магазинах? Якої вони якості і чи великий вибір? Скільки коштують послуги інших швачок? Чи багато таких пропозицій у вашому місті?

Ситуація з новорічними костюмами для дорослих ідентична. Ніхто не готовий витрачати на карнавальний костюм понад 3000 гривень. Більшість віддадуть перевагу красивій сукні, доповнивши образ якоюсь деталлю.

Костюми для тварин. До речі, ви можете шити новорічні костюми не тільки для людей. А, наприклад, для тварин. Товар, звісно, специфічний, але попит на нього є. Якщо грамотно підійти до справи, можна виділитися і непогано заробити на цьому. Сумніваєтеся, що це комусь потрібно? Подивіться, що продається в інтернеті. Існують навіть окремі сайти з одягом для собак.

Костюми для меблів. Ще один варіант - костюми для меблів. Це можуть бути чохли на стільці, панчішки над камінами або шкарпетки для ніжок стільців, спідниця для ялинки, покривала, наволочки, фігурні подушки. Загалом, усе, на що вистачить фантазії. А покупець обов'язково знайдеться. Для цього вам доведеться заздалегідь визначити свою цільову аудиторію і працювати з нею. Розмістити оголошення в соц. мережах і на різних сайтах, надіслати свою пропозицію про співпрацю, взяти участь у новорічних ярмарках тощо.

Скільки можна на цьому заробити? Сума буде обмежена вашими можливостями, оскільки ви будете виконувати замовлення самі. Ви не зможете продати 100 костюмів, якщо фізично здатні пошити лише 10 костюмів за місяць. Тому постарайтеся щось підготувати заздалегідь, щоб продавати вже готове. Або зробіть наголос на дрібних виробах, які не вимагають багато часу.

Залежно від складності, на пошиття одного костюма йде від 2 до 10 годин роботи. Тобто, за місяць ви можете пошити не більше 20-25 костюмів. Вартість пошиття повноцінного костюма 500-1500 гривень. Це означає, що заробити на костюмах можна до 30 000 гривень. Можете брати додаткову плату за терміновість виконання замовлення.

20. Упаковка подарунків

Напередодні новорічних свят послуги пакування та оформлення подарунків популярні як ніколи. Всі прагнуть прикрасити подарунки яскравою обгорткою, щоб надати їм презентабельного вигляду. Хтось може впоратися своїми силами, а багато хто воліє довірити це професіоналам. Тому якщо ви вмієте акуратно загортати подарунки і маєте задатки оформлювача - сміливо відкривайте бізнес з пакування подарунків. Для цього вам знадобиться:

  • Місце біля виходу з торгового центру, де буває багато людей з покупками;

  • Прилавок - ваше робоче місце. Розміститися можна на 1 кв.м.;

  • Матеріали для пакування: папір, пакети, коробочки, стрічки, бантики, скотч тощо.

Швидкі та спритні руки, щоб красиво упакувати подарунок, витративши на це кілька хвилин. Можна потренуватися вдома, подивитися навчальні ролики в інтернеті, підглянути оригінальні ідеї декору, наприклад, на сайті Pinterest.

Ви можете орендувати торгову точку в ТЦ, але це, найімовірніше, займе чимало часу. Другий варіант - запропонувати співпрацю якомусь магазину і розміститися на його території. Не бійтеся пропонувати співпрацю. Задіюйте нові майданчики. Наприклад, запропонуйте якомусь закладу свої послуги. Адже це зручно: прийти в кав'ярню, здати свій подарунок на пакування і почекати на своє замовлення за чашкою кави. Станьте учасником новорічного ярмарку - і надавайте свої послуги там. Як бачите, варіантів може бути кілька. Головне, підприємливість і бажання заробити. А заробити можна чимало. Упаковка одного подарунка обходиться в 50-200 гривень. Причому на матеріали ви витрачаєте всього 15-30 гривень. Це означає, що з кожного упакованого подарунка ви будете заробляти 50-100 гривень. А тепер проста арифметика:

  • Число замовлень на день: до 30

  • Число робочих днів: 30

  • Середня сума замовлення: 100

  • Виручка за місяць - 30×30×100 = 90 000

Собівартість: 30 000 гривень (матеріали, оренда, додаткові витрати)

Чистий прибуток: 60 000 гривень.

Чистий прибуток у розмірі 60 тис. гривень - це, звичайно, оптимістичний прогноз. По-перше, у будні дні виручка буде меншою, а на вихідні - більшою. Хоча напередодні Нового року можна незначно підняти ціни на послугу. По-друге, ви можете працювати не щодня, а з вихідними. По-третє, ви можете неправильно підібрати місце, через що потік клієнтів теж скоротиться. Однак 20-30 тис. гривень ви заробите точно!

21. Послуги кухаря на дому в Новий рік

Новорічний стіл для більшості - це головний атрибут свята і основна розвага. Тому всі прагнуть продумати меню, прикрасити стіл і нагодувати всіх гостей. Але не завжди у людей є час, щоб добу стояти біля плити і готувати страви. Ще менше людей хочуть відволікатися в ніч святкування на обслуговування гостей і миття посуду після застілля.

Тож послуги з приготування комплексної святкової вечері або обслуговування святкового столу є доволі затребуваними. Звісно, такий цікавий бізнес актуальний більше для мешканців великих міст, проте в будь-якому місці можна знайти свого клієнта і запропонувати йому ту послугу, за яку він буде готовий заплатити.

Ця ідея може принести непоганий дохід кухарям-початківцям і талановитим домогосподаркам. Величезним плюсом є те, що реалізувати ідею можна без вкладень (максимум, що вам знадобиться - спецодяг для кухні). Заробити на такій послузі можна завдяки 1-2 замовленням. Що може входити в послугу:

  • виїзд додому до замовника;

  • закупівля необхідних для новорічної вечері продуктів;

  • приготування святкових страв за бажанням замовника;

  • складання святкового меню;

  • сервірування столу, допомога в подачі та прибиранні, яка надається за додаткову плату.

Оплата вашої роботи може залежати від складності меню, обсягу необхідних послуг або кількості гостей на новорічному святі. Ви можете заробити, приготувавши страви для кількох замовлень і доставивши їх до певного часу. А можете взяти одне велике замовлення з повним набором послуг: від розробки меню до прибирання святкового столу - і заробити в новорічну ніч 20-50 тис. гривень.

До речі, є і простіший варіант: надавати готові набори продуктів з рецептами. У підсумку, людина отримує з доставкою розроблене меню для новорічного столу, докладний рецепт кожної зі страв і всі необхідні інгредієнти, куплені вами. У середньому, найпростіший набір із 5 страв обійдеться в 3000 гривень. Ціна варіюватиметься від інгредієнтів страв і кількості осіб, на яких розраховується меню. Таких замовлень може бути кілька, але для доставки вам знадобиться особистий автомобіль.

22. Няня-Снігуронька

Звичайна няня, переодягнувшись у Снігуроньку, може заробити на новорічних святах у 2 рази більше. І, незважаючи на вартість, така послуга затребувана. Напередодні свят вільного часу бракує: багато роботи, клопоти по господарству, корпоративи та інше. Якщо з дитиною залишитися нікому, покличуть няню. Особливо актуально це в новорічну ніч, коли одна людина може бути і аніматором, і нянею для дітей. Поки батьки відзначають Новий рік, за дітьми доглядає няня. Якщо ви станете новорічною нянею, яка організує для дітей казкову виставу - до вас напевно звернуться і будуть готові заплатити чималі гроші.

З чого почати? Вам слід оформити санітарну книжку. Потім - купити костюм Снігуроньки. Разом витрати складуть 2-3 тис. гривень. Додайте оголошення про свої послуги на різних сайтах. Приступайте до підготовки сценарію (якщо ви плануєте надавати послугу проведення дитячого свята).

Скільки просити за такі послуги? Послуги няні в новорічну ніч можуть коштувати 10-20 тис. гривень. Усе залежить від міста, обсягу послуг, кількості дітей та інше.

Але не тільки дітям потрібна няня. Багато хто виїжджає з міста на новорічні свята і не може взяти в подорож свого домашнього улюбленця. Послуги готелю для тварин - не найдешевший варіант. Вигідніше довірити вихованця... няні. Шукати клієнтів і подавати оголошення про свої послуги потрібно на сайтах для любителів тварин. Послуги няні для кішки коштують - 150 гривень на день, для собаки - до 300 гривень (залежно від розміру). Плюс господар повинен надати корм для тварини на весь час своєї відсутності.

23. Прибирання приміщень після свята

Свята проходять дуже весело, але, на жаль, швидко. І після виснажливої підготовки до свят на всіх чекає прибирання: помити посуд, пропилососити, випрати скатертини, рушники та серветки, зібрати сміття тощо. Справ багато. Тому з'явилася така послуга: прибирання приміщень після свята. Запросити додому людину, яка наведе порядок, набагато простіше, ніж витратити день на прибирання. Вартість одного такого замовлення становить 500-2000 гривень. Залежно від обсягу роботи. Схема роботи дуже проста: ви отримуєте виклик телефоном, обговорюєте з клієнтом, яке саме прибирання потрібне, домовляєтеся про ціну і виїжджаєте за адресою.

Звичайне прибирання займе у вас 2-4 години (все залежить від того, що будете робити). На день ви можете виконувати 2-3 замовлення. Разом, заробіток складе близько 3 тис. гривень за один робочий день. А прибирання потрібне не тільки 1 або 2 січня, а й пізніше. Наприклад, уже по завершенню новорічних свят, коли люди приїжджають додому після канікул і планують викинути ялинку.

24. Утилізація новорічних ялинок

Для багатьох ялинка після новорічних свят - це головний біль. Згодні, наряджати ялинку набагато веселіше, ніж знімати з неї іграшки та, розносячи по квартирі голки, тягнути ялинку на смітник. Щоб полегшити це завдання, існує послуга утилізації новорічних ялинок. Це комплексна послуга, яка охоплює зняття іграшок з ялинки, винесення з квартири, прибирання сміття, яке залишилося після. Крім того, викидати ялинку на смітник нераціонально. Її деревину можна використовувати. Наприклад, як ялинові дрова для розпалювання печей.

Ви можете надавати комплексну послугу або зосередитися лише на утилізації ялинок. Схема така: підприємець розміщує оголошення про утилізацію ялинок. З вас - ялинка, з нього - вивезення. У підсумку ви отримаєте значний запас дров, який можна реалізувати серед мешканців приватних будинків, що опалюються дров'яними печами.

25. Демонтаж новорічних прикрас

Після новорічних свят настає час зворотного перетворення. Знімають ілюмінацію, декорації прибирають. Для цих цілей іноді доцільно найняти фахівців, які за короткий час демонтують весь декор. Найчастіше послугами таких фірм користуються торгові центри, магазини, власники котеджів.

Великих грошових вкладень для реалізації цієї ідеї не потрібно. Потрібно купити інструменти, необхідні для роботи, мінімум матеріалів і витратитися на рекламу своїх послуг.

Демонтаж новорічного декору припадає на 14-20 січня.

Середня ціна демонтажу становить 200 гривень за погонний метр. Звичайне замовлення коштуватиме в середньому 1-2 тис. гривень. Професіонал здатний виконати цю роботу за 2-3 години, при цьому фінансові витрати будуть мінімальні. Якщо щодня ви будете виконувати до 3-х замовлень, то зможете заробити протягом тижня близько 30 тис. гривень. Щоб підвищити свій заробіток і кількість замовлень, рекомендується не тільки демонтувати декор, а й займатися його встановленням. Тоді клієнти, які замовили у вас монтаж новорічного декору, звернуться до вас після для демонтажу. Ви можете відразу вказувати ціну за монтаж+демонтаж, тобто на початковому етапі домовлятися про дві послуги. Так вам вдасться заробити набагато більше.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

904KПрочитань
11Автори
714Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається