Привіт всім! Вивчаючи електроніку можна зробити висновок що українського матеріалу на просторах інтернету досить мало, тому я вирішив створити курс по вивченню досить простої та одночасно потужної платформи для любителів програмування та електроніки — Arduino.
Arduino — це невеличка та досить бюджетна платформа для розробки електронних пристроїв своїми руками. Arduino являє собою мікрокомп’ютер на базі процесора ATmega328. Видів плат Arduino є безліч, але в цьому курсі ми будемо використовувати найпопулярнішу плату Arduino UNO R3
Розглянемо цю плату детальніше:
Основні елементи зображені на малюнку:
Цифрою 1 позначено виводи або як їх називають в народі “піни”, через них ззовні до плати підключаються різні датчики та схеми. Взагалі піни поділяють на 2 види: цифрові та аналогові, але що це таке і як вони відрізняються ми розберемо в наступних уроках.
Цифрою 2 позначено кнопку “reset” яка перезавантажує плату.
Під номером 3 показано живлення плати, сірий порт це порт USB-Type B (ним ми будемо користуватися більшість часу, так як за допомогою нього плату можна програмувати) і чорний порт це живлення від батарейки типу Крона на 9 вольтів.
І під номером 4 головна частина плати процесор, який виконує основні логічні функції, обробляє та приймає інформацію.
Для роботи з датчиками і деталями які підключаються до Arduino є спеціальна програма Arduino IDE на базі мови програмування C++, завантажити її ви можете за посиланням.
Працювати з нею ми будемо в наступних уроках.
Також хочу попросити, якщо ви знайдете якусь неточність чи помилку повідомте про це мені, дякую.
Надіюся що вам сподобалося, вдячний за увагу, до зустрічі.
P.S. Вибачте, що розказав так мало інформації (обіцяю в наступних уроках буде більше).