Будівництво на ділянці. 5 помилок, про які потрібно знати до покупки.

Лісова ділянка дає максимальне відчуття загороди, єднання з природою. Багато хто прагне купити саме його, і навіть готовий переплачувати в рази. Але що чекає на вас, коли потрібно буде приступити до будівництва будинку? Розбираємось у проблемах, з якими можна зіткнутися на лісовій ділянці.

1. Вибір ділянки з примхливими деревами

До категорії проблемних дерев ми відносимо ті рослини, які не бачать помилок при приході на ділянку людини. До них відноситься старий ліс, а також деякі породи дерев, а також монотипний ліс, коли росте лише одна порода дерев. Бажано, щоб на ділянці були дерева різних порід, тому що різноманітність робить екосистему лісу стійкішою. Найпроблемніші породи дерев – ялина, береза, осика. Вони найбільш чутливі до втручання і швидше за все не дозволять нормально забудувати ділянку, щоб вся екосистема не розвалилася.Один з найнесприятливіших варіантів лісових ділянок – це стара, одновікова ялина. Її коренева система знаходиться неглибоко від поверхні землі коріння росте горизонтально, на глибині близько 30 см. Можна сказати, що ялина не росте із землі, вона фактично на ній стоїть, тому пошкодження кореневої системи для неї набагато важливіша історія. Вона з меншою ймовірністю вибачить помилки. Найменш проблемні ділянки з кленом, дубом, липою, сосною.

Також про будівництво у Закарпатській області на сторінках нашої веб-сторінки:

При будівництві будинку ми все одно прибираємо частину насаджень, для лісу це вилучення частини його системи. Що змінюється?Зростає вітрове навантаження на насадження, що залишилися, дерева починають сильніше розгойдуватися, можливий відрив деяких коренів, хворі і слабкі дерева можуть після цього просто впасти на ділянці. Також після вирубки змінюються світлові умови для дерев, у старих дерев може різко погіршитися після цього стан (все як у людей). Справа в тому, що при вирубуванні частини дерев, сонця на решту починає потрапляти більше, стовбур як наслідок нагрівається, змінюється температура всередині стовбура, що не може не позначитися на стані дерева. Можливо, ви бачили на ялинках кудлату кору - це свідчення того, що дерево перегрілося, потрапило в незвичні для себе умови.Для ялинки ненормально бути з голим стволом на світлі. Якщо ви подивіться на ялинки, які завжди росли на сонячній стороні, то помітите, що гілки у них дуже низько, тому що стовбур вони прикривають. І ось небезпека ділянки зі старими деревами в тому, що вони можуть просто не адаптуватися до змін, почнуться руйнівні зміни в дереві і воно врешті-решт впаде, що загрожує власникам ділянки наслідками.

Детальніше про будівництво у Закарпатській області із натарального дерева на сторінках нашого сайту

2. Вибір ділянки взимку

Лісову ділянку краще вибирати, коли на ній немає снігу, тому що дуже важливо зрозуміти стан ґрунтового покриву, а також нижню частину стовбурів дерев, тому що для оцінки стану дерева важлива саме його нижня частина. На землю ж ділянки бажано глянути, щоб зрозуміти, що походило з ґрунтів. Чи не міняли колишні власники його. Справа в тому, що зміна ґрунту для лісу – дуже погана історія. Навіть переорювати землю на такій ділянці можна дотримуючись певних обмежень, а саме: не використовувати техніку, можна лише дуже дбайливо граблями розпушувати землю і підсипати близько 3 см ґрунту.

Небезпечна зона для рослини, в якій потрібно працювати максимально акуратно, як кажуть фахівці з лісу, визначається множенням його діаметра на 20. Якщо, наприклад, діаметр стовбура 40 см, то зона максимально дбайливого ставлення до ґрунту буде в радіусі 8 метрів, у цій зоні проходить корова система.

3. Між дерев створено газон

На сходових ділянках не можна порушувати екосистему ґрунту. На землі повинен бути опад, тобто шар з опалого листя. Це шуба для землі, захист коріння. Потрібно дивитись, що робили на ділянці попередні господарі. Якщо вони засіяли на всій ділянці газон і, відповідно, прибирали щоосені листя, справа погана.Небезпечна зона для рослини, в якій потрібно працювати максимально акуратно, як кажуть фахівці з лісу, визначається множенням його діаметра на 20. Якщо, наприклад, діаметр стовбура 40 см, то зона максимально дбайливого ставлення до ґрунту буде в радіусі 8 метрів, у цій зоні проходить корова система.

4. Гідрологія

Важливо правильно зробити канали, оскільки це може призвести до пересихання дерев. Вікова ялина, наприклад, особливо чутлива до посухи. Прокладання дороги лісовою ділянкою призведе до того, що в якесь місце приходитиме менше вологи. В результаті якоїсь посушливої ​​весни дерева можуть просто загинути.

5. Не проаналізовано документи

Потрібно заздалегідь знати, що вкрай важливий статус ділянки, насамперед, щоб вона не належала до лісового фонду, інакше будівництво буде незаконне. Ідеальний варіант для будівництва - це землі населених пунктів, вони можуть бути з видом дозволеноговикористання індивідуальне житлове будівництво (ІЖС), особисте підсобне господарство (ЛПГ), садівництво.

Дуже часто власники лісових ділянок приходять із запитом до будівельників все максимально зберегти, але чи працює це?

Заміський будинок на лісовій ділянці - не найпростіше завдання для будівельників. Як максимально зберегти на ньому дерева, щоб потім насолоджуватися видом із вікна не крони….

Що ж робити?

Насамперед потрібно провести геодезичну зйомку ділянки, де будуть показані не тільки перепади висот, а й усі дерева, що ростуть на ділянці та поряд із парканом. Далі із цим планом потрібно звернутися до лісопатолога. Фахівець, приїхавши на ділянку, буде аналізувати, який тип ґрунтів, щільність (наскільки тісно вони ростуть) та вік дерев, які породи дерев ростуть, у якому вони стані.

Вирубування частини лісу може запустити ланцюгову реакцію, деякі дерева від вітру падають далі як доміно.

https://youtu.be/kWeivzF4mHo?si=F7gPjXB6jq1hi9Oq

Давайте розбиратися, як діяти правильно

Лісові ділянки, на яких замовник ставить завдання зберегти дерева, є найскладнішими, але найцікавішими для будівельників.

Лісові ділянки є одними із найскладніших місць для забудови. Ліс - це цілий організм, де взаємодіють ґрунт, дерева, тваринний світ та комахи. Втручання в таке середовище потребує особливої ​​обережності та поваги до біологічної рівноваги, що склалася за довгі роки. Головне завдання при освоєнні лісових ділянок полягає у мінімізації шкоди для природи. Роздуми здаються твором суто морально-етичного плану, але насправді це негаразд. Неуважне ставлення до ландшафту може спричинити серйозні загрози для життя, майна та додаткових витрат.А пересадка дорослих дерев може бути не тільки дорогою, а й небезпечною для навколишнього середовища. Важливо пам'ятати, що ціна "економії" на природі може виявитися набагато вищою, ніж вартість купленого великомірного дерева з розплідника.

Це питання можна розкривати вже за частками, тому цього разу закінчимо на цій думці.

Дякую, що дочитали цю статтю до кінця. Бажаєте побудувати будинок у такому стилі? Чекаємо вас у гості!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Marketing Колео
Marketing Колео@LizaIZzfks9ia6P

4Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 18 грудня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається