SIP-панелі - це будівельний матеріал для зведення малоповерхових будинків. Такий напрямок розвивається вдвічі швидше за багатоповерховий, тому що люди хочуть жити в затишному будинку і мати власний двір. Тому бізнес-ідея з виробництва СІП-панелей сама по собі хороша
Підприємцю залишається знайти грошей на початкові інвестиції і грамотно скласти бізнес-план виробництва СІП-панелей. Українці вже 10 років, як оцінили всі позитивні якості такого типу будматеріалів.
Актуальність бізнесу з виробництва СІП-панелей
Багатошаровий ізоляційний будівельний матеріал особливо популярний у країнах Заходу. В Україні актуальність тільки нарощує оберти. Найвдаліший час зайняти своє місце на ринку. Бізнес з виробництва SIP-панелей простий, в міру витратний за ціною і починати виготовлення можна з нуля. Не обов'язково купувати функціонуючі цехи або мати вищу економічну освіту.
Актуальність бізнесу з виробництва SIP-панелей можна відстежити за динамікою зростання обсягів продажів.
Організація бізнесу - основні кроки
Купівля обладнання для виробництва SIP-панелей - завдання, яке потрібно вирішити одним із перших. Така графа витрат має бути в плані. Організовувати цех просто неба або в гаражі ідея погана. Окрему увагу слід приділити вибору приміщення та іншим, не менш важливим деталям.
Крок 1: Дослідження ринку
Поріг входу на ринок невисокий. Компаній-виробників багато, але частина з них не враховують, що вітчизняні панелі відрізняються від європейських. У нас за основу береться сухий брус, який дає змогу звести надійний будинок. На Заході ж використовується інша сировина, оскільки умови експлуатації відрізняються. Організації, які не враховують цей фактор, зазнають втрат і закриваються.
Крок 2: Підготовка бізнес-плану
Не можна в один день вирішити запустити виробництво СІП-панелей, а на другий - йти придивлятися до інструментів і шукати персонал. Для початку складається план роботи, який містить у собі:
опис товару;
аналіз ринку;
цикли виробництва з усіма наслідками, що випливають з цього;
організаційну структуру фірми;
рекламні кампанії;
витрати на відкриття.
У документ можуть бути внесені додаткові розділи. Головне, щоб отримана інформація відповідала на запитання:
скільки грошей знадобиться на старті?
коли інвестиції окуплять себе?
кому потрібен продукт?
чи буде затребуваний товар?
Крок 3: Пошук приміщення та обладнання
Цех для бізнесу з виробництва SIP-панелей обов'язково має відповідати нормам. Щоб почати заробляти, достатньо приміщення в 250 кв. м поділених на кілька зон. Бо потрібне окреме місце, де здійснюватиметься сам процес отримання панелей і зона, де відбувається сушіння готового виробу. Не обійдеться робота без складу сировини і готового товару. Зберігання на вулиці допустимо тільки в літню пору року.
Купівля обладнання - найбільш витратна стаття витрат. Від його якості залежатиме успіх компанії. Китайська техніка, хоч і нова, коштує в кілька разів дешевше за європейську, але вибираючи продавця, вкрай важливо враховувати його рейтинг.
Виробництво неможливе без:
термоножа;
столу для обробки елементів;
візків;
інструментів для нанесення клейкої маси;
розпилювачів;
підйомників;
приладів для розкрою;
пневматичного преса.
Найкраще закуповувати автоматичну лінію виробництва, але якщо є обмеження по грошах, підійде напівавтомат. Однак автоматизована станція допоможе заощадити на персоналі.
Крок 4: Отримання необхідних дозволів і ліцензій
Перше, що потрібно зробити, щоб запустити бізнес із виробництва СІП-панелей з нуля - відкрити ФОП або оформити ТОВ. Процедура забирає небагато часу.
Після того як приміщення обрано, слід отримати дозвіл від служби пожежної безпеки. Інакше будуть проблеми із законом.
Крок 5: Найм персоналу та навчання
Невеликій компанії вистачить 2-3 робітників + водій, менеджер і бухгалтер. Під час вибору кандидатів зважайте на досвід роботи, щоб заощадити на навчанні. Майбутніх майстрів цеху слід обирати за віком і типом статури, панелі в готовому вигляді важать понад півцентнера.
Крок 6: Запуск виробництва і маркетинг
Потенційні покупці - це будівельні компанії, магазини з продажу матеріалів для ремонту та будівництва, посередники, хто задіяний у процедурі зведення будинків. Також серед покупців можуть бути звичайні жителі міста.
Починати рекламувати свою справу потрібно після аналізу своєї аудиторії. Найпростіше - розмістити оголошення в інтернеті, найняти маркетолога або користуватися послугами фрілансерів. Частку покупців приносять сторінки соціальних мереж і активна розсилка комерційних пропозицій потенційним клієнтам. Займатися просуванням можна самостійно, попередньо розібравшись в особливостях.
Витрати й окупність бізнесу з виробництва СІП панелей
Ідея бізнесу з виробництва СІП панелей може окупити себе вже через 1-3 місяці після початку роботи. Саме такий термін окупності озвучують досвідчені в цій сфері підприємці.
Чистий прибуток одного цеху становить близько 1 млн на місяць. Щоб домогтися таких цифр, потрібно вкласти близько 2 млн грн., працювати щомісяця по 22 дні і реалізовувати продукцію за ціною нижче ринкової, щоб заслужити лояльність покупців. Якщо ж підвищити ціну, то і прибуток більший, але тільки з урахуванням знайденого постійного покупця.