Як розмістити безкоштовні посилання на сайт? Де взяти беклінки дешево? Підбірка майданчиків

Зміст

Якісно налаштована контекстна і таргетована реклама дасть вам приток трафіку на сайт. Це круто і важливо. Однак, ви не можете покладатись на одне-два джерела відвідувачів. Потрібен органічний трафік з Google. Просування інтернет-магазину, бізнес-сайту чи порталу  — багатоетапний процес, що включає технічні доопрацювання, розробку структури сайту, наповнення контентом та нарощування посилань на сайт. 

В цій статті ми поговоримо саме про посилання. Це досить вартісний та специфічний етап просування ресурсу. Логічно, що кожен підприємець хоче оптимізувати витрати на нього і не відмовиться від можливості отримати посилання безплатно. 

Безкоштовні беклінки: що треба знати і як використати на всі 100% 

Ви знаєте, що посилання на сайт — один з основних факторів ранжування в Google. Беклінки прискорюють потрапляння сторінок в результати видачі, забезпечують зростання позицій і трафіку. 

Але є кілька моментів, які ускладнюють просування сайту лінками:

  • Отримувати зворотні посилання на сайт потрібно регулярно, оскільки конкуренти завжди прагнутимуть вас обійти. 

  • Профіль посилань має бути максимально різноманітним. Звісно, не обов'язково отримувати з одного сайту лише один лінк, але чим більше різних доменів, тим краще. 

  • Посилання мають бути з сайтів з якомога вищими показниками трафіку та трастовості, тематично пов’язаних із сайтом, який ви просуваєте. 

Є ще кілька нюансів, але про них поговоримо в окремій статті про стратегії лінкбілдингу. 

Розміщення безкоштовних беклінків стане хорошим стартом або доповненням до кампанії лінкбілдингу. Важливо мати під рукою хорошу добірку сайтів де можна проставити такі лінки. І я поділюсь з вами такими сайтами. 

Також читайте: Зовнішні посилання: чому вони потрібні для SEO і як вони допомагають отримати трафік з Google?

Сайти, де можна розмістити лінки безкоштовно 

Отже, головне, заради чого, ви відкрили цю статтю — перелік сайту, де можна розмістити посилання безплатно. В блоці про кожен сайт я опишу: 

  • Для яких тематик буде корисно розміщення? 

  • Як отримати лінк з цього веб-сайту? 

  • Для яких сегментів та регіонів підійде (україномовний, європейський, англомовний)?

  • Який тип посилання можна отримати (анкорне, безанкорне, лінк з профілю, статейний)? 

  • Якого ефекту чекати від посилання?

Ця добірка — результат моїх пошуків в блогах та на telegram каналах, власних експериментів і перевірки інших списків.  

Linkedin 

https://www.linkedin.com/

Для яких тематик? Підійде для розміщення лінків у будь-яких тематиках, але найкорисніше буде для b2b компаній, виробників, інтернет-торгівлі тощо. 

Для яких сегментів та регіонів? В Linkedin можна розміщувати контент будь-якою мовою, однак найбільше тут саме англомовної аудиторії, отже платформа дасть максимальну користь саме тим, хто просуває товари та послуги саме в глобальному, англомовному сегменті. 

Як отримати лінк? Linkedin це ділова соцмережа, тому, здавалось би посилання з неї не мають індексуватись. Але це не так. Ви можете публікувати статті у власному профілі, посилання з них індексуються та відображаються в Google Search Console. 

Як створити статтю на Linkedin і отримати посилання?

Далі відкриється досить зручний редактор для форматування тексту з можливістю додати анкорне чи безанкорне посилання на потрібний вам сайт. 

Звісно, ви можете і просто написати пост в Linkedin з посиланням на свій сайт. Це можна зробити не тільки в профілі, але і в тематичних спільнотах. Однак слідкуйте за правилами! Не всі групи дозволяють публікувати лінки. Ну і, звісно, уникайте спаму. 

Що це дасть? В залежності від запиту і теми, посилання з Linkedin може прискорити індексацію вашої сторінки чи дотиснути її до топу в видачі. Також публікації в Linkedin допоможуть збільшити брендовий трафік на сайт, якщо у вас прокачаний профіль. 

Pinterest 

Для яких тематик? Pinterest іноді називають соціальною мережею. Але це не зовсім так. Це скоріше пошукова система для візуального контенту. Тут можна розміщувати фото, арти, інфографіки та прев’ю статей. Публікації в Pinterest називаються пінами. Вони включають зображення, назву, опис і посилання (так, найцікавіша для нас частина). 

Лінки з цього сайту підійдуть для будь-яких тем, де велику роль грає візуальний контент. Це можуть бути тематики: дизайну меблів, одягу, сайтів. Також Pinterest буде корисний для просування послуг інтернет-маркетингу. Звісно, підійде ця платформа і інтернет-магазинам

Для яких сегментів та регіонів? Контент в Pinterest також можна описувати будь-якою мовою. Однак переважна більшість аудиторії тут англомовна та іспаномовна. Тому лінки принесуть найбільше користі, якщо ви просуваєтесь саме в цих регіонах. 

Як отримати лінк? Ви можете розміщувати фото, інфографіки та інші зображення, пов’язані з тематикою вашого сайту в Pinterest. Більш детально про це в гайді, як використовувати Pinterest для просування інтернет-магазину. До речі, більшість порад з нього будуть актуальні і для інших ніш та тематик! 

Що це дасть? В деяких тематиках публікації на Pinterest дозволять вам зайняти топ видачі та отримувати величезний обсяг трафіку. Це особливо актуально для тематик дизайну, fashion та близьких до них. Тут часто саме дошки (групи публікацій) Pinterest займають перші позиції основної видачі та займають досить багато місця у видачі за зображеннями. 

Reddit 

Для яких тематик? Це досить популярний в США та інших країнах сервіс соціальних закладок з функціями старого доброго форуму. Тут обговорюють все: моду, технології, побут, стосунки, товари і ще багато чого. Сайти, пов’язані з цими та іншими темами, виграють від посилань з Reddit

Для яких сегментів та регіонів? Тут можна розміщувати і контент українською мовою. Однак, його значно менше і в основному Reddit використовують для того, щоб просувати англомовний контент. 

Як отримати лінк? Щоб отримати посилання, треба зареєструватись і зробити пост. 

Як отримати посилання з Reddit?

В нього можна додати текст і посилання. Заголовок посту бажано обрати так, щоб в ньому було входження релевантного пошукового запиту. 

Також важливо обрати спільноту, де ви публікуватимете пост. Спільноти називаються сабредітами і мають свої правила стосовно лінків. Також ви можете просто опублікувати пост у себе в профілі. Це теж буде корисно, але принесе менше трафіку. Тут є показник карми, який вираховується від кількості голосів за ваш пост. Чим він більше, тим більша аудиторія побачить ваші пости і перейде за посиланнями. 

Також лінки можна отримати з коментарів у спільнотах Reddit. Однак, тут теж треба уникати спаму, слідкувати за релевантністю коментаря та писати максимально змістовно. 

Що це дасть? В залежності від стратегії та запиту посилання з Redit може бути просто додатковим сигналом для Google чи вивести вас в топ. Якщо точніше, в топі Google може опинитись ваш пост на Reddit. Ймовірність буде вище, якщо контент набере багато апвоутів (голосів за) та якщо це буде стаття або детальний розгорнутий пост. 

Youtube 

Для яких тематик? Підійде для практично будь-якої тематики. Ви знаєте, що в YouTube є ролики про меблі, одяг, косметику та інші товари, відео про всі види послуг та онлайн-сервісів. А це значить, що в їх описах можна розмістити посилання на ваш сайт. 

Єдине обмеження: посилання на сайти, що не відповідають політиці та правилам YouTube. 

Для яких сегментів та регіонів? Для всіх. 

Як отримати лінк? Найкращим варіантом буде створення власних якісних відео з інформативним описом в якому можна залишити посилання. Також лінки можна додати в підказки до відео.   

Що це дасть? Лінки з YouTube не індексуються, однак якщо ви створите якісне відео і правильно його оптимізуєте, воно цілком може зайняти топові позиції в видачі Google навіть за високочастотними запитами. Особливо це актуально для інформаційних запитів і навіть високочастотних. 

Medium.com 

https://medium.com/

Для яких тематик? На цій платформі можна завести власний безкоштовний блог практично про будь-що. Це може бути маркетинг, огляди книг інших товарів чи послуг. 

Для яких сегментів та регіонів? Більшість контенту на платформі англомовна, тому частіше за все Medium використовують для отримання лінків та трафіку при просуванні сайтів у США, Канаді, Великобританії та інших англомовних країнах. Втім, ви можете завести тут блог і українською. Однак, отримати на нього трафік може бути непросто. 

Як отримати лінк? Вам необхідно зареєструватись і почати публікувати унікальні статті, в яких ви можете залишити анкорні та безанкорні посилання. Звісно ж, чим вища якість контенту, тим більше користі ви отримаєте. 

Що це дасть? Контент на Medium може індексуватись повільно. Однак, якщо писати якісний контент регулярно, ваші статті почнуть отримувати перегляди, індексуватись не тільки всередині Medium, але і в Google. Ресурс може дати реферальний трафік, більше видимості сайту, впізнаваності бренду і, звісно, зростання позицій в Google. 


Tumblr

https://www.tumblr.com/

Для яких тематик? Менш популярний та успішний аналог Pinterest. Підійде для будь-яких тематик. Тут можуть розміщати лінки дизайнери, фотографи, маркетологи, інтернет-магазини, клуби тощо. 

Для яких сегментів та регіонів? Ви можете публікувати тут контент і українською мовою, однак, переважна більшість аудиторії на ресурсі англомовна. 

Як отримати лінк? Ви можете просто поділитись лінком у своєму профілі. Але буде ефективніше написати пост, додати зображення чи відео з посиланням. 

Що це дасть? Такі лінки прискорять індексацію і можуть дати реферальнийтрафік. 

Quora 

https://www.quora.com/

Для яких тематик? Це платформа, на якій люди можуть поставити питання і дати відповідь на питання на будь-які теми. До тексту відповіді можна додати лінк. Серед користувачів є як обивателі, так і реальні, серйозні експерти в багатьох галузях. 

Для яких сегментів та регіонів? Найбільше користі від посилань з Quora буде для просування англомовних сайтів. 

Як отримати лінк? Є кілька способів: 

  • Ви можете знайти питання, пов’язані з тематикою вашого сайту і дати на них інформативну розгорнуту відповідь, в якій ви розмістите посилання на сайт. 

  • Ви можете створити пост із текстом та посиланням, поділитись ним у власному профілі чи в одній зі спільнот. 

Що це дасть? Ефект від посилань з Qoura збільшується з часом та їх кількістю. Вкотре нагадаємо, це не має бути спам! Однак, якщо ви регулярно працюватимете над розміщенням контенту та лінків на Quora, можна отримати серйозний реферальний трафік, збільшити впізнаваність бренду як особистого так і корпоративного. 

List.ly 

https://list.ly

Для яких тематик? На сайті публікують контент і посилання на різні тематики. Це може бути будівництво, дизайн, реклама, товари і багато іншого. Ви навіть можете публікувати тут лінки на кілька сайтів, що просуваєте.

Для яких сегментів та регіонів? Підійде для сайтів у будь-якому регіоні. 

Як отримати лінк? Створіть список на власній сторінці, додайте назву і опис. Краще, якщо в описі списку буде максимально унікальний текст, який описуватиме тему посилань та відео в цьому списку. Після цього додавайте лінки. 

Що це дасть? Платформа має функції близькі до соцмережі, є рейтинг списків та статистика переглядів. Розміщуйте контент регулярно щоб отримати більше переглядів та переходи. 

Issuu

https://issuu.com

Для яких тематик? Issuu — платформа для публікації книжок, чек-листів, журналів та іншого контенту в форматі документів. Це може бути контент на будь-яку тему і будь-якою мовою. Контент на сайті добре індексується.

Для яких сегментів та регіонів? Переважна більшість контенту на сайті англомовна, однак, ви можете розміщувати публікації будь-якою мовою. Те саме стосується і опису в вашому профілі.  

Як отримати лінк? Зареєструйтесь, заповніть профіль та залиште в ньому посилання. Також ви можете створити матеріал для розміщення на сайті і додати в текст посилання. 

Що це дасть? Ви отримаєте лінк з сайту з хорошими SEO-метриками. Також контент, який ви опублікуєте, може зайняти високі позиції в Google та стати вірусним. 

Unsplash 

https://unsplash.com/

Для яких тематик? Це фотобанк, на якому фотографи та дизайнери можуть презентувати свої роботи на збирати донати. 

Для яких сегментів та регіонів? Цей майданчик підійде для розміщення лінків на сайти в будь-якому регіоні. Це можуть бути сайти фотографів, дизайнерів, маркетологів і т. д. 

Як отримати лінк? Зареєструйтесь, заповніть профіль, додайте інформацію про себе. В цьому блоці тексту можуть бути входження пошукових запитів. Також в профіль можна додати посилання на сайт та соціальні мережі. 

Що це дасть? Ви отримаєте посилання з сайту з хорошим трафіком та більше шансів на реферальний трафік. 

Peatix

https://peatix.com/

Для яких тематик? Платформа підійде для всіх бізнесів, що влаштовують онлайн чи офлайн події.

Для яких сегментів та регіонів? Найбільш ефективним розміщення буде для просування англомовних сайтів. 

Як отримати лінк? Зареєструйтесь та заповніть профіль. В ньому можна додати посилання на ваш сайт. 

Що це дасть? Посилання із сайту з високим DR це завжди добре. 

Linktree

https://linktr.ee/

Для яких тематик? Платформа підійде для всіх продавців та компаній, що надають послуги. 

Для яких сегментів та регіонів? Це сервіс, який дозволяє зібрати всі ваші лінки на одній сторінці. Тут можна розмістити посилання на сайт та соціальні мережі. 

Як отримати лінк? Зареєструйте профіль, заповніть максимум інформації та додавайте посилання. 

Що це дасть?  Сайт має хороші показники SEO. Безанкорне посилання урізноманітнить профіль беклінків та додасть трастовості вашому сайту. 

Cases.media

Для яких тематик? Платформа підійде для всіх маркетологів, копірайтерів та спеціалістів креативних індустрій.

Для яких сегментів та регіонів?  Тут можна публікувати і англомовний контент, однак переважна більшість аудиторії з України.

Як отримати лінк? Зареєструйтесь, створіть та заповніть профіль. Посилання можна додати в профілі, однак набагато більший ефект дадуть посилання зі статей, які тут можна публікувати. 

Що це дасть?  Публікація на такому ресурсі може вийти і в топ видачі Google. Звісно ви не монополізуєте видачу, однак можете отримати посилання і дві позиції на першій сторінці. 

Speka.media

  

Для яких тематик? Платформа, на якій можна розміщувати користувацький контент з посиланнями.

Для яких сегментів та регіонів? Зараз платформа публікує україномовний контент, отже, публікації та посилання будуть корисні для стартапів, маркетингових агенцій, hi-tech компаній, веб-студій. 

Як отримати лінк? Зареєструйтесь, заповніть профіль та почніть публікувати статті у власному блозі. Важливо, щоб контент був релевантний до теми ресурсу. 

Що це дасть? Ви отримаєте більше охоплення, активне індексоване посилання, а стаття на Speka може зайняти високу позицію у видачі. 

Інші сайти, на яких можна розмістити посилання 

Далі список інших сайтів, на яких можна розмістити посилання безкоштовно. Про ці ресурси скажемо менш детально, адже в більшості це сайти з яких можна отримати посилання в профілі або каталоги сайтів.

  1. https://slashdot.org/  каталог сайтів. Для розміщення лінку необхідна реєстрація. 

  2. https://www.slideshare.net/ аналог і конкурент Issuu. Це фактично пошукова система для документів. Ви можете розміщувати міні-книги та подібний контент. Він індексується Google. Хоча посилання з документів не індексуватиметься, але ви точно отримаєте згадку про компанію, також якщо контент дійсно корисний його скачають і перейдуть на сайт!

  3. https://flipboard.com/ сайт для збереження посилань на цікаві матеріали. Щоб отримати лінк, просто поділіться ним у своєму аккаунті. 

  4. https://minecraftcommand.science/ досить активний англомовний форум по Minecraft, в якому теж за певних умов можна розмістити посилання на ваш сайт. 

  5. https://gotartwork.com/ відносно невеликий, але популярний маркетплейс де творчі люди продають різні товари. Тут можна завести власний блог і розміщувати в ньому посилання. Радимо робити якісний контент, щоб отримати максимум користі. 

  6. https://dglonet.com/ блог платформа. Все просто: 1) реєструємось; 2) підтверджуємо акаунт; 3) публікуємо статті з посиланнями. 

  7. https://www.folkd.com/ сервіс закладок. Збережені посилання активні та індексуються. 

  8. https://www.fark.com/ каталог посилань. Досить старий, однак працює і користь для сайту дає. 

  9. https://dzone.com/ після реєстрації ви зможете коментувати і ділитись контентом, який вам подобається. У сайта дуже велика аудиторія. 

  10. https://www.socialbookmarknow.info/ Зручний та простий сервіс соціальних закладок із сортуванням за темами та країнами. 

  11. https://triberr.com/ Платформа для шерингу контенту, яка і позиціонує себе, як інструмент для отримання більшого трафіку та більшої кількості згадок в інтернеті. 

  12.  https://bloggersdelight.dk/ блог-платформа. Враховуйте, що інтерфейс датською мовою! Однак контент можна публікувати англійською. Тут можна розмістити посилання в статті. 

  13.  https://www.hackathon.io/ Платформа для організації івентів. Реєструємось, заповноюємо профіль. Посилання можна залишити на сторінці профілю та в описі створеного івента. 

  14. https://dailygram.com/ можна зареєструвати профіль та вести блог. І там і там є можливість залишити лінк. 

  15. https://www.wattpad.com/ платформа для читачів. Реєструємось, заповнюємо інформацію про себе в профілі так, щоб були входження пошукових запитів, і додаємо лінк. 

  16. https://greasyfork.org/ сайт з форумом для розробників. Реєструємось, обираємо тему, пишемо змістовний коментар з доречним посиланням. 

  17. https://anotepad.com/ можна публікувати пости навіть без реєстрації. Після збереження URL сторінки змінюється. 

  18. https://mix.com/ сервіс соціальних закладинок. Реєструємо аккаунт і починаємо зберігати посилання.

  19. beacons.ai аналог Linktree. Реєструємось, заповнюємо максимум інформації в профілі, додаємо посилання.

  20. https://blog4youth.com/ реєструємось, обираємо назву для блогу і публікуємо статті з посиланнями.

  21. https://blogunteer.com/ аналогічно попередньому сайту.

  22. https://www.blogger.com старий доброй Blogger. Не слід робити на нього ставку, однак написати кілька статей з посиланнями і опублікувати тут, має сенс.

  23. https://www.peugeotcentral.co.uk/ живий англомовний форум автовласників, з якого можна отримати посилання. Користуйтесь!

  24. https://www.tapatalk.com/groups ще один живий форум з різними тематиками. Англомовний майданчик.

  25. https://newsleecher.com/forum/ і ще форум. Все стандартно, реєстружмось, прокачуємо аккаунт і пишемо змістовні коментарі з посиланнями по темі.

  26. https://channelfocuscommunity.net/ англомовний форум на тематики бізнесу та промисловості. Звідси можна отримати хороше посилання. Потрібно лише створити тему, релевантну для сайту, в якій можна розмістити ваше посилання.

  27. https://www.hebergementweb.org/forums/ франкомовний форум з тематик веб-розробки, серверів та програмування загалом.

  28. https://influence.co/ профессіональна мережа для лідерів думок та творчих людей загалом. Тут можна створити власний профіль з посиланням та публікувати посилання на ваш контент, що розміщений в інших соцмережах.

  29. https://8tracks.com/ сервіс для подкастів та іншого аудіоконтенту. Тут можна публікувати власні записи з корисним аудіоконтентом або просто створити профіль, заповнити поле про себе і розмістити посилання. Користуйтесь!

Висновки 

Дякую за увагу до добріки. Сподіваюсь, вона буде корисною. А якщо вам потрібно більше посилань, пишіть мені у Facebook чи на Linkedin, щоб замовити лінкбілдинг. 

І обов’язково збережіть посилання. Я буду доповнювати перелік сайтів!  

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Volodymyr Zhyliaev
Volodymyr Zhyliaev@digitalowltop

6.6KПрочитань
64Автори
24Читачі
Підтримати
На Друкарні з 7 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (3)

  • + 4 сайти

Вам також сподобається