Фотокабінка: як відкрити бізнес із нуля

Зміст

Розвиток вендингу допоміг сформувати на ринку фотопослуг нову пропозицію - коли клієнт може прийти і самостійно, без фотографа чи адміністратора, зробити фото на документи. Тож перша і найголовніша причина, чому варто реалізувати ідею з фотокабінкою - це її популярність.

Послуги миттєвого фото - ідеальний варіант для новачка. Затребувана ніша, мінімум вкладень, швидкий старт. Фотокабінка обслуговується не частіше ніж 3 рази на тиждень, що дає змогу поєднувати бізнес з іншою діяльністю й отримувати практично пасивний дохід.

Ще одна причина - проста організація бізнесу. Для нього не потрібно наймати співробітників і долати масштабну паперову тяганину. Усе, що знадобиться для відкриття - невеликі вкладення і якісне обладнання. До того ж, конкуренція в цій ніші низька, особливо в регіонах. Це спрощує процес запуску бізнесу і створює більш комфортні умови для його ведення. Далі розберемося з основними моментами відкриття та ведення цієї справи.

Суть бізнесу

Фотокабінка являє собою пристрій для створення знімків, який оснащений потужним ПЗ і принтером, що одразу видає готові фотографії. Деякі види обладнання надають можливість накладати ефекти, робити фотокорекцію тощо.

Where And How To Buy Photo Booths. Custom photo booths for venues, brands —  Photo Booth | Vintage style rentals & Sales San Diego | Palm Springs | Los  Angeles

Технологія фотобудки влаштована досить просто. Для роботи не потрібні співробітники, крім профілактичного механіка. Клієнт заходить у кабінку, вносить депозит у купюроприймач, обирає потрібний режим або тип знімка, а потім фотографується. Клієнт схвалює зображення й отримує готові фото. Схема проста як для відвідувачів, так і для підприємця.

Цільова аудиторія фотокабінок:

  • підлітки віком 14-17 років, які стежать за трендами, активно користуються соціальними мережами.

  • молоді люди віком до 30 років, романтичні пари, які роблять спільні фото на пам'ять.

  • люди від 30 років і старше - їхні цілі можуть бути різні, починаючи від описаних вище і закінчуючи фотографіями на документи.

  • корпоративні клієнти, які замовляють оренду фотокабінки на заходи.

  • організатори весіль або безпосередньо замовники, які хочуть орендувати фотокабінку на своє весілля.

Як бачите, цільова аудиторія фотокабінок доволі широка, тож у вас не виникне складнощів із пошуком клієнтів чи місць їхньої присутності.

Переваги та недоліки бізнесу

Як і в будь-якому виді бізнесу, тут існують плюси та мінуси. Оцініть свої можливості, перспективи та ризики заздалегідь.

ПЕРЕВАГИ

  • мінімальні вкладення - стартувати можна з капіталом у 100 тис. грн;

  • проста організація, що робить бізнес доступним для кожного;

  • не потребує додаткового персоналу, підприємець може займатися всім самотужки;

  • можливість поєднувати цей бізнес з іншою роботою;

  • невисока орендна плата - близько 2 кв.м.

  • мобільність обладнання - за потреби фотобудку можна встановити в інше місце або надавати в оренду.

НЕДОЛІКИ

  • обмежений дохід - на день фотокабіну відвідують 8-15 осіб, що не передбачає зростання прибутку в перспективі - фактично це скоріше формат додаткового заробітку, а не бізнесу;

  • необхідність у терміновому усуненні неполадок, інакше можна втратити частину прибутку;

  • є ризик вандалізму і псування майна, оскільки немає постійного співробітника або охоронця, який би стежив за порядком;

  • ризик, що відсік із грошовими коштами зламають.

Як можна заробити на фотокабінці

Photo Booth Rentals & Permanent Installations for Parties, Weddings & More  | Photomatica.com

Сучасні фотокабінки надають різноманітний набір послуг.

Залежно від обладнання, заробити можна такими способами:

  • фотографії заради розваги. Потрібно запропонувати клієнтам безліч розташувань маленьких фотографій у колажі (зазвичай це 3 або 4 фото в ряд) і можливість миттєвого роздрукування. Передбачте додаткові опції - широкий вибір фільтрів, рамок тощо.

  • фотографії на документи. Ця послуга завжди затребувана й актуальна. Єдина умова: до таких фото висувають багато вимог. У звичайному фотоательє клієнт може сподіватися на допомогу фотографа, а у випадку з фотокабінкою доведеться робити фото самим. Тому важливо встановити якісне ПЗ із простим інтерфейсом, а також розташувати у фотокабінці інструкцію.

  • фото-листівки. Сучасне ПЗ дає змогу додавати шаблони для листівок і змінювати їх. Наприклад, можна робити їх тематичними залежно від сезону або від розташування будки.

  • фотодрук. Ще одна корисна опція - можливість друкувати фотографії з флешки або із соціальних мереж, а також надсилати знімки з фотобудки на електронну пошту клієнта.

  • оренда фотобудки. Для цього вам потрібно придбати легку мобільну модель, яка легко розбирається і може бути встановлена в будь-якому місці. Фотобудки орендують організатори приватних заходів: днів народження, весіль, корпоративів, випускних тощо. Для приватних заходів у комплект із фотобудками зазвичай надають набір реквізиту - це можуть бути різні окуляри, капелюхи, накладні вуса, перуки, маски та інше.

  • розміщення на відкритих місцях. Обладнання також підходить для стаціонарного застосування на відкритих майданчиках (за умови гарної погоди). Ви можете розмістити фотокабінку в парках, на ярмарках або площах, де проводяться міські заходи. За один день роботи на святі фотобудка здатна принести півмісячний дохід.

Можна вибрати одну послугу або охопити одразу кілька, що дасть змогу збільшити прибуток. Усе залежить від виду фотобудки, бюджету проєкту і концепції самого бізнесу. Чим продуманішою буде схема надання послуг, тим швидше окупляться вкладення.

Досвідчені бізнесмени рекомендують встановлювати фотокабінки на перших поверхах кінотеатрів і розважальних центрів

Фотобудки в метро - також непогана ідея для бізнесмена-початківця. Крім цього, кабіни для моментального фото можна використовувати біля вокзалів і вищих навчальних закладів.

Планування справи

Для початку потрібно скласти бізнес-план або хоча б простий фінансовий розрахунок для відкриття фотобудки. Спочатку потрібно оцінити ситуацію на ринку. Варто розглянути такі питання:

  • чи є подібні послуги у вашому місті? Якщо конкуренти є - то які переваги у вашого проекту?

  • чи є попит на цей вид послуг?

  • хто ваш потенційний клієнт (вік, інтереси, бюджет)? Важливо скласти портрет своєї цільової аудиторії.

  • які умови ведення бізнесу у вашому регіоні?

  • які перспективи бізнесу і потенціал вашої цільової аудиторії?

Що більше практичної інформації ви зберете, то простіше вам буде рухатися далі. Крім того, у бізнес-плані має бути розрахунок витрат і доходів проєкту, опис концепції та оцінка ризиків. Грамотно складений бізнес-план дасть змогу уникнути непотрібних витрат і помилок на старті.

Розташування фотокабінки

Правильно вибране місце для фотокабінки - один із головних чинників успіху. Вам потрібно знайти 2 кв. м. торгової площі в місцях скупчення вашої цільової аудиторії.

Для фотокабінки підійдуть:

  • хол кінотеатру,

  • торговий центр,

  • зоопарк,

  • цирк,

  • антикафе.

У таких місцях у людей завжди гарний настрій і, найімовірніше, вони захочуть закарбувати приємні моменти.

У розпал сезону можна розмістити фотобудку в парку або на пляжі. Також доречні фотокабіни в аеропортах, автобусних і залізничних вокзалах - ця проста розвага скрасить людям час очікування.

Фотобудку можна використовувати не тільки для розваги, а й з користю. Суттєву частку прибутку приносять фото на документи. У такому разі буде доцільно розташувати фотобудку поруч із паспортним столом, університетами, МФЦ, автошколами тощо.

А якщо ви плануєте займатися тільки орендою фотобудок, можна обійтися взагалі без торговельної точки, приймати замовлення через інтернет і телефоном, а зберігати фотокабінку вдома. У перспективі можна орендувати невеликий офіс для зустрічей із клієнтами та зберігання обладнання. У такому разі краще шукати місце поруч з офісами весільних агентств та організаторів, весільними салонами та іншими місцями, де ви зможете привернути увагу своїх потенційних клієнтів.

Кілька порад, які стануть у пригоді під час вибору місця:

Одразу виключіть варіант відкритого майданчика як основний спосіб заробітку. Фотобудки не розраховані на тривале перебування на повітрі. У разі неправильного використання техніка може швидко вийти з ладу. До того ж на відкритих майданчиках вищий ризик вандалізму.

Обирайте місця з високим пішохідним трафіком. Фотобудка має бути на виду, оскільки вона сама себе рекламує.

Оцінюючи прохідність місця, враховуйте саме тих пішоходів, хто входить до вашої цільової аудиторії. Наприклад, поширена помилка - обирати місця тільки в торгових центрах, оскільки людський потік там справді високий. Але як розвагу фотографіями там інколи нікого не здивуєш - у більшості відвідувачів завжди є телефон із камерою. Звісно, серед них і знайдуться ті, хто захоче сфотографуватися саме у фотокабіні, але їх буде не так багато. Якщо ви вирішили розміщувати фотобудку в ТЦ - обов'язково передбачте можливість додаткового заробітку, надаючи місце для реклами. На фотокабіну можна встановити короб для реклами, що світиться.

Як підібрати обладнання

Технологія фотобудки влаштована просто. Майже всі процеси виконуються автоматично. Ваше завдання - тільки завантажувати фотопапір для принтера, проводити інкасацію і стежити за справністю обладнання. Тож постійної присутності співробітника не потрібно.

Сучасні фотобудки оснащені принтером для фотографій і чеків, касовим апаратом, монітором із простим інтерфейсом і камерою. Зверніть увагу, щоб у фотобудці був фіскальний реєстратор, купюроприймач і видача здачі, а також термінал.

На що звертати увагу під час вибору фотокабінки:

  • Якість фото. Найголовніше - це якісний продукт. У цьому випадку йдеться про фотографії. Переконайтеся, що у фотобудці встановлена хороша оптика (наприклад, Canon). Ще один фактор якісних фото - принтер. У фотобудках зазвичай встановлюють струменеві, або термосублімаційні принтери. Зазвичай використовують струменеві фотопринтери - це більш бюджетний варіант, який забезпечує хорошу якість друку.

  • Освітлення. Також на якість знімка впливає правильне освітлення. Для цього в кабіні ретельно підбирається розташування ламп, їхня потужність і відстань до об'єкта.

  • Оформлення будки. Привабливе зовнішнє оформлення фотобудки працює на залучення клієнтів. Тому дизайн має мати привабливий вигляд. Особливо це важливо, якщо ви плануєте надавати фотобудки на заходи. Також питання до оформлення можуть виникнути у деяких орендодавців - адміністрація ТЦ іноді прискіпливо ставиться до дизайну торгових точок. До оформлення належить і інформаційний стенд, з якого клієнт може відразу зрозуміти, які послуги може отримати і скільки це коштуватиме.

  • Корпус кабіни. Матеріали корпусу кабіни - ще один важливий пункт. Від цього залежить не тільки зовнішній вигляд, а й міцність усієї конструкції. Найпростіший і бюджетний варіант - це корпус із ДСП, скріплений металевим профілем. Але такі корпуси швидше зношуються, розхитуються і втрачають міцність. Одним словом, це менш надійний матеріал. Проблеми можуть виникнути і з кабінами, в яких використовується пластик - на таке обладнання складно отримати сертифікат безпеки. Це ускладнить розміщення в певних місцях. Набагато довговічніші та безпечніші металеві корпуси кабін.

  • Програмне забезпечення. Фотобудки оснащені потужним комп'ютером зі спеціальним ПЗ. Уважно вивчіть його: чи давно програма працює з цим обладнанням, чи траплялися збої, наскільки простий і зрозумілий інтерфейс, як часто виходять оновлення до програми. Рекомендується вибирати ПЗ, орієнтоване на ОС Windows, оскільки все обладнання, що вбудовується в кабіну, має диски з драйверами для ОС Windows. Додатковим плюсом буде можливість самостійно допрацьовувати програму, змінювати налаштування, завантажувати шаблони.

  • Виробник. Як правило, виробник постачає вже готовий комплект обладнання. Слід перевірити, щоб усе обладнання було від загальнодоступних марок. У разі, якщо якась деталь зламається, вам доведеться шукати заміну. Обладнання невідомих марок складніше знайти. Також необхідно ознайомитися з гарантійними зобов'язаннями.

Також звертайте увагу на такі моменти:

  • відгуки про продавця на сторонніх ресурсах;

  • наявність документів на кабіну;

  • додаткові пропозиції з доставки, встановлення та налаштування.

Сьогодні на ринку працюють різні виробники, тож ви напевно знайдете варіант, що підходить для вашого бізнесу. Вартість обладнання варіюється від 40 до 200 тис. гривень. Усе залежить від моделі вбудованого фотоапарата і додаткових опцій. Фотокабіна з якісною фотоапаратурою коштуватиме близько 100 тис. гривень.

Щоб заощадити, ви можете придбати вживане обладнання. Але майте на увазі, що в такому разі підвищується ризик поломки. Досвідчені підприємці рекомендують орендувати фотобудки в спеціалізованих компаніях.

360º Photo Booth Rental — URBNevents | Nationwide Photo Booth Rentals

Скільки доведеться вкласти в бізнес

Обсяг початкових вкладень може бути різним - усе залежить від обраного обладнання та моделі бізнесу. Розрахунки витрат наведено для однієї фотобудки. У такому разі для старту буде потрібно:

  • 100 тис. грн- на саму кабіну;

  • 5 тис. грн - на доставку і встановлення фотокабіни;

  • 3 тис. грн - на оренду місця для встановлення кабіни;

  • 3 тис. грн - на витратні матеріали

Разом буде потрібно близько 115 тис. грн.

Витратні матеріали

Для забезпечення роботи доведеться закупити: фотопапір, чорнило для принтера і чекову стрічку. Витрати на матеріали складуть 3-4 тис. грн на місяць. Крім того, певну суму потрібно буде виділити на закупівлю витратних матеріалів. При цьому враховуйте, що автомат може друкувати від 20 до 100 фото на день. Витрати на одну фотографію складуть близько 2 гривень.

Обслуговування

Як уже зазначалося раніше, обслуговувати фотокабіну нескладно. Достатньо двічі на тиждень виїжджати на місце, щоб проводити інкасацію, додавати папір до принтера і перевіряти рівень чорнила в картриджах. Фотокабіна - це бізнес, який забиратиме 2 години на тиждень і приноситиме стабільний прибуток.

Просування

У цьому бізнесі необов'язково проводити масштабну рекламну кампанію. Фотобудка сама по собі є рекламою. Найголовніше - правильно вибрати місце. Саме від нього і залежатиме кількість клієнтів і розмір прибутку. Ви можете побудувати рекламу на привабливому дизайні, покажчику або стенді з інформацією про надання послуги.

Також добре працює "сарафанне радіо". Однак запрацює воно не відразу, оскільки у фотокабіни не так багато відвідувачів. Залучити клієнтів ви можете акцією знижок у свята. Розповсюдьте серед цільової аудиторії флаєри, заведіть акаунт у соціальних мережах - в інтернеті багато ваших потенційних клієнтів.

Крім того, можете запропонувати співпрацю організаціям зі схожою цільовою аудиторією. Наприклад, весільну агенцію зацікавить пропозиція про оренду фотобудки, а якийсь заклад підтримає ідею встановлення розважального обладнання.

Якщо плануєте надавати фотобудку в оренду, розмістіть оголошення в інтернеті: починаючи з сайту "ОЛХ" і новинних майданчиків вашого міста, закінчуючи спеціалізованими сайтами для event-бізнесу.

Фінансовий план

На старті обов'язково потрібно планувати не тільки початкові вкладення, а й щомісячні витрати. У цьому випадку вони будуть мінімальні:

  • Оренда - 3 тис. гривень

  • Утримання платіжного термінала - 1 тис. гривень

  • Витратні матеріали - 3 тис. гривень на місяць

  • Податки - 1,5 тис. гривень

  • Реклама - 1 тис. гривень

Разом, щомісячні витрати становлять 8,5 тис. гривень.

Скільки можна заробити на фотокабінці

Якщо встановити апарат у прохідному місці, то на день фотопослугами можуть скористатися 15 осіб. Тобто на місяць приблизна відвідуваність буде 400 осіб. Один друк фотографій коштує від 75 гривень, виходячи з цього, на місяць можна отримати виручку 30 тис. гривень. Після вирахування витрат залишиться чистий прибуток у розмірі 21 тис. гривень. Таким чином, всього за 4 місяці роботи ви зможете окупити початкові вкладення.

Якщо розглядати ситуацію з орендою фотобудки, то годинна оренда коштує близько 8 тис. гривень. Це означає, що всього 3-4 заходи на місяць дадуть змогу вийти на той самий обсяг чистого прибутку.

Підводні камені бізнесу

As photo booths disappear, the pictures they gave us are ever more precious  - Macleans.ca

На перший погляд бізнес із фотокабінкою здається дуже простим. Але насправді існують різні ризики, які можуть зіпсувати ваші плани на прибуток.

  • Технічний ризик. Цей бізнес тримається тільки на одному обладнанні, тому будь-яка поломка - це збитки. Імовірність поломки підвищується, якщо фотобудка не нова. Тому необхідно стежити за тим, щоб вона працювала справно. Регулярно перевіряйте стан обладнання, забезпечте технічне обслуговування обладнання та купуйте його у перевірених виробників. Вибирайте обладнання, яке має систему повідомлення про неполадки. Або домовтеся з охоронцями ТЦ чи "сусідами" на торговому майданчику, щоб вони сповіщали вас про технічні несправності.

  • Незатребуваність послуги. Це цілком можливо, якщо ідея реалізується в місті з населенням менше ніж 100 тис. осіб. Уникнути ризику можна на стадії планування бізнесу.

  • Помилки з вибором місця. Головний фактор успіху фотокабінки - правильне розташування. В іншому випадку можна не розраховувати на високий прибуток. Тому ретельно проаналізуйте всі потенційні точки для встановлення фотокабіни. Але навіть якщо обране місце не виправдає ваших очікувань, мобільність обладнання дає змогу вам змінити локацію.

  • Вандалізм - це проблема для всіх вендинг-бізнесів, які працюють з одним обладнанням без нагляду. Убезпечити себе від ризику можна, обираючи фотобудки з надійних матеріалів, встановленням сигналізації, укладенням з орендодавцем договору, який передбачає матеріальну відповідальність за псування майна. Нерідко можна зустріти фотобудку, прикручену до підлоги - це теж спосіб убезпечити обладнання.

  • Сезонність - цей фактор теж варто враховувати, оскільки він впливає на прибутковість. Для кожної локації період сезонності буде різним. Наприклад, якщо фотокабіна встановлена поруч з університетом, то пік продажів буде в червні та липні, коли абітурієнти подають документи. А ось фотобудка в торговельному центрі користуватиметься високим попитом у святкові та вихідні дні, коли люди проводять дозвілля і відпочивають. Враховуйте сезонність, плануючи час відкриття бізнесу. Бажано, щоб точка відкрилася незадовго до піку продажів.

Усім перерахованим ризикам можна благополучно запобігти або вчасно усунути без втрати часу і коштів. Передбачивши ці "підводні камені", ви зможете уникнути зайвих витрат, а отже, більше заробити.

17 Awesome Wedding Photo Booth Ideas for Photographers

У висновку

Бізнес на фотобудках - один із найпростіших видів бізнесу і способів додаткового заробітку для старту. З ним впорається будь-який підприємець-початківець. Справа вимагає мінімальних вкладень - стартувати можна з капіталом у 70 тис. гривень, але рекомендується купувати спочатку хороше обладнання, що збільшить вкладення до 115 тис. гривень. Низький рівень щомісячних витрат забезпечує рентабельність близько 63%, що підтверджує ефективність утримання фотобудки. Головне, грамотно скласти бізнес-план і дотримуватися всіх вимог обслуговування. 80% часу пристрій працюватиме в автономному режимі, що означає стабільний пасивний дохід - у середньому, щомісячний прибуток від однієї фотобудки становить 20 тис. гривень.

Надалі ви можете розширювати свій бізнес, встановлюючи фотокабіни в різних місцях. У такому разі рекомендується вибирати різні локації, щоб знизити вплив сезонності. Наприклад, якщо ви плануєте встановити три фотокабіни, краще вибрати місця з різною цільовою аудиторією: одну фотобудку можна розмістити в розважальному закладі, іншу - поруч з установою, де потрібні фото на документи, а третю надавати в оренду на заходи. Так ви зможете створити свою мережу і вийти на більш серйозний рівень доходів.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

959.7KПрочитань
11Автори
783Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Як відкрити хостингову компанію

    Перед тим як відкрити хостингову компанію, важливо ретельно проаналізувати ринок, зрозуміти, як працюють конкуренти, і на основі цього створити унікальну пропозицію. Ринок хостингу в Україні зростає, але він ще не досяг насиченості, що відкриває можливості для нових гравців.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Е “Ідея”

    Е така ідея зробити в Україні, щось на кшталт “Kikstarter”, але з особливостями сучасних реалій та подій.

    Теми цього довгочиту:

    Життя

Коментарі (1)

Ваш довгочит дуже цікавий! 🤩

Завтра його буде опубліковано в Twitter та на Facebook Друкарні.

🔸https://www.facebook.com/drukarniaua

🔸https://twitter.com/drukarniaua

Вітаємо!

Вам також сподобається

  • Як відкрити хостингову компанію

    Перед тим як відкрити хостингову компанію, важливо ретельно проаналізувати ринок, зрозуміти, як працюють конкуренти, і на основі цього створити унікальну пропозицію. Ринок хостингу в Україні зростає, але він ще не досяг насиченості, що відкриває можливості для нових гравців.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Е “Ідея”

    Е така ідея зробити в Україні, щось на кшталт “Kikstarter”, але з особливостями сучасних реалій та подій.

    Теми цього довгочиту:

    Життя