Напевно багато із починаючих стримерів чи блогерів інколи задаються питанням “Як можна зацікавити нових глядачів завітати на канал?” . І однією із ймовірних відповідей буде теза про гарно оформлену сторінку із зображеннями, діючими лінками та якимось чіпляючим візуалом. Однак, слід пам'ятати, що наразі просто взяти картинку з інтернету не вважається етичним та правильним, як і використання ШІ до створення своїх іконок на твіч. Що ж тоді робити?
До вашої уваги пропоную невеличкий гайд для починаючих та не тільки стримерів, щодо безкоштовних ресурсів для оформлення.
1. Canva
Дуже легкий, дотупний графічний онлайн-редактор, із тонною шаблонів на усі випадки життя. На сайте є можливість придбати преміум версію, аби отримати більше шаблонів для оформлення та розширити колекцію ефектів, однак матеріалів у безкоштовному доступі буде достатньо для вашого оформлення. Інструмент легкий у використанні, має безліч функцій та ідеально підходить для тих, хто хоче зробити власні панельки для каналу, але не хоче вітрачати на це багато часу та ресурсів.
2. Японський сайт Booth
Хто займається вітубінгом та трошки розбирається у моделінгу знають про цей сайт та його особливості. Однак на цьому ресурсі також можна знайти цікаві ідеї для оформлення і звичайним стримерам. Не дивлячись на те, що сайт переважно ведеться японською мовою, англомовні користувачі а також матеріали тут наявні. Однак, якщо вони вам не до вподоби і ви хочете пошукати щось незвичне, то доведеться трошки повозитись із перекладом з японської та вводити у пошук хірогану. Також наявний зручний та інтуітивний фільтр, в якому можна відкалібрувати вартість дизайну, який ви шукаєте. Сайт також рекомендує вам варіанти, на основі того, що ви нещодавно дивились.
Якщо ви не впевнені що вам подобаються безкоштовні варіанти, то можна спробувати придбати щось унікальне за невелику плату. Усі ціни прописані у єнах, однак конвертація у гривні виходить абсолютно не велика. Найдорожчий дизайн який ви можете придбати буде коштувати 1500 грн максимум. Однак, слід розуміти що навіть якщо ви придбали власне оформлення і прикрасили їм свій канал, то це не дає гарантії що ви не зустрінете його на 10 інших каналах. Оскільки це не індивідуальне замовлення, а лише підтримка автора та купівля його роботи.
3. Дискорд сервер із асетами
Можливо когось відштовхне назва Vtuber Assets. "Я ж стример, а не віртуальна аніме дівчинка", логічно скажете ви. Однак, не дивлячись на специфічну тематику, на данному сервері щоденно викладаються оновлення щодо оформлення, різноманітні оверлеї, Twitch паленьки, іконки для сабок, туторіали по обс, фои і багато багато іншого. І ця велика колекція БЕЗКОШТОВНОГО матеріалу зібрана у одному місті!
Орієнтуватися у сервері нереально просте. Все викладається у потрібні теми та гілки, і навіть якщо ви шукаєте щось специфічне, то юзери прописують теґи для більш зручного пошуку по конкретній тематиці.
4. Мої персональні фаворити з безкоштовними ресурсами Sozaiyairis, Sozaino, Aomateria
Ще одні японські сайти, що пропонують безкоштовні фони, переходи для OBS, png аксесуари, аби доповнити ваш оверлей чи Twitch канал. За допомогою вбудованого в хром перекладача можна спростити задачу з пошуками та відфільтрувати собі дизайни по тегам.Впевнена, вам вдасться знайти прості та доволі цікава варіанти для власного оформлення каналу.
Сподіваюсь що дана коротка стаття була для вас корисною та цікавою і ви знайдете те, що вам по душі. Не забувайте також вказувати ресурси якими ви користуєтесь. Хоч ви і придбали їх за безкоштовно, дизайнери, що їх створили будуть вдячні бачити, що їх робота цінується та поширюється саме таким чином~