3D-моделювання (або по-іншому візуалізація) стрімко розвивається в наші дні та використовується практично у всіх сферах: дизайн-проекти, моделювання для ЗМІ, реклама та маркетинг. Відкрити свій бізнес на 3D-моделюванні вигідно, однак варто врахувати складність самої сфери та можливу конкуренцію.
Переваги та особливості бізнесу на 3D-моделюванні
Насамперед, це творчий процес, і для багатьох підприємців 3D-моделювання - це монетизація своєї улюбленої справи. Робота в цій сфері буває декількох напрямків, перерахуємо найпопулярніші з них.
Тривимірна візуалізація дизайну інтер'єру. Дизайнер розробляє креслення, а фахівець із 3D-моделювання втілює їх у вигляді тривимірного проєкту. Якщо вибрати цей напрямок, можна працювати в тандемі з дизайнером, створивши бізнес на 3Д-моделюванні з нуля.
Співпраця зі ЗМІ або рекламними агентствами. Як правило, допомога 3D-моделлера потрібна з оформленням сайтів, рекламних матеріалів тощо. Багато речей простіше створити у віртуальному просторі, ніж фотографувати в реалі.
Робота з приватними рекламодавцями. Ваше агентство може укладати контракти з різними організаціями для допомоги в оформленні візуальної частини рекламної стратегії.
Насправді, варіантів для співпраці може бути набагато більше. Це лише основні приклади того, де можуть стати в пригоді послуги бізнесу з 3D-моделювання.
Приміщення
Перший час агентство може працювати і без офісу, а співробітники - віддалено. Для масштабніших проєктів, звісно, потрібен як офіс, так і необхідне обладнання для роботи.
Персонал
Бізнес-ідея 3D-моделювання передбачає наявність фахівців різних напрямків, щоб охопити більше проектів. Краще наймати співробітників з досвідом роботи і хорошими кейсами, а з розвитком компанії можна навіть запустити навчання професії.
Технічні аспекти 3D-моделювання
Спочатку 3D-моделлер отримує технічне завдання і підписує договір із замовником. Після чого фахівцеві висилають усю необхідну інформацію для проєкту, якщо така є, і починається безпосередньо його створення.
Насамперед формується щось на кшталт начерку майбутнього проєкту з об'ємами і деталями, після узгодження із замовником додається текстура і оздоблювальні матеріали.
Співробітники агентства можуть їздити на об'єкт і контролювати хід справи, звісно ж, за додаткову плату.
Маркетинг
Щоб про ваше агентство дізналося якомога більше людей, необхідно продумати стратегію просування. У наші дні маркетологи радять робити наголос на соцмережах і просуванні в інтернеті, непогано працює контекстна реклама.
Також дані про свою компанію можна передати сервісу «Гугл-карти», «Гугл-мій Бізнес», «Bing» і подібним, багато клієнтів приходять саме звідти.
Скільки можна заробити на 3D-моделюванні?
Усе залежить від масштабів проєкту, над яким працює 3D-моделлер. У середньому дохід на місяць становить від 20 000 до 200 000 гривень. Показники залежать від міста та від навичок фахівця. Тому в команді краще мати досвідчених працівників.
Рентабельність бізнесу з 3D-моделювання
Рентабельність становить 160%, що значно більше за інші види бізнесу. Приблизно в кожній галузі, з урахуванням усіх витрат, бізнес-ідея з 3D-моделювання окупиться приблизно через 6 місяців.
Поради для тих, хто хоче почати бізнес на 3D-моделюванні
Від замовників завжди необхідно брати передоплату.
Якщо 3D-моделлер не виконує роботу, передоплата повертається. Якщо відмовляється замовник - ви маєте право її не повертати, якщо робота виконана.
Термін на реалізацію проєкту беріть із запасом, щоб не прострочити дедлайни.
Виконану роботу надсилайте після 100% оплати, до цього моменту можете надсилати скріншоти або відео.
Не всі замовники сумлінні, деяким байдуже на чужу працю і такі здатні на обман.
Постійно підвищуйте свою майстерність, щоб іти в ногу з часом.
Перед тим як відкрити бізнес на 3D-моделюванні, складіть чіткий план дій, вивчіть ринок конкурентів і цільову аудиторію. За наявності певних навичок, а, головне, бажання, у вас все вийде!