Наша розмова з Віталієм була записана ще влітку, але лише зараз відображається на ваших екранах через цілий ряд причин. Зараз всі вони неважливі, адже в середу старт сезону і насиченість баскетболу у повітрі має бути максимальною.
Приєднуйтесь до каналів Віталія (ютюб та телеграм) та мого в телеграмі, Тайм-аут(НБА). Обоє, плануємо відпрацювати сезон на повну))
Опинившись в 10-річному віці у місті Південне (до 2024 року — Южне), юнак і уявити собі не міг, що тисячі баскетбольних фанів щовечора чекатимуть його оглядів ігрових днів в НБА.
Ютюб-канал Гейм Севен має 17 тисяч підписників та готується підкорювати нові висоти.
"Було сумно, що в країні на 40 млн нема жодного медіа про НБА українською"
- За два роки щоденних оглядів ігрових днів протягом сезону, наскільки ти задовбався?
- Сильно. Особливо задовбує рутина, бо незважаючи на настрій/новини/відсутність світла доводиться прокидатись о пʼятій-шостій ранку та сідати за черговий відос. Проте в цей же момент думаєш про мужиків та дівчат на Сході, яким доводиться виконувати в мільйон разів складніші задачі, і вся втома пропадає. Це класно працює, як мотиватор.
- Який формат відео більше подобається створювати, та який краще заходить аудиторії?
- Хочу змінити формат відео, проте найбільше аудиторії заходять огляди ігор. Було важко запровадити новий формат в минулому сезоні, адже коли закінчив робити один огляд, доводиться сідати за інший. Історії великих гравців також добре заходять людям, які особливо не цікавляться баскетболом.
- Скільки людей в твоїй команді?
- Телеграм-канал веде Володимир на щоденній основі. Кілька роликів в минулому сезоні зробили з Антоном Шматьком. Процес створення відео повністю на мені (від ресьорчу до запису відео). На початку минулого сезону, до мене звернувся дизайнер, дотичний до баскетболу, який запропонував за знижку щодня робити обкладинки на відоси, від такої пропозиції я не зміг відмовитись. Сподіваюсь, ми продовжимо співпрацювати і надалі.
- Коли на каналі вийшло інтерв’ю зі Славою Медведенком, глядачі масово почали писати про яскраву зовнішність ведучого. Як у твоєму житті зʼявився баскетбол?
- Мені було 10 років, сімʼєю переїхали у місто Південне. Це класне спортивне містечко, я дуже хотів піти на плавання, однак секція була закрита. Мій корєш ходив на баскетбол, я й подумав, що півроку походжу для фізичного розвитку, а тоді вже перейду на плавання. Проте баскетбол закохав, це була справжня магія для мене. Вже в 10-11 класі зі мною попрощалися, і я поступив у Миколаїв.
В 2021 році створив канал, адже було сумно, що в країні на 40 млн населення нема жодного медіа про НБА українською мовою. Велику роль зіграв мій друг, Артем Албул (канал Клятий Раціоналіст). Він мене мотивував/радив, я з ним багато радився і почав працювати над своїм проєктом. Для мене було принципово, саме українською!
"Був в телевізійній Лізі Сміху декілька разів, але баскетбол взяв гору"
- Розкажи чим займався до створення каналу?
- Вступивши в університет, почав грати в КВК. Хотілось бути весельчаками, вдарились в світ гумору. Після універу, почав працювати ведучим різноманітних заходів. Мені ця діяльність досі в кайф, іноді в міжсезоння беру якісь замовлення.
Був в телевізійній Лізі Сміху декілька разів, але баскетбол взяв гору. Плюс на початку повномасштабного вторгнення, професія ведучого стала не потрібною. Тоді в мене було декілька відосів та 200 підписників. Всі сили були кинуті на розвиток каналу, хоча спочатку я почав шукати роботу в ІТ. Мені подобалась свобода дій в них. Якось сидячи на уроці англійської, вчителька сказала: я не знаю що ти зібрався шукати в ІТ, але коли ти розповідаєш про свій канал - сяєш.
Тоді всі свої збереження вклав у проєкт, і це працювало.
- Як твій досвід в КВК та Лізі Сміху допомагає у веденні проєкту?
- Я вчився на спеціальності прикладна лінгвістика, тому завжди працював за спеціальністю)) Креативний підхід, який в мене є, з'явився завдяки діяльності в Лізі Сміху. Досі стараюсь використовувати гумор у своїх відосах.
"Медведенко максимально простий чувак у життя, класно жартує"
- Повернемось до інтерв’ю з 2-разовим Чемпіоном НБА, Славою Медведенко. Опиши досвід спілкування з ним, як пройшов процес запису відео та чи є це відео улюбленим для тебе?
- Мабуть таки улюблене… Було трохи хвилююче, зазвичай роблю ролики в себе у кімнаті, а тут була якась аура. Вцілому було легко та невимушено. Знав, що буду в Києві, написав Славі з приводу інтервʼю, він уточнив у мене буквально декілька моментів: де виходитиме, про що говоритимемо і погодився. Попросив його взяти мʼяч, щоб розіграти серед підписників для ЗСУ.
Одразу каже - давай на ти. Для мене це була неймовірно інтригуюча подія, він зробив все, щоб я зміг розслабитись. Дещо пожалкував, що більше питань не підготував. Найбільше сподобалось, що Слава написав після — «може якийсь подкаст замутимо» (С). На жаль, тоді був весь в оглядах, сподіваюсь зможемо з ним записуватись на постійній основі. Він максимально простий чувак у життя, класно жартує. Хоч і є мільйонером.
- Які ще відео подобаються?
- Українці в НБА. Воно зібрало близько 40 тисяч переглядів, тоді я вперше відчув, що мої відео можуть залітати в рекомендації та збирати такі цифри. З цього відео прийшло купу нових підписників.
- Як ти вважаєш, яка максимально можлива кількість підписників на твоєму ютюб-каналі і скільки можливо зібрати переглядів на одному відео. Тобто, скільки людей в Україні готові дивитись баскетбольний контент?
- Це питання я ставив собі, ще до створення каналу. Впевнений, що можна зробити відео чи то цікавим, чи то клікбейтним і зібрати більше 40 тисяч переглядів. Стелю визначати не буду, це всерівно буде з великою похибкою. Звісно, якщо в Україні зʼявиться великий баскетбольний талант, попит на контент повʼязаний з видом спорту значно зросте.
З підписниками все виходить, як я і прогнозував. Навряд мій канал колись добереться до рівня футбольних чи боксерських, я малював собі цифру в 20-30 тисяч підписників. Я вже зібрав 16 тисяч, фактично, на одному виді контенту. На даному етапі, вважаю, що до 30 тисяч добити можна.
- Плануєш ще зʼявлятися в кадрі чи комфортніше бути поза ним?
- Однозначно планую зʼявлятись! Хотів, щоб це одразу були студії і були можливості експериментувати з форматами. Хочу зняти з себе, хоч 40% оглядів, знайти людину для цього.
Бути в кадрі - прекрасний досвід. Потрібно бути максимально зібраним, сфокусованим. Інтервʼю з Славою показало, наскільки це цікаво.
"Прокидаюсь о 5 ранку, снідаю, роблю ресьорч подій за минулу ніч і сідаю скачувати хайлайти"
- Давай перейдемо до процесу створення відео. Перше на твоєму каналі зʼявилося 26 серпня 2021 року, з того моменту пройшло вже три роки. Як прийшла ідея з Такером, запис відео та чи все заплановане вийшло?
— Це було взагалі незаплановане. Була ідея створити відосів 10, але в результаті виклав одне, щоб мене мотивувало та процес створення був регулярним. Вибрав Такера, бо з другом згадували, ту романтику участі Пі Джея у конкурсі данк-контенту в Миколаєві. Я радий, що обрав саме його.
- Скільки часу зайняв процес створення того відео?
- Тоді ще не вмів нічого, питав багато порад у знайомих. Витратив на нього тижні два, але це при тому, що я мав основну роботу, тож сідав за нього нерегулярно.
- Розкажи як змінився процес запису зараз, та як проходить твій день?
- Процес пришвидшився, та й знань про баскетбол стало набагато більше.
Якщо беремо день в міжсезоння, як зараз, то стараюсь себе не заганяти. Мав трабли зі здоров’ям через те, що загнав себе занадто роботою, стресом, тому влітку стараюсь особливо про відео не думати.
Якщо говоримо про робочий день, то прокидаюсь о 5 ранку, снідаю, роблю ресьорч подій за минулу ніч і сідаю скачувати хайлайти. Плюс люблю подавати матчі через призму більшого протистояння, ніж один вибраний матч, тож витрачає зайвий час і на це.
Далі починається процес монтажу.
Готовий викласти відео на 30 хвилин пізніше, але скурпульозно поставитись до 10 секунд відео, які не подобається. Потім заливаю та видихаю)
Часу на побутові речі не вистачає. Моя дівчина вже знає, хто такий Джей-Джей Реддік, проте на побачення, буває, часу не вистачає.
- Знаю, що бувають дні, коли ютюб відео не пропускає та доводиться вантажити його в телеграм. Чи боїшся ти блокування каналу?
- Особливо боявся на перших парах. НБА дозволяє мені постити їхні хайлайти, однак не дозволяє монетізувати. Ніякі червоні прапорці каналу не загрожують, тому я спокійний.
З моментами, які ютюб не пропускає, доводиться довго гратись. Це зазвичай стосується ігор на Національному телебаченні.
"Була ідея зробити бренд «Гейм Севен», під яким виходитиме контент про НФЛ, МЛБ, НХЛ"
- Розкажи про плани на найближчі 5-10 років
- Неймовірно складно відповісти, з ютюбом є певні трабли. Монетизація - неможлива, з рекламними інтеграціями важко. Окрім бетінга, на превеликий жаль, баскетбольний контент, глобально, нікому не цікавий.
Зараз зрозуміти, де буде мій канал в майбутньому важко, адже є складнощі з фінансуванням. Поки не можу сказати, сподіваюсь канал житиме.
Була ідея зробити бренд «Гейм Севен», під яким виходитиме контент про НФЛ, МЛБ, НХЛ. Зараз розумію, що спочатку потрібно розібратись з баскетболом, це занадто широка ніша, в яку хочу зануритись на повну.
- Наостанок, питання яке багатьох цікавить: як тобі прийшла ідея назвати канал «Гейм Севен»?
- О, це крута історія. В мене є друг, в нього теж є канал (назва Yura Guard), про джиу-джитсу, україномовний. Він великий фанат баскетболу, ми хотіли створити кожен собі по каналу: я про баскет, він про джиу-джитсу.
І якось він каже, що придумав назву собі, але настільки підійде мені… хоче віддати, я відмовивляюсь, сам все зроблю, думаю. А тоді він каже: «Гейм Севен». Мені страшно подобається, він бачить мою реакцію, та каже, що не пробачить мені, якщо візьму іншу назву для каналу.
P.s. після цього ми сказали, одне одному порцію компліментів, попрощались, пройшло трохи часу, та ось ви вже й дочитали це інтервʼю
Посилання на ютюб та телеграм канали Віталія. Обовʼязково приєднуйтесь, якщо ви ще не там.
В мене останні дні теж активні, є настрій і сезон провести в такому стилі:
Подкаст про серіал «Starting 5» - слухати тут
Превʼю сезону Східної Конференції - читати тут
Превʼю сезону Західної Конференції - читати тут
Тож буду радий побачити вас і в себе (телеграм канал Тайм-аут(НБА)). Дякую!)