Головні історії та "темні конячки" сезону 2023/24. Частина 2

Сьогодні друга частина такого собі мініогляду, підсумків першої третини чемпіонату.

В одній з попередніх публікацій я описував теперішній стан Голден Стейт Ворріорс - які є чи не найбільшою історією цього сезону. Тому, якщо цікаво прочитати про це детальніше, ласкаво запрошую.

Трійка історій :

Імплементація Джеймса Хардена в Кліпперс

Влітку, після запиту Хардена на обмін, стало зрозуміло, що єдиний його шлях з Філадельфії лежить в сторону Лос-Анджелесу. На диво, угода по обміну 10ти разового учасника МВЗ та колишнього МВП, відбулась доволі швидко.

Після чого постало питання : а чи доцільно було для самих Кліпперс вимінювати собі Джеймса Хардена?

Адже на старті сезону, Кліпперс, з їх попереднім ростером, виглядали доволі глибоко та збалансовано. Хоча і не дуже перспективно. Та й пригадувався, в якійсь мірі невдалий експеримент трьохрічної давності, в Х'юстоні, де разом грали Вестбрук та Харден.

Втрата глибини та балансу, об'єднання Вестбрука та Хардена. Нерозуміння того, чи спрацюється "борода" з таким центровим як Івіца Зубац. Який, на мою думку, був далеко не найкращим кандидатом в партнери для колишнього МВП. Ну і як тут пройти повз той факт, що за неповні 3 роки, Хардену вдалося зректися одразу трьох колективів? М'яко кажучи, цей обмін насторожував. Але я вирішив дати собі час. Хоча б місяць-півтора для того, щоб побачити як воно має працювати.

James Harden debuts with 17 points as Clippers fall to Knicks | NBA.com

Перші два тижні були насторожуючі. 7 матчів, 5 поразок. Одна з перемог - над Сан-Антоніо Сперс. Самі розумієте, справи були кепськими.

Не знаю хто до цього додумався, але, рішення перевести Рассела Вестбрука на лавку запасних, яке він сам і озвучив у вигляді "власного бажання", здається стало переломним моментом. З моменту переведення Вестбрука на бенч, Кліпперс йдуть з рахунком 14-4. Навіть мали серію з 9 перемог поспіль, яка обірвалась в крайньому матчі проти Оклахоми.

Покращилась і ефективність Хардена, який з цього моменту почав набирати 18 очок, влучаючи 44% з-за дуги за трішки більше 6 спроб. Порівняно з 15 очками з 37% влучань з-за дуги за 5 спроб.

Починаючи з грудня, коли і розпочався цей стрік з 9 перемог поспіль, розривав Кавай Леонард : 29 очок, 61% влучань з поля, 50% влучань з-за дуги. Це статистика рівня МВП. Також, до вагомого фактору успіху ЛАК я б відніс ще й те, що Кавай, що Джордж, стабільно грають у цьому сезоні. Пол Джордж пропустив дві, Кавай лише одну. Якраз останній матч проти Тандер. Обидва взяли участь в 4 з 4 бек-ту-бек ігор цього сезону.

Таких Кліпперс слід розглядати у статусі претендентів на чемпіонство.

Але покладатись на здоров’я Кавая, Джорджа особисто я не стану. Як і на те, що знаючи історію Хардена, йому не спаде на думку чергова дурість і він не попросить обмін в скажімо БК Галичину.

Перебудова Чикаго

Як тільки стало зрозуміло, що Лонзо Бол, через серйозну травму коліна, не просто не повернеться в баскетбол найближчим часом, а йому взагалі, загрожує дострокове завершення кар'єри. А самі Булз з тріском програли обмін Вучевіча, де в Орландо поїхали не лише Вендел Картер але й пік, під яким був обраний Франц Вагнер. Перебудова стала неминучою, питання лише "коли?".

Здавалося б, старт цього сезону - ідеальний для цього часу. Алекс Карузо перебуває в піку своєї ціни. Швидше за все найдорожчий ассет Чикаго, станом на сьогодні. Демар Дерозан на спливаючому контракті, все ще демонструє високий рівень гри. Цього сезону влучає з найкращим % з-за дуги - трішки менше 36% при 2,6 спробах в середньому за гру (3й кращий показник в кар'єрі).

Навіть кусючі контракти Лавіна та Вучевіча не виглядають настільки жахливо, якщо прикрити одне око і подивитись на них трішки нахиленою головою. Тим паче, що сам Лавін, нарешті, зробив запит на обмін! Інша справа, що на нього практично нема ринку. Тим не менше, здавалося, що процес пішов.

Bulls - The official site of the NBA for the latest NBA Scores, Stats &  News. | NBA.com

Раптом травма Лавіна. Не сказати, що це щось несподіване. Несподіване в цій історії те, що після ушкодження Зака, розігрався Кобі Вайт! За 9 ігор без Лавіна, Кобі демонструє вражаючу статистику : 24 очка, 7 підбирань, 7 асистів, 50% влучань з поля, 47% влучань з-за дуги при майже 9 спробах в середньому за гру.

Очевидно, що подібна статистика не збережеться. І рано чи пізно вона піде на спад. Але це дуже тривожний дзвіночок. Який може надихнути менеджмент Булз, ВКОТРЕ, піти на компроміс з самими собою і зберегти склад, зберегти ядро в примарних надіях на боротьбу за чемпіонство.

Джоель ЕМВПіід

Ця історія стала для мене справжнім откровенням та в якійсь мірі сюрпризом.

Після минулого плей-оф, вильоту Філадельфії в серії проти Бостона, я доволі сильно розчарувався в Джо-Джо. Не скажу, що повністю зневірився, оскільки був переконаний, що зміна головного тренера, з Дока Ріверса на Ніка Нерса, піде на користь як колективу, так і чинному МВП. Тим не менше я не очікував, що Ембіід феєритиме.

В своєму прогнозі на МВП цього сезону, я не включив Джоеля в п'ятірку.

Станом на сьогодні, Ембіід лідирує в Лізі (вже третій рік поспіль) за кількістю набраних очок в середньому за гру - 35. Робить він це всього за 34 хвилини на паркеті, що робить його другим гравцем в історії, після Вілта Чемберлейна, котрий набирав більше очок ніж зіграв хвилин.

Також має у своєму активі 12 підбирань, 2 блоки. І ще на що хотілося б звернути увагу - це на 89% з лінії штрафних, при майже 12 спробах в середньому за гру! Небачені цифри як для центрового! Ну і 6 асистів в середньому за гру.

Ніку Нерсу вдалося докорінно змінити стиль гри Сіксерс, порівняно з минулим сезоном, який був, я б сказав, айзоцентричним. З частоти 11,8% у минулому сезоні, цьогоріч, Філадельфія вдається до ізоляції лише у 9,1% своїх володінь. Хоча вони все рівно входять за цим показником в трійку (минулого сезону 2 місце).

Цього ж сезону, натомість, Філадельфія багато рухає м'яч. Наприклад хендофи : минулого сезону, в даному аспекті атаки, 76ті посідали передостанню сходинку в Лізі, вдаючись до даної комбінації в 2,7% випадків. Цього сезону вони займають 6 місце в Лізі з частотою використання 5,8%. Зросла і ефективність комбінації, 1,04 очка за володіння проти 1 очка минулого сезону.

І в центрі цього стоїть Ембіід, який, звісно, плеймейкер не рівня Йокічу, але дуже і дуже якісний!

Також Ембііда частіше почали залучати в ролі скрінера. Так, минулого сезону, Ембіід набирав 2,3 скрін асисти, що трансформувались в 5,1 очка. Цього сезону, 3,6 скрін асистів трансформуються в 8,6 очок в середньому за гру.

Минулого сезону доволі поширеною думкою було те, що Джоель не заслуговував на звання МВП. Точніше, Йокіч заслуговував на нього більше. А віддали нагороду Джоелю, через "втому" медіа від Ніколи, та й в якійсь мірі через жалість до камерунського, тепер вже американця.

Цього сезону також не все гладко. Критики гравця зауважують, що його команда мала один з найлегших календарів. Як і те, що Ембіід пропустив три гри проти сильних суперників, серед яких Бостон та Міннесота. Тоді як куражиться в матчах проти слабаків. Адже з 25 зіграних матчів, лише в 10 Філадельфія грала проти команд з показником перемог 50% та більше.

Журналіст ESPN, Тім Бонтемс, на цьому тижні опублікував свій перший в сезоні "Straw Poll" - щорічне опитування медіа, так би мовити "перевірка середньої температури по палаті", яке складається з трьох частин. В якому доволі впевнено переміг Ембіід, зібравши 63 перших місця зі 100 опитаних, набравши 848 очок, проти 21 перших місць та 630 очок у Ніколи Йокіча відповідно, який посів друге місце.

Якщо Ембіід збереже таку форму, він однозначно матиме хороші шанси на те, щоб повторити успіх минулого сезону. Цього разу "по-справжньому" вигравши нагороду.

"Темні Конячки" :

Оклахома Тандер

В дечому ця категорія буде без сюрпризів.

Оклахома ще до початку сезону вважалась "темною конячкою". Колективом, який зможе не лише потішити власних уболівальників, але й здивувати цілком пересічних глядачів НБА. Не можу говорити за когось, лише за себе, тому скажу, що - я не розглядав їх як серйозних претендентів на чемпіонство, або як команду яка здатна на серйозний забіг в плей-оф. Але, як на мене, зараз саме час щоб змінити свою думку.

У Тандер, для успіху, є практично все необхідне. Починаючи з суперзірки - Шея Гілжеса-Александера. Який у моєму розумінні, вже зараз відповідає критеріям гравця рівня топ 5 Ліги, або ж навіть МВП. У нього практично нема слабких сторін.

Він має добре поставлений кидок, влучаючи практично 52% кидків з середньої дистанції. Йому чудово вдаються проходи під кільце. В цілому, в зоні в районі кільця, у нього практично 68% влучних кидків - це елітна статистика! Він добре вміє заробляти за реалізовувати фоли, виконуючи понад 8 кидків з лінії штрафних при реалізації у понад 91%. Як на мене це чи не найголовніший фактор, який відрізняє просто хорошого чи зіркового гравця від суперзіркового.

Уміння та розуміння гри і того, що при потребі, потрібно взяти м'яч в свої руки, власноруч заробити очки, коли комбінації не працюють, а у партнерів, так би мовити, "не пішла гра". У ШГА 19% атак припадають на ізоляції. Серед гравців, котрі атакують даним типом комбінації 15% та частіше, у ШГА 4 в Лізі показник набраних очок за володіння 1,14 (4 місце в Лізі) та 48% ефективності (7 місце в Лізі). Також ШГА чудовий плеймейкер, має у своєму активі 6+ асистів в середньому за гру. Ну і звісно елітно грає в обороні : лідирує в Лізі за показником перехоплень 2,8 та deflection (зміна напрямку руху м'яча) 3,7 в середньому за гру.

Golden State Warriors vs Oklahoma City Thunder Dec 8, 2023 Game Summary |  NBA.com

Окрім цього, Оклахома володіє цілим рядом гравців, котрих можна вважати "зіркою на своїй ролі". Так, новачок Чет Холмгрін, виглядає наче 8ми річний ветеран. Він розуміє гру. Він ідеально вписався в конструкцію Оклахоми, даючи буст колективу як в атаці так і в обороні. Він вже сьогодні є одним з найкращих бігменів в плані заблокованих кидків - 2,7 блок-шотів в середньому за гру, 4 місце в Лізі. В плані протидії кидкам - 10,8 спроб оборони проти кидків в 2х очковій зоні, 2 місце в Лізі, тощо. В атаці він до біса ефективний! Ще перед Драфтом 2022 року, я писав, що Холмгрін - це суміш Кевіна Дюрента з Крістапсом Порзінгісом. Як в атаці так і в обороні. Сюди ж я б ще додав характер. Не знаю з ким його можна порівняти, але, чисто на мій погляд, в цьому плані він буде навіть посильніше тих самих КД та КП.

Також Тандер мають у своєму ростері цілу купу корисних гравців, Джейлен Вільямс, Джайлін Вільямс, Джош Гідді, Айзея Джо, Лу Дорт, Кейсон Воллес, Кенріх Вільямс, які в цілому, створюють монолітний колектив який вже зараз виглядає як один з найкращих в НБА! 3й кращий Нет рейтинг Ліги - 7,8. Найкращий в Західній Конференції. Оклахома є однією з чотирьох команд Ліги, котра одночасно за двома показниками, атакуючого рейтингу (118 - 7 місце) та оборонного рейтингу (110,4 - 4 місце), входить в топ 10 Ліги.

Цю команду слід серйозно розглядати як одну з тих, котра шукатиме підсилення вже до закінчення наступного дедлайну. Тим паче, що вони володіють цілою горою піків. Особисто мені подобається ідея з придбанням Лаурі Маркканена, стосовно якого появились новини про те, що Юта готова розглянути пропозиції задля обміну фіна. Але, навіть без його обміну, навіть взагалі без підсилення, Тандер слід розцінювати як серйозну загрозу вже цього сезону.

Міннесота Тімбервулвз

Ще один колектив, як і Оклахома, який не розглядався серед претендентів на успіх до початку сезону, який, втім, як на мене змінив думку про себе.

Я залишався вірним Міннесоті. Після минулого сезону, здавалося, що всі поставили хрест на цьому колективі. Я ж собі казав, що "потрібно дати їм шанс". Потрібно дати їм час для того, щоб провести нормальну, адекватну літню кампанію з підготовки, провести нормальний, адекватний тренувальний табір. Дати нормально зігратись, познайомитись гравцям між собою. Адже минулого сезону, прибув не лише Гобер, але й Майк Конлі. Змінилось 40% стартового складу. Я вже мовчу про те, що через травму, Таунс пропустив левову частину минулого сезону. Гобер пропустив тренувальний табір через участь на Чемпіонаті Світу зі збірною Франції. А потім конфліктував з Андерсоном, Расселом. Були і бійки, і дискваліфікації. Але навіть це не завадило Міннесоті показати крутий баскетбол в плей-оф, де вони організували чи не найбільший спротив майбутнім чемпіонам Наггетс, завдавши їм безліч проблем, вказавши на слабкі сторони.

Все це загартувало гравців ТВ. Вони нарешті помирились, порозумілись, на старті цього сезону виглядають справжнісіньким Джаггернаутом!

У дописі про Ворріорс я писав, що однією з найбільших проблем ГС є відсутність адекватних габаритів. Тоді як Міннесота навпаки, в сучасному баскетболі, виглядає чи не найгабаритнішою командою Ліги. Так, є Конлі та Едвардс, які далеко не гіганти. Але решту ротації складають : Шейк Мілтон, Нікейл Александер-Вокер, Кайл Андерсон, Джейден Макденіелс, Наз Рід, Карл-Ентоні Таунс, Руді Гобер. Завдяки подібному підбору гравців, Міннесота є найкращим оборонним колективом Ліги, маючи оборонний рейтинг 107,6. Це майже на 2 очки краще, ніж у другого місця.

Вони, як і Оклахома, володіють топовим гравцем, таким як Ентоні Едвардс. Який якщо і не гарантовано топ 5 гравець Ліги, але в матчі проти будь-якої команди, може бути кращим гравцем на паркеті. Навіть якщо зустрічається проти Каррі, Леброна, Янніса, Йокіча чи Ембііда. Його великим плюсом є те, як він грає в обороні. Визначним в цьому плані, як на мене, був поєдинок проти Селтікс, який відбувся 6 листопада цього року. Коли в овертаймі, Ент взявся оборонятись проти габаритнішого за себе Тейтума. Він його просто знищив. Не дарма за характером його порівнюють не з будь-ким, а з Майклом Джорданом чи Кобі Браянтом. Ент не боїться брати на себе гру. Він не боїться "моменту"!

Wolves rally from 17 down to beat Heat 112-108 and improve to 20-5 | NBA.com

Едвардс природжений лідер. Як на мене він частково відповідальний за те, що Карл-Ентоні Таунс, цього сезону, перетворився у одного з найкращих гравців в пості. Якщо Вам цікаво, можете зазирнути на мій канал, якраз сьогодні опублікував про це допис.

Руді Гобер практично на 100% повернув свою здавалося б вже втрачену форму часів Юти. Повернувся до свого статусу "якоря", чи то пак "системи", як Хардена, тільки в обороні.

Єдиною проблемою Міннесоти є те, що навряд чи їм вдасться зберегти цей склад на найближчі роки. Тому, як на мене, їм надважливо провести саме цей сезон якомога сильніше. І можливо, якщо б їм вдалося, якщо не виграти чемпіонство, то хоча б здійснити потужний забіг в плей-оф, це змусило б керівництво задуматись про те, щоб зберегти теперішнє ядро колективу не дивлячись на його вартість.

Маямі Хіт

Звісно не факт, що Маямі Хіт цілком та повністю підходять під визначення "темної конячки", оскільки ми знаємо їх можливості. Це колектив, який двічі за чотири сезони виходив у Фінал НБА. Ще одного разу, в 2022 році, був в 5 очках від вирішальної серії сезону.

Перед початком сезону, після карколомних обмінів, коли курява осіла, стало зрозуміло, що Бостон та Мілуокі стануть титанами Сходу. І саме їх слід вважати фаворитами. Десь поруч мала бути і Філадельфія, з чинним МВП Ліги та оновленим тренером Ніком Нерсом, одним з найкращих в Лізі. І вже після них - Маямі. Ближче до Клівленда, Нью-Йорка. Тим паче після того, як за одне літо, Хіт проґавили і Лілларда, і Біла, і Холідея. Хоча на рахунок останніх двох, 100% підтвердження інтересу збоку керівництва Маямі не було, лише ходили чутки.

Десь Хіт втратили. Проте, десь і знайшли. Так на Драфті вони обрали Хайме Хакеза. До Драфту у мене склалось про нього враження як про найбільш готового до НБА новачка. Здається, що Хакез виявився ще більш готовим до НБА, ніж я собі це уявляв. Такий собі "швейцарський ніж", який може все. Габаритний, добре читає гру, грає в обороні, виконує свою роль. Він однозначно став підсиленням для Хіт, не дивлячись на те, що вони не просто не придбали зірку, але ще й втратили важливих рольовиків Макса Струсса та Гейба Вінсента. Навіть травма на початку сезону Тайлера Хірро не зашкодила Хіт, які "воскресили" Данкана Робінсона. Справжнісінька некромантія від Еріка Споельстри.

Kid stuff suddenly altering Heat's outlook | Ira Winderman

Найважливішим у історії Хіт є те, що вони досі зберігають за собою можливості для підсилення. Вони мають спливаючий контракт Кайла Лаурі. І я переконаний, що вони якось та й спробують підсилитись!

Так, ще влітку активно почали підійматись розмови про те, що Донован Мітчел не збирається перепідписувати контракт з Клівлендом. І через невдалий старт від Кавс, а також через серйозні травми Гарленда та Моблі, можливо саме зараз настане "День Д" для Маямі і вони таки обміняють собі суперстара! Навіть якщо нічого не вийде з Мітчелом, на ринку, мені здається, буде багато цікавих та доступних гравців, які б могли підсилити Маямі. Тут і вже раніше згаданий Маркканен. Просто уявіть його поруч з Бемом Адебайо! В плей-оф це буде дуже грізна зброя. Також є такі гравці як Кайл Кузьма, Джерамі Грент. Навіть той самий Боян Богдановіч - кожен з них зміг би підсилити Маямі!

Тоді як головною фішкою, Маямі володіють і без обмінів. Це та сама "Хіт Калчер". Характер, впертість, незламність, віра у себе. Так, Селтікс та Мілуокі талановитіші. На папері мають сильніших гравців. Так, Філадельфія має в своєму складі чинного МВП, який має всі шанси на те, щоб повторити індивідуальний успіх. Вони і до того, практично завжди вважались сильнішими ніж Хіт. Але щоразу, Маямі ламали кожній з цих команд хребет. Як мінімум Селтікс та Бакс. Для них це просто хлопчаки, проти яких можна вчинити БаскетБулінг. Те саме, я переконаний, було б і з Філадельфією.

Тому так, допоки Хіт зберігатимуть цей ростер. Допоки всі будуть живі, здорові та в формі, їх слід вважати "темною конячкою".

pics from :

nba.com

si.com

P.S.

Звісно хочу привітати Вас з прийдешніми святами!

Побажати сил, терпіння та здоров'я у Новому Році. Провести Різдвяні свята максимально приємно та комфортно.

Буде важко. Мабуть ще важче ніж зараз. Але така вже наша доля. Баскетбол, блог, як і переважна більшість речей в житті - дурниці, порівняно з часом, подіями та контекстом в якому ми живемо.

Тим не менше, навіть у такі важкі часи, бажаю Вам залишатись людяними, добрішими, допомагати одне одному. Не лише горнутись до світла та тепла, але й ставати тим самим світлом та теплом для тих, хто цього потребує!

Це свого роду і собі нагадування про те, що не слід розчаровуватись та складати руки.

Дякую за те, що дочитали. Мирного неба Вам над головою!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Просто Про НБА
Просто Про НБА@ProstoProNBA

Роздуми, аналіз про баскетбол!

879Прочитань
1Автори
14Читачі
На Друкарні з 19 жовтня

Більше від автора

  • Прев’ю сезону 2024/25. Лос-Анджелес Лейкерс

    Заключне, тридцяте прев'ю, в ньому мова піде про Лос-Анджелес Лейкерс! Який би не був рік на вулиці, яким би не було становище клубу, про нього завжди є що сказати! Тим паче, якщо під час міжсезоння, з "озерними" трапились глобальні зміни, історичні події! Але про все по порядку.

    Теми цього довгочиту:

    Нба
  • Прев’ю сезону 2024/25. Маямі Гіт

    Іноді Гіт настільки важка для розуміння команда, що стає нелегко просто підбирати слова, щоб описати стан речей в Маямі. Навіть зараз, мені важко підібрати слова. Але ще важчою, на мою думку, є ситуація, яка склалась всередині клубу. Спробуємо в ній розібратись.

    Теми цього довгочиту:

    Нба

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається