Що таке інвестиції в зростання?
Інвестиції в зростання - це інвестиційний стиль і стратегія, спрямовані на збільшення капіталу інвестора. Інвестори зростання зазвичай інвестують в акції компаній, що зростають, тобто молодих або невеликих компаній, чиї прибутки, як очікується, зростатимуть вищими темпами, ніж у їхньому секторі промисловості або на ринку в цілому.
Інвестиції у зростання є дуже привабливими для багатьох інвесторів, оскільки купівля акцій компаній, що розвиваються, може забезпечити вражаючі прибутки (якщо компанії є успішними). Однак, такі компанії є невипробуваними, а отже, часто становлять досить високий ризик.
Інвестиції у зростання можна протиставити інвестиціям у вартість. Ціннісні інвестиції - це інвестиційна стратегія, яка передбачає вибір акцій, що торгуються за ціною, нижчою за їхню внутрішню або балансову вартість.
Розуміння інвестицій у зростання
Інвестори зростання зазвичай шукають інвестиції в галузі (або навіть цілі ринки), що швидко розвиваються, де розробляються нові технології та послуги. Інвестори зростання шукають прибутку через підвищення вартості капіталу - тобто прибутку, який вони отримають, коли продадуть свої акції (на відміну від дивідендів, які вони отримують, поки володіють ними). Насправді, більшість компаній, що розвиваються, реінвестують свої прибутки назад у бізнес, а не виплачують дивіденди своїм акціонерам.
Це, як правило, невеликі, молоді компанії з чудовим потенціалом. Це також можуть бути компанії, які щойно почали торгувати на біржі. Ідея полягає в тому, що компанія буде процвітати і розширюватися, і це зростання прибутку або доходів зрештою призведе до підвищення цін на акції в майбутньому. Тому акції, що зростають, можуть торгуватися з високим співвідношенням ціна/прибуток (P/E). Вони можуть не мати прибутку в даний момент, але очікується, що він буде в майбутньому. Це пов'язано з тим, що вони можуть володіти патентами або мати доступ до технологій, які дозволять їм випередити інших у своїй галузі. Щоб випередити конкурентів, вони реінвестують прибуток у розробку ще новіших технологій і прагнуть отримати патенти як спосіб забезпечити довгострокове зростання.
Оскільки інвестори прагнуть максимізувати приріст капіталу, інвестиції в зростання також відомі як стратегія зростання капіталу або стратегія підвищення вартості капіталу.
Оцінка потенціалу зростання компанії
Інвестори, що інвестують у зростання, дивляться на потенціал зростання компанії або ринку. Не існує абсолютної формули для оцінки цього потенціалу; вона вимагає певної індивідуальної інтерпретації, заснованої на об'єктивних і суб'єктивних факторах, а також особистих судженнях. Інвестори, що інвестують у зростання, можуть використовувати певні методи або критерії як основу для свого аналізу, але ці методи повинні застосовуватися з урахуванням конкретної ситуації в компанії: Зокрема, її поточну позицію порівняно з її минулими галузевими показниками та історичними фінансовими показниками.
Загалом, однак, інвестори у зростання звертають увагу на п'ять ключових факторів при виборі компаній, які можуть забезпечити приріст капіталу.
До них відносяться:
Стабільне зростання прибутків у минулому
Компанії повинні продемонструвати стійке зростання прибутків за останні п'ять-десять років. Мінімальне зростання прибутку на акцію (EPS) залежить від розміру компанії: наприклад, ви можете шукати зростання щонайменше на 5% для компаній, які перевищують 4 мільярди доларів, на 7% для компаній у діапазоні від 400 мільйонів доларів до 4 мільярдів доларів і на 12% для менших компаній з доходом менше 400 мільйонів доларів. Основна ідея полягає в тому, що якщо компанія демонструвала хороші темпи зростання в недавньому минулому, вона, швидше за все, продовжить це робити і в майбутньому.
Сильне прогнозоване зростання прибутків
Оголошення про прибутки - це офіційна публічна заява про прибутковість компанії за певний період - як правило, квартал або рік. Такі оголошення робляться в певні дати протягом сезону звітності, і їм передують оцінки прибутків, зроблені фондовими аналітиками. Саме на ці прогнози звертають пильну увагу інвестори, які намагаються визначити, які компанії, ймовірно, зростатимуть вищими за середні темпами порівняно з галуззю.
Високі показники прибутку
Маржа прибутку компанії до оподаткування розраховується шляхом вирахування всіх витрат з продажів (крім податків) і ділення на обсяг продажів. Це важливий показник, оскільки компанія може мати фантастичне зростання продажів при низькому зростанні прибутку, що може свідчити про те, що менеджмент не контролює витрати та доходи. Загалом, якщо компанія перевищує свій попередній п'ятирічний середній показник рентабельності до оподаткування, а також показники своєї галузі, вона може бути хорошим кандидатом на зростання.
Висока рентабельність власного капіталу (ROE)
Рентабельність власного капіталу (ROE) вимірює прибутковість компанії, показуючи, скільки прибутку компанія генерує на вкладені акціонерами гроші. Він розраховується шляхом ділення чистого прибутку на власний капітал. Хорошим емпіричним правилом є порівняння поточного показника ROE компанії з середнім п'ятирічним показником ROE компанії та галузі. Стабільний або зростаючий показник ROE свідчить про те, що менеджмент компанії добре справляється зі своїми обов'язками, генеруючи прибуток від інвестицій акціонерів та ефективно керуючи бізнесом.
Високі показники акцій
Загалом, якщо акція не може реально подвоїтися за п'ять років, вона, ймовірно, не є акцією, що зростає. Майте на увазі, що ціна акції подвоїться за сім років при темпах зростання лише 10%. Щоб подвоїтися за п'ять років, темпи зростання повинні становити 15% - це цілком реально для молодих компаній у галузях, що швидко розвиваються.
Деякі гуру інвестування в зростання
Серед інвесторів, що інвестують у зростання, відоме ім'я Томаса Роу Прайса-молодшого, якого називають батьком інвестування у зростання. У 1950 році Прайс заснував T. Rowe Price Growth Stock Fund, перший взаємний фонд, який запропонувала його консалтингова фірма T. Rowe Price Associates. Цей флагманський фонд демонстрував середній ріст на 15% щорічно протягом 22 років. Сьогодні T. Rowe Price Group є однією з найбільших фінансових компаній у світі.
Філіп Фішер також має помітне ім'я у сфері інвестування у зростання. Він виклав свій стиль інвестування у зростання у своїй книзі 1958 року «Звичайні акції та незвичайні прибутки», першій з багатьох написаних ним книг. Підкреслюючи важливість досліджень, особливо за допомогою нетворкінгу, ця книга і сьогодні залишається одним з найпопулярніших підручників з інвестування у зростання.
Пітер Лінч, менеджер легендарного фонду «Магеллан» компанії Fidelity Investments, започаткував гібридну модель інвестування у зростання та цінність, яку зараз зазвичай називають стратегією «зростання за розумною ціною» (GARP).