Експерт в області міжнародного фінансового права Костянтин Кривопуст наголошує на тому, що згідно з опитуванням населення Німеччини показало суттєві сумніви щодо перспективного впровадження цифрової валюти центрального банку (CBDC) у країні. Близько половини жителів Німеччини кажуть, що не можуть навіть уявити собі використання цифрового євро, оскільки побоюються за конфіденційність, і надають перевагу готівці.
Як зазначає Bloomberg, питання конфіденційності є головною причиною занепокоєння німців щодо цифрового євро. Серед країн єврозони, німці виявилися найбільш стурбованими щодо збереження приватності при використанні цифрової валюти. Ця стурбованість відображається у стійкій прихильності німців до готівки, яку президент Бундесбанку Йоахім Нагель описує як “священну”.
Водночас молодші покоління німців демонструють менше занепокоєння щодо питань приватності при використанні цифрових платіжних засобів. Лише 10% німців віком від 18 до 24 років відмовляються надавати особисті дані в інтернеті навіть для покращення якості обслуговування. Натомість серед німців старше 65 років ця частка складає третину опитаних.
Йоахім Нагель висловив оптимізм щодо можливості переконати старше покоління німців у перевагах цифрового євро. На саміті G20 в Ріо-де-Жанейро в липні він розповів, як запевняє старше покоління, кажучи їм, що готівка не зникне. Нагель також зазначив, що сучасне старше покоління, до якого він скоро приєднається, вже досить обізнане в цифрових технологіях. За його словами, він “вже не потребує спеціально звертатися до них”, оскільки “вони розуміють, що відбувається”. Проте Нагель визнав, що не може переконати свою 92-річну матір.
ЄЦБ планує використовувати технології шифрування даних та хешування для захисту приватності користувачів цифрового євро. Цифрове євро буде доступне не лише через мобільні пристрої, а й через спеціальні картки для офлайн-використання. Регулятор наголошує, що цифрове євро буде співіснувати з фізичною готівкою, не замінюючи її повністю.