Випробувавши на практиці кілька повер банків з відомого китайського майданчика, стало цікаво не просто дати читачеві корисну інформацію, а й собі нарешті придбати якісний продукт. У результаті вдалося знайти відповіді на всі важливі питання, про що хочу з вами поділитися. У нашому рейтингу кращих повер банків 2024 року зібрані девайси для зарядки телефонів, ноутбуків, дрібної побутової техніки. Крім того, ми підібрали сучасні гаджети за допомогою бездротової зарядки.
Які критерії ми враховували, складаючи цю добірку зовнішніх акумуляторів?
Відгуки (без куплених коментарів) на популярних майданчиках;
Співвідношення ціна/якість, порівнюючи з китайськими компаніями;
Цікаві опції та технічні характеристики.
Хороші недорогі повер банки
Спочатку поговоримо про бюджетні зовнішні акумулятори з відносно невеликою ємністю…
Silicon Power GP15 10000
Відкриває Топ-10 повер банків для смартфонів модель початкового рівня Silicon Power GP15 10000, за допомогою якого можна відновити 2-3 рази ємність сучасного телефону. Незважаючи на прийнятний цінник, цей девайс має ергономічну форму та досить міцну конструкцію. До її складу входять два виходи, включаючи USB Type-A. Їх можна експлуатувати одночасно. Важливо, що цей девайс спроектували досвідчені інженери, тому заряд не закінчиться несподівано. Існує індикація. Також варто наголосити, що батарея підтримує нові технології зарядки, і сполучається практично з усіма відомими гаджетами. Фірмова технологія Silicon Power SmartFOCUS, у свою чергу, забезпечує стабільну напругу, а функція SmartSHIELD відповідає за захист від інших уразливостей.
✅Характеристики та ціна на Silicon Power GP15 10000✅
Плюси:
добрий захист;
не боїться глибокого розряду;
акуратний дизайн;
компактні розміри.
Мінуси:
не найпопулярніший бренд.
BASEUS Bipow 15W 10000
Розглядаючи хороші бюджетні повербанки для смартфонів до 10000 мАг, багато покупців вирішили обрати модель BASEUS Bipow 15W. Популярна лінійка китайського розробника підтримує стандарт швидкого заряджання 15 Вт. Крім того, необхідно відзначити акуратний, класичний дизайн і невелику вагу – 248 грамів. Корпус створений переважно із ABS пластику. Якщо вірити відгукам покупців, цей аксесуар без проблем витримує перепади напруги, а також має захист від підвищених температур. З недоліків можемо відзначити лише фактичну ємність, що становить лише 6300 мАг. У корпусі можна знайти порти для microUSB і USB-C. До переваг також необхідно віднести інформаційний екран, на якому відображається залишок зарядки.
✅Характеристики та ціна на BASEUS Bipow 15W✅
Плюси:
надійний виробник;
стандарт швидкого заряджання;
невелика вага;
є індикація;
компактні розміри.
Мінуси:
марка поверхня.
Intenso XS10000
Якщо Ви не знаєте, який купити повербанк для телефону до 10000 мАг, рекомендуємо звернути увагу на ще один бюджетний девайс від компанії, яка не потребує презентації. Модель Intenso XS10000 отримала стильний та міцний корпус, якому не страшні дрібні механічні пошкодження. Зручний зовнішній акумулятор відрізняється скромними габаритами та необхідним набором портів, включаючи microUSB, а також USB-А та USB-C. Виріб пропонується в різних кольорах. Відзначимо хорошу синхронізацію з різноманітними девайсами, включаючи екшн-камери, смартфони, навушники та інше.
✅Характеристики та ціна на Intenso XS10000✅
Плюси:
зовнішній вигляд;
зносостійка модель;
добрий ресурс роботи;
доступна вартість.
Мінуси:
час повної зарядки.
BASEUS Magnetic Wireless Power Bank
Якщо шукаєте гарний зовнішній акумулятор з ємністю на 10000 мАг, є підстави замислитись над придбанням моделі BASEUS Magnetic Wireless Power Bank 20W. Цей девайс дозволяє заряджати різні планшети, смартфони та інші девайси. Прилад отримав скромні розміри, але це не завадило виробнику продати світлодіодний індикатор. З його допомогою можна завжди знати рівень зарядки гаджета. Якість Li-Pol ніяких нарікань не викликає, що можна зрозуміти термін експлуатації гаджета. Тому підтвердженням є відгуки покупців, багато з яких постійно експлуатують девайс під час поїздок по відрядженнях та в рамках подорожей. Звичайно, цей гаджет підтримує сучасний стандарт швидкої зарядки Quick Charge 3.0. При цьому реалізовано чудове магнітне кріплення, що передбачає підтримку MagSafe.
✅Характеристики та ціна на BASEUS Magnetic Wireless✅
Плюси:
якісне виконання;
магнітне кріплення MagSafe;
стильний зовнішній вигляд;
надійний виробник;
хороша індикація.
Мінуси:
не виявлено.
Кращі повербанки ціна/якість
Hoco J86-40000
Рейтинг повербанків поповнює модель Hoco J86-40000, що має стильний зовнішній вигляд. Місткість цього девайса дорівнює 23600 мАч (фактичний показник), чого цілком вистачає для заряджання портативного комп’ютера, планшета та інших девайсів. Більше того, можна одночасно відновлювати акумулятор кількох простих гаджетів. Стабільну роботу та тривалий термін експлуатації гарантують якісні Li-Pol компоненти девайсу. На відновлення енергії цього девайса необхідно менше часу, ніж більшості аналогів з ємністю 30000 мАг. Зазначимо наявність ліхтарика та швидкої зарядки з потужністю 22,5 Вт.
✅Характеристики та ціна на Hoco J86-40000✅
Плюси:
практична модель;
низька ціна;
є ліхтарик;
невеликий дисплей;
хороші елементи.
Мінуси:
довго заряджається.
Romoss Sense 8 Plus
У пошуках преміального зовнішнього акумулятора для малої побутової техніки багато користувачів зробили вибір моделі марки Romoss. Йдеться про новинку поточного року, ємність якої становить 30 000 мАг. При цьому якісна літій-іонна батарея захована в дійсно стильний корпус, доповнений світлодіодною індикацією (показує 4 рівні зарядки). Крім того, конструкція отримала одразу 5 портів, чим аргументована широка сфера застосування. Можна близько 5-6 разів зарядити останній iPhone чи 2-3 рази хороший планшет. Більше того, пропускної спроможності та ємності достатньо, щоб одночасно заряджати до 3 смартфонів. Конструкція має 2 інтерфейси USB A і 1 роз’єм типу USB C. Варто також відзначити підтримку швидкого заряджання типу QC 3.0 з максимальною потужністю 18 Вт.
✅Характеристики та ціна на Romoss Sense 8 Plus✅
Плюси:
можна заряджати до 3 смартфонів за раз;
швидка зарядка на 18 Вт;
відмінна індикація;
багато роз’ємів;
стильний дизайн.
Мінуси:
вагома вага 671 грамів.
Power Plant PB-930548
Кращий повербанк 2024 року – Power Plant PB-930548, ємність якого досягає 30000 мАг (фактична ємність 18900 мАг). Зовнішній акумулятор цього корейського виробника підтримує стандарт швидкої зарядки Power Delivery 3.0 з потужністю, аж до 65 Вт (при використанні одного пристрою). Головною особливістю гаджета є функція USB-хаба. Пристрій має відмінний алюмінієвий корпус, що приваблює стильним зовнішнім виглядом. Працює повербанк на базі дорогих елементів Li-Ion і має вхід USB-C. Жодних нарікань до стабільності роботи цього зовнішнього акумулятора не виявлено.
✅Характеристики та ціна на Power Plant PB-930548✅
Плюси:
пропрієтарний порт 65 Вт;
стильний дизайн;
алюмінієвий корпус;
функція USB-хабу.
Мінуси:
ні.
Кращі повербанки з бездротовим заряджанням
Це більш цікаві моделі с точки зору функціоналу. Звичайно, вони коштують більше простих аналогів…
Promate AuraTank-20
Список хороших бездротових повербанків поповнює модель Promate AuraTank-20 із підтримкою стандарту Quick Charge 3.0 на 18 Вт. Власне це не єдиний швидкий формат. Також необхідно відзначити, що ця лінійка оснащується вбудованим дисплеєм і підтримує одночасну зарядку до 5 гаджетів. Ще однією особливістю є бездротова зарядка типу Qi Wireless з потужністю 10 Вт. Виробник пропонує гаджет у двох варіантах забарвлення, але сьогодні складно знайти будь-яку конфігурацію. Заявлена ємність становить 20000 мАг, але, як показують тести, реальна ємність дорівнює 12600 мАг. На повне відновлення заряду потрібно близько 7 годин.
✅Характеристики та ціна на Promate AuraTank-20✅
Плюси:
стандарти швидкого заряджання;
інформативний екран;
4 години заряджання;
якість збірки.
Мінуси:
фактична ємність;
мало у продажу.
BASEUS Magnetic Mini 20W 10000
Розглядаючи хороші моделі повербанків із бездротовою зарядкою, складно обійти стороною модель BASEUS Magnetic Mini з потужністю 20 Вт та ємністю 10000 мАг. Стильна УМБ дозволяє одночасно заряджати до двох смартфонів. При цьому доступна велика кількість різних інтерфейсів і стандартів зарядок, включаючи Quick Charge 3.0, а також Power Delivery 3.0. Відповідно є порт USB Type-C. До переліку переваг також необхідно занести 9 ступенів інтелектуального захисту, в чому китайський бренд став досягати успіху в останні роки. Зокрема, цей зовнішній акумулятор має захист від перевантаження, перегріву, коротких замикань тощо. Підтвердженням високої якості є відразу кілька сертифікатів, включаючи RoHS, CE, FCC.
✅Характеристики та ціна на BASEUS Magnetic Mini 20W✅
Плюси:
вага близько 200 грамів;
9 рівнів захисту;
доступна ціна;
стильний зовнішній вигляд.
Мінуси:
не міцний корпус.
Power Plant PB930456
Кращий повербанк з бездротовою зарядкою 2024 року – це модель Power Plant PB930456, що підтримує зарядку до 60 за умови підключення одного девайса. При цьому велика батарея має ємність до 68400 мАг (за фактом тут 43000 мАг). Очевидно, що батарея такого класу має багаторівневу систему захисту та максимально широку сферу застосування. При цьому виробник подбав про наявність великої кількості портів, включаючи (DC 12В-24V), USB-A (з підтримкою QC 3.0), USB-C (з потужністю до 60 Вт), а також є гніздо для прикурювача (до 12 Вольт) . Досвідченим виробником передбачено енергозберігаючий режим та економічне світлодіодне підсвічування у вигляді індикаторів.
✅Характеристики та ціна на Power Plant PB930456✅
Плюси:
підвищена ємність;
гніздо для прикурювача;
система захисту;
енергозберігаючий режим роботи.
Мінуси:
вартість.
Як правильно підібрати хороший повербанк?
Як показує практика, та й власний досвід як недосвідчений покупець, вибір такої електроніки впирається в порівняння ємностей різних зовнішніх акумуляторів. Це не зовсім правильний підхід, адже навіть заявлений параметр рідко відповідає дійсності. Якщо не знаєте, як вибрати повербанк, рекомендуємо звернути увагу на такі нюанси та рекомендації, але спочатку відповімо на популярні питання:
Який повербанк вибрати для iPhone? Важливо, щоб інтерфейс Lightning. Винятком є iPhone 15, який вже має Type-C.
Повербанк із якою ємністю вибрати для походу? Враховуючи реальний ККД та фактичну ємність, як правило, для походів вибирають від 20000 мАг до 30000 мАг. Рідше, але трапляються УМБ на 50000 мАг.
Якій фірми краще вибрати повербанк? На мою думку, сьогодні в топ входять такі бренди як Xiaomi, включаючи ZMI (суббренд), Baseus, Ugreen. Немає необхідності сумніватися і в надійності брендових рішень від Huawei, Asus, Samsung, Apple, але в контексті співвідношення ціна/якість китайські моделі виглядають привабливішими.
Що таке наскрізна зарядка? Багато користувачів, які проводять багато часу у відрядженнях та інших роз’їздах, вибирають повербанки з наскрізною зарядкою. У чому суть технології? Вона дозволяє одночасно заряджати і повербанк та інші пристрої від нього.
Основні характеристики повербанків
Які характеристики дивиться більшість покупців, вибираючи зовнішній акумулятор? Безумовно, найчастіше нам показують такі параметри як:
заявлена ємність;
кількість портів;
максимальна потужність;
напруга;
сила струму.
При цьому в описі часто ігнорується такий параметр як реальна ємність (яку повербанк може віддати з урахуванням втрат). Крім того, слід розуміти, що заявлена швидка зарядка працює тільки на виході при зарядці одного пристрою через Type-C. Що стосується китайськими повербанками зазначений час зарядки у своїй нерідко відповідає реальності. Загалом, про все це поговоримо по порядку.
Сила струму та напруга
Дозволю собі скористатися примітивною формулою без урахування низки нюансів:
P = I × U, де «I» є силою струму, а «U» — напругою.
Загалом приблизно так і буде. Якщо зовнішній акумулятор підтримує максимальну силу струму 3А, а напруга 20В, то ми можемо розраховувати на потужність в районі 60 Вт. Навіщо враховувати ці параметри? Насамперед, це треба брати до уваги, якщо плануєте придбати бюджетний повербанк. Часто навіть за описом можна зрозуміти, що про швидку зарядку в 100 Вт мови бути не може, якщо немає портів, що видають необхідну силу струму і напруга.
Крім того, важливо враховувати такі характеристики, якщо плануєте заряджати більш вимогливу техніку типу ноутбука, але про це поговоримо пізніше, адже критеріїв набагато більше.
Реальна та заявлена ємність
Досить часто користувачі звертають увагу лише на заявлену ємність, ігноруючи той факт, що фактична буде значно нижчою. Чому?
По-перше, ми втрачаємо ємність через конвертацію напруги. Зазвичай виробники вказують при використанні 3.7В, але навіть для смартфонів потрібно більше, не кажучи вже про більш вимогливу техніку. При «перетворенні вольтажу» втрачається багато енергії;
По-друге, чимала частка енергії перетворюється на тепло. На її обсяг може впливати потужність заряджання.
При цьому реальність від заявлених даних може відрізнятись на 10-40%. Звідси і великий розкид цін між бюджетними зовнішніми батареями, наприклад, і дорожчими, але менш ємними аналогами.
Час зарядки самого повербанку
Ще одна «ахіллесова п’ята» більшості бюджетних зовнішніх акумуляторів. Справа в тому, що часто вказаний час заряджання батареї взагалі не відповідає реальності, тому що стандарт швидкого заряджання вони підтримують тільки на виході, а заряджаються від звичайної. Причому це стосується не тільки ноу-неймів, а й дешевих повербанків навіть великих компаній типу Baseus.
Тому важливо переконатися в тому, що на вхід теж є підтримка швидкої зарядки і відштовхуватися від оглядів користувачів, які тестують такі пристрої. Крім іншого, якщо не знаєте, як вибрати зовнішній акумулятор, завжди вдайтеся до цього методу – дивіться огляди з відомих сайтів або блогерів на YouTube.
Стандарти швидкого заряджання
Сучасні зовнішні акумулятори можуть підтримувати широкий набір стандартів швидкого заряджання:
Quick Charge 2.0;
Quick Charge 3.0;
Power Delivery 2.0;
Power Delivery 3.0;
Samsung Adaptive Fast Charging;
Huawei Fast Charge Protocol;
Huawei SuperCharge Protocol.
Цей перелік далеко не остаточний. Чи варто гнатися за використанням «рідного протоколу заряджання»? Теоретично це має мінімізувати ризики. З іншого боку, Ви не перевірите, чи підтримує дійсно той чи інший повербанк заявлений стандарт. При цьому вже давно розвіяні міфи про те, що треба користуватися лише фірмовим зарядним пристроєм, адже добрі зовнішні акумулятори не завдадуть шкоди. Також є теорії, що фірмові протоколи дозволяють зменшити втрати, але ми не бачили тестів чи досліджень, що підтверджують це. Пишіть у коментарях, якщо Вам більше відомо про це питання.
Не рекомендуємо відштовхуватися тільки від описів, в яких може бути виділена підтримка Quick Charge або Power Delivery або великого переліку інших стандартів, включаючи інші протоколи Samsung, Huawei. Найважливіше звертати увагу на реальні характеристики струму для кожного з портів.
Також зазначимо, деякі моделі можуть підтримувати відразу кілька швидких інтерфейсів. Наприклад, Zmi PowerPack No. 20 на виході видає до 200 Вт і сам заряджається при 100 Вт. Але таких акумуляторів небагато.