Досить часто користувачі заощаджують як звук, вибираючи дорогий телевізор, роблячи вибір у бік саундбару. Цей підхід має місце, поки виробники пропонують широкий асортимент моделей з погляду різних показників/цін. Разом з тим, далеко не завжди вдається виконати поставлене завдання через нерозуміння ринку товарів. У нашому рейтингу найкращих саундбарів 2024 року представлені моделі різних типів:
Поличні – можна розташувати на журнальному столику або якусь платформу, вмонтовану в стіну. Це дозволяє зберегти місце.
Настінні – оснащуються спеціальними кронштейнами для встановлення в стіну, без витрати при цьому як додаткових засобів на полиці, так і часу. Втім, багато залежить від планування. Очевидно, якщо є столик або шафка під телевізором, простіше купити поличковий саундбар.
Підставки під телевізор – плоскі саундбари, виконані у форм-факторі підставки для телевізора. Вони мають посилений корпус, що має на увазі більш високу вартість.
Кращі поличні саундбари
Найпопулярніший формат саундбарів для житлових приміщень. Якщо ж у вас немає бажання встановлювати додатковий меблевий гарнітур, можливо, варто звернути увагу на підлогові або настінні рішення. Відразу зазначимо, що ми розглядаємо не лише багатоканальні саундбари, а й бюджетні рішення із підтримкою стандарту 2.1.
Samsung HW-Q800B
Нарешті ми дісталися преміальних багатоканальних саундбарів, одним із представників яких є популярна лінійка Samsung HW-Q800B, що підтримує як поличну, так і настінну установку. Чим примітна ця серія акустичних систем? По-перше, треба відзначити високу номінальну потужність 360 Вт. Крім того, є підтримка UltraHD (4K) і зворотного аудіоканалу (ARC). Користувачі відзначають відмінний віртуальний звук (тут 5.1). До складу комплектації входить хороший бездротовий сабвуфер (фазоінверторний). Загалом ця система підтримує 11 динаміків високої якості. Звичайно, є HDMI, Wi-Fi, а також підтримка таких технологій як AirPlay і Chromecast, що важливо для сучасних користувачів. Висока якість звуку також підтверджується підтримкою топових аудіокодерів, включаючи DTS HD/X та Dolby Digital Plus.
Плюси:
підтримка DTS;
підтримка Dolby Digital;
управління зі смартфона;
різні способи монтажу;
потужність звуку та саба.
Мінуси:
не виявлено.
Sony HT-A7000
Найкращий саундбар 7.1 преміум-класу в 2024 році – це лінійка Sony HT-A7000, за якістю звуку з яким не здатний зрівнятися жоден із перерахованих товарів. Власне, конкурувати у ціні теж нікому не доводиться. Дорога, але якісна система має багато фірмових технологій, що виводять звучання в інший рівень. Зокрема є підтримка S-Force PRO, а також Vertical Surround Engine. Саме ці фірмові рішення дозволяють насолоджуватися просторовим звуком навіть над головою. Крім багатокамерного звучання, відзначимо просте управління, реалізацію сучасних кодеків, відмінне виконання конструкції. До її складу входить 5 фронтальних динаміків та потужний вбудований сабвуфер.
Плюси:
багатокамерний звук;
фірмові технології;
чистий вокал;
бездротове підключення;
якість сабвуфера.
Мінуси:
висока ціна.
Кращі настінні саундбари
У цій добірці представлені настінні моделі саундбарів, що мають різні характеристики звуку в залежності від кількості динаміків, потужності і параметрів.
LG SP2
Рейтинг саундбарів поповнює лінійка LG SP2, що має хороші технічні характеристики своєї цінової категорії. Модель підтримує досить потужний звук для невеликих приміщень, що також обумовлено підтримкою вбудованого сабвуфера та технології Big Bass. Хороший варіант перегляду динамічного контенту. Два пасивні випромінювачі забезпечують користувачів насиченими басами, але вокал не дуже чистий. Це є нормальним явищем для бюджетних моделей. У даному випадку ми говоримо про підтримку 3.1-канального звуку. Важливо, що виробник подбав про гарне виконання техніки, для виробництва конструкції якої використовували чисті матеріали. Система має відмінну сумісність з моделями телевізорів LG минулого року. Тому підтвердженням є технологія AI Sound Pro.
Плюси:
сумісність із телевізорами LG;
добре виконання техніки;
непоганий саб;
якісні низи.
Мінуси:
бюджетна лінійка.
Samsung HW-Q60B
Якщо ви не знаєте, який вибрати саундбар, рекомендуємо звернути увагу на лінійку Samsung HW-Q60B, яка підтримує технологію DTS Virtual:X, а також Dolby Atmos. Хороший тривимірний звук також забезпечує три канали, включаючи 1 сабвуфер та 2 випромінювачі, спрямовані вгору. Досягається чудова синхронізація з телевізорами південнокорейської компанії. Власне, аналогічне правило працює із саундбарами. Зазначимо кілька технологій оптимізації, включаючи чіткість голосу. Відмінне рішення для перегляду фільмів та телепередач, якщо не бажаєте переплачувати за домашній кінотеатр у будинку.
Плюси:
сучасні кодеки;
адаптація під ТВ компанії;
хороша якість корпусу;
відмінний звук голосу.
Мінуси:
немає триканального звуку.
JBL Bar 5.1
Список гарних саундбарів із 5-канальним звуком поповнює модель серії JBL Bar. Навряд чи цей виробник потребує презентації його заслуг. Один із провідних виробників акустики, як завжди, подбав про якість відтворення низів. Сумарна потужність звуку при цьому досягає 510 Вт, що пояснюється підтримкою потужного 10-дюймового сабвуфера бездротового зв’язку. Основна звукова панель отримала два знімні динаміки, в які встановлена батарея. Акумулятор може працювати до 10 години. Цікавою особливістю цієї лінійки є опція JBL SoundShift. Суть цієї фірмової технології полягає у перемиканні звуку телевізора та Bluetooth за рахунок смартфона. Можна керувати різними пультами (як від ТБ, і рідним). До складу конструкції входить відразу три виходи HDMI HDCP.
Плюси:
зручність управління;
хороші батареї;
потужний звук;
якість низів.
Мінуси:
немає у цій категорії.
Samsung HW-Q990B
Кращий саундбар 2024 року преміум-класу з підтримкою настінної установки – це лінійка Samsung HW-Q990B, що приваблює підвищеним рівнем функціоналу. Ця система підтримує багатоканальний звук 11.1. Відповідно, досягається висока потужність 656 Вт, адже можна підключити до 15 динаміків, організувавши у своєму будинку повноцінний домашній кінотеатр. Існує підтримка максимально чистого об’ємного звуку, зворотного аудіоканалу, тобто ARC. До природності звучання від цього саундбару чіплятися явно не доводиться. При цьому немає акцентів на якісь із трьох частот. Звук рівномірний, забезпечується об’ємне звучання та повне занурення у те, що відбувається на екрані.
Плюси:
висока потужність;
рівномірне розсіювання;
чистота звуку;
багато кодеків;
просте керування.
Мінуси:
відповідна ціна.
Як вибрати хороший саундбар?
Тепер настав час поговорити про домінуючі аспекти в контексті купівлі такої техніки. Якщо Ви не знаєте, як вибрати саундбар, насамперед слід приділити увагу таким питанням як:
Спосіб встановлення – сучасні моделі можуть бути поличними, підлоговими та настінними. Важливо, що вибір залежить виключно від планування і меблевої гарнітури, що використовується. Деякі користувачі враховують, що в майбутньому планування може змінитися, і щоб не переплачувати надалі за купівлю шаф або полиць, просто вибирають саундбари з кількома варіантами монтажу.
Формат акустики – це вже стосується параметрів звуку, і відзначається ця характеристика, як правило, двома цифрами. Класичний стереозвук прийнято виділяти цифрами 2.0. У свою чергу, формат 2.1 вже вказує на стерео та сабвуфер. Що старша перша цифра, то більше каналів звуку підтримує акустика. Найбільший звук на сьогоднішній день забезпечує стандарт 7.1, але такі саундбари коштують відчутно дорожче.
Сабвуфер – цей компонент може бути вбудованим та зовнішнім. Якщо Вас цікавить басовий насичений звук, вибирайте зовнішній. Це більш рентабельний варіант для любителів бойовиків, але доведеться подумати про додаткову витрату вільного простору. Де краще розмістити зовнішній саб? Експерти погоджуються, що його розташування поблизу місця, де дивіться контент, є найбільш оптимальним варіантом.
Потужність – йдеться про сумарний показник усіх компонентів системи. Виходити необхідно із квадратури приміщення. Якщо у Вас є кімната до 20 квадратних метрів, навряд чи є сенс звертати увагу на саундбари з сабом, потужність яких перевищує 100 Вт.
Порти та інтерфейси – важливий аспект, якщо акустика підключатиметься до сучасного джерела звуку. Необхідним стандартом є щонайменше один HDMI-порт. Також потрібні порти USB, щоб відтворювати звук з інших носіїв інформації, включаючи флешки. RCA-вхід або тюльпан сьогодні вже вважається застарілим форматом. Не варто ігнорувати той факт, що сучасні моделі саундбарів підтримують Wi-Fi та Bluetooth для швидкої синхронізації техніки зі смартфонами чи ноутбуками.
Яку звукову панель краще обрати у 2024 році?
Таким чином, ми розглянули моделі з різною кількістю випромінювачів. Якщо не знаєте, який купити саундбар для будинку, перш за все треба визначитися з потужністю і каналами звуку. Ми вирішили виділити лідерів:
Бюджетна модель із двоканальним звуком – Philips TAB5305;
Недорогий, але гарний саундбар з 3.1 – LG SP2;
Хороша модель із 5-канальним звуком – JBL Bar;
Кращий преміальний саундбар (7.1) – Sony HT-A7000.
Не забувайте підписуватись на соціальні мережі, це важливо для нашого ресурсу.