Критерії стабільної та успішної роботи партії

!АВАРІЙНИЙ СИГНАЛ! Партійна реформа або смерть.

Серія публікацій Facebook Vira Nanivska.
Разом з Євген Дзюменко, Андрій Морозовський.
Inspired by Denys Malkov, Vyshnevetskyi Pavlo.


Фонд Конрада Аденауера. Політичні партії в демократичних суспільствах.
Джерело: KAS Political Parties - Functions and Organisation in Democratic Societies.pdf

Партії змушені постійно докладати зусилля для виконання своїх функцій в мінливих соціальних умовах. Якою б не була регіональна або державна соціальна специфіка чи особливості виборчої та владної системи, існує кілька критеріїв, які кожна партія повинна поважати та виконувати, щоб успішно брати участь у політичному змаганні.

  • Партія повинна мати достатню та визначену електоральну базу. Потрібно вкорінитись в базі та групах інтересів, які вона хоче представляти - звичайно у відповідності до основних цінностей та програми партії.

  • Партія має збудувати широку організаційну мережу, щоб бути ближче до громадян та мати можливість мобілізувати виборців.

  • Партія має бути організованою за принципом відкритого членства. Членство є основоположним для формування пулу майбутніх лідерів, а також має бути важливим елементом фінансової бази партії. Організація, яка заохочує активну участь її членів, водночас, вимагає внутрішньопартійної демократії. Мається на увазі, що члени партії беруть участь у політичному житті та мають спроможність визначати партійне керівництво та встановлювати курс партії.

  • Партія повинна бути відкритою з точки зору комунікацій як всередині, так і зовні. Для цього потрібна дієва внутрішня інформаційна система для всіх її членів. Крім того, потрібен постійний зв'язок із засобами масової інформації. Вони є "охоронцями" політичної системи у розвинутій медіа-демократії, тому що вони інформують громадськість.

  • Партія має розробити свій власний програмний профіль, який буде відрізняти її від інших, формулюючи такі цілі та шляхи вирішення, які відповідають реальним викликам часу. Метою створення програми (платформи) є надання партії можливості інтегрувати суспільні очікування та вимоги та сприяти ідентифікації партії громадянами.

  • Партія повинна показати високу ступінь внутрішньої керованості. Це здатність балансу між демонстрацією своєї єдності та внутрішньопартійним плюралізмом. Елементом цієї керованості є залучення молодого покоління у якості членів партії та партійних лідерів.

  • Партія повинна бути здатною до інтеграції. Це ключовий фактор успіху та зростання партії. Йдеться про постійне прагнення розширити свою електоральну базу, переманити до себе нових виборців з різними інтересами та молодих виборців з іншим способом життя та встановити постійний зв'язок з ними.

  • Партія повинна мати здатність до ведення кампаній. Йдеться про спроможність публічно висловлюватись з важливих проблем та презентувати себе публіці. Партія повинна вести бездоганну виборчу кампанію, сфокусовану на декілька ключових тем, та доносити чіткий меседж для "спрямованої комунікації".

  • Партія має бути здатною до формування коаліції. Оскільки партії важко чи навіть неможливо - особливо в контексті виборчої системи на принципі відносної більшості - отримати абсолютну більшість в парламенті, партія повинна бути здатною створити стійку коаліцію з іншими партії, щоб продемонструвати керованість. Проблеми керованості відображаються безпосередньо на репутації партій. Під час формування коаліції інколи потрібно подолати глибокі програмні та/або особисті конфлікти. Це момент, коли політичні лідери можуть показати свої якості та здібності.

  • Партія повинна довести свою керованість та здатність вирішувати проблеми на місцевому рівні. У всіх країнах партії та їх представники у місцевій політиці повинні мати найбільш безпосередній контакт з громадянами. Партії можуть розраховувати на довіру громадян на рівні держави тільки якщо вони здатні показати компетенцію та близькість до громадян на місцевому рівні.

  • Партія повинна бути спроможною дізнаватись очікування та реалізовувати політичні програми, які відповідають потребам у суспільстві. Беручи до уваги все більше значення соціальних неурядових організацій та груп інтересів, партії повинні активізувати свої зусилля, щоб контактувати з цими посередницькими організаціями, зрозуміти очікування людей та перекласти їх мовою політичного плану.

Дилема політичних партій

Класичною дилемою для політичних партій є неможливість виправдати одночасно всі сподівання, які на них покладають. Оскільки вони займають політичні посади, де приймаються рішення, люди очікують від них рішень щодо проблем та потреб. Але деякі групи завжди почуватимуться незахищеними або висуватимуть нові вимоги, які, як правило, ніколи не можуть бути повністю задоволені. Влада повинна забезпечувати одночасно суспільні блага, внутрішню та зовнішню безпеку, розвинену дорожню інфраструктуру, державні школи, лікарні, громадське житло або дотації, при цьому не підвищувати податки чи накопичуючи державний борг. Тому партії постійно звинувачують у неспроможності або справдити очікування, або прийняти адекватне рішення.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Віра Нанівська
Віра Нанівська@vira_nanivska

521Прочитань
1Автори
5Читачі
На Друкарні з 29 травня

Більше від автора

  • То партії чи не партії в Україні?

    !АВАРІЙНИЙ СИГНАЛ! Партійна реформа або смерть. Серія публікацій Facebook Vira Nanivska.Разом з Євген Дзюменко, Андрій Морозовський. Inspired by Denys Malkov, Vyshnevetskyi Pavlo.

    Теми цього довгочиту:

    Партії
  • NDI Manual on political identity and ideology

    !АВАРІЙНИЙ СИГНАЛ! Партійна реформа або смерть. Серія публікацій Facebook Vira Nanivska. Разом з Євген Дзюменко, Андрій Морозовський. Inspired by Denys Malkov, Vyshnevetskyi Pavlo.

    Теми цього довгочиту:

    Партії
  • Основні елементи демократії

    !АВАРІЙНИЙ СИГНАЛ! Партійна реформа або смерть. Серія публікацій Facebook Vira Nanivska. Разом з Євген Дзюменко, Андрій Морозовський. Inspired by Denys Malkov, Vyshnevetskyi Pavlo.

    Теми цього довгочиту:

    Партії

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається