Максимальний результат за найменшу ціну: нові дешеві ударні безпілотники України

натисніть щоб збільшити

Як перетворити пластикову трубу, фанерні рейки, пластикову обгортку та пляшки з-під води на стратегічну зброю? Арсенал України, що складається з ударних безпілотників оперативного та стратегичного рівня, продовжує оптимізувати витрати. Це може дозволити значно масштабніші та частіші удари.

Недавні удари проти нафтопереробних заводів Росії починають відчуватися. Це здається логічною та впливовою стратегією. Проте вона можлива лише завдяки постійним інноваціям українців, їх союзників та добровольців. Вони створили ударні безпілотники великого радіусу дії, які набагато дешевше та доступніше ніж крилаті ракети. З їх допомогою вони також подолали конструкційні обмеження на дальність та політичні обмеження, накладені на зброю, яку постачають союзники. Це дозволяє Україні проводити систематичні удари по цілях глибоко за лініями фронту, часто в самій Росії.

Історія застосування

Багато з ранніх нападів безпілотників на російські аеродроми, а також удар по Кремлю 3 травня 2023 року, ймовірно, були запущені з території Росії. Люди, які брали участь, незалежно від того, чи це були партизани, чи спеціальні сили, піддавалися великому ризику. Тому з української точки зору було б бажано мати змогу здійснювати напади з території України.

Для досягнення цього був потрібний новий тип зброї - дальнього радіусу дії OWA-UAV (одноразовий безпілотний повітряний апарат). Крім дальності та надійності, йому потрібне точна система наведення та керування, яка була б стійкою до перешкод. Подібні види зброї були розроблені і повстанцями в Сирії, і іранцями у вигляді Шахедів, але ці вироби знаходяться на передньому краї розвитку дронів, що накладає обмеження на їхнє масове застосування в умовах обмежених фінансових ресурсів.

Деталі про ці безпілотники часто є неповними. Деякі дизайни були рекламовані українською стороною, деякі відомі по фото результатів невдалих випробувань. Проте багато з виробників та операторів залишають свої розробки в секреті. Деякі з відомих типів вже можуть бути замінені покращеними дизайнами. Але вже лише за наявною інформацією у відкритих джерелах можна спостерігати еволюцію.

Перша генерація OWA-UAV складалася з конвертованих безпілотників-мішеней (наприклад, UJ-25 Skyline, Morok та Tu-143), озброяних версій існуючих проектів безпілотників і амбіційних перших спроб. Вони мали моменти величі, такі як напад на Туапсе 28 лютого 2023 року. Але для стабільного досягнення результатів потрібні досконаліші спеціально розроблені вироби.

Два напрямки розвитку

Тепер, через рік, ми вже маємо друге покоління дизайнів, які були введені в експлуатацію. Хоча різноманіття дизайнів залишається великим, ми спостерігаємо дві широких тенденції.

AQ-400 Scythe

Перша тенденція спрямована на надзвичайно низькі витрати та простоту виготовлення. Один з спостережених дизайнів, вочевидь, зроблений з пластикової труби для водопостачання. Незважаючи на це, дизайн виявляється ефективним і, ймовірно, має дальність кількох сотень кілометрів. Інший, краще відомий дизайн - AQ-400 Scythe, здебільшого складається з дерева. Його оголошена дальність - 750 км, а маса бойової частини - 32 кг. Остаточна вартість цих безпілотників не є публічною і, ймовірно, становить лише частку від іранських безпілотників Shahed, які постачаються до Росії за $375,000 за штуку.

Інша тенденція спрямована на більш майстерні дизайни з використанням мікротурбореактивних двигунів. Вони ближчі до крилатих ракет, але все ще повільніші, менші і набагато дешевші, ніж Storm Shadow або Tomahawk. Ці типи, ймовірно, намагаються покращити шанси на виживання будучи більш складними цілями для ППО.

натисніть щоб збільшити

Переклад з орігіналу: http://www.hisutton.com/Trends-In-Ukraines-Attack-Drones.html

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Донцівська Хуцпа
Донцівська Хуцпа@Don_Chutzpah

55Прочитань
0Автори
0Читачі
На Друкарні з 3 квітня

Більше від автора

  • Таймлайн вiйни у Чорному морi

    Війна на морі значно більш складна ніж здається на перший погляд. У цьому тексті - огляд подій від початку вторгнення до наших часів. Запис буде доповнюватись.

    Теми цього довгочиту:

    Війна В Україні

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається