Нотаріальні послуги при продажі паїв. Як формуються? Яка вартість?

Яка вартість нотаріальних послуг при купівлі землі

Давайте спробуємо вияснити, скільки ж коштує нотаріальне переоформлення або купівля земельної ділянки?

Виявляється не все так просто, як здається на перший погляд. А це тому, що купити земельну ділянку набагато складніше, ніж купити квартиру. Тому що по земельній ділянці виникає низка додаткових документів, які зумовлюють більші зусилля з боку нотаріуса, а відповідно зростає вартість таких послуг.

Нотаріальні послуги при продажі паїв.

Йдеться, в першу чергу, про так звану нормативну грошову оцінку, витяг якої береться з Державного земельного кадастру (ДЗК).

Нотаріус виготовляє спеціальний протокол консолідації земельних ділянок відповідної особи покупця. На практиці це означає, що нотаріус заходить в реєстр і витягує з реєстру інформацію про ті ділянки, які придбані особою і сумує їхню кількість, щоб кількість гектарів не перевищувала 100 гектарів на одну особу. Цього року дана норма повинна збільшитись до 10 000 гектарів і тоді дана процедура відпаде.

До вартості послуг нотаріуса входять дві базові категорії, це власне вартість, скільки нотаріус бере за такий договір, плюс так зване Державне мито, а також плюс якісь витрати на перевірки. Державне мито становить 1% від вартості ділянки, яка вказана в договорі.

В числовому вимірі послуги нотаріуса коливаються в межах від десяти, до навіть двадцяти тисяч.
Де нотаріус дешевший в місті чи в селі?

В місті конкуренція між нотаріусами більша, відповідно і вартість нотаріальних послуг збільшується. Тому для покупців завжди є можливість знайти нотаріуса за нижчу ціну, там де немає конкуренції, в невеличких містечках, де сидить один державний нотаріус і максимум 2 або 3 приватних.

Але до державного нотаріуса потрапити досить проблематично, тому що в понеділок він приймає спадщину, у вівторок видає довіреності, а в середу посвідчує заповіти, в четвер - договори, а в п'ятницю в нього не робочий день, точніше робота з паперами в архівах. Ось чому з державними нотаріусами виникають такі проблеми, а брак конкуренції дозволяє нотаріусу формувати ціну по-своєму.

Ділянку можна переоформити теоретично в трьох місцях:
1. В місті проживання продавця, це найбажаніший для нотаріуса варіант.
2. В місті знаходження ділянки, це найбільш компромісний варіант.
3. І в місті проживання покупця.

А якщо ми хочемо конфліктувати з орендарем, то ще є таке поняття як намір, тобто своєрідна письмова заява, яка подається продавцем нотаріусу і це ще додаткові витрати, і про це ми писали окремо.

Отже, якщо вам вдалося вкластися в цифру, при оплаті нотаріальних послуг купівлі земельної ділянки, меншу ніж 15 тисяч гривень, то це вигідна опція.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Smart Wallet
Smart Wallet@smartwallet

1.3KПрочитань
1Автори
5Читачі
На Друкарні з 27 травня

Більше від автора

  • Як отримати 1000грн від держави

    Програма, започаткована президентом Володимиром Зеленським, спрямована на соціальну підтримку населення «у суворий зимовий період».

    Теми цього довгочиту:

    Допомога 1000 Гривень
  • Тапалка від мережі магазинів VARUS

    VARUS — це одна з найбільших мереж супермаркетів в Україні, яка налічує понад 100 магазинів у різних регіонах країни.

    Теми цього довгочиту:

    Varus
  • Інвестиції в сільськогосподарську землю

    Інвестиції в сільськогосподарську землю: Порівняння якості ґрунтів Як впливає логістика на ціну Зміни на ринку землі пов'язані з війною Ринок оренди землі Що нас чекає далі? Яка можлива переорієнтація ринку Як працює ринок землі на даний час

    Теми цього довгочиту:

    Інвестиції В Землю

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається